Harry Potter a polovičný princ

Harry Potter a polovičný princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547681/bmid_harry-potter-a-polovicny-princ.jpg 5 12458 12458

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Keď Dumbledore v jeden neskorý letný večer príde na Privátnu cestu po Harryho Pottera, ruku, v ktorej drží prútik, má očernetú a scvrknutú, ale neprezradí prečo. V čarodejníckom svete sa šíria tajomstvá i podozrenia a Rokfort už nie je bezpečný. Harry je presvedčený, že Malfoy má Temné znamenie: že je smrťožrút. Harry bude potrebovať pri odhaľovaní Voldemortových najtemnejších tajomstiev silnú mágiu aj verných priateľov a Dumbledore ho pripravuje, aby čelil svojmu osudu... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Half-Blood Prince preložila Oľga Kralovičová. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 30.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Half-Blood Prince

georginaa
08.12.2020 5 z 5

Konečně dočten další díl, musela jsem si odskočit na nějakou detektivku, abych z těch čar a kouzel nezačala sama kouzlit.

Janie98
01.12.2020 5 z 5

Skvělý díl.

adelka7079
27.11.2020 5 z 5

Nejkrásnější série, kterou znám. Vracím se k ní znova a znova již od dětství. S hrdiny jsem vyrůstala a zasvětila jim většinu svého života. Moje úchylka nabrala na obrátkách, když jsem vystudovala knihkupeckou školu a začala mít nutnou potřebu vlastnit tuhle sérii ve všech vydáních i jazycích :D Fakt díky Joanne!!

Acourtofbook
25.11.2020 5 z 5

Proč je každý díl Harryho Pottera lepší a lepší? Filmy jsem ještě neviděla, takže s nimi úplně porovnávat nemůžu, ale tohle byl za mě rozhodně nejlepší díl Harryho (a vůbec to neříkám pokaždé, když dočtu další díl z této série). Hrozně moc mě bavily ty návraty do minulosti a objevování Voldemortovy minulosti. Tento díl se taky konečně o trochu víc zaměřuje na nějakou tu romantickou linku, což je něco, na co třeba já osobně čekám už od prvního dílu. Opět se ukazuje, jak má autorka celý ten svět promyšlený, protože zde byly i souvislosti s některými věcmi, co se staly v prvním nebo druhém díle, což vážně obdivuji. I když nebyl Harry Potter a princ dvojí krve úplně nejakčnější, tak já jsem si užívala každou stránku a knihu jsem měla přečtenou za pár dní. Ten konec jsem opravdu nečekala, pořád jsem čekala na to, kdy se tam ukáže, že to, co se stalo, není pravda a málem jsem ho celý probrečela. Už jsem zvědavá na další díl a na to, jak tahle celá série dopadne, protože mi přijde, že teď už půjde vážně do tuhého.

5⭐/5⭐ Nemám co vytknout. Za mě bezpochyby nejlepší díl Harryho.

vojta888
23.11.2020 4 z 5

Výborná kniha.

Taťka Hraboš
18.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Ani tenhle díl nevybočuje z vysokého standardu celé série. Ale zase mi to nedá a trochu si musím rýpnout. Závěr byl na můj vkus až příliš dělaný na efekt. Teď nemám na mysli události na Astronomické věži, tam to mělo logiku, ale předchozí události v jeskyni s viteálem. Proč byl jen tento viteál ukryt a chráněn takto složitě a – nenapadá mě lepší slovo – bombasticky? Proč se Brumbál plně podřídil Voldemortovým „pokynům“ a nesnažil se najít méně sebevražedné řešení (nedal se třeba viteál tím pohárem prostě nabrat, musela se ta voda vypít, nemohla se prostě jen vylít?) A jak to, že R. A. B. se to zřejmě podařilo zvládnout mnohem lépe a ještě dát všechno do zdánlivě původního stavu? Jako kdyby tu scénu autorka plánovala právě pro budoucí filmové zpracování a nad logickými souvislostmi si moc hlavu nelámala. No nic … nad těmito knihami se asi nemá moc přemýšlet, člověk se prostě musí jen nechat tím světem pohltit a brát ho, jaký je …

Luigi1
14.11.2020 5 z 5

Stále pěkné čtení

Renda698
08.11.2020 5 z 5

severus snape je moje nejoblíbenější postava koho taky like

Alnima
07.11.2020 5 z 5

No, co dodat. Tuto knihu jsem poprvé četla ve čtrnácti,když byla vydána. Od té doby jsem ji četla už několikrát a stále musím říct, že autorka ji napsala prostě úžasně. Líbí se mi naprostá propojenost mezi díly. Stále se něco děje, hlavní hrdinové se postupně vyvíjí a nesmím zapomenout na to, že nic podobného jsem ještě (ani do teď) nečetla. Takže za mě 5 z 5*. Film dobrý, ale s knihou nesrovnatelný.

Kutcho
01.11.2020 5 z 5

Kniha sa nesie v podobnom duchu ako Fénixov rád, no napriek tomu ma bavila trochu viac. Príde mi to, ako keby prvé štyri diely boli jedna séria zameraná viac pre mladších čitateľov, pričom štvrtý diel bol jej vyvrcholením. Piaty až siedmy diel zasa považujem za druhú sériu, kde sa to všetko siedmym dielom uzavrie. Jedna z mála vecí, ktoré mi trochu vadia na celej sérii je, že hoci majú knihy veľa zaujímavých postáv, dostávajú málo priestoru, a to celkom platí aj o Hermione a Ronovi. Ale inak fajn. Ďalší výborný diel, v ktorom sa dej posunul ďaleko a teším sa, čo bude v poslednej časti (aj keď vďaka filmom už ako tak viem).

Sariega
29.10.2020 2 z 5

Tento díl spolu s vězněm z Azkabanu byl nejhorší z celé série.

Xter
24.10.2020 5 z 5

Alfa a omega celé ságy. Kdo byl Voldemord, kde se vzal a proč se stal tím, čím je.
Pro celou sérii naprosto klíčová kniha, bez které by se v posledním dílu nikdo nevyznal. Převažují popisné pasáže, ale mě naopak uchvacovali, že je autorka zakomponovala tak dokonale.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější knihy vůbec. Miluju a hltám každé slovo které Rowlingová napsala..

andrejci
22.10.2020 5 z 5

Filmové zpracovaní mi strašně vadilo. Knížky jsem se proto bála a nakonec byla super. Doslova jsem jí zhltla. Bylo tam tolik skvělých věcí které nebyly ve filmu. Ty jsem si moc užívala. Hodně mě bavilo to přemisťování. Tenhle díl byl rozhodně nejvtipnější. Na konci knížky jsem fakt brečela. Toho se už asi nezbavím. U filmu taky bulím, ale tady to bylo víc emocionální. Moc se těším na poslední díl, ale zároveň nechci aby to skončilo.

Abako
18.10.2020 4 z 5

Líbí se mi, jak s každým následujícím dílem je zachovaná úroveň. A kolik má ten příběh detailů, drobností, co do sebe perfektně zapadají.

ashburton
20.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Ač nejsem nejmladší, tak celou ságu HP mám moc rád, čtu ji již poněkolikáté, ale teprve teď jsem se rozhodl i pro slovní hodnocení každé knihy ze série. Není vůbec pochyb o tom, že JKR umí psát. Jak pro děti, tak i pro dospělé. Když se k tomu přidá brilantní překlad s českými jmény a názvy, prostě to nemá chybu. I když vlastně má a ty chyby vyplouvají při každém dalším čtení víc a víc na povrch, některé vadí více, některé méně, některé vůbec, je to na každém, jak k tomu přistoupí. Já osobně se je snažím přijímat s nadhledem a s úsměvem, rozhodnutý nekazit si báječné čtení :-) Rozhodně doporučuji si nejdříve přečíst a teprve potom skouknout filmy, které jsou o třídu níže a ve kterých spousta věcí chybí a složitá zápletka celé ságy vlastně není nikdy úplně vysvětlena.

Princ dvojí krve: Skvělá kniha! Spolu s Vězněm z Azkabanu za mě nejlepší. V knize, která už není pro úplně nejmenší čtenáře, je představeno mnoho nových postav a má to grády od začátku do konce. Retrospektivní výlety prostřednictvím myslánky do Voldemortovy minulosti jsou geniálním nápadem. Opět ale musím zmínit famrpál a jeho nesmyslná pravidla, tohle se autorce opravdu nepovedlo. Trochu k zamyšlení bylo i chování, a vůbec vše okolo Draca Malfoye. Přišlo mi to už trochu přitažené za vlasy, včetně toho, že za pokusy o vraždu a vpuštění Smrtijedů na hrad, nebyl okamžitě ze školy vyloučen?
Hodnocení: 100 %

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Na Harryho nedám dopustit :-) úžasné, brilantní, skvělé čtení. Paní Rowlingovou obdivuju za tak detailně vymyšlený a propracovaný kouzelnický svět. Chtěla bych být opět dítě a věřit na všechny ty fantastické postavy a kouzla a samozřejmě mít neviditelný plášť :-)

Wasdy
02.09.2020 5 z 5

Rozhodně nejlepší kniha z celý série.

Adél784
25.08.2020 5 z 5

Tento díl bych neoznačila za můj nejoblíbenější. Ten je Vězeň z Azkabanu:)
V tomto díle zjistíme více informací o minulosti Voldemorta. Dozvíme se informace, které ve filmu nenajdeme....
4,5/5 doporuciji a těším se na další díl:)
,,Je mnohem snažší odpustit tomu, kdo se mýlil, než tomu kdo měl pravdu"

-markéta-
25.08.2020 4 z 5

Další díl Harryho za mnou a opět super! Za mě tedy tento díl neslabší, ale konec ovšem ztrhující a smutný. Harry mě v chvílemi hodně štval.
Myslím si, že tam několik pasáží bylo zbytečných, ale to je můj názor.
Harryho miluji a těším se na poslední díl!