Dvůr stříbrných plamenů

Dvůr stříbrných plamenů
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542665/bmid_dvur-stribrnych-plamenu.jpg 4 1512 1512

Čtvrtý díl bestsellerové série Dvůr trnů a růží s novou obálkou a barevnou ořízkou. Nesta Archeron se marně snaží zapomenout na hrůzy války a vydobýt si své místo mezi vznešenými vílami. Na Nočním dvoře navíc stále potkává Cassiana, který ji přivádí k zuřivosti… a zároveň ji nebezpečně přitahuje. Mezitím zrádné lidské královny ohrožují křehký mír a jejich plány zhatí možná jen to, že se Nesta s Cassianem postaví své temné minulosti. Oba se budou muset utkat s démony všeho druhu, aby našli přijetí – a uzdravení – v náruči toho druhého.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 14.10.2024
Literatura světová Romány Fantasy
Bude vydáno: , CooBoo

A Court of Silver Flames, 2021

Erudite
16.09.2024 3 z 5

(SPOILER) Nebudu lhát. První polovinu knihy jsem četla ztěžka a minimálně třikrát jsem se rozhodla že dvůr stříbrných plamenů nikdy nedočtu. Ať byl “náběh na pohled Nesty a Cassiana v krátké knize Dvoru mrazu a hvězd jakkoli zajímavý, rozhodně mi SJM nijak neulehčila zvykání si na vnitřek jejich hlav. Prvních pár stránek je fascinujících už svou surovou “jinakostí oproti Feyre a Rhysovi (či Tamlinovi), ale pak nabírá příběh naprosto vleklý, nezáživný spád, který připomíná svou neodbitně vyčerpávající nudností asi to, kdybyste se rozhodli donekonečna zdolávat deset tisíc schodů Domu větru a doufali v zázrak (architekti Nočního dvora evidentně nedokázali vymyslet nic lepšího). V hlavě Nesty není první polovinu knihy nic než vztek a sex. A v hlavě Cassiana (ehm, generála kterému má být víc jak 500 let!!!) nic než Nesta a sex a… Nesta a sex. Jeho pasáže jsou povětšinu dost povrchní, jako by se autorka ani nenamáhala mu dát kromě svalů a jedné specifické části těla (stokrát zmíněné) nějaké strategické myšlenky. To už jsem si přála číst knihu z pohledu snad kohokoliv jiného, třeba i samotného domu větru! Příběh Mor, Aze, Elain, Luciena a dokonce i Erise (nebo Tamlina!) by v tu chvíli byl zatraceně zajímavější! V hlavě Nesty také není první polovinu knihy jaksi zábavně, absolutně nepochopitelná je její náhodná vlídnost k cizím lidem, ve kterých nachází okamžitě nejlepší přátelé, i když většinu celé série ACOTAR není schopná být ani chvilku milá k vlastní rodině. A to není jediná postava, která se najednou chová úplně jinak.
To vše se tak za polovinou knihy otočí (i když na pohledu Cassiana, který je tam snad jen jako zrcadlo Nestina příběhu, aby nám podal jakýsi pohled zvenčí, se toho moc nezlepší. Proč, to je otázka, Cassian je ve všech čtyřech předchozích knihách postavou, která by MĚLA umět přemýšlet i mimo Nestu. Nebo ne?). Po polovině se příběh rozjede, nemůžete přestat číst, najednou máme nějaký děj. Myslím, že zkoušce krve mohla dát autorka větší část knihy a stejně tak konečnému boji, který byl krátký a nesmyslně jednoduchý.
Nakonec jsem místo původně zamýšlené jedné hvězdy dala tři. Autorka mě přeci jen dokázala nakonec v něčem nadchnout, ukázala mi že v hlavě Nesty vlastně není tak špatně a že se opravdu těším kam dále se s postavami dostaneme. Rozhodně ale doufám, že trochu zapracuje na všech těch volných dějových nitkách a že Feyre vrátí trochu té bojovnosti, protože pochybuju že vladařka nočního dvora bude chtít být “jen matkou, kterou SJM jen odsunula stranou (to ani nemluvím o Elain).

Pokud vás, stejně jako mě, v mnoha ohledech kniha zklamala nebo nevíte přesně v čem, ale něco tam jaksi nesedělo, doporučuji (strašně moc!) FF "A court of family secrets" na Archive of Our Own. Bohužel v angličtině, ale komu nedělá aj problém, obrovsky doporučuju! Všechny postavy jsou tu jako z pera SJM, akorát tedy pokračují ve svých rolích kde skončili ve třetím dílu, neprojdou náhlou změnou osobnosti a prostor tu dostane jak Feyre, tak Lucien a Elain, Az a další. Pokud jste někdo dočetli až sem, gratuluji!

Monybook
11.09.2024 5 z 5

No teda wow. Knihu jsem četla s odstupem, nijak zvlášť mě postava vždy rozezlené Nesty nelákala. V podstatě i velkou část knihy mě iritovala svou nerozhodností a přesvědčením, že si nic nezaslouží. Postupně jsem jí ale začala fandit a konec byl napínavý a "maasovský". Přesně dle mého gusta!

Erika017
10.09.2024 4 z 5

Trochu slabší než původní série, ale i tak se mi to velmi líbilo. V knize se stále vyskytuje několik rozpracovaných a nedořešených témat, takže jsem zvědavá co autorka ještě vymyslí a doufám, že to bude brzo. Celou sérii vřele doporučuji, ano, je to tak skvěle jak všichni říkají:)

brabpa
06.09.2024 4 z 5

Přečetla jsem všechny dosavadní díly. Autorka umí psát. O tom není pochyb. Knihy jsou záživné, čtivé. Líbí se mi, kolik toho autorka v tomto světě je schopná vymyslet :) Oproti předchozím, které jsou o Feyre a Rhysandovi, jejichž vztah je takový láskyplně něžný. Tak tento je o Nestě a Cassianovi. Postava Nesty je komplikovanější a věřím, že se v ní někdo může ztotožňovat a dodat si tím třeba odvahu k činům :) Nebo bych si to alespoň přála, aby takto knihy fungovaly. Co mi na těchto knihách vadí, je spousta překlepů v textu. A co mě nikdy nepřekvapí je, že má vždycky hlavní hrdina monstrózní penis. Jako proč ne, ale erotická scéna může být ok i bez. Na rozdíl od předchozích erotických scén jsou tyto víc drsné.

Roux
03.09.2024 3 z 5

Svým způsobem miluju všechny knihy Maasové, ale přiznávám, že číst tohle pro mě bylo čiré utrpení. Tuhle mezi mé milované asi nezařadím nikdy. Nesta je pro mě.... Nesta - ať nejsem sprostá, její postava je prostě jako Chaol, kterého taky nemám ráda (ačkoliv na konci první knihy jsem mu fandila). Pardon, ale ne. Nesto, vem si svou aroganci a jdi někam.... Ačkoliv jsem se snažila si k ní najít cestičku a vidět ji tak jako ostatní, bohužel ve mě nedokázala nic probudit. Ráda bych dala nižší hodnocení, ale... víte, pořád je to Maasová no :)

bárbra13
01.09.2024 5 z 5

Z počátku jsem se trochu bránila představě toho, že opustíme Feyre a Rhysanda a že bude kniha o Nestě, kterou jsem opravdu neměla v lásce. Ukázalo se ale, že jsem se vůbec nemusela obávat. Dynamika mezi postavami fungovala na výbornou! Děj naštěstí nebyl upozaděn a moc se mi líbilo, jak se to na konci vše hezky spojilo. Vývoj Nesty byl skvělý a nebyl uspěchaný, jak tomu někdy bývá. Maasová to prostě umí!!

Elapheg
26.08.2024 5 z 5

Možný spoiler:
Poslední díl série Dvorů trnů a růží, díl: Dvůr stříbrných plamenů dnes dočten a bylo to velmi poutavé čtení. Asi bych měl zmínit, že v tomto díle paní autorka popustila uzdu svým sexuálním zkušenostem a to myslím jedině v dobrém, připadalo mi to i velmi na místě v tomto díle. V tomto díle hrají Feyre a Rhysand vedlejší roli. Hlavní prostor je v knize kromě nim věnován především Nestě Archeronové a Cassianovi. S Feyre, Rhysandem, Mor, Azrielem, Elain, Amren se zde setkáváme ve vedlejších rolích. Nesta byla přetvořena Kotlíkem v mocnou vílu, avšak svou moc neumí používat. Navíc je po válce s Hybernem spíše v traumatu a hlavně se teprve nálezá a zjišťuje, kým vlastně doopravdy je, v čemž ji značně pomáhá Cassian, který má také své démony. Smrtelné královny i po pádu Hybernu mají velkou moc a hrozí z jejich strany opět válka. Tentokráte ale opět utíká čas a možná jediní, kdo budou moci smrtelné královny zastavit jsou právě Nesta a Cassian, pokud najdou cestu k sobě samým i k sobě navzájem a že se to neobejde bez kotrmelců. To hledání a přetváření jejich bytí je na jednu stranu krásné a poutavé, zvláště na konci. Nově zde máme kněžky a jiné obyvatele Nočního dvora. Nesta je vnitřně velmi rozpolcená a zraněná, Cassian je bojovník, ale také má svou třináctou komnatu. Dokáží jeden v druhém najít oporu? Dokáže se každý z nich přenést přes bolest a ztrátu a pochyby o sobě, aby zabránili společně zlu a našli to, po čem oba tolik touží? A co víc, bude jejich síla a moc stačit k zastavení zla? To už si přečtetě sami. Ze začátku je to o sebeobjevování a nezdarech, ale pak čtenář pokud ho to neodradí, začne spatřovat autorčin záměr, který graduje výborným koncem. Pravda je, že ten konec je maličko uspěchaný, ale i tak jsem s celkovým vývojem jako čtenář velmi spokojen. Čtenářům fantasy doporučuji celou sérii Dvorů trnů a růží, kterou jsem v tomto roce zvládnul celou, a musím přiznat, že je mi líto, že touto knihou série končí a že postavy, na které jsem si zvyknul, mi budou chybět. Kdyby byl pátý díl, velmi bych to kvitoval. Na druhou stranu je umění rozpoznat, kdy nejlépe skončit a odejít s vavřínovým věncem.
Pět hvězd této knize a celé sérii a velké doporučení. Uživatelce ydnac děkuji, že mě k Sarah J. Maasové přivedla. Velmi Ti děkuji za skvělý tip. :-)

Didi15
19.08.2024 5 z 5

Přehltala jsem to za jeden den, byl to zajímavý příběh . I když mi Nesta a její chování přišlo někdy naprosto nesnesitelné a také mi chybělo více Rhysanda a Feyre.

Tynyton
17.08.2024 3 z 5

I přesto, že Nestina cesta k vykoupení a boj s traumaty jsou zajímavé, tak jsem si k hlavní hrdince nedokázala najít cestu. V rámci předchozích dílů mi byla vyloženě nesympatická, a možná mě sice proklejete, ale radši bych si i přečetla příběh o Tamlinovi. Co se týče samotné knihy, tak mám za to, že by zasloužila zkrátit. Minimálně první polovina se neskutečně vleče. Oproti předchozím dílům zde máme mnohem více erotična, dle mého soudu ku škodě samotnému ději. Mám za to, že se autorka měla více věnovat ději, který smrskla do závěrečných kapitol... Dále se mi nelíbilo, jakým způsobem vykreslovala Feyre a Rhysanda oproti předchozím knihám.

Peťulka3
16.08.2024 5 z 5

Mně se to moc líbilo. Kniha měla šmrnc a jelo to na plné obrátky. Měla jsem radost,že se tam objevovali i ostatní postavy,že to nebyl jen uzavřený příběh. A ten konec...bohové

BekyFiš
15.08.2024 1 z 5

Jak psalo pár lidí, kniha mne nezaujala. Já prostě nemám ráda Nestu a je mi hrozně nesympatická, dokonce k ní cítím odpor. Nedokázala jsem to číst.

Nacile
14.08.2024 odpad!

Na rozdíl od prvních 3 dílu mě kniha nezaujala a nemohla jsem se donutit ji dokončit.

Peetullka
12.08.2024 5 z 5

Skvělé jako celá série, sice pomalejší rozjezd, hodně erotiky a pak epický konec !!!
Nestu jsem v předešlých dílech nesnášela a teď jsem ji i docela oblíbila. Cassian, je prostě Cassian :-) Možná až na můj vkus nadržený. A chtělo by to více prostoru pro Rhyse s Feyre.
A k sakru co ta Elain, Lucien a Azriel ... ? No tak, třeba se někdy dočkáme nějakého pokračování.
Každopádně, tato série je skvělá a určitě se ji přečtu někdy znovu ! Prostě WOW !

vintage_soul
09.08.2024 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha byla jedna velká jízda. Užila jsem si každou stránku a ke konci si i pobrečela. Nejvíc oceňuji vývoj Nesty. V předchozích dílech mi neseděla, i když jsem tušila, že nebude zlá, ale po tom to díle jsem si ji zamilovala a fandila jsem ji. Ušla velký kus cesty a jsem na ní pyšná.
Bohužel tento díl má i malý mínus a to, že se moc nedostalo na ostatní hrdiny, ale třeba se dočkáme něčeho od autorky, protože bych si opravdu přála přečíst si scénu o tom, jak Feyre oznámila Rhysovi těhotenství.
Určitě se k této sérii ještě vrátím, protože se z toho stala srdcová záležitost a všechny postavy jsem si zamilovala.

cotaholkacte
07.08.2024 4 z 5

Nesta bojuje se svými traumaty a kouzelnou mocí, kterou nedokáže ovládat. Provází ji noční můry a stále hledá sama sebe, protože se pořád nedokáže přenést přes proměnu Kotlíku a nové vílí tělo.

V tomhle díle přibylo i velké množství erotických scén – mezi Nestou a Cassianem to vážně jiskří a spicy scény mají grády. Tenhle díl je opravdu fairyporn

Na to, že má knížka 700 stran bych řekla, že je tu ale poměrně málo děje a konec mi přišel poměrně rychlý a trochu nereálný. Proto dávám 4*/5*, ačkoliv jsem knížku zhltla a byla opravdu skvělá! Tak u mě stále v této sérii vede ACOWAR.

Trochu mě tady mrzelo vyobrazení Rhysanda a Feyre, kteří mě místy až štvali, ale to nic nemění na tom, že Rhysand je stále můj #bookhusband

PS: Doufám, že nová edice ACOTARU s krásnými obálkami a ořízkami přinese i novou korekturu textu, protože ty hrubky a překlepy a nesmysly, co se v týhle knížce nachází, jsou zrůdnost.

IG: @cotaholkacte

LadyD
04.08.2024 5 z 5

Poslední stránky jsem přečetla se slzami v očích, možná i proto, že jsem právě dočetla poslední knihu série. Lepší konec to snad ani nemohlo mít. I když mi poslední část knihy přišla celkem uspěchaná. Už dlouho jsem nečetla příběh, kde by byl tak krásně vyobrazen vývoj postavy. Sledovat Nestu, jak pomalu hledá sama sebe, to bylo něco kouzelného. Trochu mě mrzelo, že jiné postavy nedostaly více prostoru, ale kdo ví, třeba se ještě dočkáme.
Čas strávený na dvoře stříbrných plamenů jsem si opravdu užila, byl to velmi dobrý díl. I když pro mě stále zůstává nejoblíbenějším dílem Dvůr mlhy a hněvu, tento je v těsném závěsu za ním.

Teď už jen přemýšlím, co budu číst dál. Zůstanu u Maasové nebo se vrhnu na Holly Black? Hmm, těžká volba :D

stelka_knihomol
31.07.2024 3 z 5

Jak bych to řekla... Nesta je dospělá žena chovající se jako malé vzteklé dítě, zatímco Cassian by měl být poměrně rozumný, přesto je většinou jen arogantní a nadržený. Oba dva vědí, že toho druhého chtějí, ale jen kolem sebe tancují. A náhodou jsou to víly.
Na ostatních dílech mi taky příliš nesedli barvité erotické scény, zde se však romance dostává do hlavní dějové linky, což mi přijde škoda, jelikož fantastická stránka knihy je stále poměrně povedená.
Mimoto mám pocit, že si autorka udělala z Rhysanda hajzla, jen aby se jí to hodilo k celkové Nestině filozofii. To mě opravdu zklamalo.
Co se mi však na knize líbilo byl mnohem větší důraz na feminismus, jehož zastoupení dost zvedlo počet hvězdiček. Byl zde opravdu krásně zapracován a celý ten nápad s valkýrami mi přišel na místě.

Elenleb
29.07.2024 4 z 5

Další díl že série, který byl skvělý jako vždy. Pomalejší rozjezd, epický konec. Jen mě u mého svazku (1. vydání) nesmírně rozčiloval velký počet překlepů, hrubek a vynechaných písmen. Jako kdyby kniha snad nikdy neprošla korekturou. Ostuda nakladatelství za kterou ubírám hvězdu.

Viwi
24.07.2024 4 z 5

(SPOILER) Tak. S veeelmi pomalým otočením poslední stránky mě přepadl strašný smutek... cítily jste to taky, že ano? Mentálně jsem asi stále ještě ve Velarisu. První knihy jsem slupla rychle jako malinu, a tu poslední si musela dávkovat, aby se (prozatimní) konec série nepřikradl tak rychle.

Byla to skvělá výprava Prythianem, a já si užila každou chvíli. Mám takový pocit, že mi bude nějaký čas trvat, než se psychicky odpoutám od všech postav, které jsem si postupem času - dříve, či později - naprosto zamilovala. (To ani nešlo jinak) Přiznávám se bez mučení, že jsem knihu četla hlavně kvůli dalším událostem týkajícím se Feyre a Rhyse, a že o Nestin příběh jsem po Dvoře mrazu a hvězd vůbec nestála..
Byla jsem trochu (čti: hodně) skeptická, ale nakonec nemůžu jinak, než mít Nestu ráda, byť mi opravdu povětšinu času drala neskutečně nervy. Hlavně její bezdůvodná nevraživost vůči Feyre.. Byl to jistě záměr, utvořit extrémně zlou, zkaženou a zahořklou duši, která se probojuje k (vlastnímu) odpuštění a nakonec i štěstí. Taky je pravda, že ta paralela s Feyřiným příběhem tu je zřejmá, to nelze nevidět.

Je trošku škoda, že celá kniha plyne pomalu a nic extra zásadního se neděje, a pak se klasicky všechno zlomové "nahonem" uděje během posledních 100 stran? No, tak jako u celé série vlastně.. Nejvíc mi vadilo, jak nudný byl "bossfight" s Briallyn.. to se jaksi nepovedlo a rozhodně si ta obávaná ohavná královna zasloužila víc, ale chápu, Maas zřejmě tlačil čas či prostor. Nicméně asi proto ubírám hvězdu, zklamalo mě to. Dále mě zklamala ta spousta nedořešených/nedořečených osudů různých postav, jsem tedy jedině ráda, že bude další kniha, protože tu si zasloužíme, haha! A snad se nám dostane i odpovědí na otázky.

No a k tomu, že je to knižní porno... sama nevím, co si mám o sobě myslet, ale mně to tak úplně nepřišlo, anebo jsem už asi přivykla současnému trendu, kde ty spicy scény jsou častější a častější? V porovnání se zbytkem serie JE to rozhodně pikantnější a odvážnější, autorka se nám tu rozdováděla a použila slova, která v předešlých knihách snad nikdy nebyla, no a možná právě ten kontrast bije tolik do očí a vzbuzuje to všeobecné rozpaky? V porovnání s Rhysem a Feyre je to mezi Cassianem a Nestou divočejší a tvrdší (panebože, proč to tu píšu? :D) ale rozhodně nemají sex na každé druhé stránce.. Vlastně to však kopíruje charakter a vztah jich samotných, tak proč ne? Každopádně jestli máte rádi/rády cudnou literaturu, doporučuji spíš něco od Austinové *mrk mrk*

K ACOTARU se s železnou jistotou rozhodně vrátím, miluju to. Doporučuji.

Anele631
18.07.2024 5 z 5

Po pár letech jsem si připomněla, jak krásný svět Sarah J. Mass vytvořila. Nechci psát, zda se mi líbil příběh Nesty a Casiana víc než Feyre a Rhyse či ne. Mám je ráda oba dva, jen každý jiným způsobem. A nyní už mohu jen doufat v další díl (díly:))
PS: Nebojte se počtu stran, užijete si z nich každou;)