Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480490/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-iBZ-480490.jpg 5 12686 12686

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

rejhyl
07.04.2019 5 z 5

Pátý díl je pro mě a pro mnohé další svatým grálem celé série. Nelze se divit, jelikož obsahuje zrození bytostně nenáviděných postav, smrt, kterou si nikdo nepřál a všichni ji oplakali... opakovat do zblbnutí, že autorka nemá ten pravý oldschoolový knižní styl hodný autorů vyšší dívčí spisovatelské sekty je k ničemu. Svět Harryho se pátým dílem dostal do bodu, kdy půlka lidí netrpělivě čeká, jak to dopadne, a druhé je to jedno. Jsem rád, že jsem v té první půlce.

Atanone
27.03.2019 5 z 5

„Já Severusi Snapeovi důvěřuji,“ pravil prostě Brumbál. „Zapomněl jsem ale, a to byla další stařecká chyba, že některé rány zasáhnou člověka tak hluboko, že se nikdy nezahojí. Myslel jsem, že profesor Snape svůj někdejší odpor vůči tvému otci dokáže překonat, a v tom jsem se mýlil.“

oblakaknih
21.03.2019 5 z 5

Pozor SPOILER

Fénixův řád je zatím (co se knih týče) můj nejoblíbenější díl.
Ze začátku mě sice štve, jak se Harry chová k Ronovi a Hermioně, ale zbytek knihy je prostě úžasný!
Umbridgeovou nesnáším, ale k tomuto dílu svým způsobem patří. Dokonce mě ta nenávist baví!
U smrti Siriuse ve filmu, pláču vždycky, ale v knize mě nerozplakala. Za vinu to dávám tomu, jak je to napsané. Pocity z té smrti se na mě vůbec nepřenesly. Škoda.

Ďumbierka
09.03.2019 5 z 5

Byť na Rokforte v tomto ročníku, to bolo niečo!! Dolores Umbridgeová, ach ako ja ju neznášam, myslela som, že viac to nejde, ale po prečítaní knihy,...je tu oveľa horšia, ako vo filme a tak veľa sa tu dozviete, tak veľa vo filme chýba, zvlášť v tejto časti. Toto je zatiaľ najlepší diel, zatiaľ môj najobľúbenejší. Všetky tie emócie som si prežila znovu, aj keď som filmy videla nespočetkrát, tak knihu som čítala prvý raz. ????

stoun25
06.03.2019 3 z 5

Slušný příběh, ale ubírám body za sloh.. Všechny knihy od paní Rowlingové mi přijdou tak slohově jednoduché že bych myslel že to napsala v šestnácti letech. To jediné mi kazilo dojem z knih.

m_pastorka
03.03.2019 4 z 5

Za mě asi nejslabší díl v porovnání s prvními 4 HP. Řekla bych, že příběh byl poměrně roztahaný a nebyla jsem dějovou linií tak pohlcena, jako když jsem hltala hlavně Vězně z Azkabanu a Ohnivý pohár. Pořád je ale Harry srdcovka a hodnocení nemůže být nízké :).

morienhithwen
27.02.2019 3 z 5

Myslím si, že tohle byla první kniha, kde jsem si začala uvědomovat, že Rowlingová ten svůj kolos čím dál více nezvládá. (Anglicky.)

Omnis
17.02.2019 odpad!

První díl, kde bylo poznat, jak moc pitomé budou ty další. Celou dobu doufáte, že Harry zemře, ale nedopadne to...

Michelle95
16.02.2019 5 z 5

Je podivuhodné, jak se za těch pár let kdy jsem to nečetla z hlavy vypaří takových věcí, které jsou rozdílné od filmového zpracování. Kromě toho, že je to jen další super bomba cool díl Harryho Pottera, a tak to logicky taky zbožňuji, je to přeci jen první díl, u kterého jsem zjistila, že mě občas rozčiluje Harry. Neříkám, že by to bylo něco vážného, ale skutečně mě tu v několika pasážích neskutečně štval svým pohledem na situaci, horkou hlavou a neschopností poslouchat někoho dalšího. Chápu, že ho pohánělo spousta pocitů, ale někdy se vážně choval tak pitomě. Ono vlastně více postav se v knize zachovalo občas trochu mimo mé očekávání a já si uvědomila, jak moc je vlastně tenhle díl rozdílný od filmu, který jsem viděla mnohokrát. Přesto ale, je to prostě úžasný. Obdivuji každým dílem víc a víc Rowlingovou, že tenhle svět vytvořila a že ho vytvořila právě takhle. Všechny ty popisy složitějších dějových částí jsou tak skvěle napsány, že to prostě skutečně jako jako televize v mé hlavě. Na světě je mnoho knih, které bych si chtěla přečíst a času je mizivě málo, přesto ale si myslím, že si tyhle knihy budu číst jednou za čas zas a znova, aneb jak zní odpověď na velmi známou otázku - "After all this time?" - "Always."

Ana72154
09.02.2019 5 z 5

Harry je v tomhle díle strašně nesnesitelný, stejně tak Sirius. Ale stejně super

Hania932
03.02.2019 5 z 5

Patý a nejsilnější díl za mnou. Tento díl je tak úžasný, že jsem si čtení jenom užívala. Po přečtení knihy jsem zjistila plno nových věcí, ve filmu je to všechnu úplně jinak. Už od začátku jsem s Harrym prožívala jeho"muka" s Voldemortem. A ještě k tomu tam byla ta Rupocha Umbridgeová. To je strašná baba a teď jí nevávidím ještě víc. V tomto díle se odehrává plno věcí. A tente díl pro mě opravdu psychicky náročný. Konec knihy jsem celý probrečela.
Myslím, že tohle je úžasný díl a já jsem strašně ráda, že jsem se do čtení Harryho pustila. Je to prostě dokonalý, čtivý, napínavý a hlavně emociální. Jedním slovem BOŽÍ.

Janule809
02.02.2019 5 z 5

Super ????

jahex
31.01.2019 5 z 5

Pátý díl je nejtlustší kniha, kde se vlastně nic neděje. Jen nám hlavní hrdinové dospívají a mlátí s nimi puberta. A to je vykresleno skvěle.

tomkoutsky
22.01.2019

Harry otravný, některé postavy mají zvláštní chování a myšlení. Celkově ani pohádka, ani horor, ani knížka pro děti, od každého něco, ale čte se to vcelku dobře.

Jeckyyy
21.01.2019 5 z 5

Tento díl? Pro mě spousta nových oblíbených postav a čím dál méně náklonnosti k Harrymu...a to se netýká jeho pubertálního chování, ale celkově divné povahy...

Kiu
18.01.2019 4 z 5

nejvíce zamotaný díl, ale přináší nejvíce informací :) tedy aspon pro mě

terezaki
15.01.2019 5 z 5

S hrdiny nám začíná mlátit puberta. A hlavní hrdina se nám nemusí zamlouvat. I přesto na konci knihy bude všechno vysvětleno a možná některým i slzička ukápne.

Audrina
09.01.2019 5 z 5

Pátý díl je zřejmě částí, kterou jsem četla nejčastěji. Částečně to bude delší pauzou mezi tímto a šestým pokračováním, určitě to ale je i tím, že je zkrátka skvělý.
Hrdinové nám už dospěli, celý kouzelnický svět jaksi potemněl a věci začínají nabírat na obrátkách před velkým finále

Marta08
09.01.2019 5 z 5

Můj nejméně oblíbený díl. V tomhle díle Harry svým ublíženeckým chováním, které je neskutečně otravné a nesnesitelné, svou sebestředností a neochotou poslouchat své okolí značnou měrou přispěje k tragickému konci jedné z mých oblíbených postav. Po dějové stránce je kniha super, podíváme do Nemocnice sv. Munga, zkoušky NKÚ i odboj proti Voldemortovi. Plné hodnocení nechávám i přesto, že se Harry po velkou část knihy chová jako nesnesitelný spratek.

Haloon
04.01.2019 5 z 5

Tento díl je v sérii jakýmsi předělem, mezi dětstvím a dospělostí a tichem před válkou, která se chystá.
Skvělé zpracování tohoto ticha vás udrží v neustálém napětí. Samotné hlavní postavy se zde dostávají do velkých potíží a tentokrát nejen kvůli Harry Potterovi, nebo protože by šťourali tam kde nemají, ale kvůli hrozbě války.
Tuto skutečnost autorka skvěle zpracovala, především skrz politiku kouzelnického světa, ze které vám bude šoufl. Především z té růžové ropuchy...