Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480490/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-iBZ-480490.jpg 5 12686 12686

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

Mayaku
02.01.2019 5 z 5

Přes nesporné obsahové kvality je Fénixův řád asi můj nejméně oblíbený díl série. Notnou měrou za to může chování hlavní postavy Harryho, jehož ublíženecký postoj je nebetyčně přehnaný a otravný, a který svou sebestředností, zabedněností a neochotou poslouchat své okolí ve výsledku notně přispěje k tragickému skonu jedné z mých nejoblíbenějších postav. Jinak po dějové stránce je knížka super. Dá nám nahlédnout do dalších sfér a oblastí kouzelnického působení (konečně pořádně navštívíme Ministerstvo kouzel i Nemocnici svatého Munga a podíváme se jak vypadají zkoušky NKÚ i odboj proti Voldemortovi) a i do minulosti některých postav. Boj s vrchnostenským ministerským šimlem mě také hodně bavil a hlavně přinesl nového antagonistu par excellence v podobě Umbridgeové. To je fakt pekelná ženská, nelze jinak než nenávidět :D Inu, s ohledem na děj jako celek tedy nechávám plné hodnocení, ale podotýkám, že Harry byl značnou část času opravdu nesnesitelný spratek.

Twinny
27.12.2018 5 z 5

Je válka. Skrytá, neviditelná. Všem na očích, ale přitom odmítaná a zakázaná. Připomíná mi to Podivnou válku, neboli tzv. Válku v sedě. Všichni brojí, všichni se připravují, ale nikdo nic nepodnikne. Každý čeká na první krok nepřítele.
Harry je prý nesnesitelný. Pro někoho možná je. Pro mě ne, jen na něj všechno padá. Puberta, tlak veřejnosti, tíha ticha před bouří. Před temnou a vražednou bouří...

2011

Coucouha
11.12.2018 4 z 5

Pořád je to skvělý Harry Potter a naprosto skvělý příběh...ale tak nějak se mi zdálo, že se toho v knize moc neděje. Nesmírně se těším na další díl, ale tentokrát musím jednu hvězdičku ubrat, protože jsem byla zvyklá doteď na mistrovské dílo, což se nějak nedostavilo. Pořád ale musím uznat, že je to jednoduše geniální jako celek :)

barca7361
19.11.2018 5 z 5

Samozřejmě úžasná kniha, stejně jako všechny ostatní z této série!

whale77
19.11.2018 5 z 5

Nejsem šílená fanynka Harryho Pottera, ale nadšená z jeho příběhů, z jejich zpracování, fantazie, atmosféry (i u filmů), to jo, to jsem. První a druhý díl se mi četly, asi díky krátkosti a méně komplikovanému ději, snadněji. I ty další jsem zvládla jakž takž rychle, ale tenhle jsem s delšími přestávkami louskala rok a půl. Ale ne proto, že bych se do děje nedokázala ponořit - jen čistě z časových důvodů a taky proto, že nejenom, že jsem mezitím viděla všechny díly ve filmu, ale hlavně, že jsem to slyšela i jako audioknihu (během čtvrtroční těhotenské „hibernace“) a tudíž jsem to měla přečtené ušima.
Každopádně je to knížka (série knih), která dokázala (a nadále zvládá) oslovit lidi různých věkových kategorií a napříč různými zeměmi, takže jsem ráda, že ji mám ve svém „čtenářském deníku“ a doufám, že se dostane i do toho mých dětí.

Lubisek
11.11.2018 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že dokážu přečíst 800 stran za tak krátkou dobu. Harry Potter - prostě nejlepší série. Tento díl je opravdu skvělý, spousta stránek, napětí, dozvídání se nových a nových věcí. Můžeme pozorovat posun od "pohádky" k opravdu napínavému příběhu. Na závěr opravdu epická bitva! Kdo vyhraje? A co se událo? Nenechte si ujít tento díl. A hlavně vás nesmí odradit tloušťka knížky. :)

sarka9190
08.11.2018

Jeden z nejlepších dílů série. A padouch horší nez Voldemort.

janca6129
18.10.2018 5 z 5

Za mě jednoznačně nejlepší HP díl. Spoustu akce a samozřejmě nejvíc stránek! :D

Ivka14
16.10.2018 5 z 5

Další skvělý díl HP. Pro mě to byl zatím asi nejslabší díl,ale i tam jsem se často smála Umbridgeové a tomu,jak se jí chtěli všichni zbavit. I slzy jsem na konci měla. Určitě doporučuji.

Pauvka
03.10.2018 5 z 5

Srdcová záležitost. Možná to bude znít divně, ale těšila jsem se na Bellatrix. Ve filmu ji hraje má oblíbená herečka a role se ujala na jedničku. J přesně taková, jako je ta v knize = čůza jedna :-D

blazensknizkou
23.09.2018 3 z 5

Krásné, dojemné, ale určitě ne můj oblíbený díl.

A.K.A.R.
22.09.2018 5 z 5

Knihu Harry Potter jsem si oblíbila i hlavně kvůli dobře napsanému ději a postavám.Celá serie je velmi pěkně napsaná a pátý díl mladého kouzelníka také tak.Ale jinak je to dobře propracované, jako vždy od Rowlingové.Těším se na další díl a snad to bude stejně dobré.

Phyl
19.09.2018 3 z 5

Uplakánek Harry Potter mě vlekl v řece svých frustrovaných slaných slz od samotného začátku až k nebývale vzdálenému konci, který byl při brodění se jeho ješitností, frajeřením a sebelítostí, opravdu za odměnu. Neustálý nářek, hlavního ufňukánka proudil tak mocnými peřejemi jeho zmateného, napadeného a nemocného mozku, až pohnojil vše co se dalo a tudíž na onom dlouho vyhlíženém konci, kdy si člověk myslí, že tu rozbouřenou řeku pomyslných ústrků má za sebou, musí opět zabrat, aby se neutopil v moři ještě větší sebelítosti než si kdy dokázal po tom všem představit.

Beltrix
06.09.2018 5 z 5

Tenhle díl mám ráda především díky třem věcem. První je množství informací z každodenního života v kouzelnickém světě: povolání, ministerstvo a podobně. Druhou je postava správně šílené Bellatrix Lestrange, která mě opravdu baví. Třetí je humor - baví mě profesorka McGonagallová, jak bez použití hrubšího výrazu dokazuje, že má milou Dolores u zadní části těla, dvojčata Weasleyova nezklamou nikdy a perlí i ostatní. Myslím, že v tomhle díle se plně ukazuje, že díla Rowlingové nejsou jen pohádky, ale obsahují i mnohá poselství. Postava Dolores Umbridgeové (a režim, který se snaží v Bradavicích nastolit) v sobě nese mnohé prvky z našeho světa a života. Harryho pocity a zmatky mi byly blízké, stejně tak ztráta ideálů o rodičích.

TimeLord
27.08.2018 5 z 5

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

Jarmila97
25.08.2018 5 z 5

Harry Potter je moje velká citovka a ani tato kniha jako vždy nezklamala jako všechny předchozí díly byly skvěle tak i tato :)

MCGinger
17.08.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha série, filmové zpracování mě zklamalo.

Buchtolap
12.08.2018 5 z 5

Jelikož je to můj nejoblíbenější díl ze všech HP, dávám 5 hvězd, ale poslední 3 kapitoly mě zklamaly...jinak ti byla fajnová kniha. Oproti filmu hrozně moc událostí, které taky možná filmaři do filmu dát (třeba bažinu od Freda a George Weaslových, a kde je Harry jak se vloupává do kabinetu profesorkx Umbridgový?).

BeyondHorizon
11.08.2018 5 z 5

No. V této knize se toho hodně událo. Ohromuje mě, jak moc se liší od filmu, který byl jednoznačně nejhorší ze série (i proto si ho snad pamatuji nejméně). Je tu mnoho věcí, které se mi líbily a nelíbily.
Plusko dostává množství informací a délka knihy. Oproti tomu, jak už jsem psala u předchozího dílu, i tady hlavní děj trval moc krátce, asi jen 3 kapitoly. Kniha má 38 kapitol. U jiné série než HP by mi to vadilo mnohem víc.
+ za Lunu, testrály a kritiku manipulativnosti médií.
- za puberťáckého Harryho a Umbitchovou, ze které se mi dělalo fyzicky zle.
Na mém žebříčku je zatím tento díl na druhém místě, hned po Vězni z Azkabanu.

LuiCJ
10.08.2018 5 z 5

TENTO KOMENTÁR MÔŽE OBSAHOVAŤ SPOILERY!!!
Táto kniha ma presvedčila o tom ako si čitateľ môže vytvoriť vzťah s knižnou postavou. Znie to možno zvláštne, ale je to tak. Asi najviac ma na Harrym Potterovi fascinuje práve táto vec. Autorka popisuje pocity postáv tak detailne a skutočne ako asi nikto iný. Nie je to len, že traja kamaráti chodia do školy a zažívajú dobrodružstvá. Aj keď sa jedná o čarodejníkov, oni a takmer všetky postavy sú tiež ľudia a tiež majú svoje radostné chvíle, no rovnako aj problémy a ťažkosti. Napríklad aj to, aký mala Siriusova smrť vply na Harryho Pottera. Zanechalo to v ňom badateľnú stopu. Presne toto je tu vyjadrené dokonale. Postavy na mňa pôsobia úplne prirodzene, ako keby boli pri mne. Obrovská výhoda tohto diela.

Taktiež sa mi veľmi páči aj to, že každá postava má vlastný, nezameniteľný charakter, vďaka ktorému sa potom odvíja celý jej príbeh a spôsob konania. Samozrejme, niektoré vlastnosti a schopnosti sa časom menia, ale ten základ tam je stále. To je na tom úžasné.
Zápletka a celý dej tejto knihy je rovnako ako u predchodcov výborný, detailne prepracovaný a situovaný v svete, ktorý je opísaný tak, že to znie až reálne. Množstvo, postáv, kreatúr, miest, lokácii, predmetov a samozrejme aj jeden šport, ktorý existuje aj v reálnom muklovskom svete - Metlobal. Toto je svet Harryho Pottera, neustále sa rozširuje a zväčšuje.
Povedal by som, že všetko tu je nejakým spôsobom prepojené. Stane sa nejaká udalosť, ktorá má následky na ďalšiu a takto sa príbeh posúva stále ďalej. Okrem toho boli veľmi zaujímavé aj vnútorné boje Harryho Pottera, ako som spomínal, autorka to pomocou prirovnaní opísala veľmi pútavo.
Harry Potter a Fénixov rád je majstrovské dielo, ktoré je perfektne napísané, prelomové a hlavne vyvolá v čitateľovi emóciu.
Pani Rowlingovej patrí obrovské ĎAKUJEM!