H2O a zkázonosný prstenec
Petr Stančík
Už je jim i časoprostor malý. Takže v něm neváhají přikročit k velkolepé opravě. Co pohledáváme s partou H2O z Města nad Hltavou zrovna na Kletenské pláni o 1. máji 1958? Přidali se snad Hubert, Hugo a Ofélie k manifestujícím za světlé zítřky v době temné jako povidla uvařená z asfaltu? Houby, soudruzi budovatelé. Tihle tři tu číhají naprosto správně a za chvíli zarazí, co splašená historie napáchala. To bylo tak… Kdyby geniální Hubert nesestrojil časočlun schopný proplouvat epochami, ušetřil by si s kamarády studenou koupel v prvohorním pramočálu i horké chvíle v písku budoucí české Sahary. Ovšem tím pádem by nevěděl, jak rozmotat aktuální zádrhel. Padouch se totiž zhlédl v nejšílenějších bondovkách a obemknul planetu Zemi zlořečeným prstencem – to se ví, že ve svůj prospěch. Práskaně se mu povedlo omámit stárnoucí spoluobčany, kteří sedají na lep populistům, ale kampak s tím na nás, pane Vulpes! Nejsme dnešní! Pátá výprava s hrdiny smýkne tu mezi trilobity, tu zas do ekokalamity v roce 2123. Naštěstí existuje časoprostorový recept, jak spoušť po zlosynovi uklidit. Načas…... celý text
Dobrodružné Literatura česká Pro děti a mládež
Vydáno: 2024 , OneHotBookInterpreti: Jiří Lábus
více info...
Přidat komentář
Tohle mi připadá, že není moc pro děti. Je tu hlavně z počátku dost odkazů na komunistické symboly atd.
Tak si nejsem jistá, kdo je vlastně cílovou skupinou.
A já se bavila :-) Nejsem cílová skupina, ale to mi vůbec nevadí, jelikož Jiří Lábus je výborný! Další dobrodružství této povedené partičky bylo originální :-)
Autorovy další knížky
2014 | Mlýn na mumie |
2021 | Pravomil aneb Ohlušující promlčení |
2016 | Andělí vejce |
2017 | H₂O a tajná vodní mise |
2008 | Pérák |
Tohle je má oblíbená série. Vlastním všechny předchozí díly a i tenhle si časem plánuji pořídit. Jsem toho názoru, že spíš než pro děti je pro dospělé, kteří nepřestali dětmi být. :o) Ačkoli i skutečné děti si v ní najdou to své a dobrodružný příběh je určitě bude bavit, tak spoustu věcí pochopí a ocení jen dospělí. Já se opět bavila královsky.
„Nebyla to ale hesla k mobilu nebo k připojení na síť, protože síť tenkrát visela pouze na fotbalových brankách a telefon byl mobilní jen tak daleko, kam dosáhl šňůrou od zdi. Byla to hesla budovatelská, třeba:
VÍCE VAJEC OD SLEPICE, TO JE NÁŠ DAR REPUBLICE (DRŮBEŽÁRNA XANTIPOV)
Nebo:
NAŠE ZDRAVÉ KOMPOTY MAŘÍ IMPERIALISTŮ KOMPLOTY (ZAVAŘOVNA A MARMELÁDOVNA ŠIŠKOV)
Případně:
PLÁN SPLNÍME NA 110 % (KREMATORIUM DĚSNICE)“