Harry Potter a polovičný princ

Harry Potter a polovičný princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547681/bmid_harry-potter-a-polovicny-princ.jpg 5 12458 12458

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Keď Dumbledore v jeden neskorý letný večer príde na Privátnu cestu po Harryho Pottera, ruku, v ktorej drží prútik, má očernetú a scvrknutú, ale neprezradí prečo. V čarodejníckom svete sa šíria tajomstvá i podozrenia a Rokfort už nie je bezpečný. Harry je presvedčený, že Malfoy má Temné znamenie: že je smrťožrút. Harry bude potrebovať pri odhaľovaní Voldemortových najtemnejších tajomstiev silnú mágiu aj verných priateľov a Dumbledore ho pripravuje, aby čelil svojmu osudu... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Half-Blood Prince preložila Oľga Kralovičová. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 30.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Half-Blood Prince

TajemnýSmrad
03.05.2020 4 z 5

Za mě šestému dílu hrozně pomohl profesor Křiklan. Jeho postava vnesla do profesorského sboru jistou míru lidskosti a humoru. Takže i kvůli němu dávám o hvězdu více, než předešlému dílu.

midone
01.05.2020 5 z 5

U tohoto dílu jsem měla silnou depresi, protože jsem zjistila, že jsem u předposledního dílu a uvědomila si jednu věc. Co budu sakra celé dny dělat, když tu sérii dočtu?

PanTydlitát
28.04.2020 5 z 5

Harry Potter opět nezklamal :-)

Je mi líto Brumbála - jednou se to stát muselo, avšak z rukou toho, komu věřil, jsem to nesla tak těžce, jak jen to šlo.
Princ dvojí krve - kdo by řekl, že je to právě ten, kdo to je?
Uvědomila jsem si, jak je Harry příšerně tvrdohlavý - a díky tomu si mě i získal. Není to takový ten hlupák jako Bohouš z Bratrstva kočičí pracky, který hned vše vyžvaní.
A poslední, co je knize dodám, je - DOPORUČUJI!!!!

Cress
26.04.2020 5 z 5

V Princi dvojí krve objevujeme tajemství myslánky. Taky poznáváme tajemného Prince dvojí krve jehož učebnice pomáhá Harrymu v lektvarech. Hlavní hrdinové se začínají zamilovávat a dozvíme se toho spoustu z minulosti. Opět nechybí vtipné, smutné, strašidelné a dojemné scény. Přicházíme o jednu z důležitých postav a Harry se musí vydat na lov po viteálech. Rowlingová má tento příběh vymyšlený do poslední maličkosti a je to poznat.

Elka252
19.04.2020 5 z 5

Zase nádherná kniha. I tento díl Harryho Pottra se mi moc líbil. Je taky jiný než ostatní. Prostředí, děj, jazyk odpovídá věku postav a neustále se vyvíjí. V šestém díle byl mím favoritem a nejlepší postavou Albus Brumbál.( To jsem ještě nevěděla že nejlepší z nejlepších je Severus Snape a ten je mým hrdinou! Nemám ale za zlé těm co knihu právě dočetli a moji oblíbenou postavu protivného učitele lektvarů nenávidí protože já cítila úplně to stejné! Po 7.dílu však Severusem Snape přestanete opovrhovat a doufám že i ti co by ho teď nejraději probodli mu odpustí)

jitka5745
14.04.2020 5 z 5

Knihu jsem po dlouhé době dočetla, jsem za to velmi ráda. Už mi chybí totiž pouze poslední díl a budu řekněme "volná". :D Nicméně kniha je super, jsem velmi ráda, že jsem si ji přečetla i přes znalost filmu. Naštěstí pro mě jsem zapomněla identitu prince, takže jsem měla alespoň nějaké překvapení. I přesto si ale myslím, že to mohlo být krapet více rozebrané... Myslím tím, že mi chyběla hloubka v té postavě prince, vlastně jsme se jen dozvěděli, že měl skvělé nápady na lektvary a také trochu nakukoval do černé magie, ale to už jsme od začátku o něm věděli. Jinak je kniha skvělá a určitě doporučuji k přečtení, pro bližší pochopení událostí a vztahů. :)

Pejuška
13.04.2020 5 z 5

Tak další díl za mnou, pomalu se mi začínají vyjasňovat nejasnosti, ke kterým mě dovedl film, ale jsem zvědavá, jak to bude dál. Jen mě mrzí Brumbál, ale asi to tak muselo být. Hodně věcí stihl Harryho naučit, a on se díky svým přátelům neztratí. Takže vzhůru na další dobrodružství :)

Knihomolka2812
11.04.2020 5 z 5

Krásná kniha, dobře se čte, jenom je mi líto Brumbála.

Mája777
08.04.2020 5 z 5

Jsem spokojená. Když jsem dočetla předchozí díl, tak jsem si řekla, že si od Harryho chvilku odpočinu a přečtu něco jiného. A ejhle, najednou se přistihnu, že už čtu prince dvojí krve. Prostě musím dál. Tak hned na relikvii smrti :)
A tenhle díl se mi opravdu líbil. Jen je mi líto Brumbála, kdo teď Harryho povede? A nemám ráda Snapa, a to ani trošinku!!!
ČV 20: Kniha, ve které se odehrává svatba nebo pohřeb

Majinka010406
07.04.2020 3 z 5

Nejnudnější ze všech dílů. Uznávám, že se četla dobře. Děj byl, ale nudný.

MIA-chan
05.04.2020 5 z 5

Slova jsou nejspíše zbytečná... upřímně to miluji.

Marjanka956
30.03.2020 4 z 5

Kniha nezklamala
Harry má před sebou opět nelehký rok v Bradavicích. S Brumbálem se vydávají na cestu plnou nebezpečí, na jejimž konci odhalí tajemství lorda Voldemorta. Brumbála je mi líto a Snape upřímně nesnáším.

panda2
27.03.2020 5 z 5

Harry Potter pro mě je a asi už navždy Ta kniha. Přesto ale s odstupem vidím, že asi každý díl má svá pro i proti. Šestý díl může se na první pohled zdát trochu prázdný - po strhujících předchozích zápletkách jako by tenhle (až na velkolepé finále, samozřejmě) spíše popisoval Harryho "běžný" život na hradě. Ve skutečnosti připravuje půdu pro závěrečný díl, a to jak vztahově a dějově, tak cestami do minulosti, bez nichž by všechno následující bylo pro čtenáře nepochopitelné. Po jednom z mých nejoblíbenějších dílů je sice slabší, věřím ale, že celá série je kompaktní celek, kam tento zajímavý, přemýšlivý díl zapadá.

Booklice
21.03.2020 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem přečetla velmi rychle. Film jsem viděla jenom párkrát, protože jsem nechtěla být moc ovlivněna filmem, než jsem se dala do čtení. A musím říct, že je to jeden z mých opravdu oblíbených dílů. Líbí se mi detailní popisy Harryho hodin s Brumbálem, které vysvětlují spoustu důležitých detailů. Ale hlavně se mi líbí to, že v knize člověk opravdu vidí Harrymu do hlavy - zná jeho pocity a myšlenky. To jde ve filmu hodně těžce vyjádřit.

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Zatím jsem pouze poslouchala audioknihu, ale to už čtyřikrát a miluji to. Knihy (i filmy) Harry Potter si mě navždy získaly. Tohle je můj nejoblíbenější díl.

BlankaHill
06.03.2020 5 z 5

Hltám opět každé slovo. Jsem ráda za detaily, které nejsou ve filmu. Naprostá paráda se strhujícím závěrem
( ͡ᵔ ﹏ ͡ᵔ )/ (-_-メ)

velociraptor
02.03.2020 5 z 5

po šesté v Bradavicích a po šesté skvělá knížka....
Knížku čtu jedním dechem je neskutečné co J.K Rouwlingová dokáže

Veronikados
18.02.2020 5 z 5

Tuto knihu mám nejradši, nejspíš kvůli vzpomínkám a myslánce, o Ronovi a Levanduli a samozřejmě o Brumbálovi a Harrym. Líbí se mi nejvíce, má dopodrobna propracovaný děj a je skvělá. Doporučuji. Dávám tak 92% (za mě 4.6 hvězdičky)

Macev
12.02.2020 4 z 5

Za napětí jsem oproti minulému dílu přidala 1 hvězdu. A teď hurá na poslední díl

Halt468
08.02.2020 5 z 5