Harry Potter a polovičný princ

Harry Potter a polovičný princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547681/bmid_harry-potter-a-polovicny-princ.jpg 5 12459 12459

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Keď Dumbledore v jeden neskorý letný večer príde na Privátnu cestu po Harryho Pottera, ruku, v ktorej drží prútik, má očernetú a scvrknutú, ale neprezradí prečo. V čarodejníckom svete sa šíria tajomstvá i podozrenia a Rokfort už nie je bezpečný. Harry je presvedčený, že Malfoy má Temné znamenie: že je smrťožrút. Harry bude potrebovať pri odhaľovaní Voldemortových najtemnejších tajomstiev silnú mágiu aj verných priateľov a Dumbledore ho pripravuje, aby čelil svojmu osudu... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Half-Blood Prince preložila Oľga Kralovičová. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 30.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Hobo
13.07.2019 5 z 5

Opravdu mě fascinuje, jak autorka pouze nenapíše další díl, jako tak mnozí autoři, ale na předešlém staví a rozvíjí tendenci.

kuruteku
11.07.2019 4 z 5

Asi nejtemnější díl - končí skoro bezvýsledně, jako předehra k mohutnému finále. Ale má i pozitiva, která film nedokázal zaznamenat - právě kamarádství skrz Brumbálovu armádu jako menší verzi Fénixova řádu.

l.e.d
01.07.2019 5 z 5

Harry Potter si drží svou kvalitu. Děj se posunul od pohádky k "temné pohádce"? Kdo přečetl předchozí díly se nemohl dočkat překladu. Pamatuju jak jsem byl napnutý jak kšandy. Čekal jsem kdy dostanu hranatý dárek a budu se moct vrátit do bradavic. Teď se na mě všechny knihy smějí z police a slyším v hlavě "Vrať se k nám, už je to 15let co znáš jen okleštěné filmy"!

malazluta
13.06.2019 5 z 5

K celé sérii o Harry Potterovi jsem přistupovala opatrně. Z počátku mě hodně odrazoval ten mediální rozruch kolem knih této autorky. Celou serii od začátku až do konce jsem si přečetla poměrně nedávno a musím dodat, že jsem ji zvládla jedním dechem. J.K.Rowlingová má opravdu talent a úžasnou fantazii, stvořila příběh, který je jedinečný, napínavý a nejde se od něj odtrhnout.

Mamosvain
03.06.2019 4 z 5

Pro mně jeden z těch slabších dílů, ale jak je vidět, jsem jeden z mála, kteří to tak mají. Ale abych pravdu řekl, bude to spíš jenom proto, že jsem se už prostě jenom tak moc těšil na závěr, že jsem tohle chtěl mít co nejrychleji za sebou. Tomu také odpovídá to, že jsem měl tenhle díl přečtený za pouze jeden a půl dne. Ovšem to u J. K. Rowlingové prostě není překvapení.

PhoebePollard
29.05.2019 4 z 5

Další skvělý díl... snape je moje neojblíbenější postava, takže nenávist všech ostatních k jeho osobě se mi moc nezamlouvá, ale stejně. Je to skvělé a já nutně potřebuji další díl. Velmi nutně.

Coucouha
09.05.2019 5 z 5

Tak teď nevím, jestli je můj nejoblíbenější díl "Ohnivý pohár" nebo právě "Princ dvojí krve"...všechny díly naprosto zbožňuju. Je to TOP literatura. Jen některý díl mě chytí za srdce více a jiný méně. Vždycky po přečtení knihy zkouknu i film a jelikož je to má HP premiéra, jsem nadšená! Rozhodně to není něco, co čtu naposledy, ale čtení si absolutně užívám. Dokonce mě mrzí, že už jen poslední díl a bude konec této krásné pohádky...každopádně se těším! Jsem moc ráda, že jsem se k HP dopracovala takhle v dospělosti (skoro v 30 letech)...je to úžasné!

Eunike93
08.05.2019 5 z 5

Opět jsme mohli v průběhu děje zaznamenat Harryho proměnu, ať už byla způsobena dospíváním či dovídáním se fakt. Moc příjemným zjištěním pro mě bylo, že už se konečně přestal prát sám se sebou a se svým lepším a horším já. V tomto dílu mi byl Harry asi nejvíc sympatický. Krásná ukázka toho, jak dobrem čelit proti zlu. Ono teda tohle se snaží autorka ukázat už od prvopočátku, konečně jí to teda doopravdy vyšlo...

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Jeden z vydařenějších dílů že série Harry Potter (pouze můj názor) doporučuji ❤️

JulianaH.
22.04.2019 5 z 5

Jediné minus vidím v tom, že Voldemort je tak jednostranně „záporácký". Neumím si představit věrohodnou motivaci, která smrtijedy vede do jeho služeb. Výlety do jeho mládí byly ale působivé. Výborně je vykreslená puberta hlavních hrdinů a také Harryho vztah s Brumbálem. Líbí se i, jak je napsaná Křiklanova postava – jako vyvážený, uvěřitelný a vůbec ne černý/bílý charakter. Ginny a Hermiona mi lezou na nervy jako obvykle; a jako obvykle zbožňuji profesora Snapea.

Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla potřetí, jsem samozřejmě věděla, jak skončí. Nicméně je mi i tak smutno.

Terez25
19.04.2019 5 z 5

Joanne Kathleen Rowling je dle mého názoru jednou z nejnadanějších spisovatelek naší doby. Harry Potter se naprosto poprávu stal fenoménem a pochybuji, že by ještě někdy něco vzbudilo takovou senzaci.

Nazli
18.04.2019 3 z 5

Už ani nevím kolikrát jsem tuto knihu četla. Nepřestává mě bavit a čas od času po ní znovu sáhnu.

rejhyl
07.04.2019 3 z 5

Šestý díl série nepřináší příliš mnoho nového materiálu a dle mého názoru spíše recykluje to, s čím autorka uspěla dříve, a posouvá děj dále ke konci, jenž má jistě velmi dobře rozmyšlený a dopředu ví, co potřebuje čtenáři říci, než ságu zakončí. Jedna zbytečná smrt a několik zbytečných vět. I tak je to pro fanoušky Harryho samozřejmá povinnost a možná i z toho popudu autorka nechala prostor pro brisantní finále, se kterým vyrukuje později. Bomba (pun intended) ovšem šestý díl zkrátka není.

Audrina
06.04.2019 5 z 5

Šestý díl HP se řadí k mému zřejmě nejoblíbenějšímu. Krásně připraví čtenáře na velké finále, které se chystá.

oblakaknih
28.03.2019 5 z 5

Upřímně nevím, co k tomuto dílu napsat.
Naprosto mě dostal. Říkala jsem si, že se to stát nemůže, ale bylo to snad ještě horší, než když se dívám na film.
Smála jsem se, ale HLAVNĚ jsem plakala!
Jediné, co mě naštvalo je, že je kniha ve vazbě naopak. Aspoň ale vypadám jako Lenka Láskorádová, ne?

VenduLou
12.03.2019 5 z 5

Krása! Knížka se četla tak přirozeně, jako když dýcháte. Občas se mi teda dech tajil strašidelnou a kouzelnou atmosférou příběhu, prostě trošku jiná pohádka. Dočítala jsem Harryho Pottera nad ránem a mé slzy se vsakovaly do papíru. Říkala jsem si, že takhle knížka přece nemůže skončit a Snape je přece dobrej?! Nezapomenutelné.

stoun25
06.03.2019 3 z 5

Slušný příběh, ale ubírám body za sloh.. Všechny knihy od paní Rowlingové mi přijdou tak slohově jednoduché že bych myslel že to napsala v šestnácti letech. To jediné mi kazilo dojem z knih.

Dankra
24.02.2019 5 z 5

Myslím, že nejlepší série ze všech - v komentářích je vše, nemá co dodat. Dana

Michelle95
21.02.2019 5 z 5

Šestý a zároveň předposlední díl nám dává několik informací navíc, pokud znáte jen filmové zpracování. Kromě těchto informací ale mimo jiné proniknete i do pocitů hlavních postav a ty dodávají příběhu o tolik víc! Samozřejmě jsem opět brečela a dovolila jsem tak knize, aby ve mně probudila všechny pocity, které do ní sama Rowlingová zapečetila. Opět dávám plné hodnocení a kdyby to šlo, dala bych ještě víc!

Omnis
17.02.2019 1 z 5

Stejně jako posléze 7. díl je tento bohužel rychlým sestupem na dynamice i zajímavosti. Skoro se to nedá číst, ale člověk tak nějak musí...