Harry Potter a polovičný princ

Harry Potter a polovičný princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547681/bmid_harry-potter-a-polovicny-princ.jpg 5 12459 12459

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Keď Dumbledore v jeden neskorý letný večer príde na Privátnu cestu po Harryho Pottera, ruku, v ktorej drží prútik, má očernetú a scvrknutú, ale neprezradí prečo. V čarodejníckom svete sa šíria tajomstvá i podozrenia a Rokfort už nie je bezpečný. Harry je presvedčený, že Malfoy má Temné znamenie: že je smrťožrút. Harry bude potrebovať pri odhaľovaní Voldemortových najtemnejších tajomstiev silnú mágiu aj verných priateľov a Dumbledore ho pripravuje, aby čelil svojmu osudu... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Half-Blood Prince preložila Oľga Kralovičová. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 30.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Ajinka88
17.02.2019 5 z 5

Knihy ze série Harry potter mě nikdy nepřestanou bavit. Prostě nádhera

Hania932
16.02.2019 5 z 5

Tohle je tak boží díl. Nemám slov, stránky jsem úplně hltala. Tento díl je hodně tajemný a záhadný. Už od začátku jsem knížku milovala a ten děj je prostě dokonalý. I když vím, jak to všechno dopadne, tak jsem stejnak byla nervozní v určitých věcech. Po přečtení jsem si uvědomila, kolik jsem toho dozvěděla. Ve filmu půlka není a tak mě nějaké věci překvapili. Tohle je díl, kdy si začínám uvědomovat, že se blíží konec a ta představa mě děsí. Konec jsem celý probrečela, protože pro mě je konec hodně emociální a zemře tam moje oblíbená postava.
Tohle je skvělý díl a já si strašně moc užila. Opravdu magické!♥

Jeckyyy
11.02.2019 5 z 5

Je skvělé sledovat, jak se děj postupně přesunul z pohádky...... Nejlepší je cestování pomocí myslánky, dospívání postav a s tím souvislé jejich "problémy" a trable... hned jdu na poslední (achjo, poslední :( ) díl ♥

Ana72154
09.02.2019 5 z 5

Klasika. Předposlední díl úžasné ságy.

Jani23
03.02.2019 5 z 5

Knížka je velmi pěkně napsaná. Příběh vás v táhne do světa Bradavic a nemůžete se odtrhnout od čtení.

Janule809
02.02.2019 5 z 5

Super, těším se na další

Beltrix
31.01.2019 5 z 5

Musím přiznat, že jsem dlouho váhala, co k téhle knížce napsat. Celá série mě baví a tenhle díl je rozhodně zásadním dílem skládačky, ale jaký vlastně je? Byly tam části, které mě bavily - například Bellatrix a Snape, některé Harryho hlášky, Křiklan jako křeslo a podobně. Jenže já jsem čtenář, který si užívá především své oblíbené postavy, takže pro mě mnohé bylo poněkud nudné - především scény s myslánkou, které - uznávám - byly pro děj dost zásadní, pro mě osobně však nebyly ke čtení příliš zajímavé. Co se týče milostné linie, tak mě nijak nenudila, ale ani příliš nebavila, respektive jediní, kdo mě zaujali byl náš milovaný vlkodlak a jeho vyvolená. Závěr mě také příliš nepřekvapil, protože ač jsem knihu četla krátce po vydání, tak mi to dobrá duše stihla prozradit. I tak jsem však doufala, že "je to určitě jen hra", ale bohužel. Zároveň jsem celý díl nadávala Harrymu, že si jede svůj zajetý kolovrátek: Snape a Malfoy jsou špatní..., protože jsem si říkala, že určitě to v závěru bude jinak. No, očividně mě oslnivá kariéra ve věštění budoucnosti nečeká.

jahex
31.01.2019 5 z 5

Po pátém dílu, který je pro mě nejslabší z celé série, mě tenhle neskutečně bavil. Odhalování minulosti a záhad největšího černokněžníka bylo super. Ač se mi líbí i film, tak kniha nám dává mnohem více informací. No nám... Spíš Harrymu. V knize ví naprosto přesně, co má hledat. Kdežto ve filmu to může být cokoliv.

Leenah
17.01.2019 5 z 5

Asi nejlepší díl v porovnání s filmy, spousta věcí navíc, skvěle se to četlo a "cestování" prostřednictvím myslánky je prostě geniální. Jen jsem si prostě za celou dobu nedokázala oblíbit Ginny, což mi trochu kazí celkový dojem.

LuT
15.01.2019 5 z 5

HP jsem četla jen dvě poslední knihy a myslím, že jsem udělala dobře. Obě byly skvělé. Méně dětské, jako předchozí, které jsem v pubertě moc číst nechtěla :))

terezaki
15.01.2019 5 z 5

Napětí, láska, kouzla a přátelství. To vše v této knize najdete. Zlo nabírá na síle a i přesto vás tato kniha dokáže rozesmát i rozplakat. Je kouzelná a nezapomeňte si všímat při čtení všech detailů. Můžou se vám ještě hodit.

rasputin
14.01.2019 5 z 5

V Bradavicích vás naučí čarovat. A nemusíte tam ani být. Stačí číst tyhle kouzelné knihy. Jak jinak si mám vysvětlit, že kouzlo, které jsem použil, skutečně zafungovalo. Ano. Knihu jsem si nedopatřením polil. Naštěstí jenom čirou vodou. „Dehydratum!“ vykřikl jsem. A kniha opravdu za dva dny vyschla. Že to trvalo tak dlouho, přičítám tomu, že jsem kouzlil bez použití hůlky.

Haloon
07.01.2019 5 z 5

Skvělý díl, jako ostatně všechny. Kniha nám předkládá vše, co bychom měli vědět, než se příběh pořádně rozjede v posledním díle.
Čtenář se zde dočká více vztahových situací než ve všech předchozích dílech dohromady, ale má to svou logiku, neboť naši hrdinové již vyrostli. Dozvíme se také mnoho věcí ze života lorda Voldemorta, což je přesně to, co čtenář potřebuje vedět, než dojde na závěrečné lámání chleba.
Jako vždy, skvěle napsáno, neskutečně čtivé a napínavé. Jako by v tom bylo nějaké kouzlo.

blazensknizkou
29.12.2018 5 z 5

Prostě Harry. Nic víc k tomu není potřeba říkat.

Twinny
27.12.2018 5 z 5

Kniha není tak rozsáhlá jako předchozí díl, přesto v ní nic nechybělo. V žádném Harrym mi nic nechybělo. Tady možná Fred a George, kteří se zde objevují méně. Ale to je logické. Příběh jde ruku v ruce s Harrym a tady se běh života dvojčat z jeho cesty trochu odklonil.
O to víc jsem hltala nová a důležitá odhalení. Úžasný díl. Smutné zakončení.
6/2011

Pauvka
21.11.2018 5 z 5

Harry a jeho svet je pro me srdcova zalezitost. Taky mi ukapla slza u poslednich stranek.. Ve filmu mi chybela zminka o Voldemortovich rodicich. Kez bych mela sanci aspon jednou sedet ve Velke sini na jejich hostine a dlabat ty dobrutky, o kterych nejednou mluvili!! :-) proste 5

Margherita_N
16.11.2018 5 z 5

Je to srdcová záležitost - Harry Potter se objevil, když mi bylo kolem deseti, byl stejně starý jako já a byl to hrdina z kouzelného světa. Nicméně už tenkrát jsem si říkala, kéž by ty knihy byly propracovanější. Spousta věcí je v nich nedomyšlená nebo pokulhávající, ale stejně tomu dám pět hvězd, protože ten svět mám strašně ráda... Ale Brumbál měl větší potenciál. A to, že se z lektvarů neustále propadající Harry dostal do pokročilé třídy, nepochopím... :-))

Lubisek
11.11.2018 5 z 5

Oproti předchozím dvěma dílům se v 6. dílu dočkáváme jakéhosi útlumu. Ale to má také něco do sebe. Řeší se zde hlavně okolnosti ohledně Voldemorta. Můžeme vidět první zmínku o viteálech, které hrají v celé sérii opravdu tu nejdůležitější roli. Napětí se nám dostává až na konci dílu, ale opravdu to stojí za to. Také jsou v knížce skvěle popsána Harryho a Brumbálova sezení, to mi ve filmu opravdu chybí. A velkou roli začíná hrát Severus Snape - jedna z nejlepších a nejpropracovanějších postav v knize. Nutno podotknout, že občas se děj táhne, dočítáme se hlavně o lásce hlavních hrdinů a jejich životních problémech. Ale samozřejmě nejde udělit jinak než 5 hvězd.

magda24
10.11.2018 5 z 5

Prince dvojí krve jsem přečetla už dvakrát. Není to zrovna můj oblíbený díl, ale nemůžu než dát 5 *, protože ten svět je prostě úžasný a Harry je srdcovka. Navíc je tu dost věcí, které se ve filmu neobjevily (například vzpomínky na Voldemorta a jeho předky, které sledujeme v myslánce) a přišly mi dost zajímavé a podstatné.

sarka9190
08.11.2018 3 z 5

Dávám tři. Za mně nejslabší díl série. Nic moc se neděje, Harry je opravdu protivnej puberťák, jako ostatní postavy, ale mám li přiznat barvu, něco mi tu nefunguje. Jako by došla šťáva. Takže celá kniha se odehrávala v tempu nic nic nic ... finále. A asi se mnou nebude hodně lidí souhlasit, ale chemie okolo hlavního hrdiny a jeho lásky byla hodně uspěchaná. Jako by si autorka uvědomila, že je za polovinou knihy a vůbec v přeposlední knize v sérii. Je to sice možná prkotina, ale prostě se nemohu zbavit dojmu, že se zde až moc unáhleně tlačí na pilu.