Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480490/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-iBZ-480490.jpg 5 12681 12681

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

janka3232
02.08.2019 5 z 5

Skvělé čtení, M I L U J U !!!!

Hobo
13.07.2019 5 z 5

Autorka sleduje správně svou linii - Harry stárne a v tomto díle se chová jako dokonalý puberťák.

kuruteku
11.07.2019 4 z 5

Temné a smutné, když se rozloučíme se Siriusem Blackem. Dokonale popsaná byrokratická Umbridgeová, na táboře jsme si jí letos užili a dalo práci jednak odpor dětí vtěsnat do Brumbálovy armády a tu pak zdárně načasovat. Ale povedlo se.

denisa7400
07.07.2019 5 z 5

Můj oblíbený díl

any37
02.07.2019 5 z 5

Jak jinak to nazvat než DOKONALOST - ten svět, ty příběhy, každý dopodrobna promyšlený detail.
Upřímně mě ale Harry hodně štval, hlavně ze začátku. Jako jo, prožil toho hodně a musí mít vztek, že mu nikdo nevěří, ale tohle bylo moc i na mě.

l.e.d
01.07.2019 5 z 5

Harry roste a díl je zase temnější než ty předchozí. Pro mě to je ve vzpomínkách se třetím dílem top z celé série.
Uvidíme co napíšu až si celou sérii připomenu.

veamertl
29.06.2019 4 z 5

Četla jsem už dávno, je to Harry, k tomu asi netřeba říkat víc. Jakože když ji miluješ, není co řešit:) Ale tady si pamatuju, že jedno jsem přeci jen řešila, je to dloooouhé. Čte se to dobře, pan Galbraith prostě umí:) Ale některé pasáže byly podle mě zbytečné, kdyby se vynechaly, nestalo by se lautr nic. No ale stejně, když ten jejich zpropadenej červenej vlak zase skončil u mudlů na nádraží a já dočetla poslední řádky, cítila jsem se chvíli, jako by mi někdo vzal nejlepšího kámoše:)

Gindolfin
25.06.2019 3 z 5

Tak jsem si to po letech znovu přečetl. A musím říct, že Harryho v tomhle díle ukrutně nesnáším. Chová se jako spratek, sobec a nevím co ještě. Ale asi je to normální k jeho věku, mám doma taky 15 letého puberťáka, každý nemůže být jako Hermiona:-)
Oproti filmu je zde spousta úžasných odboček.

FilDaV
17.06.2019 5 z 5

Nejspíše nejtajuplnější a nejnapínávější díl Harryho, kdy začíná sílit moc Zla (=Voldemorta a Smrtijedů) a přijede otravná Umbridgeová, Ministerstvo čar a kouzel je zmanipulované a Hrry zakládá "Brumbálovu armádu". Ve filmech je to asi nejlepší díl, ale v knihách bychom těžko mohli nějaký označit za "nejlepší", když jsou všechny dokonalé... Konec na samotnémministerstvu je opravdu nezapomenutelný!

malazluta
13.06.2019 4 z 5

K celé sérii o Harry Potterovi jsem přistupovala opatrně. Z počátku mě hodně odrazoval ten mediální rozruch kolem knih této autorky. Celou serii od začátku až do konce jsem si přečetla poměrně nedávno a musím dodat, že jsem ji zvládla jedním dechem. J.K.Rowlingová má opravdu talent a úžasnou fantazii, stvořila příběh, který je jedinečný, napínavý a nejde se od něj odtrhnout.

Edona
13.06.2019 5 z 5

Pátý díl se posouvá mnohem dál, než díly předchozí. Ukazuje nám mnohem více tajemství, které je protkáno okolo Harryho a Voldemorta. Zároveň je to asi nejvtipnější kniha z celé série. Nechybí tady spousta vtipných momentů, např. vyhlášky profesorky Umbridgeové či útěk po Weasleyovsku.

sd1992
07.06.2019 5 z 5

Byla jsem poměrně překvapená jak moc se tento díl liší od filmu. Vážně člověk pochopí spoustu věcí, až když si přečte knihy... :-)

Cleo De Nile
06.06.2019

Spolu s Vězněm Azkabanu je to můj nejoblíbenější díl z celé série. Tady už opravdu začíná přituhovat, už to není takové dětské a nevinné - jak by mohlo, když nám Harry, poznamený hrůzným zážitkem, kdy musel sledovat Cedrikovu smrt, dospívá. V kouzelnickém světě nastávají krušné časy, a Harry ani jeho přátelé to nemají jednoduché. Ne každý věří, že se Voldemort vrátil.
Moc se mi líbily všechny scény s Brumbálovou armádou, a na konci jsem si poplakala.

Mamosvain
03.06.2019 5 z 5

Fénixův řád je ze všech sedmi dílů asi ten nejméně podobný filmu. Což bylo docela zajímavé překvapení. Tomu odpovídá i fakt, že přečíst pátý díl Harryho Pottera, který je snad i ten nejdelší, mi netrvalo ani jeden den!

PhoebePollard
29.05.2019 3 z 5

Dost dlouhá a trochu rozvlášná kniha. Přesto skvělé a vysvětlilo mi to několik nejasností z předchozích dílů. Na druhou stranu, mnoho nových otázek naopak povstalo ze záhrobí, aby mě mohlo strašit v nočních můrách. Kdo do háje vytváří ty koule s většbami?!?

micaP
28.05.2019 5 z 5

Pro mě jeden z nejoblíbenějších dílů. I když je to nejdelší kniha, vůbec se u ní člověk nenudí. Je od začátku do konce plná napětí i u těch všedních dní mladých kouzelníků a čtenáři se tu konečně dozvídají víc o minulosti HP.

Eunike93
01.05.2019 5 z 5

Po úspěšném dočtení knihy (pěkně mi dala zabrat, nevím, jestli to tak mají všechna vydání, ale 5. díl od Albatrosu má pěkně malá písmena) mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu mi přišlo, že spisovatelka se snažila do děje dostat co nejvíce temna. Jako bych četla něco úplně jiného, Harry Potter, který dospěl. Na straně druhé mě zklamalo vyvrcholení celé zápletky. Ač se kniha po celou dobu tvářila hrdinsky a děsuplně, nakonec se vrátil zase ten malý kluk, který už sice ovládá mnohem víc kouzel, ale vždy mu pomůže neskutečné štěstí a nepravděpodobné náhody. (Vím, že to nejsou tak úplně náhody, jsou jako semínka rozesety celou knihou, ale beztak jsou tam jen proto, aby to měl lehčí. :-D )

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl ❤️ Miluju tuhle knihu a stejně tak i film. Doporučuji ❤️

JulianaH.
20.04.2019 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl. Asi je to ironické, ale nejvíc se mi líbí, když se v knize nic dramatického neděje a jen uplývá všednodennost kouzelného světa. Právě v tom nejvíc vyniká autorčino kouzlo, které spočívá ve spojení realismu a fantastična. Překvapuje mě, že si J. K. Rowlingová troufla líčit jednotlivé dny do takových detailů, až to připomíná širokoproudé a tlusté romány realismu 19. století. A za to má u mě hvězdu.
Druhou dávám za přesný popis toho, jak fungují mainstreamová média a veřejné mínění. Třetí za propracované, vrstevnaté a životné osobnosti postav hlavních i vedlejších. Čtvrtou za to, že je kniha i napočtvrté tak zábavná, že při ní předu blahem. A pátou za perfektně zvládnuté literární řemeslo (konečně).

Monini
12.04.2019 5 z 5

Rowlingová konečně pochopila, že se nemusí v úvodu knihy zabývat otravnými popisy, které všichni známe a šla rovnou na věc. Udělala nejlépe jak mohla a dostala tak ze sebe nejnašlapanější díl, který jsem doposud četla. Akce za akcí, napětí, nové zajímavé postavy, další střípky do promyšleného příběhu a dechberoucí závěrečná bitva. Nabralo to takový spád, že už se těším na další díl.