Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498890/bmid_elita-cek-498890.png 4 4505 4505

Selekce série

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží. Nenechte si ujít pokračování této úspěšné série!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite, 2013

mišule5
09.08.2016 4 z 5

Tak druhý díl mě nenadchl ani nezklamal. Jak jsem si četla komentáře o tom,že byla skoro v celé knize ufňukaná a nerozhodná,tak to byla bohužel pravda a tím tato kniha ztratila své kouzlo. Doufám že třetí díl bude mnohem lepší a napínavější :-) ale jako oddechovka se dá :]

svobonís
07.08.2016 5 z 5

Za mě skvělý. Přečetla jsem ji jedním dechem. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Eleanora8
06.08.2016 4 z 5

Díky své práci se snažím mít přehled o literatuře pro mládež a musím přiznat, že série se mi četla velice lehko. Než jsem se nadála, měla jsem všechny tři díly přečtené. Tuto sérii bych doporučila mladým dívkám.

vendy6619
05.08.2016 5 z 5

Není možný.. aby kniha byla tak čtivá. Po prvním díle jsem si myslela, že většina přehání v tom, že je to lepší.. ale tohle.. páni!
Americu jsem hltala jedním dechem.. ale ta její nerozhodnost! Pánové a dámy.. za to bych jí zabíjela. Nechápu jak si může neustále vybírat mezi Maxonem a Aspenem. I když po tomhle díle si taky nejsem moc jistá koho bych chtěla. Maxon na mě přestává působit jako ten ideální chlap, kterého byste chtěli domu hned teď! :) Aspen.. na něj pořád nemám názor.. ani po dvou knihách :/
Každopádně bych nikdy nevěřila, že mě pohltí nějaká knížka až takhle! Dlouho se mi to nestalo :) i když jich mám několik rozečtených.. prostě mě to nepohltí takhle. Krásná, čtivá kniha a stejně jako předchozí.. přečtená v cuku letu :)
Jde se na První.. :D ten spoiler je tam vidět tak moc! :D

Evule114
04.08.2016 5 z 5

Upřímně pořád netuším komu více fandím, každopádně druhý díl mě strhnul více než ten první a nemůžu se dočkat pokračování... Tahle série je opravdu velmi vydařená a já rozhodně už mezi puberťačky nepatřím a jsem ze série nadšená, rozhodně za mě palec nahoru a všem doporučuju :-)

Luciluc
29.07.2016 3 z 5

Tento díl mi přišel o trochu slabší než díl první. Pořád se to dobře a rychle četlo, ale postrádala jsem více zvratů. O rebelech jsem se nic moc nového nedozvěděla, alespoň, že padlo několik zmínek o historii země prostřednictvím Gregoryho deníku. Přibližně do str. 200 šlo jen o to, jestli Aspen nebo Maxon, Aspen nebo Maxon? Když byla America s Aspenem, chtěla Aspena, když byla s Maxonem, chtěla Maxona, pak už mi ta její nerozhodnost vadila. Navíc jsem v některých situacích ani nechápala její chování.. Nejzajímavějších pro mě bylo posledních asi 80 stran. Z krále se vyklubal celkem zloduch, Celesta mi zde vadila méně než v předchozím díle (kupodivu) a Aspen mi prostě vadí pořád. Marlee mi bylo líto, ale nakonec to pro ni dopadlo ještě docela dobře. Maxon byl v některých situacích až přehnaně chápavý stejně jako v prvním díle. Obálka knihy opět nezklamala, velmi pěkná.

katkavasik2908
26.07.2016 5 z 5

Tento druhý díl Selekce byl mnohem lepší než předchozí. Bylo tam více akce a překvapení. Ze začátku jsem Americu nenáviděla, nelíbilo se mi jak se rozhoduje. Ale pak jsem nenáviděla Maxona. Ale pak jsem je začala zase milovat. Tím chci říct, že ve mě ta kniha vyvolávala tolik emocí. A to si právě myslím, že by kniha dělat měla. Proto tuhle sérii miluji :)

martinka_okok
24.07.2016 5 z 5

Ačkoliv všichni považují tento díl horší než Selekci, tak pro mě byl bezpochyby mnohem lepší. Začalo se tu už něco opravdu dít a to celý příběh nehorázně ozvlášťnilo a celé mé čtení zpříjemnilo. Samozřejmě Američina nerozhodnost byla místy přehnaná,ale zase pokud by Amerika nepřemýšlela a Maxonovi na vše kývla, staly by se ze čtyř knih dvě a to bych já rozhodně nechtěla, protože čím delší bude tato série, tím lepší pro mě.

anna6486
19.07.2016 3 z 5

Jednoduchá oddechovka jako stvořená na léto.

ledaver
17.07.2016 4 z 5

Myslím si, že tahle kniha je skvělá na horké letní dny, kdy máte na knihu 24 hodin denně. Upřímně, příběh není žádný významný literární počin, ale já jsem nutně něco takovýho jednoduchýho potřebovala. Rozhodně v knize nečekejte žádnou napínavou akci, protože byste čekali marně. Pár vpádů rebelů a několik hysterických výbuchů hlavní hrdinky, která je v některých částech opravdu nesnesitelná. Nicméně není to vůbec špatná kniha, naopak mě velmi bavila a nenudila jsem se u ní. Za mě doporučení, ale nic velkého opravdu nečekejte ;).

Akjadzord
17.07.2016 1 z 5

Takže... co k tomu říct... Opravdu mě deptalo stupidní chování Americy (stejně jako snad všechny :D). Já nevím, tak když už se nemůže rozhodnou, tak se nemusí alespoň s každým olizovat. Ale to by přeci nebyla dobrá romantika, že. Navíc jak jí oba vychází vstříc a ,,dávají jí čas'' a ,,počkají na ní'', ach bože -_-. A je toho mnohem více, ale to by tento komentář byl nekonečný.
Upřímně musím říct, že tu byla jedna část, která se mi docela líbila (taky se divím), a to když se stalo to s Marlee (i když jsem si ze začátku myslela, že jí ty ruce useknou.. nevím, nebylo by to lepší :D?). V této části se to opravdu dobře četlo a víte proč? Protože se tam konečně začalo něco dít. Dobrý pocit z této části ale vyprchal, když jsem zjistila, jak to s ní dopadlo. ,,HappyendingEverywhere'' Takhle to totiž normálně chodí, každá hodná osoba má svůj dobrý konec, že :DD? Tohle mě opravdu naštvalo a přesvědčilo v tom, že je to jen hloupoučká pohádka na dobrou noc.
Ale abych zase jenom nenadávala.. lehce se to čte a má to srozumitelnou angličtinu (což je vlastně jediný důvod, proč to čtu). A musím uznat, že konec docela ,,ušel'' (na rozdíl od většiny knihy). Maxon se konečně přestal chovat jako zamilovanej blázen a postavil se Americe. Mám naději, že se třeba bude příště něco dít (ehm.. pokud to bude vypadat jako to klišoidní setkání Americy s králem v závěru, asi u toho umřu. Nebo se smíchy počurám, to se uvidí).

niki-chan
11.07.2016 4 z 5

Sice mě dost rozčilovala nerozhodnost mezi princem a Aspenem a tím trochu oslabený další děj, ale prostě cílená generace je jiná, navíc čte se sama během jednoho dne, za což má rozhodně plusové body. Plus mě zaujal deník Gregoryho, který ukazuje naprosto jiný pohled na Illeu

Venny345
10.07.2016 1 z 5

Vadilo mi, že se America nemohla tolikrát rozhodnout. Ještě horší bylo, když se naštvala pak se všem za to omlouvala a nejhorší bylo, že pořád brečela. Velmi špatná kniha.

joslin
09.07.2016 2 z 5

Kromě obálky mě nic nenadchlo.. pro puberťáky dobrý, pro náročnýho čtenáře je to ... no nemůžu to ani vyslovit, omlouvám se jemnocitným povahám, ale tak jsem se u žádné trilogie nechytala za hlavu. Už se k tomu příběhu určitě nikdy nevrátím..

Ewilka
04.07.2016 4 z 5

Elita se mi líbila méně než Selekce. Jak se America nemohla rozhodnout, mi hrozně vadilo. Celou knihu jsem čekala nějaký převrat nebo něco takového. Ze začátku super, pak dlouho nic a pak skvělý konec. Zajímavé mi přešly zápisky Gregoryho Illeá. Nemohla jsem uvěřit tomu, co udělal. Knize bych dala 3 hvězdičky, ale Maxona mám hodně ráda, takže dávám nakonec 4.

Alethea_k
01.07.2016 4 z 5

Ve druhém dílu se akce mnohonásobně zvyšuje, ale v polovině knihy mně všechno připadalo jako natahování děje. Nerozhodnost hl. hrdinky musí lézt snad každému na nervy. I když na druhou stranu, o čem jiném by to pak bylo, že?
Těším se, až si přečtu poslední díl. Snad bude lepší než tenhle "výplňkový", jak už to u trilogií bývá.

andulka1406
29.06.2016 5 z 5

Druhý díl se mi líbil. Přišel mi více akční, ale v konečném zhodnocení byla jednička asi lepší. Tady je to pořád dokola. Útoky rebelů a Aspen nebo Maxon? Maxon nebo Aspen?

lulu28501
27.06.2016 5 z 5

Mě se to líbilo.
Nevím proč ale když America mluvila s Aspenem vinechávala sem stránky,vadilo mi to že by se do něj mohla zpátky zamilovat.
Doufám že bude s Maxonem i když už možná tuším konec (možná vím)
Doporučuji přečíst.

Per-quiee
22.06.2016 2 z 5

Hrdinka mi v průběhu knihy lezla čím dál tím víc na nervy... každou kapitolu byla rozhodnutá pro jiného, bylo to únavné. Třetí díl už si asi nekoupím.

1v8na
19.06.2016 4 z 5

Možné spoilery!
Příběh se mi celkem líbil, nicméně jsem v něm trošku nacházela jaksi nedostatky.
Vztah, který se mezi Americou a Maxonem v prvním díle vytvořil, šel s druhým dílem do kytek - částečně Američinou nerozhodností, vkrádá se mezi ně žárlivost, nedůvěra, nejistota - nicméně se snaží nějak to pouto, které mezi nimi je, udržet.
Do toho se America nedokáže vyznat sama v sobě, koho má chtít a koho více miluje - Maxona a nebo Aspena?
Nejvíc mě však rozčilovala povaha a charakter samotného krále a jeho vztah k vlastnímu synovi i manželce.
Zároveň by mě zajímalo, jak se Maxon s celou situací popere.
Jsem zvědavá na třetí díl, který jsem teď začala číst.