Eldest

Eldest
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545121/bmid_eldest.jpg 4 4129 4129

Eragon cestuje so svojou dračicou Zafirou do elfského mesta Ellesméra, aby podstúpil výcvik v čarovaní a v boji, životne dôležitých zručnostiach Dračieho jazdca. Stráca však istotu, nevie, komu môže veriť, a osud kráľovstva, v ktorom temná ruka kráľa Galbatorixa hrdúsi akýkoľvek vzdor, leží aj naďalej v jeho rukách…

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (SK)

Eldest, 2005

pink_ivy
08.08.2013 4 z 5

“Live in the present, remember the past, and fear not the future, for it doesn't exist and never shall. There is only now.” Chytlavé pokračování s novým a zajímavým prostředím.

benda02
05.08.2013 5 z 5

Pokračování, které se čte samo a velmi zaujme. Opět chytlavý děj s pěkným vyprávěním o putování Eragona.

Mako123123
01.08.2013 3 z 5

no a už to začína byť nie nudné ale zdĺhavé...

Cyanine
21.07.2013 3 z 5

Škoda toho poučování. Kult logiky... doufám že toto zůstane jen v Paoliniho světě.

Cmelina92
19.07.2013 4 z 5

Toužila jsem vědět jak bude pokračovat Eragonův osud. Líbí se mi že kapitoly se střídají (Roran-Eragon). Těšila jsem se na jejich setkání. Opět přečteno jedním dechem :)

Karcoolka2210
18.06.2013 3 z 5

Pokracovanie Eragona a este ake pokracovanie. Naozaj ma to vtiahlo do Alagaesie a najma koniec ma prekvapil. Tesim sa na pokracovanie a pustam sa do Brisingra:)))

MagdalenaHalow
24.05.2013 4 z 5

Vážně mi vadily části s Roranem, protože je mi vážně nesympatický. Když se u Eragona stalo něco hrozně zajímavého, najednou bum! a přišel Roran. Někdy jsem ty jeho části i přeskakovala a vracela se k nim až později. Děj se ale už konečně začíná rozjíždět, z Eragona se stává pořádný Jezdec. Až na ty Roranovy části rozhodně lepší díl než Eragon.

Cibak
12.05.2013 4 z 5

Jo, druhý díl nezklamal. Hned jdu číst třetí!

Vieru
04.05.2013 5 z 5

Fantasy svět plný trpaslíků, elfů, urgalů, lidí a dalších zajímavých stvoření jako je drak, kočkodlak, stín... Poutavé čtení, které plynule navazuje na první díl.

safirkaa
02.04.2013

já tuhle tetralogii prostě můžu. Určitě se k ní jednou v budoucnu ještě vrátím.

nikytinek
02.04.2013 1 z 5

Knihu jsem si koupila jen díky filmu Eragon,strašně jsem toužila dozvědět se jak bude příběh pokračovat.Ze začátku jsem byla nadšená a zažrana,došla jsem k polovině kde se Eragon učí používat koulza,umřela jsem nudou.Bohužel nuda trvala dál a dál a já knihu nedočetla.Takže ani nevím jak příbéh dopadl ani jsem se neodvážila, knihu novu otevřít nebo přečíst si další díl.Ted kniha leží u mé maminky,která dopadla úplně stejně. :-( Snad někdy dostanu chuť knihu znova otevřít a překousám se tou nudnou částí. :-)

malazluta
20.03.2013 4 z 5

Druhý díl, který skvěle navazuje na události prvního dílu. Rozšíření o příběh Rorana nelze hodnotiti jinak, než kladně.

Eslem
14.03.2013 2 z 5

Paoliniho svět jistě pohltil spoustu jeho nadšení a práce a dá se v něm najít nemálo variací na to, co si mnozí přečtou nebo zkouknou rádi, ale pro mě je to zkrátka příliš Christopher/Eragonstředné. Nevadilo by v případě, že by si tato postava uměla získat sympatie, jenže se jí to moc nedaří.

derluc
06.03.2013 5 z 5

Krásný druhý díl, je úžasně napsaná.

sabrinab
28.02.2013 5 z 5

Přebaly jsou velmi krásné a nápadité :))

kowalenska.m
26.02.2013 5 z 5

Kniha výrazná. Draky jsem si po přečtení zamilovala. Nový LOTR to neni, ale je to přesto nádherná kniha. A hezká přebal :)

Nelin
21.02.2013 5 z 5

Eldest se mi líbil o něco víc než Eragon. Všechny důležité děje se v té knize mísí a proplétají se mezi sebou. Když jsem začala číst, musela jsem se potom přemlouvat, abych přestala :))

Enefersis
17.02.2013 5 z 5

Z hlediska počtu stran zatím nejdelší kniha, kterou jsem přečetla, ale vůbec mi to tak nepřijde. Děj vás naprosto pohltí a až do poslední strany nepustí. Nesmírně se mi líbil Eragonův a Safiřin pobyt a výcvik v Ellesméře, charakteristika elfů i celá jejich kultura. Někomu zrovna tahle část knihy vadí, já naopak takové věci s chutí hltám. A strhující závěr v podobě bitvy na Hořících pláních jsem přečetla jedním dechem. Paolini je opravdu borec, protože vymyslet něco takového je jedna věc a převést do podoby více než šestiset stránkového románu druhá. A on bravurně zvládnul oboje. :))

Lenny33
06.02.2013 4 z 5

Krapet horší než Eragon, (měla jsem i období kdy jsem se tak nudila, že jsem měla chuť knihu vzteky zahodit, ovšem překonala jsem to a druhá polovina knihy byla bravurní).Svět který Ch. Paolini stvořil je úžasný a ihned jsem si ho zamilovala, přesto jsem od knih čekala více a stále doufám v určitý zlom, kdy o nich budu moci říci, že jsou dokonalé a vychvalovat je - uvidíme co tedy další 2 díly. :)

Posli
04.02.2013 2 z 5

Tento díl byl takový táhlý a byl horší než první díl. Zábavný byl až konec. Když přišlo na bitvu mezi Eragonem a Murtaghem už jsem knihou byla pohlcená. Myslím si, že je kniha lépe napsaná než první díl, ale po dějové stránce rozhodně není lepší.