Gothikana

Gothikana
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543200/bmid_gothikana.png 4 92 92

Corvina Clemmová právě přišla o matku, jediného člověka, který jí kdy rozuměl. V tu chvíli to vypadá, že se její svět zhroutil. Jenže pak obdrží přijímací dopis z tajemstvím opředené univerzity Nikdyvíce. Netuší, že se univerzita nachází ve starém, odlehlém hradu na vrcholku hory, který má temnou minulost. Vad Deverell je od přírody tajnůstkář a jeho ostřížímu zraku nic neunikne. Na hradě dokončuje svou dizertaci a také učí. A rozhodně ví, jak je tu nebezpečno. A od chvíle, kdy se setká s Corvinou, je mu jasné, že tato dívka představuje hrozbu všemu, o co celý život usiloval. Ti dva se nikdy neměli setkat. Jejich zakázaný vztah je od začátku odsouzen k nezdaru. Ale prastará síla je nezadržitelně přitahuje k sobě. Zatímco Corvina se snaží zjistit, proč se na škole každých pět let ztrácejí studenti, Vad se ji musí pokusit ochránit. A tak začíná příběh plný tajemství, hrůzy, a lásky, kterou najdete tam, kde byste ji nikdy nečekali…... celý text

Literatura světová Fantasy Erotika
Vydáno: ekniha , Laser-books (Laser)

Gothikana, 2021

katasokolov
předevčírem 5 z 5

5/5*

“To ty jsi horou, na které cihlu po cihle postavím svůj hrad. Dokud budeš stát, já přetrvám. Pokud padneš, padnu s tebou."

Strašně dobrý! Atmosféra, jež vám poskytne blaho husí kůže.

Takhle si představuju moderní gotický román, okořeněný a zamíchaný. Tuhle delikatesu rozhodně chcete číst. Zamilovala jsem se do prostředí Nikdyvíc, do tajemného pana Deverella a odbojné Corviny.

Na stránkách Gothikany naleznete tajemství, lži, neočekávané zvraty, nadpřirozené vsuvky, vraždy, kult, dědičnou nemoc, nebezpečí, únosy, tabu, lásku a erotické pnutí. Vše, co vaše hrdlo ráčí. Geniální kniha na podzimní dny, hezky někde s dekou a červeným vínem.

Hlavní postava Corviny je velmi zdařilá a získala si mne okamžitě. Její neduhy, obavy a především šatník s doplňky byly topovky. A ten nádherný, dojemný, láskyplný vztah s matkou, ještě teď jsem v dojetí ze závěrečné scény.

Neměla jsem po přečtení autorčina Predátora, který mne příliš neoslovil, žádná očekávání a jsem velmi mile překvapena. Doporučuji a doufám, že na tamní univerzitu ještě v budoucnu zavítáme. Konec je takový uzavřený/otevřený a pro jednou jsem tomu ráda.

Tesset
16.09.2024 3 z 5

Nebudu lhát, knížku jsem si pořídila kvůli krásné obálce a ořízce. Obsah už tak dobrý není. Spíš než temná romance k tomu sedí gotický mysteriózní román. Ten vztah byl celkem podivný, ale zase ani úplně nestandardní taky nebyl. Celkově jsem očekávala něco lepšího. Občas to tíhlo k tomu, že jste si mysleli, že se příběh odehrává v 19. století a pak najednou přišlo připomenutí v podobě internetu nebo auta a moderní mluvy - tohle za mě takový kočkopes. Nebylo to vyloženě špatné, ale ani nic extra. Nebo jsem jen měla velká očekávání. Škoda

Jita160
15.09.2024 5 z 5

Ponurý příběh zahalený tajemstvím, prokletím, dávným proroctvím a magií....prostě divnokniha.
Odehrává se na temném hradě ,,Nikdyvíc" z kterého vám budou stát chloupky po celém těle. Číši z něho čiré zlo,ale i v něm se odehrává utajovaný, milostný ,bouřlivý vztah mezi profesorem ,, ďáblem Vadem" a duševně nemocnou studentkou ,,čarodějkou Corvinou". On se stává jejím přístavem v moři šílenství,protože ona potřebuje ďábla,který se postaví jejím démonům,protože sama jim čelit nechce.
Budete se cítit zmatení, frustrovaní,podráždění ale i vzrušení protože v Nikdyvíc je tolik tajemství,že je možná lépe když některé z nich nikdy nevyjdou najevo.

kolacky
14.09.2024 4 z 5

Nádherně vypravená knížka!
Co se děje týče - klasické klišé "nezkušená kráska a démonicky zajímavý muž" je netradičně a dobře pojaté. (Jenom ty detailně zpracované erotické scény nemusely být až tak detailně zpracované, mně, starší osobě, působily dost rozpaků... ) Pachatele jsem tedy neodhalila, hodně mě to překvapil. A přiznejme si, chtěli bychom se podívat a do posledního koutku proslídit Deverelovic hrad!

Terie
13.09.2024 2 z 5

Připadá mi, že jsem četla jakousi goth fanfikci nadrženého teenagera. Čas od času se vyskytla chvíle, která působila tak trochu mimo, nevím no.

Sexuální scény radši nebudu komentovat. Netuším, jestli za to může plně autorka nebo překladatel (nebo oba), ale to byla hrůza a děs, až mi bylo za oba aktéry trapně.

Nejsem schopná se vyžvejknout, jaký z toho mám pocit, něco je na tom "jinak" (a nemyslím dobře jinak), něco tomu chybí nebo co... Ale celkem slušně to odsýpalo a bylo rychle hotovo.

Jedna hvězda za boží obálku a ořízku, druhá za obsah.

TeaPeter
13.09.2024 3 z 5

Docela dobrá kniha. Sice to byla taková rozháraná variace na mnoho podobných knih včetně Harryho Pottera, ale pobavila.

NikyTaky
11.09.2024 4 z 5

- Kdyby měl Vad seznamovací aplikaci, tak jehi pickup line by bylo “Čau šťávo, kam tečeš?protože šťávy tady teklo až až. Čímž se dostávám k tomu, že překlad ten příběh jako celek trochu kazí. Příběh sám o sobě se mi libil. Byl poutavý, atmosféra dobře vykreslená. Ale zůstalo mi víc otázek než odpovědí. Nějaké věci mi nedávaly vůbec smysl, jako to, že Vás přijmou do školy, kam jste se vůbec nehlásili? Nebo že je to škola pro zvlášť nadané studenty, ale nikdo se tam nijak zvláštně neprojevil? Corvina byla zřejmě na určité jevy citlivější, ale to přisuzovali její nediagnostikovanel schizofrenii? Zvláštní. Byly tam další a další věci. “Detektivní linku jsem čekala trochu živější třeba i vysvětlení s ohořelou mrtvolou a to, že nikdo nepoznal, že ta dotyčná není ona ale někdo jiny? Je tam spoustu tajemství s nedořešených věcí, které by mě zajímali.
- Hlavní postavy jsem si zamilovala. Corvina byla prostě malá kouzelná čarodějka a Vad byl typickej nedostupnej “bad boy s tajemstvím, které chcete rozkrýt spolu s tím co má v kalhotech. Trochu toxický typ, na kterej se snadno namotáte, protože Vám to ze začátku imponuje. Na mě možná moc hrr a moc drsný scény ze začátku, pak už jsem to kousala. Nicméně chemie mezi nimi byla skvělá.
- Přes všechny ty mouchy se mi atmosféra knihy líbila a určitě se k ní vrátím.

Verunylek
10.09.2024 2 z 5

Jako vždy, když se nechám nalákat tím balastem co je kolem knihy samotné...
Chápu, že dark romance teď táhnou ale co proboha na tomhle bylo dark to nevím.
Polovina knihy se vlekla tak, že jsem skoro cítila jak stárnu. Druhá polovina, spíše konec, byla zas tak odfláknutá a rychlá, že člověk měl pocit, že má přijít něco víc, až byl na konci. Hromada věcí co tam byla nalepená pro atmosféru nakonec nebyla vysvětlena, nebo vůbec neměla smysl.
Ve finále je to jen další zapomenutelná kniha.

Kiwicatko
06.09.2024 4 z 5

Pribeh se mi libil, hodne. Jen jsem vzhledem k varovani autorky na zacatku cekala neco skoro az ve stylu Amo Jones a tohle byl takovy hodne slaby odvar. I kdyz teda situace se zrcadlem me vylekala. Budiz mi omluvou, ze jsem zrovna tuhle cast cetla uz po pulnoci a to se bojim i vlastniho stinu :)

Postavy Corviny a Vada se mi libily, i kdyz i tady bych mela pripominku, ze me Vad nijak zvlast nerozciloval, jak bylo opet autorkou zmineno. Porad jsem na jeho postave cekala neco jeste vic temneho.

Takze bud uz jsem nejaka hodne otrla, ze bych tam zadne varovani nepotrebovala, nebo nevim. Mozna slo toho prostredi jeste vic vyuzit k te temnote.

A strasne moc se mi libil vztah mezi Corvinou a jeji matkou. To me zasahlo.

Takze se mi celkove knizka libila, ale bez toho, ze by byla zarazena mezi temne romance. Tohle je tak jeste lehce pred sedou zonou :)

evineckY
06.09.2024 5 z 5

Kniha se tváří jako fantasy a s tím jsem do ní šla. Ani nevím, proč mi hned
v začátku připomněla knihu Pád, která se mi moc líbila.
Ale tato je zvláštní, tajemná, napínavá a originální.
Zprvu se mi jevila jako fantasy, ale co je vlastně SCHIZOFRENIE ???
Chudák Corvina, kterou matka nemocná schizofrenii učila a ukrývala v lesích
před lidmi mimo civilizací, jen s vědomím, že ji může onemocnět taky.
Na druhé straně úžasný Vad, který své dětství strávil v dětském domově,
kde jej našel dědeček, který žil na hradě, ve kterém je internátní škola
a přiznal se, že s partou vraždili.
Dějí se zde podivné věci a žáci mizí dále a Vad tomu chce přijít na kloub.
Téměř do konce nevíte, kdo ta tím vším stojí.
Autorka se nechala inspirovat vlastními nevysvětlitelnými příhodami z doby,
kdy sama studovala na strašidelném místě.
Knihu jen doporučuji a těším se na pokračování.

„Nechci tě zapomenout,“ zašeptala a chytila ho za klopy saka.
„Nechci tě takhle opustit.“
Láska, kterou choval k této drobné, štíhlé ženě, která ho okouzlila svýma očima
a přivedla do jeho světa barvy, mu zaplnila celé srdce až po okraj…
a pak přetekla. Políbil ji na třesoucí se rty, potom na piercing v nose, přesně jak
to měla ráda. Byl ze stříbra, jako by do světa hlásal, že patří jen Vadovi.
„Moje malá čarodějko.“ Znovu ji zlehka políbil.
„Tohle vydrží, dokud na mém hrobě přestanou kvést růže…“
„… které sdílí kořeny s růžemi na tvém hrobě,“ dokončila za něj; tenhle slib
od něj za několik posledních měsíců slyšela tolikrát, že ho znala nazpaměť.

„Jsi můj ďábel,“ zamumlala.
„A?“
„A moje posedlost.“
„A?“
„A moje hora.“

„A co budeme dělat teď?“ zeptala se ho a hypnotizovala ho svýma
fialovýma očima. Nikdo mu nevymluví, že v nich vězelo nějaké kouzlo –
a kdykoliv je na něj upřela, věděl, že je ztracený, okouzlený a prokletý.
„Teď budeme žít,“

Zara22
06.09.2024 3 z 5

Podle komentářů se zdá, že jsem asi četla jinou knihu a nebo jsem moc stará, protože:

Kniha není vůbec temná, a kdyby v ní nebylo na můj vkus až příliš sexu, tak je příběhem určena spíš pro mladší čtenáře.
Vztah Corviny a Vada byl komicky toxický a já ho teda nežrala.
„Padouch“ je jasný od začátku.

Za čtivost dávám 3/5.

Pitbullka
05.09.2024 4 z 5

Pomalý temný příběh s plno krásnými detaily a citáty. Ovšem popisy pikantních scén jsou naprosto otřesné a tady zřejmě dost selhal překlad.

Verunka4444
05.09.2024 5 z 5

Po dlouhé době jsem se opravdu zamilovala...do postav,příběhu i prostředí. Naprostá fantazie!!!Tajemství, záhady, láska a prostě všechno to,co moje čtenářská dušička chce a potřebuje. Motýli v břiše....to je důkaz, že kniha si mě opravdu získala ;)

Anet_jan_book
01.09.2024 4 z 5

Tak tohle byl mazec. Něco takového jsem četla poprvé a o to víc mám rozporuplné pocity. Je to gotická dark romance. Bylo to velmi tajemné, vášnivé ale taky strašidelné a záhadné s detektivní zápletkou a plno otazníkama.

Kniha mě zaujala především nádhernou tajemnou obálkou a nádhernou ořízkou, která krásně doplňuje celek. Co bych ale na začátek chtěla dodat je, že i autorka sama varuje na začátku knihy, že tento příběh není určen pro každého a to hlavně pro citlivé duše a nejen ty. Jsou tu dost témata sebevražd,psychichiatrie atd...

Tahle kniha je o mladé dívce jménem Corvina Clemmová, která má oba rodiče kteří trpí schizofrenii a paranojou. Tatínek už nežije a teď přichází i o maminku, jediného blízkého člověka, který ji vždy rozuměl. Ona sama strávila nějakou dobu na psychiatrické léčebné, nicméně u ní se nemoc neprojevila. Jednoho dne dostane ručně psaný přijímací dopis od tajemné univerzity Nikdyvíce. Tato univerzita je hlavně pro studenty, kteří mají mimo jiné i psychické problémy.

Pak tu máme ještě tajemného, charismatického a velmi sexy profesora Vada Deverella. Profesora a zároveň studenta, který na teto univerzite dokončuje svou disertaci a zároveň učí. Zde se setkává s Corvinou a jakmile ji uvidí, je mu jasné, že ho tato dívka neskutečně přitahuje. A ikdyž je vzájemná přitažlivost a sympatie na této univerzitě mezi profesorem a studentkou zakázaná, nelze tomu odolat…ani za cenu, že je tento vztah od začátku odsouzen k nezdaru. Jediné co ví je, že ji musí ochraňovat.

A tak začíná příběh plný tajemství, lásky, vášně, duchařiny, strachu, samoty a záhad, který najdete tam, kde byste je opravdu nikdy nečekali…

Závěr mě dostal do kolem, prostě tohle jsem nečekala ani za mák. Zůstalo mi plno otázek na které jsem nedostala odpovědi, plno tajemství, které bych ráda odhalila ale nejspíš zůstanou skrytá a to nemluvím o hlavě plné myšlenek, které jsou spojené s příběhem.

,,Tohle vydrží, dokud na mém hrobě přestanou kvést růže, které sdílí kořeny s růžemi na tvém hrobě.

Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi tajemná místa, milují takový podzim, kde je mlha a ponurá atmosféra, gotiku a především dark romanci.

Jaklová.katka
01.09.2024 4 z 5

Super kniha. Krásná ořízka.
Jen ten překlad školy. To mi úplně ničilo a kazilo dojem z příběhu.
Hlavní hrdinka je zajímavou a velmi originální postavou. Další díl by určitě stal za to

Hatshepsut
01.09.2024 4 z 5

Nechci se opakovat, ale tady musím stejně jako lenka7679 vyzdvihnout krásný obal, který čtenáře naláká a skvělý playlist. Na spotify je uložený pod stejnojmenným názvem a opravdu stojí za to. Co k samotnému příběhu? Je to záhadné, s lehce hororovými prvky. Co se týče erotiky, tak v tomto konkrétním případě, mi nějak rušila samotný příběh. Nemyslím, že by tam neměla být, či že by ji autorka neuměla čtenáři ztvárnit, jen mohla lehce ubrat, aby to nepůsobilo tolik komerčně a více to zapadlo do děje, který byl zajímavý se správnou dávkou napětí.

lenka7679
30.08.2024 5 z 5

Super vizuální lahůdka. Krásná obálka s ořízkou dělají z knížky něco, co si čtenář musí pořídit a vystavit.
Z počátku lehce vláčný příběh, kdy mi chyběl spád, pro mne osobně i lehce předvídatelný konec. Příběh bych si představovala klidně i temnější, těšila jsem se, že bude trochu víc. Nicméně kniha je velmi čtivá a skvěle zde funguje i chemie mezi hlavními postavami. Sexuální scény nepůsobí rozpačitě ani trapně, ale skvěle zapadají do děje. Ostatní postavy jsou velmi dobře vykreslené. Popisy okolí barvité až je chvílemi máte před očima. Co je mi v posledních letech velmi sympatické jsou zároveň i playlisty, kdy hudba dokresluje celkový dojem ze čtení. Tady je to přímo skvělá ukázka, propracované do posledního detailu.
Bez debat pro mě za 5 hvězd jako celek.

Holubka
30.08.2024 5 z 5

No dobrý den pane Deverelle.

Naprosto úžasné. Miluju to. Na knížku jsem se moc těšila, a naprosto splnila má očekávání. Bylo to temné, chvílemi děsivé a naprosto žhavé.

KajinaH722
30.08.2024 5 z 5

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Miluju dark takže mě to sedlo hned od začátku. Už ta obálka knihy vás upoutá a přitáhne. Je to dost tajemné, erotické scény, napínavé a zajímavé. Jsem zvědavá na další knihy od autorky.

vintage_soul
28.08.2024 5 z 5

(SPOILER) Příběh mě úplně pohltil. Miluji gotické prostředí a pochmurná místa, takže tohle mi sedlo. Akorát ten konec mi přišel takový, já nevím. Asi by bylo lepší, kdyby trochu více popracovala tu psychiatrickou léčebnu a skončila tam, to bych byla spokojenější.