Harry Potter a polovičný princ

Harry Potter a polovičný princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547681/bmid_harry-potter-a-polovicny-princ.jpg 5 12459 12459

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Keď Dumbledore v jeden neskorý letný večer príde na Privátnu cestu po Harryho Pottera, ruku, v ktorej drží prútik, má očernetú a scvrknutú, ale neprezradí prečo. V čarodejníckom svete sa šíria tajomstvá i podozrenia a Rokfort už nie je bezpečný. Harry je presvedčený, že Malfoy má Temné znamenie: že je smrťožrút. Harry bude potrebovať pri odhaľovaní Voldemortových najtemnejších tajomstiev silnú mágiu aj verných priateľov a Dumbledore ho pripravuje, aby čelil svojmu osudu... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Half-Blood Prince preložila Oľga Kralovičová. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 30.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Half-Blood Prince

MilanCFC
07.02.2020 5 z 5

Onen šokující moment v závěru jsem četl několikrát, protože jsem zkrátka nevěřil tomu, co mé oči viděly a četly. Nicméně nezbývalo než opět obdivovat, jak promyšlené to autorka měla. Dokonalá příprava na závěrečný díl.

JaniMa
03.02.2020 4 z 5

Kdo se jednou začte do této série, jen těžko se od ní odlepí. V porovnání s předešlými díly mě tento zklamal. Přišlo mi, že je mnohem méně promyšlený. Přesto času stráveného nad touto knížkou nelituji a přečtu si určitě i poslední díl.

emilieselden
28.01.2020 4 z 5

Opět skvělý díl.

ckamusa
27.01.2020 5 z 5

Opět se vracíme do Bradavic, již po šesté. Kniha začíná souvislostmi, které jsou velmi překvapující a okamžitě vtáhnou čtenáře do děje. Konečně se dozvídáme více o životě lorda Voldemorta a samozřejmě by to nebyl Harry, kdyby se opět nedostal do nějakých problémů, ale i radostných chvil a nejen díky felix felicis.

framil
27.01.2020 2 z 5

Nevím co, ale něco mi v tomhle díle chybělo. Je samozřejmě důležitý pro věci příští, ale jaksi mi jako kniha a i audiokniha připadá slabší než ostatní díly.

Marekh
26.01.2020 5 z 5

Šestý díl Harryho Pottera jsem četl úplně poprvé. V tomto díle se dozvíme, kdo se skrývá pod jménem Princ dvojí krve, dočteme se o tom, co jsou VITEÁLY a jaký je jejich účel, seznámíme se s novým profesorem – Křiklanem a dočteme se další nové informace o některých hlavních postavách.. Z článků Rity Holoubkové jsem byl na pochybách a nevěděl jsem, jestli mám doslova věřit všemu, o čem píše o určité postavě. Věděl jsem ze čtvrtého dílu – HARRY POTTER A OHNIVÝ POHÁR, že si ráda přibarvuje texty, aby zaujaly co nejvíce čtenářů, ale přesto tyto informace na mě nepůsobily dobře. V závěru knihy jsem nečekal takový vývoj událostí, jaký se odehrál.. Byl jsem zklamaný určitým profesorem a zvažoval jsem, jestli je na straně dobra nebo zla..

Šárka88
21.01.2020 5 z 5

To je proste Harry Potter , super knížka, stejně jako všechny jeho díly

MarMarMar007
15.01.2020

Dech beroucí

azazel1
11.01.2020 5 z 5

S pomocí této série se mi daří postupně do své četby zařazovat na střídačku knihy psané v češtině a v angličtině. Je to zajímavé jaké pocity a nálady tato série vzbuzuje. Já si ji rád přečtu, i když jsem už mnoho let mimo cílovou skupinu, a pomáhá mi se uklidnit. Zatímco za hranicemi ji pálí kvůli údajné propagaci čarodějnictví (země, která dala světu kupříkladu Zaklínače :-) Svět je plný paradoxů. Pro ty co by si chtěli potrénovat angličtinu sérii vřele doporučuji.

Safinka
03.01.2020 5 z 5

jeden z nej příběhů

Daxania
03.01.2020 3 z 5

Film HP 6 naprosto miluju, je to nejspíš můj nejoblíbenější díl (i když hodně těsně za ním bude 4. díl) a i proto jsem se malinko obávala, ať mě potom kniha nezklame. Ať není film lepší, než kniha - což se stává tak málo, že jsem své obavy nakonec hodila za hlavu, zvlášť po pro mě tragickém pátém díle, plném nudy.
No a ono se stalo přesně to, co jsem čekala... Z nějakého důvodu se mi knížka... Ani ne že nelíbila, to nemůžu říct. Ale měla jsem nejspíš až moc vysoká očekávání. Knížku jsem četla asi měsíc a půl zpátky a já se teď marně snažím vzpomenout na něco, na cokoliv, co by mě v knize opravdu uchvátilo. Nějaký zásadní moment. Ale ať se snažím jak se snažím, nic... Jen sama za sebe můžu říct, že se mi celý film líbil rozhodně více. A to i třeba ta podivná Brumbálova smrt. Pořád se ve mě pere, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Nejradši bych dala 3,5.
No bohužel, nechávám na 3, na čtvrtou by to muselo mít i něco víc, než jen příjemnou atmosféru posledního, docela obyčejného roku na škole.

hellena1523
02.01.2020 4 z 5

Tahle série je zkrátka srdeční záležitost, ale je pravda, že Princ dvojí krve mě bavil o poznání méně než díly předchozí, i když je taky skvělý a posouvá děj dál. A zase jsem si u něj pobulela :-D

halfbloodgirl
25.12.2019 5 z 5

LÁSKA♥

Ayen
07.12.2019 4 z 5

Vážení čtenáři, vážené čtenářky. Je to tady. Tři měsíce a konečně jsem dočetla 6. díl Potterovské série. Před pěti lety, kdy jsem byla obdarována těmito knihami, jsem se ihned dala do čtení a udělala si Harry Potter maraton. Skončila jsem u čtvrtého dílu s tím, že jsem se probouzela ze snů, kdy mě knihy pronásledovaly a chtěly uhryznoutn kus končetiny. Nedávno mě trklo, že bych tuto sérii mohla dočíst a podařilo se mi prokousat až k šestému dílu, kterýžto jako film je můj oblíbený. No a co si budem ... i přesto, že v knize je Snape vykreslen snad ještě jako větší darebák, je pořád mou nejoblíbenější postavou.
Šestka narozdíl od ostatních děl mě bavila asi nejméně - málo akce, kouzel a napětí. Za to se dozvíme celkem důležitou část Voldemortova života.
Podtrženo a sečteno 3 a 1/2 hvězdičky je fajn.

mahdal
26.11.2019 3 z 5

Kniha mě překvapila, v průběhu celého příběhu se v podstatě "nic nedělo". Tolik stránek v podstatě o ničem. Čas strávený s učebnicí Prince dvojí krve mě celkem nudil. Výkyvy z tohoto nudného příběhu však představovaly soukromé hodiny Harryho s Brumbálem, kdy vypravěč čtenáře seznamoval s důležitými mezníky ve Voldemortově životě. Celé vyústění tohoto příběhu je však všem fanouškům HP notoricky známé a nadevše důležité pro pokračování ve čtení dalšího dílu. Za mě trochu zklamání.

jirka9453
14.11.2019 5 z 5

Šestý počin v sérii opět a zase nemá chybu. A není to jen proto, že už čtenář svět kouzel zná. Noři se daleko víc do nitra, odhaluje minulost lorda Voldemorta a tajemství jeho moci... milý návrat jedné z postav z minulých dílů. A to zakončení - v době, kdy jsem četl, mě dostalo do kolen. A i to je důkazem toho, že jde o skvělou knihu - když žijete příběhy jejích postav...

Edona
12.11.2019 5 z 5

Myslím, že Princ dvojí krve mi nejvíce přirostl k srdci. Poutavý díl, který pobavil, ale také zarmoutil. Když jsem ho četla poprvé, na konci knihy jsem propukla v pláč, přes který jsem ani neviděla na písmena. Nemám co bych vytkla, každou stránku jsem hltala.

DominaCZ
11.11.2019 1 z 5

Obsahuje SPOILERY.
Hádky...školní tresty...neoucta k učitelům...Potter háže ramena... Ron dělá blbce s Levandulí (pardon...vlastně Lonánek )...nas*aná Hermiona...rozhádaní všichni, ale nikdo nechce nic řešit...moc se tam začíná míchat Ginny, kterou nemusim ani ve filmu, natož tady...v ničem nespatřuji proč by měla být extra oblíbená, jak je tu v knize neustále nadhazováno...(ve filmu ani pro tu její krásu...)..občas se tu mihne Lenka, ale ta je tu vykreslená jako skutečnej magor, kdežto ve filmu je co jsem viděla vnímaná jako nejoblíbenější, takže tady bude asi něco špatně...já ji totiž mám už od předchozího dílu i ve filmu nejraději a dost mě štve, že zatímco předtím se jí pořád smáli, po Ministerstvu je za ni najednou Potter vděčnej a je jeho "nej kámoška". Přitom kdo je navedl na let testrálama? No ona žejo....

Neustálá přítomnost "náhodně" se všude objevivší Tonksový, která je všude tam, kde ji Harry zrovna potřebuje-proč? Nevysvětleno. Měla bejt v Prasinkách jak sama řekla ve vlaku Harrymu, ne ve škole, co tam teda dělá ???

Proč všichni tak hrozně nesnášej Fleur? Všichni z ní na turnaji uchcávali, a tady ji nenáviděj, vždyť nikomu nic nedělá, nějak pochybuji že by se Ginny i Hermiona chovaly jak dvě k*ávy a i s Molly ji ignorovaly nebo překřikovaly a že by jí Molly dokonce nedala dárek k Vánocům ... to jsou chvíle, kdy jako nechápu. (a co si budem...pochybuji, že by vznešená víla jako ona si začala s takovým floutkem Billem ze špinavýho prasečáku, kterým Doupě je, a natož tam za ním odešla a vzala si ho...)
A byť je vykreslovaná pí. Výzlyová jako mateřský typ, tady je věčně uječená a dost odporná, ale jak zacinkala dvojčata galeonky z obchody s předměty, už se s útěkem ze školy smířila a i za nimi zajde, co????

Part o famrpálových turnajích nebo konkurzech mě nebral, vůbec by tam ta místa nemusely být, ale chápu, Ron, Ginny i celej tým je prostě stále dokonalej no.

Dracův úkol se zde téměř nevyskytuje, takže jakou zde měl roli? Hm počkat, vlastně žádnou jak už to tak bývá, je to přece jen o Potterovi žejo, takže proč to u Burkina začalo když to nepokračovalo a z Draca se udělal ufňukanej blbeček kterýho pak na věži Snape čapne za krk a odtahne ho a utečou...?
... no prostě OTŘES velebnosti.

Mě třeba ani nezajímá Pánovo dětství a to, že ho porodila jeb*lá špína, byť poslední potomek Zmijozelův ...byla šáhlá a byť teda chápu, proč chce veškerou lůzu světa vybít-protože sám z ní pochází-nezajímá mě to !!! Nechci ho vidět jako špínu s bolestí, chci ho jako silnýho Pána!

I honba za viteálem na ostrově či jeskyni nebo jak to nazvat je tu jen jakási vteřinka - Brumba pije, i když nechce, poňáč Héry ho přiměje pár slovíčky- ve filmu je to nervy drásající stressing žejo, tady stačí pár řádečků jak už tu bejvá zvykem, akce prostě nula-a prostě hotové.
To se nedá.
Poslední díl ani číst nebudu.
Dočetla jsem po smrt B. a končím.

Problémem Rowlingový je, že ona se nípe popisem tuny kydů okolo, ale neumí popsat akci - v myslánce se člověk hrabe tunama stran, já chci akci, kterou od ní prostě nikdy nedostávám. Když popisuje dementoviny dvojčat, jak blijou do kyblíku před prvňákama tak to jo, to je detailů jak sviňa, ale když čekám jak se to vyvine s tím Dracovým úkolem, nedozvím se nic.
No tak kde jsme jako ?!
Aha, u knih Rowlingový, jasně.

Garfi
29.10.2019 4 z 5

Tak tento díl mě opravdu dostal. Některé nepříliš zajímavé dějové linie (všichni dospívají a muckají se...Mimochodem, kdo proboha přišel na slovo muckat, je příšerné....) jsou vystřídány nad míru zajímavými pasážemi ze života Lorda Voldemorta. Rovněž kniha lektvarů Prince dvojí krve skýtá zábavu a poučení. Byť je těžké uvěřit, že by opravdový Princ nechal tak cennou knihu se spoustou poznámek jen tak válet v učebně lektavrů bez dozoru, aby se k ní mohl dostat každý...No a pak tady máme strhujcí výpravu za viteálem a ten konec...Konec u kterého jsem si tak trochu pobrečela...

marie5910
18.10.2019 5 z 5