Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470622/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-wxC-470622.jpg 5 16170 16170

Harry Potter série

Příběh z magického světa Harryho Pottera ožívá v novém vydání! Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a kvůli Kameni mudrců podstoupí smrtelný souboj se zloduchem Voldemortem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Nevimm
08.03.2014 4 z 5

Shut The Fuck Up Dumbledore :) Joke.
Je to holt pohádka a u mě bez napětí atd. ale je to čtivé to se musí uznat. Čteno v originále.

Misan1993
01.03.2014 5 z 5

Ve druhý třídě jsem s touhle knížkou zápasil půl roku :) Po přečtění většiny dílů se pro mně Harry Potter stal opravdovou srdeční záležitostí..:) Napsané krásně!

moonchild
28.02.2014 4 z 5

Harryho Pottera zbožňuji.Mladý klučina,žijící u příbuzných se stane studentem čarodějnické školy,kde potká nové přátele a zažívá super dobrodružství.Dobrý námět.

Natique
28.02.2014 5 z 5

Kniha je čtivá a napínavá. Autorčin nápad super. Trochu mě mrzí, že jsem nečetla jako mladší :-)

Adam Bartoš
27.02.2014 5 z 5

Tato kniha je prostě úžasná.Nechápu proč jsem Harryho vždycky odstrčil a vzal jsem do ruky jinou knihu.

Alex.Barunka
25.02.2014 5 z 5

Kámen mudrců je mým nejoblíbenějším dílem z celé série. Vše začíná a Rowling nás poutavě seznamuje s Bradavicemi a pravidly v nich. Příběhu nemám co vytknout.

Mrazulka
22.02.2014 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji klidně i dospělákům :)

Ladys
16.02.2014 3 z 5

Bejt malej kluk, tak to žeru i s kouzelnym kloboukem. Klidně si přečtu všechny díly

Manyna
14.02.2014 4 z 5

Hezky se mi to četlo, když mi bylo cca těch 11. Pamatuji si, že jsem si ji půjčila z knihovny a ani jsem neměla ponětí, o co vůbec půjde, protože ji v té době ještě nikdo moc neznal. A byla jsem "očarována". Za pár let potom natočili film, který je vizuálně moc hezký, přesto kniha o 100 % lepší.

reccal
13.02.2014 5 z 5

V dnešní době něco jako povinná četba - a nikoli pro děti a puberťáky. Vzhledem k tomu, že se do série po mnoha letech rozhodl začíst můj táta, kterému je dávno přes padesát a v jehož knihovně stojí převážně Ed McBain a Wilbur Smith, začínám i já vzpomínat na první setkání se zeleookým klukem, který umí mluvit s hady (já se svými hady taky občas mluvím, že by náhoda?:) ). První cesta k bradavickému hradu, první zaklínadla, první kamarádi a první potíže. Jak romantické, jak naivní a nádherně pozitivní.
První díl je oproti ostatním ještě skutečnou pohádkou.

mijala
12.02.2014 5 z 5

Knížku jsem dostala v roce 2001 k svátku od tety. No nebyla jsem moc nadšená, ale abych tetu potěšila, tak jsem si přečetla pár stránek. Poté k nám za pár dní přijeli na návštěvu a abych dala najevo, že se mi knížka líbí, tak jsem před ní četla dál. Potom odjela a já neměla večer co dělat, tak jsem se pustila do čtení. No a kupodivu mě to chytlo a začetla jsem se do příběhu. S touto knížkou se u mě zrodila vášeň ke čtení a musela jsem si ji přečíst ještě několikrát. Jediné, co mi vadilo bylo, že jsem knížku nedostala o pár měsíců dřív, protože bych aspon mohla jako ostatní děti doufat, že k 11. narozeninám také dostanu dopis z Bradavic.

MarieAnnaSarah
12.02.2014 5 z 5

Letos je zima taková nijaká a nevím jak vy, ale mě takovéto počasí ubíjí. Proto jsem zatoužila po knize, u které naleznu klid, která zahřeje. A tak jsem sáhla po Harry Potterovi a navrátila se s ním do mých šťastných dětských let.

Harry Potter je obyčejný chlapec s neobyčejnou jizvou na čele, vyrůstající u svého strýčka a tety Dursleyových v Zobí ulici. V den jeho jedenáctých narozenin se však jeho život znenadání změní, dozvídá se, že je kouzelníkem! A tak Harry poprvé poznává svět kouzelníků a odjíždí studovat do Bradavické školy kouzel, kde nalezne mnohem více než jen přátele.

V této knize nás J. K. Rowlingová poprvé zavádí do světa kouzel. Fantazie pracuje na plné obrátky, jak se seznamujeme s jednotlivými místy, postavami a historií. Vše popsané tak jímavým jazykem, že se čtenář ani na minutku nemůže od knihy odtrhnout.
Prvotní seznámení střídá dobrodružný příběh, plný tajemství, které hrdinové postupně odkrývají. Musím přiznat, že když jsem knihu četla poprvé, po rozkrytí "pachatele" jsem byla velmi překvapená. Tak jako ve správném detektivním příběhu nám totiž
J. K. Rowlingová po celou knihu předkládá matoucí vodítka a ta správná bývají skryta mezi řádky. Není divu, že se po dopsání Harryho Pottera dala na cestu detektivek, jelikož již v tomto příběhu a nejen v něm, nám dokázala, že nadání pro to má.
Jak už jsem zmínila v komentáři pod autorkou, kromě příběhu obsahuje kniha též morální hodnoty a poučení. Především postava Nevilla je v prvním díle v tomto ohledu velmi výrazná, vždyť z ustrašeného šikanovaného chlapce se stane odvážný, schopný se postavit svým nepřátelům, ale i přátelům, pokud činí to, co se jemu nezdá správné.

Je to naprosto dokonalá, do sebemenšího detailu propracovaná, pohádková kniha, kterou nelze ohodnotit jinak než 5*.
Už proto, že ona byla tou první, která tuto Potterovskou mánii odstartovala. Díky za ní :)

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

Když jsem se ke knize poprvé dostala, bylo to zhruba měsíc před mými sedmými narozeninami. Tehdy jsme byli u známých a teta mi knihu podstrčila, že si ji mám přečíst. NEchtěla jsem - nebyly tam obrázky a koho by bavilo čtení, že? Ale teta mě přesvěčila, ať to alespoň zkusím. A pak jsem se zbylé dvě hodiny co jsme u nich byli od knihy neodtrhla a když mi ji pak mamka koupila, trávila jsem celé prázdninové dny ležením venku na dece a čtením Harryho pottera.. tahle kniha mě vlastně přivedla ke čtení, udělala ze mně toho knihomola, jakým jsem teď. Celou sérii čtu pořád dokola a nikdy mně neomrzí. Kdybych knize dala míň než 5 hvězdiček (stejně jako dalším knihám v sérii), asi bych si to neodpustila:'D

sumcicka
08.02.2014 4 z 5

První díl Harryho Pottera si rozhodně zaslouží plný počet hvězd - vždyť právě v něm se s Harrym setkáváme poprvé a spolu s ním objevujeme kouzelný svět čarodějů a čarodějek. Poznáváme Hagrida, Brumbála, Rona a Hermionu, nakupujeme na Příčné ulici, hledáme cestu na nástupiště 9 a 3/4, učíme se létat... Kdo jako dítě netoužil dostat dopis z Bradavic?

Eumenida
08.02.2014 5 z 5

Kdysi jsem ji zkusmo koupila synovci k narozeninám. Na doporučení kamarádky, která četla příznivé recenze (to ještě nevznikla potterománie). Do knížky jsem se začetla, abych věděla, co mu vlastně budu dávat a neskončila, dokud jsem ji nepřečetla. To bylo mé první seznámení se zjizveným klukem s brýlemi a kouzelnému světu Rowlingové jsem propadla.
Líbil se mi i styl psaní, bezvadné nápady, smysl pro humor a nadsázku a přitom skvěle načrtnuté tajemství, pocit ohrožení, který je pochopitelný a do kterého se dá vžít, a barevný (tedy ne černobílý) svět kouzelníků. První díl měl trochu pohádkový nádech, a přesto se dal číst i očima dospělého.

Didia
06.02.2014 5 z 5

Harry Potter je moje všechno, byla to první knížka kterou jsem kdy přečetla a od tý doby mě nepustila. Přečetla jsem všechny a určitě se k nim vracím, jsem přímo zavislák. :D

Kmotr99
04.02.2014 4 z 5

Kámen mudrců je opravdu příjemná kniha. Svět Bradavic je nový a neokoukaný a v tomto ohledu a mnohých jiných je Kámen mudrců prostě nejlepší.

Cacolinka
03.02.2014 4 z 5

Jóóó Kámen mudrců....Potterománie u nás ve třídě začala až s příchodem prvního filmu do kina. Nikdo ty knížky doma ještě neměl, jen jedna spolužačka ho měla německy, protože ho dostala od jedné tety. Takže jsem Kámen mudrců prve četla v němčině...a pak už se nedalo přestat. (První čtyři díly jsem četla minimálně desetkrát. Pořád dokola: jedna, dva, tři, čtyři, jedna, dva, tři, čtyři... Tohle se podepsalo na tom, že podvědomě používám hlášky z Harryho Pottera. Jako třeba: "A co jsi čekal, tuřín?" Zanechalo to na mě trvalé následky. Naštěstí...)

prskafka
03.02.2014 5 z 5

Harryho Pottera jsem léta záměrně přehlížela. Vždycky, když je kolem něčeho moc velký humbuk, mě to odradí, nenechávám se strhnout davem. Teď po letech jsem v knihovně sáhla po prvním dílu a musím říct, že v tomto případě byl ten humbuk zasloužený. Knížku jsem přečetla během tří večerů (asi hodinka čtení denně před spaním) a následně se mi o ní každou noc zdálo. Hodně dlouho se mi nestalo, aby se mi nějaká knížka až takhle moc zaryla pod kůži, aby se mi o ní i zdálo.
Dnes si jdu do knihovny pro další díl (a beru rovnou dva, čte se to jedním dechem). Klobouk dolů před paní Rowling, příběh má hlavu a patu, charaktery jsou skvěle vykreslené, závěr je překvapující. Ačkoli spadá pod dětskou literaturu, mohu doporučit všem věkovým kategoriím.

Gity
02.02.2014 5 z 5