Harry Potter a Fénixov rád

Harry Potter a Fénixov rád
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547678/bmid_harry-potter-a-fenixov-rad.jpg 5 12875 12875

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Na Rokfort doľahli temné časy. Keď dementor zaútočí na bratranca Dudleyho, Harry pochopí, že Voldemort sa nezastaví pred ničím, aby ho našiel. Mnohí popierajú návrat Temného pána, ale Harry nie je sám. Na Grimmauldovom námestí sa stretáva tajný rád, ktorý bojuje proti temným silám. Harry musí dovoliť, aby ho profesor Snape učil, ako sa má chrániť pred krutými útokmi Voldemorta na jeho myseľ. Tie sú zo dňa na deň silnejšie a Harryho čas sa kráti... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Order of the Phoenix preložila Oľga Kralovičová. Verše prebásnila Jana Kantorová-Báliková. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 24.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Order of the Phoenix

Wiqqux
07.09.2013 5 z 5

Túto časť mám najradšej. Všetky tie vzťahy, príhody...postavy dospeli a autorkino pero s nimi. Všetci sa chystajú na veľkú vojnu, prostredie a myšlienky tmavnú. Ak niekto čítal tieto knihy v čase, keď boli vydané, nebude mu prekážať, že sladká rozprávkovosť s touto časťou pomaly odchádza, pretože čitateľ rástol spolu s postavami.

Yorika
07.09.2013 3 z 5

Kde se vytratila ta kouzelná pohádkovost, kterou oplývaly předchozí díly?Kam se poděl humor a nápaditost?Po už tak rozvleklém záčatku knihy,příchazí pro mě nudný popis boje Harryho příznivců s noshledy z ministerstva.Je to příliš suché,chybí tu pořádný náboj,který by děj patřičně oživil.Zkrátka nelíbilo se mi to.

Anre3
20.08.2013 5 z 5

Knihy o Harry Potterovi jsou opravdu skvělé. Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce. Už se těším na další díl. Jsem ráda, že jsem se do knih pustila až teď, když jsou všechny díly vydané. Nevím, jak bych vydržela čekat další rok na vydání.

kazecha
18.08.2013 4 z 5

No páni - to už není pohádka pro děti ... ze začátku jsem přímo cítila ten vztek, který z Harryho přímo prýštil ... a takovou Umbridgovou potkat - asi bych se neudržela ... jsem zvědavá na další díl!

stavlamich
09.08.2013 3 z 5

Chudák knížka je ze všech sedmi asi nejvíc opotřebovaná, protože jsem ji déle nosila všude možně kvůli čtení :D Ale i tak už po prvotním bláznivém okouzlení mě Harry Potter nějak nebere. :)

differenthuman
09.08.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Opět jedna z mých nejoblíbenějších z celé série. V tomto díle se hlavně hrozně moc sama vidím v Harrym. Mám takové ty dvě stránky(ohledně jako každý z nás) a líbí se mi, že je mají i kladní hrdinové, že i ti jsou svým způsobem ,,špatní'. A moje druhá stránka je téměř totožná s tou Harryho špatnou stránkou. Je skvělé, že obzvlášť v této knize je poukázáno na Harryho obě stránky více, než v předchozích dílech. Tenhle díl miluji i zfilmovaný a myslím, že je to jeden z nejlepších filmů a jedna z nejlepších knížek, který jsem kdy viděla a kterou jsem kdy četla :).

pink_ivy
08.08.2013 4 z 5

“Wit beyond measure is a man's greatest treasure.” Nejdelší a pro mě nejméně oblíbená knížka série. Proč? Protože mě Harry naprosto vytáčel. Ano a to ještě víc než obvykle. Jasně, tak procházel si pubertou, ale vážně mě štval.

MissBlack
04.08.2013 5 z 5

Od "pětky" to se mnou začalo být zlé. První čtyři díly jsem četla ohromená a fascinovaná, jasně, některé scény mi drásaly nervy, napětí, akce, nebezpečí - všeho bylo dost. To zlé začalo kmotrem, slzičky mi kapaly na stránky, cítila jsem se tehdy tak ublíženě a už vůbec nechtěla číst - ale nemohla jsem přestat. Myslím, že od pětky začaly být v knihách na pořadu dne emoce, silné.
Hned po Vězni je to asi můj nejmilovanější díl. Harry se dostává i jinam, než jsou Bradavice nebo Prasinky, je na ministerstvu, hned dvakrát (červená telefonní budka jako vchod byla úžasnou třešinkou na dortu), novinkou jsou testrálové, Brumbálova armáda, Fénixův řád, Hagridův nevlastní brácha, růžovoučká Dolores Umbridgeová se slabostí pro kočičky a týrání studentů a v neposlední řadě Komnata Nejvyšší potřeby - tu jsem si zamilovala.
Vzpomínám si, jak jsem s naprostým úžasem četla, jak Brumbál bojuje s Voldemortem, Bella nestačí na Brumbálem očarovanou sochu, bylo to impozantní.
A musím říct - film se povedl. Jistě, byl v něčem jiný, ale jako celkový dojem, efekty, prostě nádhera. Miluju tu scénu, kdy se na ministerstvo dostanou členové řádu jako bílé stíny a každý si vezme na starost jeden černý stín a lítají. U toho Bellin šílený smích - je to velice působivá scéna, v knize řád jako bílé stíny popsán není, ale mě to nadchlo a kdyby to tak bylo i v knize, byla bych ještě spokojenější.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

aj toto bolo fajn, viac záhadné a strašidelné ... citelne viac strašidelné... a ten koniec.. no ja som (ftedy) reval

Belatris
24.07.2013 5 z 5

Na to, že je tenhle díl HP tak těžký, že by se jím dala způsobit solidní újma na zdraví, je to čtivá a vyrovnaná kniha, která je v rámci série výjimečná: přestože jde o díl lichý (liché díly bývají spíše o akci a ději), je v něm spousta nových informací o universu HP, aniž by to však přineslo úbytek akce. Taky konečně došlo k psychologickému přerodu Pottera z děcka do puberťáka. Celkově díl se vším, o k HP patří - obsahově i formálně udržuje vysokou laťku.

Aneneta
16.07.2013 5 z 5

Velmi čtivé. Vůbec první kniha, která mě absolutně nadchla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Četla jsem ji dvakrát a myslím, že si časem celou sérii přečtu znovu.

Weasley
24.06.2013 5 z 5

Jako všechny předchozí se skvěle čte, je plná napětí, přátelství... prostě další úžasná kniha, od úžasné spisovatelky.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Lord Voldemort je zpět, ale nikdo z kouzelnického světa tomu nechce věřit. Kromě tajemného spolku, který se rozhodl proti pánovi zla bojovat. Fénixův řád tvoří velcí kouzelníci, kteří Harrymu věří každé slovo. Páta kniha o Harrym Potterovi už má dost tajemnou atmosféru a podle mě už o pohádce nemůže být ani řeč.

Addie
13.06.2013 4 z 5

Opravdu se to stalo, opravdu se po letech snažím dočíst sérii, kterou jsem opustila po čtvrté knize (z neznámých důvodů) a...
je to děsně fajn.
Když nic jiného, pátý díl jsem četla bez fanatismu kolem sebe (který byl přitomen v době vydávání HP knih), leč stále se zápalem. Navíc jsem ji právě dočetla řádku let poté, co jsem četla první čtyři - jsem tedy starší a byla bych řekla i kritičtější, ale...
s J.K.R. to máte těžké, málokterou větu napsala jen tak. Leckdo by teď mohl oponovat, že píše zdlouhavé popisy místností, věcí, ale není to tak, že i tyto věty mají svůj účel, který tkví ve čtenářské představivosti kouzelnického světa, která má souznít s tím, jakou mu dala podobu?
Ještě jedna věc - pochopitelně jsem zaujatá (HP mě nepřivedl k četbě, ale neodmyslitelně patří ke knihám, které znamenají mé dětství), ale zaráží mě, když někdo nebere J.K.R. jako spisovatelku. Nehledě na boom, který knihy vyvolaly (a který mohl být kdekomu proti srsti), ty knihy mají hlavu a patu. To, že jim každý nepřijde na chuť, je normální, ale nijak to nesnižuje úroveň spisovatelky. A fanatická děcka vem čert, vždyť ty knihy si našly čtenáře i mezi dospělými.

lushi
12.06.2013 5 z 5

Fénixův řád považuji společně s Vězněm z Azkabanu za mé nejoblíbenější díly. A potvrdila jsem si to i v angličtině. Znovu jsem zažívala nenávist k Umbridgeové, smála jsem se nad hláškami škádlících se puberťáků a rozplývala se nad blízkým vztahem Harryho se Siriusem.
Brečela jsem, smála jsem se, hněvala jsem se, radovala jsem se. Tak to má být.

A k té angličtině: Order of the Phoenix se mi četl mnohem lépe než Goblet of Fire a píseň Weasley je náš král je mnohem lepší v originále!

estelina2300
09.06.2013 5 z 5

Moje oblíbená kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.
Přečetla jsem ji k svému údivu asi za 8 dní.

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Zase super a zase škoda, že (tentokrát) S. umřel...

Seraphin
07.05.2013 odpad!

Tohle je ten nejmíň zajímavý díl z řady Harryho Pottera. Byl to i nejslabší film.

hrubik
27.04.2013 4 z 5

Celá série Harryho Pottera se mi velmi líbila.

Misan1993
26.04.2013 5 z 5

Skvělá práce paní Rowlingové, prostě skvělá kniha jako všechny ostatní od ní.