Harry Potter a Fénixov rád

Harry Potter a Fénixov rád
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547678/bmid_harry-potter-a-fenixov-rad.jpg 5 12875 12875

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Na Rokfort doľahli temné časy. Keď dementor zaútočí na bratranca Dudleyho, Harry pochopí, že Voldemort sa nezastaví pred ničím, aby ho našiel. Mnohí popierajú návrat Temného pána, ale Harry nie je sám. Na Grimmauldovom námestí sa stretáva tajný rád, ktorý bojuje proti temným silám. Harry musí dovoliť, aby ho profesor Snape učil, ako sa má chrániť pred krutými útokmi Voldemorta na jeho myseľ. Tie sú zo dňa na deň silnejšie a Harryho čas sa kráti... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Order of the Phoenix preložila Oľga Kralovičová. Verše prebásnila Jana Kantorová-Báliková. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 24.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Order of the Phoenix

pufina
06.02.2012 5 z 5

Napětí začne od samotného začátku. Je tam spousta částí, které miluju a vždycky se s chutí do knížky začnu. Dolores Umbridgeová byla vynikající postavou, tak skvěle protivná a nechutná.. Má oblíbená postava zde umírá (a nikdy neodpustím Yatesovi, že tuhle scénu tak posral, ehmm) a to Rowlingový neodpustím! Ale dobře, už jsem se přesto přenesla :-) Nikdy nezapomenu na to, jak jsem Fénixův řád četla celou noc a musela jsem knížku mít hned, jakmile vyšla.. (I když jsem nikdy nezažila půlnoční stání u knihkupectví, to bych si ráda zažila..)

Di...
31.01.2012 5 z 5

Napoprvé jsem knihu přečetla jedním dechem, napodruhé jsem ji zvládla přelousklat už za dva dny. Teď na potřetí mi měla dělat společnost při cestě vlakem. Po tolika letech a po silném ovlivnění filmy bylo pro mě čtení opět strhujícím zážitkem, ve který jsem ani nedoufala. Jako bych knihu četla poprvé. Fantasie i vypravečská schopnost Rowling je přímo strhující. Přesto, že se jedná o nejobjemnější svazek celé ságy, mohl být příběh klidně ještě delší - při čtění jsem se nikdy nenudila, vychutnávala jsem si pečlivě servírované dávky humoru, napětí a v tomto případě i pořádné dávky psychologie. A přesně jako při prvním čtení jsem se ani nezastavila, abych nechala zapůsobit smrt jedné postavy, protože jsem prostě nemohla přestat číst.
Občasnou nelogičnost děje i nevěrohodné chování některých postav pro mě vyvažuje způsob, jakým autorka celý příběh vypráví i jaké poselství do něj vkládá. Jsem ráda, že jsem mohla s Harrym Pottrem vyrůstat, čekat před knihkupectvím na další díl a po přečtení vést bouřlivé diskuze, co se stalo a co se bude dít dál.

Sussanah
17.01.2012 3 z 5

V tomhle dílu mě nesmírně míchala Harryho nekomunikace... Nicméně i tak jsem knihu přečetla velice rychle a vrhla se na další =)

meggy248
13.01.2012 5 z 5

hrozne dobra ale aj hrozne dlha :D

kristie
09.01.2012 4 z 5

Jsem ráda za tuhle knihu a celkově za celou ságu HP.Právě díky této knize jsem začala číst knížky sama pro sebe .pro zábavu a ne jen z "donucení" a "nátlaku" rodičů a učitelů:).

kneznaL
02.01.2012 3 z 5

Opravdu dobrá část celé série (i když zdaleka na nejlepší). K Harry Potterovi jsem se dostala ještě dávno předtím, než propukla ta filmem podpořená harry-potter-mánie, takže si myslím, že jsem si to i víc vychutnala. Smrt S. mě velmi zasáhla, byla jsem na autorku i trochu naštvaná. Pozdější díly ještě trochu víc. Přesto dávám 3 hvězdičky.

zipporah
29.12.2011 5 z 5

Dobrá story žvejka, na štyri hviezdičky a piata patrí Dobbymu za Veselé HARRYnoce! Rowling´s humour je tu presný a ja sa už takto roky rehocem a chechocem

dangerita
28.12.2011 5 z 5

Parádní, stejně jako předchozí díly. Pořádně poškádlí fantazii.

Hanyuu-hime
23.10.2011 5 z 5

Po nějaké době jsem se rozhodla si knihu přečíst znovu, a i když už po několikáté, stále mě to baví a nemohu se od toho odtrhnout. Od předchozích dílů se to liší tím, že Harry a ostatní studenti už nejsou ty malé děti a tak se to zase posunulo trochu dál. Harry Potter mě prostě nikdy neomrzí!

Oter
03.10.2011 3 z 5

Nevím, ale mně přijde jaksi nudný :(

JaneTrestry
31.08.2011 5 z 5

tak u této části, jsem bulela poprvé (pak jsem bulela u každé knížky - 6 a 7), ale u filmu smrt S. byla tak rychlá, že jsem byla trochu sklamaná, ale kniha byla fakt super :)

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

Tak tenhle mám z celé série nejraději...=) Hlavně tu závěrečnou pasáž u Brumbála v pracovně..

Megii
27.08.2011 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila.
SPOILER: Smrt S. mě však zasáhla hodně. Pro mě byl nejlepší postavou vůbec, po něm asi Snape, Brumbál a pak až Harry.

p.anomisss
25.07.2011 5 z 5

Do této knížky jsem se tak zažrala, že série Harryho Pottera se stala mou nejoblíbenější :)

Bjelásek
28.06.2011 3 z 5

Některé pasáže mi přišli nudné a zbytečné, hlavně poslední rozhovor Brumbála s Harrym, ale na některých jsem si to zase bohatě vynahradila. Temná atmosféra knize nechybněla, víc se mi však na ní líbí její vtip.

-Lenicka-
14.06.2011

Jako dospívající dítě jsem knížky H.Pottera měla opravdu ráda .. tyhle knížky vás dokážou úplně pohltit ..

Tytyna
09.06.2011 5 z 5

Tento díl je nejlepší.....manžel mi odmítl koupit další s tím, že mě pak on ani děti nevidí:-)

Teru
14.04.2011 5 z 5

První díl, který neodpovídá běžnému schématu "nuda u Dursleyových-Bradavice-Vodlemort", ale děje se v něm něco již od začátku. Napínavá a strhující, tak bych knihu stručně charakterizovala. Harry už jednoduše není jen malý zakřiknutý chlapec a to se mi líbí.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

sBety
09.04.2011 4 z 5

Líbí se mi jak kniha vyspívá do temné atmosféry. Líbí se mi odboj Fénixova řádu a B.A., vyvrcholení na konci (i ve filmu to bylo působivě zpracované) a hlavně ztělesění absolutního ružového zla Dolores Umbritgeové.