Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře

Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50025/bmid_egyptan-sinuhet-patnact-knih-ze-ziv-mQP-50025.jpg 5 5138 5138

Sinuhet je dítě neznámého původu. Připlul ke své nevlastní matce Kipě a otci Senmutovi v proutěném košíku po řece. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Dobrodružství, která zažil, jsou četná. A tím nejpovolanějším, kdo by nám o nich měl povědět, je on sám. Dotisk vydání: 1995.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Český klub

Sinuhet egyptiläinen , 1945

Jarda403
04.02.2019 5 z 5

Waltari je skvělý!

Romanka89
28.01.2019

Mrzí mě to, vážně mě to mrzí, ale s touto knihou jsem se prala skoro 3/4 roku. Čtu i náročnější knihy, nevím co mi nesedělo, možná mi prostě nesedí Egypt, možná vážně moc nahuštěný text s minimem přímé řeči, těžko se mi to četlo, četla jsem mezi tím i spoustu jiných knih. Byly pasáže, které mě i zajímaly a bavily, ale více bylo těch popisných a pro mě útrpných. Připadám si vážně jako barbar ale mě toto dílo nesedělo.

Katoka2008
28.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh. Nezapomenutelný.

lenik284
24.01.2019 5 z 5

četla jsem ji už dávno a líbila se mi!!

freejazz
19.01.2019 5 z 5

dlho som odolával, ale asi to bolo dobre, lebo veľa detailov som si vychutnal.

Kacheenk
15.01.2019 5 z 5

Četla jsem kdysi v mládí. Klasika, doporučuji

Sudeda
14.01.2019 4 z 5

Po delší době jsem chtěl začít číst knihu, jenž by mne upoutala na delší čas. Až babička mi tuto knihu doporučila a proto jsem se do ní pustil. Vůbec mi nevadila obsáhlost knihy, ba právě naopak nějaký ten čas jsem se s ní i sžil. Hned jsem si zamiloval dlouhé a únavné monology Kaptaha a argument proti lidem jejichž mluva je jako bzučení mouchy kolem uší. :D Určitě mi však dokázala bezkonkurenčně nahlédnout do minulosti starých egypťanů a proto splnila svůj účel. :)

Le Chat
14.01.2019 5 z 5

Poprvé mne kniha vůbec neoslovila, neseděl mi autorův styl a celkově jsem byla zklamaná. Nyní už vím, že jsem ke knize musela nejdříve dozrát. Na druhý pokus mne kniha doslova chytila a už nepustila... Úžasný historický román, plný zajímavých myšlenek.

sarka8222
11.01.2019 4 z 5

Zajímavá a hezká knížka, četla jsem ji dvakrát a určitě si ji ještě přečtu.

Lie
01.01.2019 5 z 5

Knihu jsem pro svůj odvěký zájem o starovéký Egypt zkoušela číst už asi ve 13ti, samozřejmě jsem se nedostala přes 100 stran, v té době jsem neměla šanci to pochopit. Teď jsem ji vzala znovu a zamilovala se do ní. Zanechala ve mě takovou stopu jako ze všech knih které jsem četla jen málokterá. Úžasné dílo. Nevím jak jinak to popsat. A ačkoli jindy nehodnotím názory ostatních, tady musím říct: Kdo tvrdí, že je kniha zdlouhavá, nudné a zbytečné pasáže a podobně, ten ji vůbec nepochopil a jejo slova jsou jako bzučení mouchy v mých uších ????

432830
31.12.2018 3 z 5

Klasika, kterou jsem si přečetla až teď ve 22 letech...Strašně dlouhé dílo, které na svých stránkách odkrývá nesmírnou spoustu informací, příběhů, představ..Trošičku mi vadily opakující se slovní obraty a pasáže, celkově mě dílo nudilo jen v několika málo částech..Knihu jsem si přečetla, protože jsem mělo po čase chuť zase na nějakou světovou klasiku a věděla jsem, že knihu si zamilovala sestra, když ji četla někdy na střední...nemám až tak nadšené pocity jako ona, dokonce jsme se bavily, že chtěla číst Sinuheta po letech znovu, ale nedostala se přes sto stran...tedy možná je to dobou a trochu zastaralejším jazykem, možná opravdu velkou obsáhlostí, ale na víc než tři hvězdičky se v tomto případě necítím.

Elea
30.12.2018 4 z 5

Klasika s krásným popisem života ve Starém Egyptě.

Lusa
29.12.2018 5 z 5

Perfektní čtení!

zoew
05.12.2018

Knihu nebudu hodnotit, protože jsem jí nedočetla. Za sebe můžu jen říct, že nechápu tak vysoké hodnocení. Text byl dost šroubovaný, vyloženě "nečtivý", rozvleklý, děj se posouvá strašně pomalu, Sinuhet se dost často chová jako idiot. Po 200 stránkách jsem to vzdala, protože jsem se strašně nudila a Sinuhet mě vyloženě rozčiloval, místo abych s ním sympatizovala.

Messilina
27.11.2018 5 z 5

Co na tuto knihu říci. Egypťan Sinuhet je prostě skvělé a nestárnoucí dílo, které patří do zlatého fondu evropské literatury.

hanzmb
27.11.2018 5 z 5

Jedna z TOP 10 knih, které jsem v životě přečetl. Dostal jsem ji někdy v roce 1969 ( asi 1.vydání) a od té doby ji četl několikrát. Navíc v té době toho ke čtení moc nebylo, což zážitek ještě násobilo. Tady je 5 hvězdiček pořád málo. Z knih o Egyptě se nic této kvalitě nepřibližuje.

Norimberk

Moudrá kniha.
Skvělé zachycení tehdejší společnosti Egypta.
Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl.

Per-quiee
16.11.2018 5 z 5

Nádherná kniha, úžasně vtipná a relevantní na dobu, kdy byla napsána. Opačné recenze jsou pouze prach u mých nohou a drmolení Nubijců v mých uších :)

jfialova
12.11.2018 5 z 5

Vynikající kniha. Moc se mi líbil styl psaní, který celkovou atmosféru skvěle doplňoval. Dodnes, když někdo mele nesmysly, mi naskočí, že v mých uších jeho řeč je jako bzučení mouchy :-)

xxxtopol
11.11.2018 5 z 5

Egypťan Sinuhet byla povinná četba na střední škole. Nenáviděli jsme, když nás nejen češtináři, ale i ostatní kantoři, nutili, abychom si knihu přečetli, se slovy: "To je naprosto jedinečná a božská kniha. Jak to, že ji ještě neznáte?!" Zařekl jsem se, že ji nikdy nevezmu do ruky. Teď chápu, co učitelé chtěli, abychom s nimi sdíleli. Úžasný i šokující svět a dobrodružství královského otvírače lebek, který měl a má to nejhezčí srdce na světě. A pro ty, kteří četli: Nefernefernefer je jedna z nejodpornějších ženských literárních postav. Trochu mi připomíná Cathy v Steinbeckově Na východ od ráje. Kvůli těmto dvěma potvorám jsem měl chuť rituálně rozžvýkat a sníst celou knihu! Sinuhet patří mezi nejkrásnější příběhy, jaké jsem měl tu čest číst. Škoda, že dílo nemá 10 000 stran. Nebo 20 000. Klidně bych nešel spát celý rok, abych mohl neustále hltat každé Waltariho slovo. :)