Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498890/bmid_elita-cek-498890.png 4 4505 4505

Selekce série

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží. Nenechte si ujít pokračování této úspěšné série!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite, 2013

tatjana1737
11.06.2016 4 z 5

!!! POZOR SPOILERY pro ty, kteří / které nečetli / y !!!

Budu opakovat názory ostatních, ale po prvním díle jsem od dvojky čekala trochu víc. Alespoň se mi dostalo odpovědí na některé z otázek, i když se přiznám, že po pár stránkách jsem vytušila, jak tomu bude (co hledají rebelové v zámku, jaké tajemství má Marlee). Přestože název posledního dílu napovídá, že Amerika si asi nakonec vybere Maxona a ze soutěže vyjde vítězně (nečetla jsem to, ale proč by se to jinak jmenovalo "První", když tou se může stát jen za předpokladu, že se stane princeznou?), průběh druhého dílu mne poněkud znejistil. Takže uvidíme, jak se ještě vše vyvrbí...

Kdo nebyl zamilovaný do dvou mužů zároveň, nebo alespoň nebyl v zajetí svých pocitů natolik, že si myslel, že miluje dva muže, nemůže některá hnutí mysli lady Ameriky pochopit. Přiznávám se ale k tomu, že i já jsem místy úplně nechápala a autorčin záměr gradovat napětí milostného trojúhelníku mi přišel chvílemi přehnaný.

Od nástinu historie Illey jsem čekala trochu víc. A Gregory Illeá mi byl nesympatický už od prvního úryvku z jeho deníku :-).

Docela by se mi líbilo, kdyby se knihy zfilmovaly, vyžívala bych se ve scénách, kdy se hrdinky líčí, malují, strojí... protože knížku považuji za cílenou především na dívčí čtenářky, klidně bych tohoto do ní procpala víc. Stejně tak mne mrzí, že autorka více nepropracovala motiv, že je vše natáčeno a vysíláno, takto na mne Selekce působí trochu měkce oproti třeba Hladovým hrám. Kdyby bylo natáčeno vše, hrdinky měly kamery v komnatách a soutěž by byla trochu jako Big Brother, dalo by se více pracovat s napětím mezi soutěžícími. Ve finále by to nemuselo být až tak drsné, každopádně si myslím, že z toho autorka mohla vytřískat víc...

Opět palec nahoru za moc pěknou obálku.

Aríka
29.05.2016 3 z 5

Upřímně? Tohle byl asi nejslabší díl. Maxon nebo Aspen? Aspen nebo Maxon? A tohle se tam neustále opakovalo. Nebýt útoků rebelů bych měla dojem, že autorce došly nápady :)

Pedruska01
27.05.2016 4 z 5

Tak jsem si myslela, že když první díl má určitou rezervu, vybuchne to až v dalším pokračování - malé zklamání, avšak jinak se mi po shrnutí všeho kniha líbila. Opět se dobře četla, i když jsem zase měla to "štěstí v neštěstí", že jsem četla v elektronické podobě. Měla švih a spád, někdy i šokovala, nebyly pasáže, co byly nudné - vývojově. Kousky deníků Gregoryho mě opravdu nebavily, možná až zbytečně rozepsáno.
Musím přiznat, že i s Americou jsem si místy nebyla jistá. Byly chvíle, kdy jsem její chování chápala, možná bych i přitvrdila, být na jejím místě, ale byly bohužel i okamžiky, kdy jsem jí absolutně nerozumněla. Ano, každý má jinou reakci na určitou situaci, a já to akceptuji, ale tohle se nedalo ani... pochopit?! Nadále jsem nerozumněla tomu jejímu neuvěřitelně šíleného zmatku ohledně Aspena a Maxona. Dokážu pochopit, že se někdo zamiluje do dvou lidí naráz, ale rozhodně mi hlava nebere, když jsem s jedním, jsem z něho totálně vydřená, že si dokážu v koutku mysli vzpomenout i na toho druhého, s obavou co asi "..."? To jako ne.
Měla jsem dojem, že ta holka už má ve většině případů jasno, koho si to vlastně nakonec vybrala, ale zbytečně - ačkoliv chápu, proč to tam autorka vyloženě a pokaždé cpala - omílala toho druhého.
Téma milostného trojúhelníku mi nevadí, naopak, užívám si ho, ale je pravda, že Aspen moc příležitosti prozatím neměl. Nějak jsem tajně doufala, že na sebe ti dva (konečně?) narazí nebo tak. :D Budu doufat, že se dočkám v posledním díle. Navíc, chování některých postav mě řádně zdvihalo ze židle, zato příběh to pěkně okořenilo.
Musím přiznat, že jsem napnutá jak kšandy, jak to vlastně dopadne a za jakých událostí. Pokud bych si měla už konečně ve druhé knize najít toho "svého" favorita, díky autorce, která opravdu Aspenovi nedala příležitost - což je fakt škoda, to je prostě Maxon. Ne, že by z těch dvou jednoduše zbyl a nedalo se nic dělat, ale i jeho vystupováním si to tak trochu zasloužil. Sice byly okamžiky, kdy mě neskutečně štval a já pomalu jako America na něho žárlila, jak jsem se zapálila do příběhu, což je jedině dobře a známka toho, že autorka, leč s nijak neoriginálním tématem - milostného trojúhelníku - dokáže zaujmout a strhnout svou tvorbou.
Takže, zase škoda, to není na plný počet hvězdiček, ale s neuvěřitelnou natěšeností a zvědavostí se sápu po závěru! :)

*Pájuše*
23.05.2016 2 z 5

Ačkoliv chápu, proč je tahle série všeobecně oblíbená, po tomhle dílu mi zůstala v ústech nepříjemná pachuť... :-/
Kniha spadla - jak se na YA knihu dalo očekávat - do milostného trojúhelníku, který mi dost znepříjemňoval čtení. Kolísat mezi Aspenem vs Maxonem a pořád přemýšlet, který z nich je pro mě ten pravý - ačkoliv když je s jedním, na toho druhýho dokáže úplně zapomenout (?!) - pro mě bylo jako procházka peklem. Grrr! Kniha mě v pár věcech dokázala překvapit, nicméně, většina mých otázek z prvního dílu zůstala nezodpovězena a jejich další část jsou čistě jen mé spekulace - ale troufám si tvrdit, že se mi v dalším díle jenom potvrdí.
Ano, kniha pořád má své kouzlo, ale první díl mi bohatě stačil. Tuhle knihu jsem na to, jak málo stránek měla, musela číst s dostatečnými rozestupy, jinak bych knihu vzdala už po sté straně.

1259
23.05.2016 5 z 5

Zase úžasná. Sice mi mrzí, jaký to nabralo obrátky, a že se hrdinka potýká s mnoha překážkami, ale velmi se těším na další díl.

TylerMcGilley
20.05.2016 4 z 5

Pokračování selekce je skvělé. Opravdu je mi líto, že autorka třetí díl tak pokazila. První a druhý díl - perfektní... Třetí díl - odbyté

HermionaKnihom
18.05.2016 4 z 5

Za mě lepší jak Selekce.

#America+Maxon

marketa8548
13.05.2016 2 z 5

Oproti prvnímu dílu celkem nuda, nic převratného se nestalo a z Ameriky, kterou jsem měla v jedničce ráda se stává nudná hlavní postava, která pořád neví a neví....

Denčaa
08.05.2016 5 z 5

O trošku slabší článek, než byla jednička, ale opět jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Některé postavy se mi zalíbily ještě víc, u jiných by mi nevadilo, kdyby v pokračování nebyly. Možní víc než na to koho si Maxon vybere, jsem víc zvědavá, jak to dopadne s politickou situací a co se z toho nakonec vyklube.

Knižní střípky
05.05.2016 4 z 5

Tak zde u druhého dílu již musím přiznat, že mi America lezla na nervy, nevím, zda je to mým vyšším věkem nebo leze na nervy i mladým holkám, pro které je kniha vlastně určena, a tajně doufám, že ano, protože potom to ty holky mají v hlavě srovnanější více než celá America dohromady....ale jo, jinak to bylo pěkné.....a jsem ráda, že jsem se v Maxonovi nespletla, že má opravdu dobré srdce

Gábinečka
04.05.2016 4 z 5

Je to skvělá knížka se super dějem. Sice mi tady v tomhle díle připadá America na facku, kvůli tomu jak je nerozhodná, ale jinak to bylo fajn. Děj byl super, kvůli tomu, že už tam bylo trochu víc akce a napadení na zámek a nebylo to jenom o tom komu patří její srdce.

Safienka
20.04.2016 4 z 5

Druhé díly jsou vždycky nevděčné...zvlášť když by měl potom následovat třetí. Určitě to bylo opět čtivé, ale místy mi to přišlo moc natažené. Pořád čekání, nerozhodnost až do konce a pak takový konec. Těším se na poslední díl, doufám, že bude lepší :-)

SBH
19.04.2016 3 z 5

Co mi vadilo - namísto souboje o princovo srdce opět soupeří dva sympaťáci o hlavní hrdinku, která se není schopna rozhodnout. Co se týče stylistiky, srkání hektolitrů čaje a džusu bych ještě vydýchala, ale tvary "kdybysme" či "seš" mě dloubaly do očí. Platí pro všechny díly série. WTF, jak říkáme my, mladí!!!
Konečně se našel ústřední padouch (král), rebelové přestali být černobílí. Náhled do smyšlených dějin byl trochu únavný a nedůvěryhodný, nicméně nutný. Maxon je zlatíčko. A zdá se, že hrdinka na konci převzala odpovědnost za svůj život. Dobré.

rarášek
09.04.2016 4 z 5

Nebyl to špatný díl. Jen mě štvala America. Jsem zvědavá na další díl. :)

Manyna
05.04.2016 4 z 5

pořád to dosahuje kvalit jedničky, ale říkám si, tak už to sakra rozsekněte...pořád někdo potřebuje víc času, pořád někdo v něčem tápe, žárlí ... jdu i do trojky a doufám, že už se KONEČNĚ dozvím, jak to dopadne! :)

Michelle2M
04.04.2016

Pokud jsem první díl označila za přecitlivělou romanci, zvrhl se ten druhý v pouhé řešení vztahového dilema odehrávajícího se v opakujícím se sledu, tedy: ale jo, ale ne, ale jo, ale ne (a danou řadu doplňujte pravidelně málem do zblbnutí). Nastolení řešení závažnější roviny jsem pak vnímala jako její lehce násilné roubování snad pod tlakem nakladatele, aby byla kniha o něco dobrodružnější a něčím navíc zajímavá. Lze se ale i přesto dočkat pramálo ze standardu vybočujících okamžiků s emoci vyvolávajícím účinkem. Ale přes všechny negativní výhrady jsem ráda, že takové knihy vznikají a překládají se do češtiny, rozhodně je nevnímám jako nadbytečné nebo přebytečné na knižním trhu, naopak jako jistý druh obohacení.

k_domeska
02.04.2016 5 z 5

Opět skvělé čtení. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, ale autorka to moc protahovala. Rozhodně ale ví, jak čtenáře napnout. America byla strašně nevyrovnaná, ale na druhou stranu k tomu měla své důvody.

Ilovebook
01.04.2016 5 z 5

Super knížka

pája007
30.03.2016

je to stejně dobrý díl jako selekce i když mi chování americy přijde trošku nelogické

Katuska88
30.03.2016 4 z 5

Tak nevím, ale tentokrát 5 hvězdiček nedám.
Pořád se jedná o velmi čtivou knížečku, ale chování hrdinů se mi tentokrát zdálo trošku nesmyslné, naivní a nelogické.
Královská rodina "nezklamala", čekala jsem, že v tom něco takového bude.
První si přečtu, nejsem zklamaná, že jsem po této sérii sáhla.
A tentokrát se mi ani moc nelíbí obálka.
Slečna má podivný výraz.