Eragon

Eragon
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532134/bmid_eragon-65cb7a66a4ec5.jpg 4 5873 5873

Jeden chlapec, jeden drak, jedno dobrodružstvo. Prvý diel série Odkaz Dračích jazdcov. Fantasy bestseller Eragon z pera pätnásťročného Christophera Paoliniho, ktorý nadchol milióny čitateľov po celom svete. Rozpráva príbeh chudobného farmárskeho chlapca, ktorý nájde v Dračích horách modrý kameň. Z neho sa vyliahne dračie mláďa Zafira a spolu sa vydajú na nebezpečnú cestu Kráľovstvom ovládaným kráľom, ktorého zlo nepozná hraníc. Dokáže Eragon naplniť svoje predurčenie a prevziať bremeno legendárnych Dračích jazdcov? Osud krajiny možno leží práve v jeho rukách...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (SK)

Eragon, 2002

RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Knihu jsem četla dvakrát, naprosto mě dostala! Doporučuji

Šílený.Knihomol
26.06.2016 5 z 5

Táák, už čtu podruhé :)

lenamor
26.06.2016 5 z 5

Zajimavy pribeh, ve kterem autor vytvoril vlastni svet. Velmi me nadchl i vytvorenim nekolika jazyku. Kniha se snadno cte a je velice poutava. Tuto knihu psal autor ve svych 15ti letech. Skvela kniha

yank3e
16.06.2016 3 z 5

Možná už jsem na Eragona moc starý, ale nijak mě nenadchl. Rozjezd nudný, příběh nemastný, neslaný, postavy většinou nesympatické... Pár dobrých nápadů a kvalita s postupujícím příběhem spíše rostla, ale pořád jen takový průměr a moc mě neláká číst další díly, i když možná budou lepší.

cherry2258
08.06.2016 5 z 5

Kniha je velmi zajímavá a moc se mi líbila. K postavám se lehce vžijete a pláčete, když se něco stane. 10/10

Eadwyn
06.06.2016 4 z 5

Tuhle knížku jsem četl už velmi dávno, přesto se mi však vryla do paměti. Zajímavý svět a zajímavá pouť jednoho ne tak obyčejného chlapce. Líbila by se mi, kdybych ji četl dnes? Ano. Byl bych z ní tak nadšen? Rozhodně ne. Ta knížka rozhodně není špatná. Mladším či lidem, kteří tolik fantasy nečetli mohu jen doporučit. Ovšem... po těch letech, co uplynuly, po tolika přečtených knížkách a po tolika dalších dobrodružstvích, které jsem měl možnost "sledovat"... mi tak skvělá nepřijde. Přesto už kvůli té nostalgii ji nemůžu dát špatné hodnocení. (A ikdyž už nejsem její fanda, pořád jsem ochoten zaživa upálit ty lidi, kteří ji tak šíleně zfilmovali.)

Lokina
05.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha, miluji fantasy a tento příběh si podmanil mé srdce :-) Viděla jsem i film, ale kam se hrabe na knihu, jediné, co stálo za to bylo ztvárnění Safiry :-)

petrusio
16.05.2016 5 z 5

Nádherná fantasy série, čte se jedním dechem. Byla jsem naprosto uchvácená, nedalo se přestat, s knížkou všude, i tam, kam chodí i králové sami!!! :-) :-) :-)

Eva88
14.05.2016 4 z 5

Krásně psaná fantasy kniha. Často jsem se při čtení pozastavovala nad tím, že autorovi bylo při psaní Eragona pouhých 15 let. Neuvěřitelná představivost, slovní zásoba a fantazie.

vodopad152
08.05.2016 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, sice jsem ji četla celkem dlouho, ale moc se mi líbila. Sice by mohla být kratší, ale děj byl fajn.

vlkcz
05.05.2016 3 z 5

Člověk nemůže nesrovnávat se světem Pána prstenů a tady první díl poněkud zaostává. I když je to dáno asi mojí konzervativností, přece jen mi představa "hodného" draka dost dlouho neseděla. Ale přesto, že moje hodnocení není až tak vysoké, navnadilo mě to k četbě i dalších dílů. A dopředu prozrazuji, že tam už byla moje spokojenost podstatně větší.

hetty64
05.05.2016 5 z 5

Dokonale promyšlený svět, zde žijící rasy a tvorové, jejich řády, zákony... a do toho všeho vsazené zajímavé postavy se spletitým osudem a jeho nečekanými zvraty.
Kniha Eragon je zatím nejpropracovanéjší knihou co jsem kdy četla a dokonalost se stupňuje s dalšími díly.
Rozhodně je škoda nechat se odradit rozsáhlostí knihy a nechat si tak ujít vzrušující příběh Eragona a Safiry.

kami16
05.05.2016 5 z 5

Naprosto obdivuji autora, který knihu napsal v pouhých patnácti letech. Absolutně neuvěřitelné. Kniha opravdu zajímavá a poutavá. Tady zkrátka dávám 5 hvězdiček :)

Knihontýnka
02.05.2016 5 z 5

Kam se hrabe Frodo Pytlík. Já volím Eragona.

pavla9879
30.04.2016 5 z 5

Miluju příběhy o dracích, Safiru mám ze všech nejraděj.
Co se lidskýv postav týče, nejvíc mi k srdci přirostl Murtagh.
Děj je napínavý, skvěle napsaný, plný tajemství a překvapení. Mám spoustu spekulací o spoustě věcí, takže se jdu pustit do druhého dílu, abych našla odpovědi na všechny své otázky.

lietajka
28.04.2016

Pôvodne som si iba chcela prečítať jednu knihu od autora mladšieho ako 30 rokov, ktorá vyzerala zaujímavo. Lenže teraz si "MUSÍM" prečítať aj tie zvyšné tri! :)

TerryLaufey
28.04.2016 5 z 5

Pozor, možné spoilery.
Naprosto fantastická knižní série pro všechny milovníky draků, jako jsem já! Klobouk dolů před autorem, když si uvědomím, že to napsal v pouhých 15ti. Můžu být opravdu ráda, že jsem film zatím ještě pořád neviděla, podle toho, jak to všichni kritizují. :D Jakožto milovnice draků jsem neodolala a jakmile jsem zahlédla tuto knihu v knihovně, hned jsem si ji půjčila. A nelituji toho.
Celý ten děj je dokonalý, vždy nechápu autory, jak mohou vymyslet něco tak velkého jako celou novou říši či nový (v tomto případě hned několik) jazyk. Safira je úžasná, Murtagh samozřejmě taky, hh. Arya mi svým způsobem připomíná mě. :D A Eragon? No, ten je taky fajn. Bylo mi strašně líto Broma a málem jsem se rozbrečela, když mu Safira udělala diamantovou hrobku. So sad. :c
Angela je totálně boží! Alespoň v dalších dílech určitě. :D Zprvu jsem si myslela, že když Eragonovi věštila jak ho zradí někdo z vlastní rodiny, tak že to bude Roran. Po přečtení všech dílů vážně nechápu, jak jsem si to mohla myslet. :D

Dokonalá kniha pro všechny, co milují draky, fantasy a rádi čtou jedním dechem.
A hlavně se nenechte odradit počtem stran!

Toldist
23.04.2016 5 z 5

Kniha je o tolik lepší než filmová verze. Lidi, co viděli film před přečtením knihy, by si měli přečíst toto fantastické dílo skvělého spisovatele. Tolik zážitků ve filmu opravdu nezažijete a věřte mi o hodně přicházíte. Bavilo mě být ve světě Alagaesie a rád jsem se tam vracel. Všechna pouta jsou napsány geniálně a čte se to jedním dechem. Neznám lepší fantasy o dracích, než tuhle.

Ked
21.04.2016 3 z 5

Autor píše lehkým, čtivým stylem. V knize je spousta podnětů a tajemství, která vás nutí číst dál. Ovšem rozhodně bych ji nedoporučila náročnějším čtenářům. Kniha je plná klišé, děj samotný také není zrovna originální a obecně psaný podle klasického fantasy mustru: hrdina se stane svým způsobem vyvoleným, smrt rodičů, cestování, velká bitva.

Andreanis
30.03.2016 5 z 5

Filmová verze mě odradila od knižní. Po měsících přemlouvání jsem přece jen dala knize šanci. A nadávám si jak jsem byla pitomá :D je neuvěřitelné jak dokázali z naprosto dokonalé knihy udělat naprostou hovadinu :D