Harry Potter a Fénixov rád

Harry Potter a Fénixov rád
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547678/bmid_harry-potter-a-fenixov-rad.jpg 5 12875 12875

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Na Rokfort doľahli temné časy. Keď dementor zaútočí na bratranca Dudleyho, Harry pochopí, že Voldemort sa nezastaví pred ničím, aby ho našiel. Mnohí popierajú návrat Temného pána, ale Harry nie je sám. Na Grimmauldovom námestí sa stretáva tajný rád, ktorý bojuje proti temným silám. Harry musí dovoliť, aby ho profesor Snape učil, ako sa má chrániť pred krutými útokmi Voldemorta na jeho myseľ. Tie sú zo dňa na deň silnejšie a Harryho čas sa kráti... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Order of the Phoenix preložila Oľga Kralovičová. Verše prebásnila Jana Kantorová-Báliková. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 24.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Order of the Phoenix

Atuin
22.04.2013 5 z 5

Tento díl byl velice průlomový, konečně zde vyrystalizovalo to co nemohlo bý ponechánou stranou, jakkoliv autorka občas popírá sama zákonitosti svého vlastního světa, je jí tato lokální nelogičnost odpuštěna tím, že si se čtenáři, svými postavami a vůbec výborně rozumí.

Jančislava
15.04.2013 4 z 5

Tento díl se mi líbil, ale souhlasím, že Harry tam byl chvilkama na facku :-) občas jsem ho musela odložit.

Pemca
11.04.2013 5 z 5

Docela nepohodlné čtení vzhledem k množství stran, za které jsem samozřejmě moc ráda, ale příběh je prostě skvělí, takže nějaké nepohodlí jde stranou. Ale jak mi pila krev ta malá falešná potvora Umbridgeová, dobře jak ji to nandali dvojčata Weasleyhovi a pak kentauři. Ale je to poprvé kdy jsem byla někdy na Harryho fakt moc naštvaná, za to jak se choval, ale příchod nové postavy Lenky Láskorádové mi zlepšil náladu, ta je úžasná :)

tatruszka
06.04.2013 5 z 5

Když jsem tento díl četla poprvé, byla jsem zmatená a mnohdy jsem Harryho ani nepochopila, jeho chování ani reakce, které mi přišly přehnané.Harry přišel jako pěkný nafoukanec, byl na všechny pořád naštvaný a všechno chtěl pořád dokazovat sám. Ovšem Brumbálova armáda a Lenka Láskorádová jsou super, ty nemají chybu.

Anonymka12
01.04.2013 5 z 5

Můj druhý nejoblíbenější díl Harryho Pottera ;)

jimmyn
01.04.2013 4 z 5

Podle mě nejlépe napsaná kniha z celé série HP.

Beatris
27.03.2013 5 z 5

Po Relikviích smrti se mi líbí nejvíc. Hodně lidí mi říká, že se jim pětka moc nelíbí, protože se tu skoro nic neděje. S tím ovšem nesouhlasím. Naopak líbí se mi, že je tu věnováno více pozornosti normálnímu životu v Bradavicích, nebo například konečně nějaký větší spor nebo hádka mezi hlavní trojicí - tedy pokud nepočítáme spožús ze čtyřky. A tenhle díl rozhodně přináší hodně nových informací, ketré budou v dalších dílech docela dost důležité a hodně ovlivní celkový vývoj příběhu a děj. Scéna na ministerstvu kouzel je naprosto dech beroucí a nervy drásající - i když mozky byly trochu moc, to je pravda. A jestli jsem psala, že ve trojce je první fáze přitvrzení, tak tady je právě ta druhá - a to platí i pro film, kde se režie konečně ujal David Yates a dotáhl Harryho až dokonce a to naprosto dokonale. + je tu krásně vybudována a vykreslena ona válečná atmosféra

J.angel
22.03.2013 5 z 5

Moje první vlastnoručně koupená kniha, co se týče Harryho Pottera..:) Přečetla jsem jí jedným dechem a doteď na mě čeká na svém místě ve skříni! Prostě další senzačný díl:)

Daxie L. Jesus
20.03.2013 3 z 5

Čachry machry Roulingowá. Kterak skleněné koule na nás popadaly a hajzl v černym Oldmana zabil..

Wichita
19.03.2013 4 z 5

Můj nejneoblíbenější díl. Je z něj velmi cítit beznaděj a prázdnota. Harry se chová nemožně, Umbridgeová terorizuje školu, Brumbál hází ignor.

kattyV
08.03.2013 4 z 5

Musím říct, že tady mi Harry poněkud lezl na nervy. Ta jeho pubertální naštvanost byla dost protivná. Ale po třetím přečtení jsem si zvykla a vychutnávala si světlé okamžiky - Brumbálovu armádu, Harryho vzrůstající samostatnost i boj proti Umbridgeové.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

skvělý díl je tajemný, napínavý ,taky jsem se nasmála jak Fred a George Weasley prohnali rachejtlí tu babu Umdrigeovou ve filmu :D
je skvělý jako ostatní díly :)

MARSgirl
01.03.2013 4 z 5

Úžasný díl, stejně jako ty ostatní, jen ty mozky a velká honička na Ministerstvu a čekání na smrt mě děsili?

mautina7
01.03.2013 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší díl. Začínáme se více dozvídat o undergroundových záležitostech. Při čtení jsem pociťovala silné pocity empatie s Harrym, když byl osamocený a myslel si, že se na něj všichni vykašlali. Prostě kloubouk dolů před J. K. Rowling ;)

b7a7r7u7s7k7a
17.02.2013

Tato kniha se mi líbila ze všech dílů nejvíce, Harry s Cho dodali knize špetku lásky, kterou potřebovala...

Petruše90
08.02.2013 5 z 5

Skvělý, stejně jako předchozí díly.

tleming
01.02.2013 5 z 5

tenhle díl mám přečtený vícekrát než ostatní. nevím proč. má pro mě nějaké zvláštní kouzlo :)

Byxy123
31.01.2013 5 z 5

Tato kniha a Princ dvojí krve se mi nejvíce líbily z celé ságy. Každá byla dobrá, ale tyhle dvě mají něco do sebe. :)

Bet
29.01.2013 5 z 5

Super, stejně jako předchozí díly.

Phoenix16.cz
03.01.2013 5 z 5

Pohádkový nádech vzal totálně za své a kouzelné Bradavice jsou ty tam. Zato na čtenáře čeká temný příběh plný napětí, kde děti na sebe berou role dospělých a dospělí jim v tom nemohou zabránit. Harry a ostatní konečně začnou pořádně využívat nastudované vědomosti čar a kouzel v praxi a příběh se začíná čím dál víc komplikovat a zároveň směřovat k nevyhnutelnému, přestože konec série je ještě v nedohlednu. Fénixův řad je takový nástin věcí budoucích, které vyvrcholí koncem série. V této knize mi oproti minulým chyběl silný hlavní motiv, kolem kterého by se kniha točila. Fénixův řád na mě působil jako další instituce, která bojovala proti těm ostatním.