Gothikana

Gothikana
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543200/bmid_gothikana.png 4 91 91

Corvina Clemmová právě přišla o matku, jediného člověka, který jí kdy rozuměl. V tu chvíli to vypadá, že se její svět zhroutil. Jenže pak obdrží přijímací dopis z tajemstvím opředené univerzity Nikdyvíce. Netuší, že se univerzita nachází ve starém, odlehlém hradu na vrcholku hory, který má temnou minulost. Vad Deverell je od přírody tajnůstkář a jeho ostřížímu zraku nic neunikne. Na hradě dokončuje svou dizertaci a také učí. A rozhodně ví, jak je tu nebezpečno. A od chvíle, kdy se setká s Corvinou, je mu jasné, že tato dívka představuje hrozbu všemu, o co celý život usiloval. Ti dva se nikdy neměli setkat. Jejich zakázaný vztah je od začátku odsouzen k nezdaru. Ale prastará síla je nezadržitelně přitahuje k sobě. Zatímco Corvina se snaží zjistit, proč se na škole každých pět let ztrácejí studenti, Vad se ji musí pokusit ochránit. A tak začíná příběh plný tajemství, hrůzy, a lásky, kterou najdete tam, kde byste ji nikdy nečekali…... celý text

Literatura světová Fantasy Erotika
Vydáno: ekniha , Laser-books (Laser)

Gothikana, 2021

sebemi
28.08.2024 4 z 5

Autorka mě zaujala už v předmluvě a musím říct, že to bylo skvělé čtení. Záhadné, erotické, trochu duchařiny, hrad v horách, no já už bych balila kufry nejradši. Corvina jako hlavní hrdinka zajímavá a na to,co se jí dělo,tak se držela ještě dobře, mě už by vezli. Vad mě moc nenadchl, jeho chování bylo místy přehnané na mě.

Závěr s plesem a wtf momentem top, opravdu jsem zůstala zírat, vůbec jsem netušila.

Spousta otázek nezodpovězených, že by další díl??

Doslov autorky třešnička na dortu, že na podobném místě studovala a čerpá z toho,co tam zažila, no wow.

Ewe291
28.08.2024 4 z 5

Gothikana ma doslova pohltila. Autorka hned na zaciatku varuje, ze kniha nieje pre kazdeho a mala pravdu. Nastastie pre mna kniha bola. Sla som vsak do nej opatrne lebo ma uz vela noviniek sklamalo. Ale Gothikana bola teda riadne prekvapenie. Nevedela som co mam cakat a to na mna vyskakovala vsade ale aj tak som necitala recenzie.
Sama som bola prekvapena, ked som knihu zacala citat. Bola prepracovana, bola zahadna. V knihe bolo vsetko zahada, napätie, erotika, laska ....
Corvina skvelo opisana a hlavne sa mi pacilo, ze sa aj spravala na svoj vek a vobec sa nezmenila aj ked sa zamilovala. Niekedy som az bola prekvapena s toho co som sa dozvedela lebo som to vobec necakala
Vad bol presne taky ako autorka hned na zaciatku knihy povedala. Bol zahadny a niekedy to slo az na nervy ale potom som pochopila preco.
Koniec mi prisiel trocha rychli a ja som podvedome cakala nieco ine ale aj tak som velmi milo prekvapena celou knihou. Za mna mozem povedat ze kto ma rad v knihe tajomstva temnotu napätie a trocha hororu tak smelo do toho

Rudana
27.08.2024 5 z 5

Tajemné, napínavé, erotické, kriminální
Zas něco jiného. Určitě stojí za přečtení.

Matri
27.08.2024 4 z 5

Gotická dark romance, ktorá pohla knižným svetom. Ako obstála u mňa?
Corvina je vlastne čudáčka, samotárka, ktorá najviac na svete túži po láske a osobe, ktorá ju bude bezpodmienečne milovať. Jej postava je strašne komplikovaná, prepracovaná, veľmi sympatická a jednoducho jej od začiatku fandíte.

Vad, jej profesor, je charizmatický, tajomný a nehorázne sexy. Od začiatku netají svoj záujem o Corvinu, hoci sa snaží tejto príťažlivosti vzdorovať, nakoľko ich vzťah nedovoľujú pravidlá školy. Bolo to však márne. Dávno za nich rozhodol sám osud.

Tento príbeh je iný. Na jednej strane je ako mnohé iné knihy - o láske, túžbe, erotike, o dvoch ľuďoch, ktorí hľadajú toho pravého. Zároveň je však plný tajomstiev, pochybností, samoty, strachu, duchariny, či dokonca psychických problémov a smrti. Do toho pridajte ešte prvky hororu, desivé záhady a kriminálnu zápletku. A táto všehochuť ako celok dokonale funguje.

K čomu mám výhrady je jednoznačne preklad (čítala som v češtine), ktorý mi akosi "zhodil" spicy scény, ktoré mohli byť inak naozaj výborné. Jednoducho už dvadsiaty krát vás nebaví čítať o jej šťavách a mokrých stehnách. Bolo toho až tak moc, že som začala mať obavy o jej zdravie. :-)
Okrem toho mi tam niekde na pozadí, jemnučko čosi chýbalo. Sama to neviem identifikovať čo konkrétne, ale čosi... TO, vďaka čomu by som knihe úplne podľahla.

Záver je veľkolepý, mrazivý a prekvapivý. Avšak nedostaneme odpovede na všetky otázky. Veľa tajomstiev zostáva neodhalených. A práve to nevypovedané ma bude asi ešte dlho sprevádzať v myšlienkach. Čím viac času od dočítania ubehlo, prichádzam dodatočne na to, že aj napriek nedokonalostiam vo mne ten príbeh zanechal pomerne silnú emóciu a páčil sa mi!

Kniha je čosi, čo si jednoducho musíte prečítať!

hana1039
27.08.2024 5 z 5

Nóó,tak už dlouho jsem nic takového nečetla a už se těším na další díly:-))

alexvera
26.08.2024 5 z 5

Fialovooká Corvina má krásný a poklidný život, naplněný sbíráním bylinek, věštěním z karet a péčí o svoji trošku ztřeštěnou matkou. Všechno se pro ni ale mění ve chvíli, kdy dostane dopis o přejetí ke studiu na tajuplné Verenmorské univerzitě. Nachází si tu kamarády a studentský život ji velmi baví. Dokud se nezačnou dít podivné věci a tak trošku se nezaplete se svým charismatickým profesorem Deverellem, kterému říká stříbrnooký ďábel.

"Steer clear of me, little crow. You might be a luring siren but Im no ordinary sailor. Im mad pirate and Im trying to resist your call"

Před mýty opředeným Černým bálem se podivnosti stupňují a Corvina je nucena se jimi začít zabývat. Jsou to ale jen podivnosti co tu vzrůstá? Nebo je to i zakázaný vztah studentky s učitelem, co není jen učitel? Kdo myslíte, že za všemi zvláštnostmi stojí? Nebo je to jen tím, že hrad stojí na zvláštním místě?

"I will have you even in death, little witch. I am your madness, And you, youre my afterlife."

petra1396
22.08.2024 5 z 5

To bylo dokonalé, skvělé!
.... temné, romantické, zamotané, drsné a ten epilog ???? !!!!
Že je to chaos - ano - ale skvělé čtení, kdy prostě nemůžete přestat - protože prostě potřebujete vědět jak tohle dopadne - to přesně musí kniha mít !!!
Toto si rozhodně musíte přečíst - kdo má rád temnotu, sex, naději, že všechno dobře dopadne ... ano to vše v této 300 stránkové knize najdete
Rozhodně doporučuji a jestli se to někdy dočká dalšího dílu, tak jedině dobře

Ciarra
22.08.2024 4 z 5

Tak tohle by byl super námět na film.
Doporučuji pustit si ke čtení ponurou hudbu, zapálit svíčku a číst v noci, pak je to skvělý zážitek.