Na dvore zo strieborných plameňov

Na dvore zo strieborných plameňov
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477373/bmid_na-dvore-zo-striebornych-plamenov-0E2-477373.png 4 1389 1389

Pokračovanie celosvetového hitu Na dvore z tŕňov a ruží! Hrdá Nesta Archeronová sa vždy ľahko nahnevala a ťažko odpúšťala. Po tom, čo ju násilím ponorili do Kotla a proti jej vôli premenili na férku, si len s námahou hľadá svoje miesto v tom cudzom, pre ňu novom svete, plnom nebezpečenstiev. A čo je horšie, stále nedokáže zabudnúť na útrapy vojny s Hybernom a vyrovnať sa so stratami. Viac než ktokoľvek iný ju dokáže rozzúriť Cassian, skúsený bojovník, ktorého pozícia na Nočnom dvore ho stále drží v Nestinej blízkosti. Hnev však nie je to jediné, čo v jeho spoločnosti cíti. Iskrenie medzi nimi je nepopierateľné a plamene sa naplno rozhoria, keď ich okolnosti donútia tráviť spolu čoraz viac času. Na kontinente zatiaľ zradné kráľovné ľudí uzavreli nové, nebezpečné spojenectvo, ktorým ohrozili krehký mier vo všetkých ríšach. Aby ich Nesta a Cassian dokázali zastaviť, budú musieť čeliť hrôzam zo svojej minulosti. A tak vo svete, ktorý sa ešte nespamätal z vojny a už ním znovu zmieta neistota, obaja zvádzajú boj so svojimi vnútornými démonmi aj s nepriateľmi zvonku a súčasne hľadajú prijatie - a záchranu - v náručí toho druhého. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Silver Flames , 2021

Zuzi_cte
02.06.2022 5 z 5

Fíha. Těšila jsem se zpátky mezi přátele, do úžasného světa. Pravda, trochu jsem se obávala jak se vcítím do Nesty a jejího pohledu. Pro mě budou navždy top Feyre a Rhysand :) ale Cassiana taky žeru takže to bylo supr čupr!

lokonla
31.05.2022 5 z 5

Řekněme si, že tuto knížku jsme si nikdo neletěl do knihkupectví koupit kvůli kvalitnímu příběhu, tak už to prostě je a nikomu z nás to nevadí, protože tohle je prostě pecka.
Jestli něco Massová umí, je to stavět vztahy mezi lidmi, hrát si s nimi a rozvíjet je nebo ničit. Ta kniha je co se týče rozvoje vztahu hlavních hrdinů opravdu skvělá a velmi uvěřitelná, neustále jsem jim během čtení fandila. Sexuální scény opět více než kvalitní, že? Navíc je to čtivé, ale to ona prostě umí.
Miluju tu sérii, miluju ty postavy a nemůžu se dočkat další knihy.

Lidska_ctecka
30.05.2022 5 z 5

Drahouškové,
tahle kniha je prostě perfektní. Naprosto úžasně vyvážená dávka romantiky, děje, postav a všeho ostatního. Za mě 100% nejlepší kniha co jsem letos četla. Miluju humor, který autorka do svých knih dává i vážná témata a vývoj postav, které jsou na začátku zlomené a hledají sami sebe.

Líbí se mi, že můžeme nahlédnout do toho, jak se tento svět vyvíjí po válce a že příběh nekončí jen vítězstvím. Protože tím nekončí veškeré překážky života. Je zde skvěle zachyceno, jak se Nestina nenávist a strach mění v lásku a sílu.
Opravdu doufám, že série bude ještě pokračovat, abychom se dozvěděli, jak vše nakonec dopadne a co se stane s ostatními postavami.

Lethania
30.05.2022 5 z 5

Tak... a konečně dočteno! Že mi to teda dalo sakra práci až jsem musela na pár týdnů přestat číst, protože kniha je sice kouzelná, návyková a romantická, ale cítila jsem jinačí emoce, než u předešlých knih, které jsou v něčem sice lepší, v něčem sice horší, ale nemění to nic na věci, že kniha je prostě boží! Jasně, toho sexu tam mohlo být výrazně méně a neomílat stejné věci dokola a dokola a dokola. A že je to teda pořádná bichle, mé ruce během čtení žadonily o přestávku, jen aby se odpoutaly od té tíhy. Ve skrytu duše doufám, že autorka bude se sérií pokračovat i nadále, i kdyby jen z jiného pohledu než od Nesty či Feyre - těším se!

denniys
27.05.2022 5 z 5

Dávám za 5* i přes drobné výtky, protože dobrých holčičích fantasy je jak šafránu a Maasová je prostě návyková. Tu bichli jsem dala za dva večery, přičemž ten druhý jsem četla a četla a nemohla jít spát, dokud jsem to nad ránem nezavřela na poslední stránce. A to je u mě nejvíc - takový to, že prostě nejde přestat - být pohlcena příběhem. Ano, kniha má chyby a Sarah umí psát líp, je to jako kdyby jela na kvantitu a ne kvalitu, ale se svou fantazií si to může dovolit - já jí to odpustím, protože její průměrná kniha vysoce vyniká nad hromadou knih jiných. Co je neodpustitelné jsou ty chyby v textu, to je úplná pohroma, taková kniha by přece neměla jít do prodeje!
Na četbu Dvorů jsem se moc těšila a dopadlo to nad očekávání. Bála jsem se, že už uplnynula dlouhá doba a byly přečteny desítky knih od předchozího dílu, tudíž že v tom budu plavat, ale nestalo se.. Mohlo by to být klidně jako samostatný díl či začátek jiné sérky o Nestě a jejím okolí.
Nesta mě bavila. Super hlavní hrdinka, hlavně dokud byla fakt protivná. Cassian je prostě borec, žeru ho. Kniha je nadupaná chemií, sexem se taky nešetřilo - budiž.. Příběh plynul, stránky se otáčely, napětí trvalo a prožitek ze čtení byl u mě skoro stoprocentní. Od Sarah bych si přečetla i recept na bábovku.

Anetinklub
27.05.2022 5 z 5

Mohu se zeptat kdy víde další díl ze série,, dvůr trnů a růží "? Mělo by se to týkat snad 3. sestry. Tedy pokud spisovatelka sepsala příběh Nesty měla by se i možná zaměřit na Elain. Jsou tam jakési nejasnosti.

Monik91
27.05.2022 3 z 5

Takže..Ja nesúhlasím, že by bolo až príliš veľa sexu (mne podrobný opis nevadil, páčil sa mi), pri toľkých stranách sa tam stratil. Skôr mi vadilo, že z Nesty spravila najprv ľahké dievča a pritom bola tak hrdá (všimla som si, že autorka rieši pocity postáv cez sex (tu zrovna mi to prišlo na silu), napr. série Mesto Luny). Po predchádzajúcich knihách som čakala veľa akcie, ale nakoniec to bolo len o prerode Nesty (čo som čakala), ale bolo to celé o tom a o ženskej sile. Chýbalo mi viac deja riešením problému, ktorý ohrozuje všetkých. Takže väčšinou len cvičili. Ale keď zas bola akcia, tak fajn. Občas bola Nesta naozaj hrozná. A to mi v predchádzajúcej knihe nevadila, že bola ráznejšia.
Inak mi vadilo tu aj u Feyre ako sa zle správajú k Tamlinovi (spravil nie dobré veci, ale nie až hrozné a pomohol) a je na kolenách a žiadne milosrdenstvo. A prekvapivo aj Elain čo má byť mila, tak sa k Lucienovi správa zle (veď ju do ničoho nenúti). Také povýšenecke sú všetky v istých momentoch, ale potom občas dostanú aj ony, tak ma to upokojí a beriem ich na milosť.
Myslím si že Az bude s Elain. A obľúbila som si Erisa a mám svoju teóriu s ním.

Cassian samozrejme zlatíčko a plus dávam, že sme mali pohľady od obidvoch. Prikláňam sa k názoru, že z Rhysa je taký podpapučnik, ale zrovna tu chápem jeho starosť o Feyre.
Na konci to bolo dojemné, ale na plný počet to nie je.

Prezrádzam
Ako rýchlo sa tam uzdravujú, liečiteľa vedia vyliečiť brutálne zranenia (potrhané krídla, črevá vonku), ale pôrod, teda cisársky rez sa nedá... Nehovoriac, že na konci tehotenstva sa mohla skúsiť premeniť, keď už sa nedalo čo stratiť....To bolo také na silu a odporujúce svetu. Občas aj iné veci sa tam našli.

lenka8617
25.05.2022 4 z 5

Tohle byla jízda. Myslím, že zatím nejlepší z celé série. Nemohla jsem se odtrhnout. A teď mě zajímá, co bude s ostatními hrdiny.

Maevie
25.05.2022 3 z 5

Z young adult literatury se Sarah J. Maas plynule přehoupla do fantasy harlequinky, která sex rozhodně necenzuruje. Dvůr stříbrných plamenů je tak spíše romantickým příběhem o boji Nesty s jejími traumaty, než o pokračujícím boji Nočního dvora s lidskými královnami. Ovšem skutečnost, že kniha nebude žánrově zapadat do základní série, upozorňuje čtenáře i odlišná obálka. Když se tak člověk oprostí od základní trilogie a bude nový díl posuzovat jako samostatný článek příběhu, nepůjde zas tak o špatné (ovšem čistě ženské) čtení.

Makaja
20.05.2022 3 z 5

Tak tohle bylo ještě slabší než trojka ... a teda přemíra sexu je prostě, víc než cokoli jiného, otravná. Docela jsem se těšila, ale potěšena jsem moc nebyla. Škoda.

wotana
19.05.2022 4 z 5

Já tuhle autorku miluju, ale... Tenhle díl mě zase až tak nebral, hodně sexu, který byl postupem až otravný, dost nudných kapitol, kde se vůbec nic neděje a spousta gramatických chyb. Myslím, že by stačila tak půlka knihy a byl by z toho super příběh. I tak dávám 4*

Vevericka.eva
18.05.2022 3 z 5

Čtivé to je. Sex v knihách mi nevadí, ale tady je toho už moc - 50 odstínů víly. Knize by prospělo seškrtání, víc by odcejpala, neztrácela dynamiku a nenutila čtenáře přeskakovat nudné pasáže. Poslední třetina byla konečně o něčem a bavila mě nejvíc. Zatím nejslabší díl série. Nestrašnější ovšem byly chyby v textu, kterých tam je nepočítaně a fakt ruší. Copak to před tiskem nikdo nečetl?! Ještěže jsem měla knihu jen vypůjčenou, protože zaplatit za tak odfláknutou knihu 400Kč, to bych jim ji asi hodila na hlavu.

Suzi
18.05.2022 3 z 5

Přečetla jsem to jedním dechem, ALE... mělo to hluchá místa, děj byl chvílemi málo dynamický, o všech problémech se dlouho přemítalo, ale nakonec byly vyřešeny rychle a jednoduše. Sexuálních scén bylo na můj vkus až moc a byly příliš detailní. Zpočátku mě bavily, ale pak se to pořád opakovalo a já už jsem začala odstavce přeskakovat. Doufám, že se to nestane standardem Maasové. Gramatické chyby zamrzely, feminismus už ke konci také lehce obtěžoval. Dostali jsme ale i několik velmi napínavých akčních scén, které jsem si užila. Nestu i Cassiana jsem si oblíbila. Musím říct, že v tomto díle mě štvali Rhys s Feyre, takový usedlý, věčně moralizující páreček. :D Ráda bych se dozvěděla víc o Azrielovi, bylo by hezké, kdyby jeden díl byl věnován i jemu. Ovšem Elain mě příliš nezajímá.

Iwets
18.05.2022 3 z 5

Pořád je to Sarah J. Maas a její neskutečné psaní. Je ale pravda, že těch sexuálních scén bylo na můj vkus už možná trochu moc. Příběh nebyl nejsilnější, ale zas to vyvažuje moje "láska" k celé sérii, díky které to opominu. Feminismus, kterým je prodchnutá celá knížka, mě v závěru už mlátil po hlavě takovou silou až jsem z toho měla málem otřes mozku, na tom bych pro příště aspoň lehce ubrala. Ale budiž, jsou to Dvory, je to Sarah a už se klepu na další díl.

alice18
17.05.2022 5 z 5

Tak, konečně jsem dočetla tento díl a musím říct... Příběh Nesty mě naprosto dostal!!! Lépe řečeno - její proměna. Autorka se v tomto směru opravdu předvedla. Kniha měla spád, dramatický děj a nechyběla ani milostná zápletka (i když o doost žhavější než v předchozích dílech). Propracovanost celého příběhu byla vskutku na výbornou. Proto této knize dávám 5 hvězdiček, ALE!!! co je opravdu nutné vytknout - neskutečný počet gramatických chyb. Po prvních 10 kapitolách (z celkových 80) jsem je už přestala počítat. Je to velmi obtěžující a kazí to požitek z knihy. I když si uvědomuji, že nakladatelství CooBoo opravdu spěchalo na vydání knihy, tak mu bohužel tato rychlost nebyla ku prospěchu. Korektura celého textu šla takříkajíc do kytek. Což je velká škoda, protože si myslím, že čtenáři si na kvalitní knihu rádi počkají.

Sss708
16.05.2022 4 z 5

Bylo příjemné se opět vrátit do světa dvorů, příběh Nesty se mi líbil,i když trochu pokulhává po předchozích dílech.Sice už dlouho nejsem mladistvý čtenář,ale sexuální scény byly podle mě na tento typ knih velmi barvitě.

E.lisabeth
11.05.2022 4 z 5

Rozhodne nejslabsi dil ze vsech Dvoru, ale samozrejme chci vic a vic a vic

evik91
10.05.2022 4 z 5

Čekání na tento díl bylo moc dlouhé, už jsem si určité věci nepamatovala. Líbila se mi, ale řekla bych že první tři díly byly lepší.

Dani3
08.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Ve dvoře stříbrných plamenů se autorka zaměřila výhradně na Nestu, na její hledání sama sebe a na nalezení síly sama sobě odpustit. Ovšem bylo to dlouhé a bylo to na úkor děje, který se prakticky nikam neposunul. Nestin příběh nebyl špatný, vlastně se mi líbil, i když bych ocenila méně erotických pasáží a více děje.

Hrozba v podobě lidské královny Bryalin byla dlouho odsunutá na vedlejší kolej a vlastně tam byla tak nějak mimochodem i vyřešená. A kouzelné předměty, které byly tak moc důležité, se pomalu našly sami od sebe.

whiolet
08.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Tak trochu víly porno, co?
Já nejsem rozhodně žádný puritán, ale popisky Cassianova a Nesty sexu mi přišly až moc detailní. Nu, což, to bych i hodila za hlavu, jenže autorka se rozhodla, že se naplno bude věnovat jim dvěma a děj už nebude, tak moc podstatný a tohle, to...mě teda mrzelo hodně.
Nesta mi vždycky přišla dost naštvaná, záštiplná a chladná, i když se autorka snažila hodně, aby jí člověk pochopil, mě nepřesvědčila, bohužel nemůžu soucitit s někým kdo byl předtím taková svin*.
Kdo tenhle příběh zachraňoval a komu jsem totálně podlehla byl Cassian.
Kniha je pro mě největší zklamání roku, strašně jsem se na ni těšila a opravdu jsem nečekala, že budu číst fnukani ( ach já chudinka Nesta jsem nikdy nic pro nikoho neudělala), trochu děje (kelpie, naprosto Boží), vztekani a hněvu ( Feyre nech mě si ozirat hubu, atd) opět fnukani (strčili mě do kotlíku) boje (budeme Valkyry) a pak sex, sex a opět sex (je tak velký vejde se do mě?)
Škoda, autorka mohla více rozvíjet svět a mohlo to být, úplně jiné.