Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470622/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-wxC-470622.jpg 5 16174 16174

Harry Potter série

Příběh z magického světa Harryho Pottera ožívá v novém vydání! Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a kvůli Kameni mudrců podstoupí smrtelný souboj se zloduchem Voldemortem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

mezer
16.08.2014 4 z 5

Vzhledem k omu že Harry Potter je klasika tak jsem si to musel přečíst musím se přížnat že paní Rowlingová má fantazii a chvilkama jsem se od knihy nemohl odtrhnout ale po přečtení jsem si musel říct že je to moc vnucené ale přesto nadprůměrné

NeznámáL
13.08.2014 5 z 5

Zde jsem propadla kouzlu kouzel. :)

Kubíííína
13.08.2014 5 z 5

Jako všechny ostatní knižní díly na jedničku i film mi přišel zdařilý.

fiona007
12.08.2014 5 z 5

Knížku jsem četla jako teenager ještě před tím než vznikl celý humbuk kolem Harryho Pottera. Ten příběh mi úplně učaroval.
Tohle je ještě taková pohádka.
Fakt zbožňuju, jak se Harrymu otevírá kouzelnický svět, jak nás autorka provází jeho starostmi a radostmi, konec knížky je temnější, ale pořád je to pohádkový a vhodný pro děti.
Plný počet, kdyby šlo, dám i šest hvězdiček.

Beni
10.08.2014 5 z 5

Tuto knižní sérii mám stále v paměti, ikdyž jsem ji četla někdy mezi 11 a 13 rokem - nikdy nezapomenu, jak jsme s bratrancem seděli společně na posteli a četli knihu dohromady a třeba celý den.... nezapomenutelné :-) Určitě nejlepší fantasy pro děti, knihy uchovávám pro další generaci, a dobře přiznávám, já ji také občas vytáhnu z knihovničky :-)

LilianVanRose
09.08.2014 5 z 5

Nemám slov ♥

5331
08.08.2014 4 z 5

Super ale víc se těším na ty další.

paja0903
05.08.2014 5 z 5

Jen jednou jedinou větou

"Samozřejmě, že se to děje v té hlavě Harry, ale proč by to proboha nemělo znamenat, že to není skutečné?"

Lidudu
05.08.2014 5 z 5

Měla jsem to štěstí, že jsem se k HP dostala dřív než se strhlo megašílenství. Okamžitě jsem tomu propadla. Četla.jsem to stále dokolečka až jsem se stala prakticky odborníkem. Rowlingová vytvořila něco úžasného a opravdu kouzelného. Vzpomínám si, že jsme s kamarády těmi knihami prakticky žili, připravovali si navzájem všelijaké kvízy, učitele ve škole jsme přejmenovali podle knížky a místo běžných předmětů jsme měli v rozvrhu zapsané Dějiny čar a kouzel, Přeměňování apod. Bylo to skvělé, a strašně ráda naty časy vzpomínám a někdy je mi opravdu upřímně líto, že už je to pryč. Myslím, že tak to má u knížek být. Ne jen přečíst a odložit, ale prožít si to. Harry Potter pro mě bude vždycky ta jedna jediná a nejdůležitější a doufám, že moje děti si jí užijí stejně jako já (i když si myslím, že filmové zpracování to kouzlo, co bylo v knížce částečně zazdilo) :-)

Adris
29.07.2014 5 z 5

Trochu jiná, dětská kniha, ovšem beru ji jako úvod do skvělé série o Harrym.

Lodja
29.07.2014 4 z 5

Tak snad po desáté jsem si připomněla, proč je Harry Potter jedna z nejúspěšnějších knižních sérií. Pravda, že v tomhle díle ještě Rowla nebyla tak vypsaná, kdyby stejnou zápletku psala třeba o pár let později, dokázala by to natáhnout na dvojnásobnou délku, ale co, všechny knížky nemusí být pětisetstránkový.
A kdyby nic, tak stejně musím zrovna této knížce děkovat, že je naučila si pořádně číst.

SelenaDemi428
27.07.2014 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem první díl Harryho Pottera nikdy neviděla celý film, byla jsem zvědavá, jak se to všechno vyvine a konec mě překvapil :). Doporučuju, knížky jsou vždycky lepší než film :3.

Pivísek
25.07.2014 5 z 5

Četla jsem hned po vydání v českém jazyce, naštěstí ještě nebyl ten velký boom a nebyla jsem ovlivněna názory kolem. Ale i tak jsem si knihu zamilovala a jsem ráda, že jsem si knihu na ZŠ v katalogu vyhlédla a přemluvila maminku, ať mi ji koupí. A pak ať mi kupuje postupně všechny další díly... Celá série HP zaujímá v mé knihovně četsné místo a je tolikrát čtená a půjčovaná, že se sama divím, že se jednotlivé výtisky ještě nerozpadly... Zvláštní hold této knize patří i proto, že jsem díky ní začala více číst... Takže srdcovka... Co dodat...

Edona
23.07.2014 5 z 5

Harry Potter je jednoznačně moje srdcová záležitost. Nejenom, že mu vděčím za kouzelné dětství, ale taky za to, že mi ukázal, jakým pokladem jsou knihy! J. K. Rowling je úžasná spisovatelka, celý příběh je promyšlený od první do poslední kapitoly.

Mishell14
06.07.2014 5 z 5

Krásná kniha která vás zavede přesně do světa ve kterém by chtěl každý žít. Autorka má a měla na tehdejší dobu před 15 lety rozvitou fantazii a to se ji vyplatilo, nejenže dokázala, že z celku normální ba i chudé ženy se může skoro přes noc stát uznávaná a bohatá žena která si splnila svůj sen. Je krásné jak se Harry a ostatní vyvíjí. za mě rozhodně 5*

Majkrofon
02.07.2014 5 z 5

Kniha, ktorá aj mňa naučila čítať. Mal som 10 rokov keď som objavil čaro kníh a čaro sveta, ktorý vymyslela J.K.Rowlingová. V malom Harrym Potterovi som sa našiel, tiež som bol chudý, okuliarnatý chlapec a tajne som dúfal, že aj mne príde list z Rokfortu. Nestalo, ale na Rokfort som aj tak chodiť začal, pretože som ho navštívil aspoň prostredníctvom fantázie a dodnes mám nostalgiu, keď si spomeniem na časy, keď som to čítal prvý krá a teším sa až raz budem túto sériu čítať svojim deťom. Sága môjho detstva.

Monika2001
01.07.2014 5 z 5

Pro mě je Harry Potter srdcová záležitost, protože s ním vlastně započala má čtenářská úchylnost.

ema57
30.06.2014 5 z 5

když jsem byla menší-pokud to ještě jde-teta tuhle knížku koupila svému synovy a já si přečetla prvních pár stránek. řekla jsem si-proč se to těm lidem líbí?! ale o pár let pozděj jsem si knížku půjčila v knihovně a naprosto mě vzala. začátek je trošku nic moc, ale až se děj rozjede je to opravdu úžasné! nejvíc se mi na tom líbila propracovanost prostředí, ve kterém se děj odehrává. ani se nedivím že uchvátila celý svět!

Katy007
12.06.2014 4 z 5

Dlouho jsem odmítala začít číst HP. Bylo to spíš ze zatvrzelosti, protože to četli všichni ostatní. Ale teď vím, že jsem udělala dobře, když jsem konečně spolkla svou pýchu a seznámila se s Harrym blíže. Není to nějaký literární superskvost, ale je to milá a nápaditá četba.

Moniisek
09.06.2014 5 z 5

Jak sem mohla být tak hloupá? A začít číst HP teprve až teď.... Filmy znám prakticky nazpaměť ale s knihou sem stále otálela. Pořád sem si myslela že to bude čtení pro děti.... Jak sem se zmýlila :) Radádní kniha a hned se pouštím do dalšího dílu! :)