Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3077 3077

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll, 2017

Terkishead
09.03.2018 3 z 5

Čist se to dalo, ale žádný velký zázrak. Vlastně nakonec spíše nuda. Vhodné jako naprosto nenáročná četba do vlaku - takový fast food mezi detektivkami.

Shelby14
08.03.2018 3 z 5

Zajímavý námět opět pohřben v nudě. Tři body jen za Wolfa, i když je to buran, jeho rychlé řešení co s masovými vrahy mi přijde sympatické. Ale druhý díl už nedám, leda že by se Wolf stal nekompromisní mstitel, kniha by byla akční krvák a autor se vykašlal na detektivku.

pobijecmuch
08.03.2018 odpad!

Klasická brakovka, s banální zápletkou, no prostě velmi špatná kniha. Ale co by jsme také chtěli, když se na obálce hrdě vyjímá "metál" s označením "světový bestseller". Páni vydavatelé, nekažte aspoň ty pěkné obálky takovými provokativními hesly, když už vydáváte takové trapnosti.
Na tuto knihu bych použil trochu pozměněný název jednoho českého filmu se Sobotou - Ještě větší "blbost", než jsme doufali.

Askarinka
08.03.2018 3 z 5

Já nějak nevím jak knihu hodnotit. Zápletka zajímavá a podle mě z toho šlo vykřesat víc. Konec takový dost přkombinovaný... Chvílemi jsem se v knížce ztrácela a musela jsem se vracet. Uvidíme co pokračování - dám tomu ještě šanci

Evka27
07.03.2018 2 z 5

Námět a nápad zajímavý, hodně mě to zpočátku bavilo, ale pak už míň. Žádná hitparáda.

Bustedka
07.03.2018 3 z 5

Stačilo by přepsat poslední stránky a pocit z knížky by byl úplně na jiném levelu. Ale...
Myšlenka hadrového panáka je super, propojení případů, hledání souvislostí, to vše mají čtenáři detektivek moc rádi. Já osobně nepotřebuji sympatizovat s postavami a hledat si k nim cestu, takže mi vůbec nevadilo, že tu nebyl nějaký větší důraz na osobní stránku daných detektivů, ale co mě zklamalo byl opravdu závěr. Jak kdyby autor nevěděl vlastně kudy kam. Navíc nejsem přívržencem polootevřených konců. Ocenila bych propracovanější psychologickou analýzu motivu, jak to vlastně vše funguje.

ZuzaZam
07.03.2018 1 z 5

Pro mě obrovské zklamání. Děj mě vůbec nechytl, k postavám jsem si nevytvořila vůbec žádný vztah, spíš převládala až nesympatie. Čekala jsem, že se kniha "rozjede", to se ale nestalo, jsem ráda, že jsem ji vůbec zvládla dočíst.

april4
07.03.2018 3 z 5

Nápad hodně dobrý, začátek také, ale pak jen šupem dolů. Styl psaní mi moc nevyhovoval, něco rozvláčné, něco naopak nedotažené, pár dialogů jsem četla opakovaně, protože mi utíkal smysl (možná má chyba :-) ). Trochu to na mě dělá dojem, že si někdo v Anglii řekl, že napíše pořádnou severskou krimi, ale bohužel, nepovedlo se.

Francoa
07.03.2018 4 z 5

Četlo se mi dobře, zajímavý námět a docela pořád napínavé.Málo vysvětlující, prostě se to stalo, čtenáři dotvoř si to sám.A konec vlastně také nijaký.Posledních pár stránek jaksi schází.Dojem nevím, nevím, nevím?

Jamra
04.03.2018 5 z 5

Příběh zajímavý a čtivý už od první stránky, ale ten konec... Nevím jeslti se mi líbí nebo ne, snad to nějak rozsekne pokračování...

Hannik
04.03.2018 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale čekala jsem vic. Hlavně po tom boomu.

sabiburesova
03.03.2018 4 z 5

Četla jsem uz lepsi. Ale příběh me bavil a v jednu chvili jsem ho hltala. Pokračování si urcite nechci nechat ujit :).

Nikkaa
02.03.2018 3 z 5

Kniha mě na začátku vůbec neoslovila, chtěla jsem ji odložit,v půlce knihy se začalo něco hýbat,takže hodnotím pozitivně jsou nejlepší knihy-stredne dobré knihy-spatne knihy! Toto je zlatý střed

Janaves
01.03.2018 2 z 5

Pěkné.

kachenbooklover
01.03.2018 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc neoslovila ale postupem mě začínala bavit čím dál víc a u závěru už jsem děj úplně hltala. Wolf i Baxterová mě opravdu bavili a nemůžu se dočkat dalšího dílu s nimi.

janasim
01.03.2018 5 z 5

Jak námět, tak styl psaní mě bavil. Kniha je určitě napínavá a čtivá. Jediné, co nevím, je, jestli jsem spokojená se závěrem knihy. Budu si muset přečíst další díl, abych se rozhodla.

Poeta.kno
28.02.2018 4 z 5

Knize se určitě nedá upřít moc dobrý námět. Příběh je napínavý a čtivý od začátku do konce. Postupy některých členů policejní jednotky nejsou asi podle standartů, ale to nemá na smysl příběhu vliv. Čekal jsem o trochu lepší děj, proto hodnotím 4/5.

Kamčučák
28.02.2018 3 z 5

Ke čtení knihy snad do 1/3 jsem se musela nutit. Začátek byl takový nemastný, neslaný. Wolf, hlavní hrdina, mi byl nesympatický a nešlo mi se s ním sžít, ale nakonec jsem knihu přečetla. A závěr? Byl takový divný, zmatený. Takže za mě průměr.

Fondis
26.02.2018 4 z 5

Dobré, velmi dobré.

prestiggio
25.02.2018 2 z 5

Docitat tuto knihu bolo namahave. Zo zaciatku som sa nemohla zacitat, postavy sa mi plietli a nebolo zrejme ako postupovali vo vysetrovani a zrazu bum! mali vraha.