Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470622/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-wxC-470622.jpg 5 16166 16166

Harry Potter série

Příběh z magického světa Harryho Pottera ožívá v novém vydání! Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a kvůli Kameni mudrců podstoupí smrtelný souboj se zloduchem Voldemortem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Aneneta
12.10.2013 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu v anglickém originále a rozhodně to stálo za to. Zdokonalení angličtiny zábavným způsobem, neměla jsem problém rozumět.

alimrix
09.10.2013 5 z 5

příběh, který těžko najde konkurenci. Rowlingová musí znát historii magie od a do z. například chloupek je legendární mytologický hádův pes.

dark.ma93
04.10.2013

I já jsem si prošla Potterovskou mánií. Je to klasika, co ovlivnila světovou lit.

Poutnice
30.09.2013 4 z 5

tahle serie se čte snad úplně sama. Pamatuju si, že jsme první čtyři díly dostaly k Vánocům a já jsem cestou z prázdnin na intr dočítala čtvrtej díl. Dala bych celé sérii pět hvězdiček, ale protože v prvním díle je Harry ještě prcek a není tam tolik napětí a akce, takže ve srovnání se zbytkem, dávám jen čtyři.

petrisca
22.09.2013 4 z 5

Harry Potter mě nikdy moc nezaujal, ale řekla jsem si že si to zkusím přečíst i když se mi do toho moc nechtělo. Nakonec mě kniha velmi mile překvapila i když ne tak jak jsem si myslela, ale bylo to fajn si to přečíst. Možná tak jednou za život sem viděla film a kniha je o 100% lepší.

IvcaK98
20.09.2013 5 z 5

Knížky o Harrym Potterovi už jsem přečetla všechny minimálně dvakrát a jsou to jedny z mých nej :) Nemám co dalšího říct.

anetka11
16.09.2013 5 z 5

Sice jsem četla knihu až po zkouknutí filmu ale ani to mi nezkazilo zážitek z knihy a knížku sem si naramně užila :)

Yanna0
14.09.2013 5 z 5

Moje milovaná kniha, kterou jsem dostala jako dárek k Vánocům od mého dědečka, když mi bylo 8 let. Harry Potter je pro mne asi nejhezčí fantasy knihou , co jsem kdy četla.

Leusee
11.09.2013 5 z 5

Miluji knihu i film. Harry prostě zůstane nesmrtelný a ráda se k němu vracím.

Aja12
10.09.2013 5 z 5

Knížku už jsem četla, ale bylo to dávno. Takže jsem si ráda připomněla první díl Harryho. Líbilo snad ještě víc než při prvním čtením. A Severus Snape je můj favorit:-)

Nuny
13.08.2013 5 z 5

Harry Potter je nádherně propracovaný sedmi dílný příběh, který mě velmi upoutal. Četla jsem všechny díly a sláva Rowlingové a jejímu umění.
Bohužel filmy jsou velmi nepodařené, ale to patří do jiného hodnocení. Zážitek z knihy mi rozhodně nepokazí.

anett123
12.08.2013 5 z 5

Miluji Hermionu Grangerovou. :)
Jinak krásně napsaná knížka o chlapci, který zjistí, že je čaroděj.

Kyta
11.08.2013 5 z 5

Rozdíl mezi knihou a filmem je teda obrovský. Když jsem četla první stránky, napadlo mě jen jediné: musím číst i ostatní díly!! Moc Rowlingovou obdivuji, jak to vše dobře promyslela a popsala, jak se Harry dozvídá, že je čaroděj, jak jeho rodiče zemřeli a život u jeho tety a strýce. Nástup do Bradavic mě potěšil nejvíc - Harry vše obdivoval tak, jako já spisovatelku knihy. :) S filmem se nemůže porovnávat, všechny pocity, napětí a Harryho myšlenky se do filmu nedá natočit a to dělá knihu zajímavější a napínavější.
Samozřejmě se ke knížce budu pořád vracet a i když ji přečtu třeba desetkrát, nikdy mě neomrzí! Kniha mi otevřela bránu do světa fantasy a jsem za to ráda. Harry Potter vždy bude má nejoblíbenější kniha a těším se na ostatní díly. :)

DOPORUČUJI!

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Zamilovala jsem si knížku až v okamžiku, kdy se mezi řádky objevily Bradavice. :) Ale i tak už po prvotním bláznivém okouzlení mě Harry Potter nějak nebere. :)

pink_ivy
08.08.2013 5 z 5

“It does not do to dwell on dreams and forget to live.” Když jsem tenhle díl četla poprvé tak mi bylo asi deset let. A asi nebudu přehánět, když řeknu, že ve mě podnítil nejen lásku ke čtení, ale taky lásku ke kouzlům a k fantasy. Ráda se k prvnímu dílu vracím, protože všechno začíná, není to tak temné a všechno je ještě kouzelné, přesně jak by mělo být. Tohle byl pro mě začátek jedné z mých největších životních lásek. Ano, i já patřím do generace Harryho Pottera a jsem za to ráda, protože kdo si to nezažil, tak to nikdy nemůže pochopit.

benda02
06.08.2013 5 z 5

Prostě začátky kouzlení, učíme se mávat hůlkou, létat na koštěti, říkat jednoduchá zaklínadla.
Příběh nám otevírá svou bránu a vstup je opravdu fantastický, každý si knížku určitě zamiluje.

MissBlack
04.08.2013 5 z 5

Jak to tady tak čtu, je tu povětšinou ta "má" generace. Protože většina píše, že HP je jejich dětství. A já jsem na tom úplně stejně. Vzpomínám si, jak jsem hltala každou stránku, ve dne, v noci, nedočkavě očekávala další díly. Bylo to totiž kouzelné. Určitě to dalo práci vymyslet svět s vlastními pravidly, tvory, kouzly, tradicemi a za to Rowlingové bude vždycky patřit můj obdiv.
Kámen Mudrců je ještě takový "dětský", oproti třeba Relikviím, kde jsou lidi zabíjeni jako na běžícím páse, ale zčásti i proto, že je první, tak výjimečný. Miluji ty momenty, kdy Harry vlastně zjišťuje, že je čaroděj, setkává se s Hagridem, zjišťuje něco o svých rodičích, navštíví poprvé Příčnou ulici, samozřejmě Bradavice. Miluju ty začátky, kdy zjišťuje to, co normální dítě z kouzelnické rodiny už dávno ví. I proto mi přijde ten styl psaní skvělý - není to tak, že Rowlingová vás s něčím seznámí a vyvíjí se to kupředu - tak by to asi bylo, kdyby odmalička vyrůstal s rodiči. Ono už to všechno totiž vyvinuté je a Harry jakoby naskakuje do rozjetého vlaku a spoustě věcem se učí až zpětně. V dalších dílech se o "svém" světě dozvídá ty samozřejmosti a vy se je dozvídáte s ním. V tom je to kouzelné - vždycky vás něco překvapí. Něco, co Harry zjistí v praxi, Ron to zná odmalička a Hermiona si to už dávno někde přečetla.

Moňule13
28.07.2013 5 z 5

Můj každoroční návrat do dětství - Harry Potter je prostě série mého srdce a každé léto čtu všechny díly znovu a znovu a nikdy se mi neomrzí :-)

Mako123123
25.07.2013 5 z 5

Táto knižka mi pripomína moje detstvo... s Harrym som vyrastal... doslova. Obaja sme boli takmer rovesníci i ked neskôr (koli neskoršiemu tvoreniu a distribúcii dalších dielov) som ho vo veku začal jemne predbiehať.
Kameň mudrcov znamená pre mna jeden z najhlavnejších milníkov mojho dobrovolného čítania kníh- začiatok (tu sa to začalo). Ešte si pamätám aká úžasná atmosféra z toho dýchala. Bolo to všade... reklamy, cukríky, na titulkách časopisov, albumy so samolepiacimi nálepkami, kartičky... to všetko musím spomenúť v súvislosti s touto knihou pretože je to (z mojho pohladu) jej súčasťou.. /Kameň/ preto hodnotím ako výbornú knihu pre deti (najmä tie ktoré na tom vtedy fičali :D) Pre dospelejšieho čitatela to však už nemusí byť také skvelé- výnimočné pretože je veľa iných skvelých kníh. Filmy o HP sú o trocha (o dosť) horšie...

Belatris
24.07.2013

Kdysi příjemný zážitek, který mě nakopl k dlouhé cestě světem HP, dnes zpětně už vidím, jak je to nesrovnatelné s dalšími díly. První díl pro HarryPotterPrťata už mě tolik nedojímá, ale bez něj by nebylo zbytku, takže pořád neklesl v ceně.