Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480490/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-iBZ-480490.jpg 5 12679 12679

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

Princezna22
15.02.2020 5 z 5

Opět krásné,temné,napínavé ... Doporučuji.

Macev
09.02.2020 3 z 5

Trošku temné a děsivé, dějově mě příliš neoslovil, ale závěr strhující, film jsem neviděla.

dominika9982
09.02.2020 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl.

MilanCFC
07.02.2020 5 z 5

"Nemám vykládat lži."
Moc dobře si pamatuji, jak jsem kdysi tuto scénu miloval, nechápal, soucítil jsem, pěnil jsem, nenáviděl a prahl po spravedlnosti. Zkrátka skvělé. Stejně tak Brumbálova armáda. A závěrečné souboje taktéž.

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Super.

emilieselden
28.01.2020 4 z 5

Za mě trošku slabší díl, zdlouhavý, občas nudný. Ale pro příběh a na vysvětlení a souvislosti to bylo asi nutné.

Pejuška
26.01.2020 3 z 5

Konečně pátý díl pokořen, pro mě zatím nejhorší. Kniha mi vůbec neutíkala, ani nějak nezaujala. Bez ní by to nešlo, protože tu bylo vysvětleno spoustu věcí, třeba vše o Fénixově řádu a o rodině Siriuse, ale zdlouhavý. Osobně mě nejvíce bavil konec, kdy bojovaly se Smrtijedy, kteří se pokoušely ukrást věštbu.
Jen malý poznatek, film se od tohoto dílu hodně liší.
Nicméně, zdárně jsem se tímto dílem prokousala a směle se vrhám do dalšího :)

Marekh
26.01.2020 5 z 5

Pátý díl Harryho Pottera jsem četl úplně poprvé. V tomto díle se dozvíme, kdo tvoří FÉNIXŮV ŘÁD a jaký je jeho účel, seznámíme se s novou profesorkou obrany proti černé magii Dolores Umbridgeovou, kterou jsem neměl rád, seznámíme se s domácím skřítkem Kráturou, seznámíme se s prostředím ministerstva kouzel a kouzelnickou nemocnicí.. Harry Potter se učí novým kouzelnickým dovednostem, na popud svých kamarádů se ujímá vedení určité skupiny.. Rozesmála mě počáteční kapitola, kdy Harry Potter vysvětluje svému strýci, kdo jsou MOZKOMOROVÉ a strýc Vernon to stále nemůže pochopit, komolí názvy Mozkomorů.. 

Pár slov k technické stránce knihy. Bohužel v tomto dílu jsem nalezl docela dost pravopisných chyb v tom smyslu, že dvě slova byla spojena dohromady, nebyla oddělena mezerníkem. Určitě by se to nemělo stávat v knihách, které jsou určeny zejména pro dětské publikum. Práce korektura nebyla odvedena dobře, což je drobné mínus této knihy. Kniha se také oproti jiným dílům vyznačuje menším fontem písma. Nakladatel zvolil patrně menší font písma z důvodu, poněvadž kniha je hodně obsáhlá, a pokud by ponechal velikost písma jako u ostatních dílů, tak by se kniha rozrostla o další desítky stran, ale myslím si, že čtenářům by to nevadilo. Určitě bych přivítal, pokud by bylo větší písmo, protože by se kniha lépe četla.

KnihomolkaKatka
25.01.2020 4 z 5

Tento díl se mi líbil o trošku víc, než HP a Ohnivý pohár. V Poháru mi přišlo, že se Rowlingová až moc zabývala famprpálem, který bych sice jako fanoušek HP chtěla hrát, ale že bych byla na nějaké zdlouhavé popisy tohoto kouzelnického sportu, to ne.
Fénixův řád navazuje na konec Ohnivého poháru. Mimo běžných kouzel, souboje dobra se zlem, se zde dočkáme i jisté romantiky. Ta se mi líbila a dotyčné dvojici jsem to strašně přála. Je zde i zajímavý vývoj ohledně Hagrida. Kapitola s názvem Hagridův příběh mě nadchla asi nejvíce z celé knížky.
Profesorka Umbrigová je strašná. Osobně jsem měla sto chutí zakroutit jí krkem.Doporučuju a dávám 4, 5 *.

luci14
21.01.2020

Za mě jeden z nejlepších dílů HP po 4. který mi přišel kapánek zdlouhavý. KAždopádně mam rada vesny díly Harryho Pottera. :D

.... ne počkat já je miluju

bara-z5649
07.01.2020 5 z 5

Harry Potter prostě... ale Sirius...????????

Šárka88
28.12.2019 5 z 5

Krásně povedené čtení

halfbloodgirl
25.12.2019 5 z 5

LÁSKA♥

azazel1
19.12.2019 5 z 5

I přes fakt, že jsem už mnoho let mimo cílovou skupinu, jsem si čtení opět užil. Tentokrát po změnu v angličtině abych si ji trochu oprášil. Pro ty co by si chtěli knihu přečíst v originále a poslechem trénovat výslovnost mám níže uvedený link, na kterém sama autorka knihu pro posluchače přečetla.

PetrCepek
13.12.2019 2 z 5

Za mne nejslabší díl HP, ale moc pěkně zfilmovaný.

annasglamour034
18.11.2019 5 z 5

Nečekala jsem, že si sérii Harryho tak oblíbím v knižní verzi a jak se začíná rozcházet s filmem. Knihu jsem sice četla déle (především z důvodu, že nejde číst furt ten stejný příběh), ale zároveň jsem potřebovala tento díl už více vstřebávat (je tam mnohem víc informací, co je jiných než ve filmu). Přesto jsem si knihu užila a upřímně bych doporučila dále i když už nejste dítě :)

jirka9453
14.11.2019 5 z 5

Pátý Harry je prvním dílem, který plně ukazuje, jak temné časy nastaly pro čarodějný svět. Ano, mnoho z toho, co tady řekli v komentáři jiní, jsem taky vnímal - a jsou věci, které bych v knize omezil. Přesto je Fénixův řád perfektní četbou a dokonalým dílkem do mozaiky celé série. Určitě jen a jen doporučuji.

katerina3223
12.11.2019 5 z 5

Co dodat harry potter je harry potter

mahdal
10.11.2019 3 z 5

Dal bych 3,5 hvězdy, ale bohužel to nejde. Kniha byla zajímavým pojítkem mezi předchozími událostmi v notoricky známém příběhu od Rowlingové. Bohužel mi některé pasáže přišly zbytečně vleklé a nudné. Autorka se měla více zaměřit na logickou linku, která by propojovala předchozí díly a na kterou by mohla v dalších dílech navázat. Věštbu, se kterou poté pracuje především v posledním díle (alespoň v tom filmovém), mohla více zaniteresovat a pracovat s ní. Zde se jen bohužel o ní zmínila. Velmi smutná je i pasáž o úmrtí Harryho jediné čarodějném příbuzenstvu.
Stojí za přečetní.

DominaCZ
08.11.2019 3 z 5

(SPOILER) Obsahuje SPOILER
Příliš mnoho politiky, smrti, ministerstva a Umbridgeové.
Opravdu nechápu, jak by mohla Tonksová, ta která všechno převrací, ničí, zakopne o každej kus nábytku (ne není ta její dychtivost a to jak se furt válí po zemi cute, fakt ne) a neumí ani základy, dělat bystrozora-elitní zaměstnání.

A jen trochu rýpan: kdysi Voldy v podobě vzpomínky Toma R. "nevěděl", že H. přežil díky smrti jeho matky.
V prvním díle se divil, že Fenix ho léčil pomocí slz.
Teď zas nevěděl, že věštby na odboru záhad nejsou pravé-tak je blbej nebo co??? Nejmocnější muž světa a neví základy??? A jen tak mezi námi - když to zkoušela Bella pomocí accio věštba- tak on si ji z té police takhle nemohl sám přivolat? Je na ní i jeho jméno, měl by na ni tedy smět sáhnout i on sám přece, když to může i kdokoliv jiný...

A jen věcná-když se tu dovídáme o domě Blacka, proč se do něj neuchýlil, když byl na útěku a žil místo toho v jeskyni?

Trochu jsem nepochopila, proč byl prefekt právě Ron, když prefekti by měli alespoň v něčem vynikat a jít tím pádem v čemsi příkladem, což jaksi Ron jak víme v ničem příkladem nejde.
V "reálu" by jím být prostě nemohl, proto mě to docela rozsekalo.
To, že je Pottrouš tak navztekanej a uječenej mě štve, ale zas chápejme - mísí se v něm vztek Pána.

Siriusova death ve mně nezanechala v knize nic - ve filmu byla citovější - ale tady v knize je prostě jen jakási součást děje, ale nic k němu ani ve filmu necejtim, víc tíhnu od první chvíle k Lupinoj, takže jeho propad do obloučku prostě nebylo vůbec nic.

Spíš mě děsně bolelo ... uhm co to jen bylo ... jo, ta scéna když potkali u sv. Munga Nevilla a jeho babičku a jeho máma, zešílená kletbou cruciatus, mu dávala prázdnej obal od žvejkaček a on si ho schovával jako vzpomínku do kapsy... tyvago i teď mě to bere. Kdepak vychrtlej, věčně nas*anej zbohatlickej nerozumnej Sirius .... skutečná ztráta byli Nevillovi rodiče, kteří umřeli kvůli boji za dobro v Potterovským okruhu. Kým? Rukou rodiny Blacků-Bellatrix. A kruh se nám uzavřel ...být Harrym, brala bych to jako doživotní, byť trochu jasněže neopodstatněnou, ale přesto reálnou výčitku.
Pokud někdy v tý knize celé byl dojemnej moment, bylo to tohle.

Celá knížka? Vztek, puboš hádky.
Jo, a Cho?
Z tý se nám tu stala pěkná pi*da. (pardon.)
Ve filmu miloučká zlomená pozůstalá, tady pěkná poběhlice...kluka jí přinese mrtvýho, ale o dva měsíce později ho už ona očumuje, okolo vánoc ocucává, pak na něj bezdůvodně vříská jako k*áva ... Tady ji nesnáším.

Krátura? super hnusák. Hermionina víra v jeho dobro a svobodu skřetů opět trapná, proberte ji už někdo konečně.

Trochu mě už vytáčí, jak je tu Molly věčně nas*aná a všem pořád rozkazuje. Pasovala se na matku všech a nikomu to neprospívá.

Jak dvojčata zběhla ze školy? Prý stylové, za mě spíš trapné. Měli to za pár, už to mohli vydržet. Ve filmu jsou opět duo twins dobří řízci, tady jsou to riskantní otravní idioti, kterým bych furt dávala tresty, hlavně z postu prefekta.

A vždycky mě neskutečně vytočí, když bojují v závěru, Smrtijedovi se mění a smršťuje hlava a nikdo na něj už nesmí útočit, protože Hermiona všem brání a ječí PŘECE NEUBLÍŽÍŠ DÍTĚTI!
Do háje je je.lá?? Furt je to Smrtijed!!

Takže tak no.