Harry Potter a polovičný princ

Harry Potter a polovičný princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547681/bmid_harry-potter-a-polovicny-princ.jpg 5 12460 12460

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Keď Dumbledore v jeden neskorý letný večer príde na Privátnu cestu po Harryho Pottera, ruku, v ktorej drží prútik, má očernetú a scvrknutú, ale neprezradí prečo. V čarodejníckom svete sa šíria tajomstvá i podozrenia a Rokfort už nie je bezpečný. Harry je presvedčený, že Malfoy má Temné znamenie: že je smrťožrút. Harry bude potrebovať pri odhaľovaní Voldemortových najtemnejších tajomstiev silnú mágiu aj verných priateľov a Dumbledore ho pripravuje, aby čelil svojmu osudu... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Half-Blood Prince preložila Oľga Kralovičová. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 30.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Half-Blood Prince

mia.com
03.06.2018 5 z 5

Jako vždycky ukápla slzička...Jinak mě moc bavily výlety s myslánkou a pomalé odkrývání dílků skládačky.

Žožik
29.05.2018 5 z 5

Opět napínavé a dobré čtení. Knižně je to asi můj nejoblíbenější díl z této série.

Klára2216
21.05.2018 5 z 5

Rozhodně díky konci pro mě nejvíce emotivní díl, vždy na konci ukápne slza...

Lenide
21.03.2018 5 z 5

Moja najobľúbenejšia časť z tejto série. Je vtipná, ale zároveň aj veľmi smutná. Toľko sĺz som ešte nevyronila, ako tu. Páči sa mi, že Joanne ukázala aj Hermioniny pocity a že aj Harry začal milovať správnu osobu...

pavelvanura
14.03.2018 5 z 5

Napínavé čtení, které bylo občas i mírně hororové. Série dospívá a nabízí čtenáři zajímavý příběh s emočně nabušeným koncem.

DarthSoren
03.03.2018 5 z 5

Opět napínavé a dobré čtení. A ten závěr... mnohým určitě vyhrkly slzy. Dnes jsem už z HP vyrostl a necítím absolutně žádnou potřebu si ty knížky a filmy opět přečíst a shlédnout, nicméně před lety jsem z toho byl u vytržení. Takže ze sentimentu 5 hvězdiček.

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Kniha je skvělá, intenzita je bravurně vystupňovaná, zápletka má smysl a je překvapující. Pohodové čtení, které prostě vtáhne čtenáře a najednou nesedíte doma v obýváku, ale jste součástí Bradavic...... kdy, sedíte u Nebelvírského krbu a čtete fascinující příběh.

dancav28
27.02.2018 5 z 5

Úžasný díl, akorát mě mrzí (SPOILER), že tady umřel Brumbál. Jinak se mi kniha moc líbila a bavila mě, určitě doporučuji :)

Kingomolka
21.02.2018 5 z 5

Úžasný díl :) !

e.s.e.t.
16.02.2018 5 z 5

Rozhodně nejemotivnější kniha celé série. Umřel v ní malý kousek mé dětské nevinnosti a naivity. Přesto kniha dokonalá, milovaná, přečtená za asi 30 hodin.

Morgaine07
12.02.2018

První kniha, kterou jsem četla ze světa HP

Venny345
08.02.2018 5 z 5

1000× nejlepší!

Flexa
07.02.2018 3 z 5

Takže nejdřív chci řict že nejsem fanoušek fantasy ale Harry Potter mě zaujal svým propracovaným filmovým příběhem ( obdivuji i vytvořenou celou minulost postav ad.). A knihu sem tak přečetl protože jsem se byl zvědavý na minulost Lorda Voldemorda. Začatek je zajímavý a celkově je v knize dobře vyličená atmosfera nastupujícího teroru. Děj na hradě mě však příliš (téměř vůbec) nebavil ( oproti filmu ) . Možná by mě kniha více nadchla kdybych nebyl příliš zaujatý filmem a o pár let mladší. Jinak Harry Potter je kult a už za to 70 %

MarekJ
06.02.2018 5 z 5

Já jsem velký fanoušek Harryho Pottera. Tahle kniha byla skvělá, napínavá a velice čtivá. Doporučuji milovníkům fantasy. Samozřejmě si nejdřív přečtěte ty předchozí. 5*/5*

valda
03.02.2018 5 z 5

Předposlední díl heptalogie o Harry Potterovi. Lord Voldemort se svými Smrtijedy začíná být čím dál nebezpečnější a vypadá to, že ministerstvo kouzel si s ním nedokáže poradit. Dokáže to konečně ředitel Bradavic Brumbál? Pomůže Harrymu nový učitel výuky lektvarů Horacio Křiklan? Kdo je Princ dvojí krve a k čemu jsou vlastně ty viteály? Co chystá Draco Malfoy, a dá se věřit Snapovi?
Rowlingová se stále drží takového toho detektivního schématu, jako v předchozích dílech, kdy prvních 400 stránek, se zdánlivě zase tak moc závratných událostí neděje, aby vše vyvrcholilo v těch zbývajících 100 stránkách. Na mě tohle ale celkem funguje. Baví mě číst i těch úvodních 400, protože každý střípek do skládačky konečného vyvrcholení, je o to zajímavější, čtenář tak dostane dost času k tomu přemýšlet, co se to tedy vlastně děje, a jak to může skončit. Každopádně tahle kniha končí taky mnohem větším příslibem pokračování v závěrečném díle.
Tohle je pro mě asi zatím nejlepší díl série. Připadal mi podobně temný jako třetí díl a řekl bych, že neobsahuje slepá místa. Až do teď jsem se vyhýbal všem spoilerům, takže jsem opravdu zvědav, jaká je pravda o Snapovi, a jak to vůbec s ústřední trojicí a vlastně všemi ostatními postavami dopadne.
PS: Viděl jsem také film, a u filmů si pokaždé, kromě třetího dílu, dokazuji, že mě oproti knize moc nebaví. Spousta obsahu tam chybí, a mnoho scén mám ve fantazii, kterou vytvořím při čtení, o mnoho zajímavější.

YvLeZa
01.02.2018 5 z 5

Další skvělý díl Harryho. Nechybí akce, láska, napětí a smutek. Není co jiného dodat. Nádhera

el.peee
30.01.2018 5 z 5

Knihu jsem tehdy přečetla jedním dechem. Líbila se mi ze všech možná nejvíce.

zlovlk
16.01.2018 2 z 5

Z Prince dvojí krve jsem už hodně rozpačitý. Na rozdíl od většiny ostatních dílů bych asi zpětně nedokázal jednoduše popsat, o čem vlastně to všechno bylo: v paměti mi utkvěly zejména nekonečné výlety do minulosti prostřednictvím myslánky (vzrušující asi jako hodiny dějin čar a kouzel pod vedením profesora Cuthberta Binnse) a samozřejmě všechny ty působivě hororové scény na závěr.

Existuje asi určitý sklon autorů velmi dlouhých sérií a ság zabředávat s každým dalším dílem do větších a větších podrobností; obzvláště ve fantasy se s tím setkávám často a J. K. Rowling není výjimkou. A nemusí to být nutně špatný postup: dům je postaven, tak teď ho vyzdobíme uvnitř! Jenže čtenář pak musí k danému smyšlenému světu blízko, aby ho to dokázalo nadchnout. Proto to pro mě osobně to u Potterova světa fungovalo jen tak napůl: některé detaily mě potěšily, bez mnoha jiných bych se obešel nebo jsem je uhodl dopředu a malinko jsem u jejich slavnostního odhalování trpěl.

Kdo je potterovský nadšenec, asi bude rád, že je to napsáno právě takhle a nad každou další stránkou bude mlask jako ghúl v leprosáriu - ale kritičtější duchové budou asi, podobně jako já, nespokojeně funět a ptát se, zdali opravdu nešlo ten příběh, byť často temný a krutý, odvyprávět se svižností prvních čtyř dílů?

pepa4081
14.01.2018 5 z 5

Přesný děj posledních dvou dílů Harryho jsem si už tak dobře nepamatoval. O to víc jsem si je vychutnal. V první části knihy jsem se vrátil do let dospívání - velmi mne bavilo milostné tápání hlavních hrdinů (dobře si i v padesáti letech pamatuji, že holky nechodí nikdy sami :-) ). Závěr je pak již ve znamení posledního dílu - spíše temný, akční a úžasně napínavý. Na knížce jsem opět nenašel chybu.
Vrcholně uspokojivé.

b2z
13.01.2018 5 z 5

Už to dávno není pohádka ... ale opravdu nevím, jak se autorce daří stále originálně rozvíjet tento kouzelnický svět ... když člověk tu knihu vezme a začte se, tak ji nechce pustit