Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3077 3077

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll, 2017

biki
05.04.2018 4 z 5

Rozporuplné komentáře vzbudily mou zvědavost, takže jsem nakonec podlehla a knihu přečetla. Nejprve dva závažné důvody, které mi opravdu vadily, a proto nemohu dát nejvyšší hodnocení: bizarní, mediálně mimořádně sledované zločiny, ovšem profilováním je pověřen nováček na oddělení bez předchozích zkušeností, který o tom něco slyšel na nějakém kurzu. Po identifikaci jedné ze součástí "panáka" byl asi nám všem (čtenářům) jasný zdroj úniku informací, na rozdíl od tamních policistů.
Ovšem samotný námět knihy a příběh s několika zajímavými momenty mě opravdu bavil. Ale po celou dobu četby jsem měla pocit něčeho v pozadí ... Teprve v úplném závěru knihy zapadly všechny části mozaiky na své místo a příběh dostal smysl. V té souvislosti mě pak napadlo to staré úsloví, že každý dobrý úmysl či skutek musí být po zásluze potrestán (či efekt motýlích křídel). A jak se mi to jevilo, tím leitmotivem v pozadí bylo špatné svědomí a pocit viny u většiny zúčastněných osob s výjimkou nováčka Edmundse, který nezatížen minulostí stál mimo a měl tak nejlepší předpoklady zjistit pravdu.
Na další díl jsem opravdu zvědavá.

Pavlusa007
05.04.2018 4 z 5

Je pravda, že kniha nepřinesla nic moc nového, ale byla celkem napínavá a dobře se četla a vyzvedla bych místy velmi osvěžující humor.

klarence
05.04.2018 3 z 5

Kniha se docela dobře četla. Místy jsem měla problém s dialogy a jmény. ale za mne docela dobré

Klára90
04.04.2018 4 z 5

Já jsem tedy mile překvapena... bylo to napínavé, čtivé, velmi zajímavé rozuzlení a originální pointa, navíc zajímavý tým vyšetřovatelů...jediné co mi trochu vadilo bylo, že jsem se občas při dialozích neorientovala, kdo co řekl a musela jsem se k rozhovoru vracet, ale to možná taky bylo mým soustředěním a tím, že jsem knihu četla přes čtečku.

petrarka72
01.04.2018 3 z 5

Krimithriller, který mne neohromil, byť se o to snažil - ale je pravda, že Cole umí držet napětí. Předpokládám růst kvality s počtem napsaných svazků, takže dalšího Wolfa dám...

Jolina
01.04.2018 2 z 5

Nic zvláštního. Zdálo se mi vše takové zbytečně komplikované, odhalování občas takové nedořešené, zajímavá postava hlavního hrdiny, to ano, stále jsem myslela, že vrahem bude někdo jiný...:-D Četlo se dobře, ale mezi nejlepší detektivky tuto knihu neřadím.

Radana44
31.03.2018 2 z 5

Velké bum kolem.Za mě průměrná detektivka

marketa9252
29.03.2018 5 z 5

Kniha se mi četla rychle. Napínavá.

slunicko1958
29.03.2018 1 z 5

Knížku mně půjčila moje známá. Prý perfektní detektivka, musím si ji taky přečíst. Stalo se. Jsem ráda, že své známé knížku vrátím, že jsem za ni neutratila peníze a nebudu ji muset mít ve své knihovně.
Nelíbilo se mi to. Celému příběhu chyběla ona pověstná jiskra, důvtip, čtivost. Bylo to jenom morbidní a překombinované. Občas jsem se ztrácela a nechápala význam některých pasáží.

ArwenAragorn
29.03.2018 3 z 5

Nejlepší thriller roku? Celosvětový knižní hit? Zasáhne i vás?
Tak u mě se žádné nadšení nekonalo. Thriller jsem přečetla, někdy s většími, někdy s menšími obtížemi. Zápletka je silně přitažená za vlasy, spousta věcí není uspokojivě vysvětlena a závěr mě doslova otrávil. A napětí? Minimum.
Měla jsem radost, když jsem na knihu narazila v knihovně a nakonec zklamání......

Amy27
29.03.2018 3 z 5

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Dala jsem tři jen proto, že mě kniha bavila až od půlky. Hlavní postavu Wolfa zbožňuji :D !! Je to sympaťák každým coulem. Zajímavé téma na detektivku jsem také ocenila, ale nejspíš jsem očekávala z takového ohlasu asi víc. Nicméně k přečtení bych ji doporučila. :)

Skatty
29.03.2018 5 z 5

Zajímavá detektivka plná napětí až do samého konce. Jsem zvědavá na další díl.

pavlina361
28.03.2018 3 z 5

Na prvotinu autora byla knížka povedená. Některé pasáže byly slabší, ale jako celek bych hodnotila jako lepší průměr. Konec mě mírně zklamal, ale nahrává to zřejmě k dalšímu dílu s Wolfem.

StihOMam
28.03.2018 3 z 5

Dějově, stylisticky i formálně obsahuje podle mého Hadrový panák vše, co má správná detektivka mít. Nehodotím jako nejlepší krimi v mých rukách, ale hodnotím jako kvalitní čtení. Má očekávání Hadrový panák naplnil a proto i doporučuji - jako oddechovka dobré.

gordon13
27.03.2018 4 z 5

Prvotina sympaťáka Daniela Cola je vcelku ucházející, co mě pobavilo hlavně v první půlce knihy byla černohumorná složka, tento druh mluvy já mohu, závěr žádný zázrak, hodnotím tak 70%

Valeyman
26.03.2018 3 z 5

Další z knih s masivní reklamou, která mě bohužel tolik nechytla. Nevím, jestli by nebylo lepší tyto knihy, především pak prvotiny vydávat s menším popraskem, chápu, že je to marketingová záležitost a věc prodejnosti,ale stejně. Po celou dobu mi chyběl nějaký Wow moment. Celkem to odsýpalo, nápad nebyl špatnej, ale neměl jsem problém knihu na den odložit, nepřikovalo mě to ke každé stránce. Nezaujala mě ani žádná z postav, ba naopak taková Andrea byla nelogická, něco mezi kladnou a zápornou postavou...zkrátka za mě nic moc, ale možná dám autorovi ještě šanci a Loutkaře přečtu...

nicole1990
25.03.2018 3 z 5

četla jsem i lepší detektivky špatné to nebylo,ale docela jsem se ztrácela v tom kdo je kdo a jakou hraje v případu roli jinak se to četlo dobře. Až výjde loutkař ráda si ho přečtu také :-)

tabaluga
24.03.2018 3 z 5

Detektivky nepatří mezi mé šálky kávy ale přečetla jsem ji jedním dechem. Dokonce by mne zajímalo i pokračování...mělo to rychlý spád a motiv by mne nenapadl...

kaca.ka
23.03.2018 3 z 5

Hadrový panák se mi vlastně líbil, ale občas jsem fakt nestíhala, co se kde děje. Navíc mě dost ovlivnilo, že jsem v době, kdy jsem ho četla, stále narážela na knihy, kde byly hrdinkami holky s problémem s alkoholem, což mi už lezlo trochu krkem...Všeobecně by to bylo na 4 hvězdičky, ty ale dávám i mnohem zajímavějším knihám...

Demonlover
23.03.2018 5 z 5

Dobré počtení, už se těším na Loutkáře.