Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498890/bmid_elita-cek-498890.png 4 4505 4505

Selekce série

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží. Nenechte si ujít pokračování této úspěšné série!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite, 2013

Hilda_
19.10.2016 4 z 5

Asi jsem jeden z mála fanoušků Aspena... tento díl mohl skončit jejím odjezdem a v dalším by vedla boj proti kastám a králi... a konečně by jsme se zbavili milostného unavujícího trojúhelníku...

životLaury
18.10.2016 5 z 5

Ta knížka byla super.Tady jsem si uvědomila jaký je král a začala jsem ho nenávidět.Líbí se mi celé provedení knihy.

LiKa00
17.10.2016 5 z 5

Super knížka. Opět se těším na další díl.

RosaRoses
10.10.2016 4 z 5

Knížka byla fajn. Fajn proto že to nebylo nic u čeho by se vám tajil dech, nebo běhal mráz po zádech. Zkrátka druhý díl YA romantiky, pěkně napsaný s dobrým námětem a tou nejkrásnější obálkou.

Rubika
08.10.2016 3 z 5

Knížka byla o hodně věcech, řekla bych, že je takový ten typický díl, který je složen jen z nadbytečného přemýšlení, ze kterého právě vycházejí spory a nejistota, a tahle kniha byla plná těhle dvou věcí. V mojem měřítku je to ten díl, který k lovestory zkrátka patří a mezidíl, který vyplňuje začátek a konec. Ačkoli si to neumíme přiznat, bez tohoto dílu by jsme si tak skvěle neužili ten konec,který teprve přijde. Mnoho lidí by určitě řeklo, že by jsme se bez Elity obešli, v tom ale zásadně nesouhlasím. Je plná překážek v jejich vztahu a tím dodává krásu a sílu celé té věci, která se (snad) odehraje na konci...

LétajícíMáslo
28.09.2016

Bylo by to víc tuctové, ale ti rebelové a zvrat s jednou s dívek z Elity knihu dělá zajímavou. Jinak by to bylo podstatně nudnější (uvažování dokola o tom jestli chci toho nebo onoho...ani mě by to nebavilo přemýšlet nad tím pořád dokola, kdybych v takové situaci byla natož o tom číst). Pro dívky bez zkušeností s milostnými románky je tato kniha uvěřitelnější (takže i pro mě :D).Protože jaký muž by v normálním životě byl na Americu tak ohleduplný ajko Aspen a Maxon? Za její chování a výkyvy nálad by jí nadávali jestli nemá menstruaci...:D

bookworm_plants
25.09.2016 5 z 5

Tenhle díl se mi taky hodně líbil. Nicméně mě tam štval milostný trojúhelník a nerozhodnost Americy, kterého si vybrat. Já na jejím místě bych volila Maxona, ten je sice princ ale, stojí za to...
Jinak knížka je pěkně napsaná, miluju prostředí šatů, nádherných šperků a celkově paláce.
Nejprve jsem knížce chtěla dát 4* ale za nádherný obal dostane 5* :-).

msjadepaton
18.09.2016 3 z 5

Už jsem zmínila, že nesnáším milostné trojúhelníky? Pravděpodobně asi jenom tisíckrát. Milostné trojúhelníky jsou zlo. Tahle kniha je zářným příkladem toho proč. V první polovině se prakticky neděje nic jiného, než že America pořád nerozhodně tancuje mezi Maxonem a Aspenem. Maxon, Aspen, Maxon, Aspen, Maxon, Aspen. Je jako rozmazlené malé dítě, které se nedokáže rozhodnout jestli chce karamelový pohár nebo šlehačkový dortík. A to se nedá snášet do nekonečna. Otrávilo mě to v podstatě hned, protože už jsem si tím prošla v první knize.
Maxon navíc najednou začal mluvit tak, že by možná na obálce mělo být varování pro diabetiky. I mně se z toho cukru div nezvedal žaludek. Pořád ale lepší než Aspen, který se zase celou dobu aktivně snaží dostat Americu tajnými dostaveníčky do problémů, i když ji údajně miluje.
Celkově je vůbec trochu rozdíl v tom, jak je nějaká postava popsaná a jak se ve výsledku chová. Sama America je protivná, nedospělá, naivní, impulsivní a často se chová sobecky, přestože se snaží sebe i všechny kolem přesvědčit, že jí jde jen o dobro ostatních.
Král, ačkoliv má své stinné stránky má pravdu v tom, že America se na princeznu nehodí. Vlastně jsem ke konci knihy měla dojem, že by bylo úplně nejlepší, kdyby se Maxon oženil s Kriss. Americe by konečně někdo vyžral ten šlehačkový dortík, takže by k úlevě všech u někoho skončila. I kdyby to byl Aspen. Jak jsem v první knize fandila Americe a Maxonovi, ve druhé mi to začalo být dost jedno. Což není u podobné knihy moc dobrá vizitka. Navíc jsem se celou knihu nezbavila pocitu, že, vyjma jedné zářné výjimky, by byla America na trůně pro království pohroma, protože nemyslí na následky a jedná okamžitě, bez rozmyslu a v podstatě pokaždé tak, aby všem připomněla, že je z páté kasty a proto má morální nadřazenost (což nemá).
I přesto hodnotím průměrem, protože rebelové a král celý děj zachránili před ubíjející nudou zvanou milostný trojúhelník. Marlee tomu také trochu pomohla. Maxon se ke konci trochu vzchopil a přestal mluvit jako Romeo zkřížený s Bellou Swanovou.
Na třetí díl jsem vážně zvědavá, protože mi připadá, že problémy království jak s kastami tak s rebely jsou příliš složité na to, aby se daly uspokojivě vyřešit za méně než 300 stran. Zvlášť jestli autorka zase zabije polovinu knihy milostným trojúhelníkem.
Závěrem bych ještě dodala, že opravdu doufám, že ve třetí knize přestanou postavy na každé druhé stránce "koulet očima", protože tak v 80% případů by se spíš hodilo, kdyby je pouze protočily.

Jane007
16.09.2016 4 z 5

Druhý díl se mi četl stejně dobře jako první. Jediné velké zklamání (kvůli tomu hvězdička dolů) byl pro mě Aspen (vážně to připomíná nejhorší a nejnudnější část Stmívání a to mě rozčiluje). Líbilo se mi, že se pozvolna odkrývají dějiny Illey a rozdělení systému. Doufám, že v dalších dílech už o rebelech zjistím víc.

Nikiny
11.09.2016 5 z 5

America, Maxon, Aspen...Můžu říct, že druhý díl mne najednou vytrhl z romantického snění alá "šťastně až do smrti". V jednu chvíli jsem měla chuť být Americou a nejen Maxona seřvat, ale nakopnout ho i do jeho "královského nádobíčka" :-D. Jde vidět, že vše není až taková pohádka. Vyjasnění přišlo záhy, opravdu jsem zvědavá, jak bude První pokračovat. I když mi ke konci začalo vadit, jak je America plačtivá, příběh mě vtáhl do děje neuvěřitelným způsobem, což jsem vážně od tohoto typu knížky nečekala. Vždy, když mě někdo vyrušil od čtení, měla jsem chuť ho rozcupovat na kousíčky :-D

eva4036
11.09.2016 5 z 5

I když se říká, že druhý díl z trilogie je ten nejslabší tak u téhle knížky to rozhodně není pravda :) Knížka mě mile překvapila a přečetla jsem jí hrozně rychle. Jen Americu jsem měla někdy chuť něčím uškrtit. Za to Marlee jsem si tady moc oblíbila.

Damonka18
02.09.2016 5 z 5

Jako první díl. Úžasné čtení. Pohltilo mě to tak, že jsem chtěla na Maxona řvát místo Americy (Ať ji nechá být a propustí ji). To se mi jěště nestalo. Doslova mě to zasáhlo u srdce. Nádhera.

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Na druhý díl jsem se moc těšila a opět nezklamal...nádherné čtení

Petule5
29.08.2016 4 z 5

Kniha byla moc pěkná až na nerozhodnost Ameriky. Těším se na další díl.

sarahmoon
28.08.2016 3 z 5

Knihu jsem sice přečetla za jediný den ... ale prvotní nadšení mě velmi brzo opustilo. Autorce se nedá upřít to, že Vás celý příběh pohltí, a musíte ho za každou cenu přečíst a to co nejrychleji.
Jak tu čtu komentáře, nejsem jediná koho štvala Mer svojí nerozhodností... chápu, že to neměla díky chlapcům jednoduché, ale na jednu knihu toho tápání od všemožných citů k Maxonovi a hned na to k Aspenovi bylo moc.
Zatím jdu proti proudu a fandím Aspenovi, dost mi na Maxonovi vadí to, že jednu chvíli je naprosto šťastný s Mer a o chvilku později už ožužlává jinou.... :-/

jana89
26.08.2016 4 z 5

Kniha byla o něco málo slabší než první díl, což ale neznamená, že jsem ji nepřelouskala během jednoho dne. Vytknout jí ale musím to, jak se Amerika pořád potácela mezi princem a Aspenem - to bylo až unavující. Jinak knize ale nemám co vytknout.

vodopad152
25.08.2016 4 z 5

Další díl téhle triologie byl taky úplně super. Hodněkrát (teď víc než v minulém díle) jsem chtěla Americe vrazit. Ale konec byl tak krásný. Nikdy jsem moc nemusela romantické knížky, ale Selekce mi na to asi změnila názor. Od té doby co jsem dočetla první díl jsem začala mít chuť půjčovat si romantické knížky. Tahle knížka umí zázraky :D Doporučuji!!!

kalinka99
15.08.2016 5 z 5

Další skvělá knížka přečtená od téhle spisovatelky za jediný den :)

Doomiiniikaa
11.08.2016 5 z 5

Vzdy me necim prekvapi .. Jsem zvedava jak to vse dopadne :)

stir1234
10.08.2016 5 z 5

Kniha se opravdu povedla a nemán ji co vytknout. Čtení bylo příjemné, nenáročné a rozhodně pobavilo. Přečetla jsem to za pár hodin a chci to doporučit všem, kdo můj komentář čtete. Těším se na pokračování.