Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470622/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-wxC-470622.jpg 5 16162 16162

Harry Potter série

Příběh z magického světa Harryho Pottera ožívá v novém vydání! Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a kvůli Kameni mudrců podstoupí smrtelný souboj se zloduchem Voldemortem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

hrubik
27.04.2013 4 z 5

Celá série Harryho Pottera se mi velmi líbila.

zapina
26.04.2013 1 z 5

Přečetla jsem ji jen kvůli tomu, že jsme ji měli ve škole jako povinnou četbu a četli jsme z ní při čtení. Nechytla mě celá tahle sága Harryho Pottera, opravdu nechápu co na něm všichni vidí tak úžasného. Je plno jiných krásných knih.

Misan1993
26.04.2013 5 z 5

Tento díl asi nejlepší, taková zlatá klasika, na obou rukách bych nespočítal kolikrát jsem to dohromady viděl a četl :)

tyzik.cejka
24.04.2013 3 z 5

jako u komnaty to hodně doháněl film

Kimmie
16.04.2013 2 z 5

Byť jsem to četla ještě jako dítě, tak se mi to celé zdálo moc jednoduché,idylické a bohužel i dost nudné. Musím říct, že i film se mi zdál lepší, i když je trochu.

Pemca
11.04.2013 5 z 5

bohužel nemůžu říct že kniha je vzpomínkou na mé dětství, jako u většiny čtenářů, v té době jsem vůbec nevěděla že nějaká kniha o kouzelníkovi existuje, takže jsem se k němu dostala přes filmy, na které jsou od 3 dílů chodila do kina, ty se mi moc líbily, tak jsem se dala do čtení. No musím říct že do té doby jsem teda nevěděla, že si člověk může na nějaké knihy vypěstovat závislost, je to knížka ke které se budu pořád vracet, je to krásný příběh :)

Petiz
04.04.2013 4 z 5

Vždy jsem byla velmi zarytou antipotterovkyní. Nečetla jsem žádnou knihu o něm, na film bych se nedívala už vůbec. Pak mě Potter naštval ještě více, když se objevil v seznamu děl, která si studenti mohli vybírat u státní maturity. A oni tak hojně činili. Stačilo mi ještě pár let a dospěla jsem k názoru, že by tuhle knihu měly znát moje děti. Je na to pravý čas, protože do maturity mají spoustu let. Přečetla jsem jim ji před spaním na pokračování a jsem opravdu moc mile překvapena. Ta knížka je napsaná skvělým, živým a bohatým jazykem. Má spád, nápad a je napínavá a vtipná. Užili jsme si ji a co je důležité, zkušenost přemohla moje hloupé počáteční předsudky.

Jessie_K
03.04.2013

Když jsem tuto knížku poprvé dostala do ruky, bylo mi necelých dvanáct let. Vím, že jsem úplně potajmu doufala v to, že i mě přijde dopis z Bradavic. :) Měla jsem to štěstí, že jsem rostla společně s hlavními hrdiny. Už se nemůžu dočkat až budu předčítat své dceři. Ať chcete nebo ne, Harry Potter je legenda a ještě dlouho bude.

Kelíns
28.03.2013 5 z 5

Ze všech sedmi dílu naprosto nejlepší. Vzpomínám si když jsem jí četla, byla jsem z toho maximálně unešená :-D

Beatris
27.03.2013 4 z 5

Pamatuji si, že mi když jsem to četla poprvé, tak mi ten začátek připadal příšerně dlouhý a už jsem se nemihla dočkat, až se Harry konečně dostane do Bradavic. Teď to však beru jako tu roztomilou část, kdy je Harry ještě malý a "nevinný" a je docela vtipné takhle zpětně číst, jak se to všechno učil a se vším se seznamoval. Taky si pamatuji, že jsem neměla ráda Hermionu, protože se k Harrymu a Ronovi nechovala úplně pěkně - ale to samozřejmě časem (hodně rychle) přešlo a teď ji zbožňuji a myslím, že nejsem sama, když řeknu, že bych chtěla být alespoň z poloviny taková, jako je ona. Ten příběh je samozřejmě ještě takový hodně pohádkový a jaksi triviální, ale jako úvod série je to úžasně kouzelné a roztomilé.

J.angel
22.03.2013 5 z 5

Ještě teď si vybavuji ten okamžik, kdy jsem poprvé dostala tuto knihu k vánocům. Jako malé dítě jsem se ihned nadšeně začetla a tím odstartovala mojí "Potterovskou éru". Jsem ráda za tuto knihu, za dětství s Harry Potterem:)
Tahle kniha je opravdu kouzelná..:)

Wichita
19.03.2013 5 z 5

Bude to znít jako klišé, ale o tomhle dílu (a celé sérii) mohu říct, že je to knížka mého dětství. Děkuji, JKR!
Přečtěte si Harryho Pottera. Ta kniha za to stojí.

Mark13
16.03.2013 5 z 5

Líbivá, rychlá. ;)

malazluta
15.03.2013 4 z 5

K celé sérii o Harry Potterovi jsem přistupovala opatrně. Z počátku mě hodně odrazoval ten mediální rozruch kolem knih této autorky. Celou serii od začátku až do konce jsem si přečetla poměrně nedávno a musím dodat, že jsem ji zvládla jedním dechem. J.K.Rowlingová má opravdu talent a úžasnou fantazii, stvořila příběh, který je jedinečný, napínavý a nejde se od něj odtrhnout.

kattyV
08.03.2013 5 z 5

První z knih o malém kouzelníkovi jsem nějakou náhodou koupila dětem ještě dříve, než se z ní stal celosvětový fenomén. A hned tehdy se zalíbila mně i dětem. Ty postupně rostly s dalšími díly, což bylo fajn, protože je to temnější a temnější a mám pocit, že poslední díl už může některé malé děti trochu vyděsit.
Ale tento první je ještě docela přívětivý, dobro zvítězí a vše je v pořádku. Vždycky přemýšlím, zda to autorka opravdu ž při psanáí prvního dílu měla tak dobře promyšleno, co bude dál, nebo to po jeho úspěchu chytře navázala. Ať tak či tak, je to opravdu geniální, protože některé drobné narážky z dílu prvního se vysvětlí někdy v pátém nebo úplně posledním :o)))

malamut
07.03.2013

Moc hezké knížky. Mají zajímavý děj.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

série Harry Potter je vynikající , ráda k ní vracím

Tom Riddle
01.03.2013 5 z 5

Stejně jako většina ostatních hodnotících, i já jsem s Harry Potterem a jeho dětskými hrdiny vyrůstal, celá sága je proto pro mě srdeční záležitostí.

Domnívám se, že dnes už asi není třeba představovat příběh, přesto se o to ve stručnosti pokusím. Desetiletý chlapec jménem Harry Potter žije u svých nesnesitelných příbuzných, protože jeho rodiče zemřeli, když byl ještě malým dítětem. Harryho beznadějná a bezvýchodná situace se ovšem rázem změní, když se v den svých jedenáctých narozenin dozví, že je čaroděj, a že právě on je důvodem toho, proč nejhorší černokněžník všech dob ztratil svou moc.

První knížka možná podle popisu působí jako další variace na klasické a mnohokrát propírané téma boje dobra a zla, tím spíš, že v kontextu celé ságy vyznívá i poměrně naivně a místy dětinsky. Pravdou ovšem zůstává, že všechno je do detailů promyšlené, nesmírně atmosferické a naprosto čtivé, s jasně vykreslenými charaktery a roztomilým smyslem pro humor. Kámen mudrců je jenom první krůček na epické cestě, která je pro mě po všech stránkách nezapomenutelná.

Sem tam mě i v současnosti ve chvílích nepohody s úsměvem napadá, že bych strašně rád dostal svojí obálku doručenou soví poštou.

mautina7
01.03.2013 5 z 5

První díl série jsem četla kdysi dávno, když vyšel a ještě dodnes si pamatuju ten chvějivý pocit nad objevenou knihou-pokladem :) Navíc jsem byla stejně stará jako hlavní hrdinové, takže jsem v koutku duše doufala, že mi přijde ona pozvánka do Bradavic také do schránky :)) Bylo to prostě kouzelné. O několik let později, myslím, že to bylo, když vyšel 5. díl, jsem se rozhodla si první díl přečíst znovu a nešlo to... prostě už to vůbec nebylo ono... škoda

Eseter
19.02.2013 5 z 5

Jsem velkým fanouškem celé ságy už mnoho let. První díl se mi ale zdá nejslabší. Zřejmě proto, že je psán pro mladší čtenáře, takže je nejvíc dětský. Ale pamatuju si, že když jsem ho jako desetiletá četla, tak mě naprosto pohltil a stala jsem se fanynkou téměř okamžitě. JKR má obří fantazii a skvělý smysl pro humor. Je to taky velmi citlivý člověk a to všechno se v jejích knížkách odráží. Nejvíc se mi líbí, jakým stylem dokáže vytvořit postavy. Většina je velmi uvěřitelná, plastická a má svou hloubku. Nemyslím, že se mi kdy jiná kniha vepíše víc do srdce jako Harry Potter.