Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře

Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50025/bmid_egyptan-sinuhet-patnact-knih-ze-ziv-mQP-50025.jpg 5 5135 5135

Sinuhet je dítě neznámého původu. Připlul ke své nevlastní matce Kipě a otci Senmutovi v proutěném košíku po řece. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Dobrodružství, která zažil, jsou četná. A tím nejpovolanějším, kdo by nám o nich měl povědět, je on sám. Dotisk vydání: 1995.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Český klub

Sinuhet egyptiläinen , 1945

Maryan
30.12.2019 5 z 5

Toto som čítal na vojenčine, čo bolo takmer pred 30 rokmi. :-) Bolo to v nejakej dvojdielnej edícii. Veľmi som sa na tom príbehu bavil, bolo tam množstvo skrytého humoru. Tú knihu si potom prečítal ďalší ,,spolubojovník", ktorého tiež veľmi bavila. Mal by som si ju prečítať znovu, pretože na dej padla hmla, detaily som už zabudol.

iveta3867
30.12.2019 4 z 5

Zajímavé čtení z historie Egypta, ale pro me az moc zdlouhave, prilis deju..

petr_
27.12.2019 5 z 5

Nádherný bohatě rozvinutý příběh. Přečetl jsem si ho vícekrát.

smardice
26.12.2019 5 z 5

Nádherná kniha, ke které se čas od času vracím. Poutavý příběh lékaře Sinuheta plný moudra a historických fakt.

Neopol
25.12.2019 3 z 5

Knížku jsem četl dva měsíce-čtení ok ale první tři knihy Řeky bohů bych řekl že jsou o 100% lepší

Eiram01
22.12.2019 5 z 5

Obrovský poklad mezi knihami... Má se mnou mnoho nacestováno, ale čas s ní strávený stál za to. Bravurně napsáno, teď se jen těžko bude hledat stejně bohatá kniha.

Martass8
14.12.2019

Tak tuhle knihu jsem měla, pak pučila a už nemám a zas ji potřebuju skočim na bazoš:-D

Ava365
10.12.2019 5 z 5

Kniha, která nepotřebuje žádný komentář.

befel
09.12.2019 5 z 5

Mistrná práce se slovem a příběhem.. skláním se .. "hlava ve výšce kolenou"

laura
06.12.2019 5 z 5

Krásná kniha, která mi i po letech pevně uvízla v paměti a k níž se jednou (doufám) vrátím.

Příběh plný nadějí, lásky, bolesti a touhy, plný nástrah, bojů, intrik a zloby. Sága jednoho života, který by vydal za tisíc jiných. Život na té odvrácené straně světa, v dobách, kdy nebylo místo pro sny a prosté lidské touhy, kdy vítězila snaha život prostě přežít.

Přesto lidé bojovali, vítězili i prohrávali. Přesto dokázali získat víc, než bychom čekali, a dokázali i víc ztratit. Dokázali přežít věci, které si my představit nedovedeme. Všichni ti, kteří se ztratili v propadlišti času, mají můj obdiv, mou úctu, všem skládám tichou vzpomínku, protože netuším, jestli bych to na jejich místě dokázala já...

Oni to prostě nevzdávali. I když to bylo těžké, i když to bylo beznadějné. Bojovali za sebe, za druhé, za svou lásku, za vlast, za pravdu. A někdy i proto, že jim nic jiného nezbývalo.

Postavy v tomhle příběhu ožívají a vy je milujete. Pláčete pro ně, bolí vás srdce, když umírají. A věřte, že po dočtení se vám po mnohých z nich bude stýskat.

Jen ten konec, pro mě příliš zdlouhavý, to malinko kazí. Jinak, za mě, jedna z nejpůsobivějších knih, co jsem kdy četla.

Kuža007
23.11.2019 5 z 5

Krásná kniha, i když se Waltari inspiroval Vlastním životopisem Sinuhetovým.

Jitty82
03.11.2019 5 z 5

Prastaré příběhy dávných věků mají nepřekonatelné kouzlo. Žít chvíli kdysi dávno, ve světě, který se dnes už zdá být jako sen.

Kdo má rád historické romány z prostředí starověkého Egypta, ať otevře tuto knihu a začne číst.

,,Bohatým není ten, kdo má zlato a stříbro, ale ten, kdo se spokojí s málem.”

fionka36
31.10.2019 5 z 5

Mám ráda příběhy z lékařskou tématikou

Kamuniak
28.10.2019 5 z 5

Jako mnozí zde jsem si tuto knihu zamilovala . Život od narození až do smrti , Egypt ,dobrodružství . Velmi čtivá kombinace.

denisa7430
24.10.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha. Tolik mě v mládí ovlivnila, láska k egyptské historii ve mě nadále zůstává silná. Jedinečná kniha!

tyrest
10.10.2019 5 z 5

Velice zajímavá a čtiivá.

calfa
01.10.2019 5 z 5

Úžasná kniha, díky ní se ocitnete přímo v Egyptě za bouřlivých dnů vlády faraona Achnatona, který se snaží o vznik nového náboženství pod jedním bohem Atonem. Příběh popisuje doby kdy se o vládu země v hojné míře dělily s faraónem kněží kultu boha Amona. Doporučuji všem kdo se právě vrátily z Egypta. Dotvoří vám to obraz o téhle kouzelné zemi, kde smrt je teprve začátkem.

Pipi1
28.09.2019 5 z 5

Nádherná knížka! Jedna z mých nejoblíbenějších!

Bára91
16.09.2019 5 z 5

Nic podobnyho jsem jeste necetla ❤️

dragonina
08.09.2019 5 z 5

Moje velká klnižní láska už od gymplu. Do dnešního dne jsem ji četla už 3x a vždy jsem byla stejně okouzlena.