Harry Potter a Fénixov rád

Harry Potter a Fénixov rád
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547678/bmid_harry-potter-a-fenixov-rad.jpg 5 12875 12875

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Na Rokfort doľahli temné časy. Keď dementor zaútočí na bratranca Dudleyho, Harry pochopí, že Voldemort sa nezastaví pred ničím, aby ho našiel. Mnohí popierajú návrat Temného pána, ale Harry nie je sám. Na Grimmauldovom námestí sa stretáva tajný rád, ktorý bojuje proti temným silám. Harry musí dovoliť, aby ho profesor Snape učil, ako sa má chrániť pred krutými útokmi Voldemorta na jeho myseľ. Tie sú zo dňa na deň silnejšie a Harryho čas sa kráti... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Order of the Phoenix preložila Oľga Kralovičová. Verše prebásnila Jana Kantorová-Báliková. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 24.10.2024

Ten díl.. :333
Umbridgeová je opravdu megamrcha a to jak se založí BA..:33

Ladys
10.02.2014 3 z 5

Potter pořád ukřivděnej.... Doufám, že nebude i ve zbývajících dílech. A opět zbytečně dlouhé. Ale závěr měl grády

Eumenida
09.02.2014 5 z 5

Dolores Umbridgeová, dokonalá megamrcha! Typická megera, která dokáže týrat děti s úsměvem na rtech a velmi rafinovaně (Harryho psaný trest byl opravdu rafinovaně vymyšlen). Jinak Fénixův řád se mi líbil stejně jako ostatní díly, do popředí se dostal i dosud nešikovný Neville, navíc jsme se trochu dozvěděli i o Nevillových rodičích, to bylo hodně emotivní.

Lole
06.02.2014 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl, kde se v studentech zrodí touho po rebélii a nenechat Umbridge utiskovat.

Kmotr99
04.02.2014 3 z 5

V pátém pokračování definitivně končí Harryho dětství a i kniha je dospělejší. Na to, že má 800 stránek, se to četlo dobře, stejně dobře jako ostatní díly. Ano, je to dobré, ale mezi Pottermaniaky nepatřím a smrt S. jsem ani moc neprožíval.

Cacolinka
02.02.2014 4 z 5

Fénixův řád mám ráda a ještě si živě vzpomínám, jak jsme všichni potternadšenci ve třídě čekali až bude od pana Medka přeložen a my ho mohli konečně přečíst. Bylo to nekonečné.
To jak dopadl S., mě, v té době, dostalo stejně jako Harryho. Pořád jsem čekala, že se nakonec objeví zpět na scéně...potom to ale Lupin vyloučil a já jsem zírala nevěřícně na stránku jako Harry na Lupina.

Silencia
13.01.2014 5 z 5

Konečně se ukázalo, že i Harry je jen člověk a může se i splést a něco podělat. Není tak skvělý, že mu vždy vše projde, všichni mu pomůžou a on je nejlepší. Paradoxně se mi tato knížka líbila asi nejmíň (až na tu nejvíc část, kdy se Harry vrátí do Brumbálovy pracovny), ale své místo v sérii má a bez ní by to nebylo ono.

Potter
09.12.2013

Užasná kniha

adelajonakova
08.12.2013 3 z 5

Pro mě snad nejlepší díl :)

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Ježíš jak já tu babiznu Umbridgeovou nesnášela! První kniha, jejíž četba ve mně vyvolala fyzické projevy odporu a nechuti k jedné růžové, pisklavé babě. Jinak jako vždy báječný Potter!

vojtaruzek
06.11.2013 5 z 5

Opravdu skvělé, dodám snad jen, že hlavní ženskou záporňačku může nenenávidět jen člověk bez emocí. Mě samotnému lezla krkem víc než samotný hlavní záporák.

klingi
05.11.2013 4 z 5

Chápu tvrzení, že je tento díl asi nejslabší (ještě mě čeká 6. a 7., tak to nechci zakřiknout), ale i tak je to mistrovsky napsáno a dá se to přežít - proto 4* :-)

Aneneta
01.11.2013 5 z 5

Při čtení většiny knih se snažím co nejrychleji dočíst. Četbu této knihy jsem si ale náramně užívala. Jen mě příliš nebavila rádoby napínavá scéna ke konci, kdy mezi sebou čarodějové bojovali.

aluskacz
21.10.2013 5 z 5

Když jsem četla poprvé tenhle díl, četl se mi asi nejhůř, nijak mě nezaujal. Když se mi pak dostala knížka do rukou podruhé, bylo to úplně jiné, jak kdyby se vše obrátilo. Přečetla jsem ho jedním dechem. Tajný spolek Brumbálova armáda byla skvělá, Lenka Láskorádová, trochu praštěná ale jinak skvělá postava Harryho Pottera znovu obohatila a přinesla něco nového :-) A profesorka Dolores Umbridgeová, ta tomu dala šťávu. Myslím a spousta z Vás se mnou bude souhlasit, že byla horší a zákeřnější jak Lord Voldemort :-) Jen je opravdu škoda S., tuhle postavu jsem měla moc ráda..

Galadwen
19.10.2013 2 z 5

Nejslabší díl celé série - promiňte. Nijaká zápletka, nesmyslné rozuzlení, Dumbledore, který už opravdu naléhavě potřebuje do důchodu kvůli stařecké demenci. Nejvíc oceňuji některé detaily dokreslující kouzelnický svět (scény z Grimmauldova náměstí), ale jako celek nic moc.

HiNataLi
18.10.2013 5 z 5

V tomto díle série už je jednoznačně vidět, že časy v kouzelnickém světě se obracejí k horšímu.. to samé se dá vyčíst i z Harryho samotného, a jeho vyvíjejícího se charakteru... a navíc... ... ... Sirius.. (QmQ).. uhuhu...

Kyta
05.10.2013 5 z 5

I když je tenhle díl úplně nejdelší, neodradil mě od čtení! Naopak: stálo to za to!! :)
Než jsem začala číst, tak jsem na chvíli zapochybovala, jestli se vůbec dočtu, ale teď si říkám - Proč to skončilo? Téměř 800 stránkový Fénixův řád mě doslova okouzlil. Ovšem i dost velký podíl na tom má překladatel Pavel Medek - vybral a srovnal slova tak, že se věty čtou samy. :) Spisovatelka Rowlingová vymyslela HP naprosto dokonale. Profesorka Umbridgeová mi pořád lezla na nervy, Kdybych já měla takovou učitelku, tak nevím... Každou chvíli se něco děje, hlavní hrdinové stále prožívají nezapomenutelné zážitky, starosti, přípravy při zkouškách NKÚ atd. Na každé stránce je napsané něco, s čím se vám podaří poslední stránky líp pochopit. Konec byl moc smutný, mám pocit, že nejen já jsem se u tohoto dílu rozbrečela. Smrt jednoho z mých nejoblíbenějších hrdinů mě dost vyděsila.
Hned po přečtení jsem se podívala na film a vůbec se to nedá srovnávat. Muselo být těžké to zpracovat, ale kniha má pořád něco víc do sebe. Dá se hodnotit jen pozitivně! Nedokážu pochopit paní Rowlingovou, každým dílem se zdokonaluje! :)

Už je konec těm pohádkovým příběhům. I když vím, jak to vše dopadne, stejně si přečtu další díly. Tahle fantasy-sága je prostě úžasná!!!

Poutnice
30.09.2013 5 z 5

v tomhle díle napětí graduje, Harry s kamarády přestává být dítětem a aktivně se zapojuje do války. Jen je škoda kmotra :(

alimrix
15.09.2013 5 z 5

fantazy žánr jsem považovala za ujetý, ale série Harry Potter mě přesvedčila o opaku. promyšlená zápletka byla boužel ve filmu dost naivní a nelogická. pro slaboduché diváky dobré.

jorge98
10.09.2013 5 z 5

Velmi dobrý díl, na každé stránce se dozvíte něco, takže v závěru nevadí, jak tlustá kniha je. Ikdyž čtu celou sérii po 4., nemůžu se zbavit dojmu, že vždycky objevím něco nového. Nikdy mě nepřestane bavit Harry Potter a velice pochybuji, že se dokáže nějaká série Harrymu vyrovnat:).