Harry Potter a Tajomná komnata

Harry Potter a Tajomná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29801/bmid_harry-potter-a-tajomna-komnata-GLf-29801.jpg 5 14178 14178

Harry Potter série

Harry Potter sa vracia do druhého ročníka čarodejníckej školy na hrade Rokfort (Hoghwarts), aby tam našiel ešte strašnejšie tajomstvá! Zdá sa, že niekto otvoril Tajomnú komnatu a zlo v nej skryté teraz ohrozuje žiakov školy...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Chamber of Secrets, 1998

Apollka
12.08.2016 5 z 5

Tajemná komnata je druhá kniha z mé nejoblíbenější série knih. J. K. Rowling je skvělá autorka, která si dokáže udržet čtenáře zaujatého po celou dobu čtení. Tajemná komnata je příkladem. Záhadný zmijozelův dědic je výborně vymyšlený.

stir1234
11.08.2016 5 z 5

Série HARRY POTTER je hodně slavná a měl by si ji přečíst každý. Já jsem viděla nejdříve filmy a potom jsem si teprve přečetla knihy. Nebylo to vůbec špatné a těším se na další díl.

Domi.Miky
04.08.2016

Dobrá kniha.

Tooomik
02.08.2016 5 z 5

Ve srovnání s prvním dílem heptalogie o Harrym Potterovi je Tajemná komnata dějově propracovanější a dle mého názoru zajímavější. Stvůra na hradě dodává příběhu napětí a skvělá je i postava narcistického Zlatoslava Lockharta.

danny_21
20.07.2016 4 z 5

Pohodička. Sice se k Harrymu dostávám až v dospělém věku, až po shlédnutí filmů, přesto jsem i z druhého dílu brýlatého kouzelníčka z Bradavic nadšený. Výborně napsané postavy v sedícím prostředí se spoustou originálních motivů v různých směrech, kniha je nebývale čtivá a přímočará na ženskou autorku a navíc, kdo by nechtěl být kouzelníkem, že - ať už je vám 8 nebo 50 ? Jdu s nadšením na Vězně z Azkabanu ( který je mimochodem filmově nejkvalitnější ) a jsem zvědavý, jestli i v knižní podobě bude temnější a posune se od dětského podání - 85 %

Gandalff007
19.07.2016 4 z 5

O kus lepší než první díl, který byl až moc dětský. Konečně se trochu dostáváme do povědomí souvislostí a začínáme tušit větší souvislosti, byť ne všechny jsou vysloveny nahlas.

Etule
16.07.2016 4 z 5

Opět poslechnuto jako audiokniha. Člověk má najeté filmy, ale knihy jsem četla už před dlouhou dobou. Překvapilo mě kolik scén jsem stačila zapomenout. Ginina valentýnka mě totálně rozsekala. :)

Luccy78
15.07.2016 5 z 5

A je tu druhé pokračování Harryho Pottera.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..

Es.024
11.07.2016 5 z 5

Ano! Skvělá zápletka! Tajemné, stejně jako komnata! :)

petvet
10.07.2016 5 z 5

Druhý díl mě opět nezklamal :)
Kniha udržuje čtenáře do poslední chvíle v napětí,takže jsem se od kniha nemohla odtrhnout,dokud ji neprečtu!
Doporučuji.

adorjas
08.07.2016 2 z 5

Tajomná komnata ma nikdy až tak nebavila, ak si to hlavne porovnám s ostatnými dielmi. Prečo? Opäť sa niečo celý školský rok hľadá, a až na konci sa im to podarí vyriešiť- t.j. jemná variácia predošlého dielu.

Dep8
24.06.2016 5 z 5

Rowlingová válí. Pokud byl pro mě Kámen mudrců příjemným překvapením, kterému v rámci žánru skoro nebylo co vytknout, tak Tajemná komnata mě i přes delší rozjezd vyloženě nadchla. Druhý příběh Harryho Pottera je ještě hravější, propracovanější, a co se mi líbilo nejvíc - temnější a odvážnější. Nepředvídatelná detektivní zápletka mi sedla a její rozuzlení je prostě perfektní. A také už je tady patrný jasný potenciál pro další díly, na které se nejde netěšit.

Mitu
17.06.2016

Nejlepší klasika - začal jsem číst i něco o čarodějnické škole a to nebylo moc dobré - kopírování Pottera.

Bar16
10.06.2016 5 z 5

Druhý díl se mi líbil úplně stejně jako první. Musím říct, že je to moc krásně napsané... A pořád nechápu, jak jsem mohla tuto sérii tak dlouho ignorovat... :-)

ThrisaManx
08.06.2016 5 z 5

Stejně skvělé jako předchozí díl, ovšem některé pasáže mi přišly naprosto zbytečné. I tak jsem se ale ani na chvíli nenudila. Od filmu lehce odlišné, ale to jsem brala spíše jako přínos.

VEJKA
26.05.2016 4 z 5

Super!

RamonVarga
07.05.2016 5 z 5

Naprosto zásadní kniha mého dětství.

Georges1
14.04.2016 5 z 5

Po vynikajícím prvním díle ve kterém se na 286 stránkách odehrál velice zajímavý Harryho první školní rok nám přichází druhé napínavější pokračování s menším hororovějším nádechem. Vím, že jinak bych hodnotil tento druhý či jakýkoliv další díl jako dítě když jsem je četl jedním dechem a netrpělivě čekal na další díl a trošku jinak je hodnotím nyní s odstupem času. Ale abych tu svým delším komentářem příliš nespamoval... Kniha má velice svižný styl a doslova Vás pohltí. Super propracování záhady okolo tajemné komnaty. Objevuje se nové prostředí, nové postavy, nové vedlejší zápletky, které nakonec do sebe dobře zapadají. Jednoznačně postava vychloubačného Zlatoslava, setkání s Protivou, Dobbym či dalšími postavami Vám příjemně zpestří celý příběh Harryho druhého školního roku.

Lessana
11.04.2016 5 z 5

K pôvodnej zostave pribúda "záchranca" Dobby, neodolateľne úžasný Gilderoy Lockhart, Tom Riddle zamladi a iní. Nemôžeme si neobľúbiť Brloh (a jeho osadenstvo) a nežasnúť z Hermioninho majstrovstva pri príprave všehodžúsu. Tŕpneme s Ronom pri pavúkoch, s Ginny a, samozrejme, s Harrym pri všetkých temných záludnostiach Tajomnej komnaty, no nepochybujeme o tom, že všetko dobre dopadne. :)

Adelyna
10.04.2016 4 z 5

Já jsem dál než k Tajemné komnatě, co se HP knih týče nedostala. Přes třetí díl jsem se ani třetí pokus nedokázala přelouskat, nedokážu si to vysvětlit. Snad je to tím, že mě tento díl tak bavil a třetí naopak vždy zklamal?
Nicméně možná i proto se Tajemná komnata stala jak mým knižním, tak i filmovým oblíbencem. Dobby je nejlepší! ♥