Harry Potter a polovičný princ

Harry Potter a polovičný princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547681/bmid_harry-potter-a-polovicny-princ.jpg 5 12458 12458

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Keď Dumbledore v jeden neskorý letný večer príde na Privátnu cestu po Harryho Pottera, ruku, v ktorej drží prútik, má očernetú a scvrknutú, ale neprezradí prečo. V čarodejníckom svete sa šíria tajomstvá i podozrenia a Rokfort už nie je bezpečný. Harry je presvedčený, že Malfoy má Temné znamenie: že je smrťožrút. Harry bude potrebovať pri odhaľovaní Voldemortových najtemnejších tajomstiev silnú mágiu aj verných priateľov a Dumbledore ho pripravuje, aby čelil svojmu osudu... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Half-Blood Prince preložila Oľga Kralovičová. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 30.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Half-Blood Prince

KnihomolkaAnna
20.08.2020

Snad nejsmutnější díl série. Přesto nezklamal.

tittanie
15.08.2020

Myslím, že spousta libí hodnotí knihu a film dohromady, protože jsem slyšela názor, že šestý díl je nejhorší, ale já si to nemyslím, možná není tak strašně akční, ale dozvídáme se toho tolik a kouzelnickém světě a hlavně o životě Voldemorta. Za mě parádně připravená půda pro další díl.

Áďa302
03.08.2020 5 z 5

Samozřejmě musím opět ohodnotit všemi hvězdičkami, série s Harrym Potterem prostě nemá chybu!

KnihomolkaKatka
26.07.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem tento díl četla poprvé, neskutečně jsem si ho šetřila, užívala a prožívala děj s postavami. A ten konec? No to ne... Pořád nevěřím, že se tohle stalo. Jestli jsem předtím viděla šestku zfilmovanou, nepamatuju si to. Prince dvojí krve jsem neohalila, měla jsem dva tipy, netrefila se ani do jednoho. No nic, nevadí. Na sedmičku se moc těším a myslím, že podle náznaků temnoty v šestém díle bude ještě temnější, což mám čas od času ráda. Hlavně miluju napětí, které určitě nebude chybět. Doporučuju!

AlbionFoxyFox
24.07.2020 5 z 5

Díl, díky kterému všechno do sebe zapadne, a který nelze odložit.

Atekram
08.07.2020 5 z 5

Princ dvojí krve je možná nejdůležitější díl ze všech pro správné pochopení příběhu.
Proto mě hodně štve jeho filmové zpracování, které se točí hlavně kolem vztahů a obsahuje jenom zlomek zajímavých a důležitých informací. Tenhle díl je přesný příklad toho, proč by si fanoušci filmů měli přečíst knihu a nemávnout nad tím rukou s představou, že už to přece znají. Kniha se detailně zabývá minulostí a historií Voldemorta a viteálů a odpovídá na spoustu otázek, které se řeší např. pod videi o HP na YouTube. Spousta lidí rozebírá šílené teorie a hrozně se diví informacím z knih, které jim převypráví nějaký youtuber. A přece stačí tak málo - číst. :D

Lea10
03.07.2020 5 z 5

Líbí se mi začátek, nelíbí se mi konec ????

ptacicek
28.06.2020 5 z 5

Opět úžasné čtení. Nesčetněkrát jsem se během čtení pozastavila nad tím, jak úžasne jsou tyto knihy napsané. Propracované do kazdickeho detailu. Ani tato kniha nebyla výjimkou. Detaily předchozího života Pána Zlá jsou skvělé. Odkládám tento díl a zacitam se do posledního :-)

Mishell14
23.06.2020 4 z 5

Princ se mi líbil o trošku míň, ale ta propracovanost Voldemortovi minulosti byla dokonalá a nezbytná. Harry mi v tomhle díle lezl trošku na nervy, ale je to prostě zlom. :)

lucie9998
20.06.2020 5 z 5

J. K. Rowlingová těmito knihami změnila a o kus dál posunula čtenářský svět.

Gweny
20.06.2020 5 z 5

Ach Severusi... Brumbále... Harry...
Který z Vás se více obává smrti a temnoty. Který z Vás má strach z neznámého? Který z Vás jde neochvějně cestou, která je pro něho vykoupením i záhubou dohromady?
Pro mě zatím druhý nejvíce emotivní díl hned po Vězni z Azkabanu. Ale ne pro ten konec, ale pro úplně jiné, možná nicotné záchvěvy v ději, které se na jednu stranu ani tak závažné být nezdají a přesto se cítím, jakoby i má duše byla rozervaná na několik kousků. Je tak jednoduché zcela se vžít do příběhu, který...
Který co? Je plný smutku ale zároveň naděje?! Ano, asi tak bych to řekla. Temné časy jsou stále na vzestupu a čeká nás rozhodující rok. Rok, ve kterém se ukáže, zda Sibyla opravdu zdědila věštecké schopnosti po své prababičce, aniž by o nich sama měla sebemenší potuchu. Rok, který kouzelnický svět spasí nebo přivede do záhuby.
Je na čase se po sedmé vydat po stopách Harryho, Rona, Hermiony a ostatních a objevit pravdu skrytou za oponou. Pravdu, kterou máme ukrytou ve svém vlastním srdci. Jen ji nejsme schopni mnohdy za celý život najít.
"Jenže nic z toho, co jsem ve světě viděl, nepotvrzuje vaši slavnou teorii, že láska je mocnější než magie, kterou vyznávám já, Brumbále."
"Možná jsi nehledal na správných místech, Tome." (s. 365)

fajka
14.06.2020 5 z 5

Ve mně se skrývá smutek a žal. Smutně končící šestý díl jsem dočetla a hned se vrhnu na sedmý. Celá kniha mě překvapila. Velice se mi líbil děj a různé zápletky, které se v knize objevily. Každičký krok a rozhodnutí Harryho jsem prožívala s ním. Čím dál víc si uvědomuji, jak bych byla ráda, kdyby najednou v mém okně přistála sova s dopisem o přijetí do Bradavic.

Everion
10.06.2020 4 z 5

Vedlejší příběhové linky této knihy jsou skvělé. S hlavní příběhovou linkou aneb "najdi a znič 7 viteálů" je to mnohem horší... děj utíká pomalu a spíše se jedná o odškrtávání seznamu předtím, než se můžeme vrhnout na hlavního padoucha ságy.

Anushka1
09.06.2020 5 z 5

Princ dvojí krve je pro mne jeden z těch lepších dílů série o Harrym. Ne, že by ty ostatní nebyly dobré, ale šestý díl mě hodně bavil. Líbilo se mi odkrývání Voldemortovi minulosti. I přes všechny události, co se týče bradavické školy, tak tento rok patřil k těm normálnějším, jestli se v případě Bradavic toto slovo dá použít. Jdeme se pustit do hledání viteálů...

Luna7
08.06.2020 5 z 5

Na tomhle díle se mi líbí, že se dozvídáme hodně o Voldemortově minulosti a viteálech. Trochu mi vadilo, že hodně knihy je o lásce a o vztazích. Křiklan je fajn postava a mám ho ráda. Celá kniha mi tak nějak uběhla a zase tu máme smutný konec jedné oblíbené postavy. Už zbývá jenom jeden díl a potom budu smutná, že už je konec.

gad
07.06.2020 5 z 5

Zlo je čím dál mocnější. Harry se dozvídá nové informace o Voldemortovi a o způsobu, jak ho zničit. Vydává se na cestu, aby našel to, co Pána zla činí nesmrtelným. Ale o tom je závěrečný díl, který na mne vyzývavě hledí z dárkového boxu. Už se těším.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Princ dvojí krve mě uchvátil pátrání a historie viteálů byla parádně zpracovaná a v porovnání s filmem mnohem lepší. Závěrečná bitva v Bradavicích byla taktéž výborná. Rozhodně doporučuji.

Kubiknoobik2
26.05.2020 5 z 5

Moc fajn knížka. Řekl bych, že tak od čtvrtého dílu už jsou ty knížky mnohem lepší a napínavější.

Romanka40
23.05.2020 5 z 5

Skvela kniha

Skyer
16.05.2020 4 z 5

Až v této knize mi došlo, že Hermiona vlastně není nějak extra chytrá, ale vlastně má jen našprtané učebnice slovo od slova, ale sama žádná vylepšení vymyslet nedokáže nebo snad něco říct vlastními slovy.
Nesedla mi moc ani romantika, která vyzněla směšně, že se všichni najednou milují. Jen u Rona a Hermiony to k tomu směřovalo už déle, ale že se musí ostatní taky hned vyznávat naráz...
Jinak tento díl až na pár chyb nebyl špatný. Jsem zvědavá, jak se některé věci vyřeší.