Harry Potter a Tajomná komnata

Harry Potter a Tajomná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29801/bmid_harry-potter-a-tajomna-komnata-GLf-29801.jpg 5 14178 14178

Harry Potter série

Harry Potter sa vracia do druhého ročníka čarodejníckej školy na hrade Rokfort (Hoghwarts), aby tam našiel ešte strašnejšie tajomstvá! Zdá sa, že niekto otvoril Tajomnú komnatu a zlo v nej skryté teraz ohrozuje žiakov školy...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Chamber of Secrets, 1998

Danielka_1999
09.04.2016 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl celé série. Dobby ❤

Cryptkeeper
03.04.2016 5 z 5

Opět perfektní a napínavý díl.
Kniha začíná celkem pozvolným tempem,ale ve finále graduje na maximum.
Pecka;)

ber-tram
31.03.2016 3 z 5

I napodruhé zůstala tajemná komnata autorčina pronikavého úspěchu zaplombována (pochopení dospělého...). S odstupem více jak 15 let snad už i nedospělým dochází, že celá literární série byla rychlokvašeným boomem s omezenou lhůtou expirace. 24/08

petrusio
30.03.2016 5 z 5

Harry Potter - dluho se mi do čtení nechtělo a prohloupila jsem, první díly jsou nádherné. Krásné počtení a pak jsem dlouho čekala na nový díl. Bhužel u posledních dílů spíš nic než moc :-(
Tento moc doporučuji :-)

simi28
28.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha, jako všechny knihy o Harrym Potterovi.

Pawlisman
21.03.2016 4 z 5

Stejná dětská detektivka jako první se sportovními famfrpálovými vložkami. No, čte se to dobře a je tam ta atmosféra našeho dětství. Proč ne.

nikikostadinova
12.03.2016 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů HP. Nádherně tajemné a musím říct že se mi moc líbí i filmové zpracování. Četlo se velmi hezky a příběh, tak mě zaujal a nedělalo mi problém knihu přečíst.

carodejka_s.r.o
10.03.2016 4 z 5

V Bradavicích začíná přituhovat. Oproti prvnímu dílu jsou zde již první náznaky hororových prvků. Opět velmi vydařené, čtivé a nápadité.

MartinkaS
07.03.2016 4 z 5

Všechny díly HP jsem četla zhruba před 10 lety a tak nastal čas si toto kouzelné prostředí zopakovat. Musím říct, že druhý díl se mi líbil víc než první ;-).

silazwyku
04.03.2016 4 z 5

miluji Harryho a jeho svět!!!

Mixxa
23.02.2016 2 z 5

Noo, není to nejhorší, ale mohli trochu ušetřit tu Hedviku (sovu). Nemuseli z ní málem vymlátit duši! a to nemluvě o Weasleyovic Errolovi. Trocha úcty ke zvířatům by v autorce snad být mohla, ne?

Briv
22.02.2016 5 z 5

První člověk, který mě lákal na přečtení Harryho Pottera byl kolega v práci, který vypadal, jako jeho dvojník - měl i stejné brýle:). Nakonec mě k tomu přemluvil manžel, který už sám měl několik knih za sebou.

Osobně se mi to velmi líbilo, četla jsem to dříve než jsem viděla filmy a za to jsem byla ráda. Knihy mě opravdu dokázaly vtáhnout do děje, měla jsem pocit, že jsem přímo v knize s H.P. Četla jsem je někdy až do tří do rána, protože mi prostě nešlo přestat a to jsem vstávala ráno do práce:). Určitě doporučuji.
Tento díl je trochu temnější než první a to se mi hodně líbilo.

Sabča92
22.02.2016 4 z 5

Opět přečteno jedním dechem.. Je ale pravda, že první díl mě bavil o malinko víc. V tomto příběhu více poznáváme postavy, které se nám v prvním díle představili. Už aspoň malinko tušíme, co od příběhu můžeme očekávat a s chutí hltáme stránku po stránce.. Moc se mi líbila a těším se na vězně z Azkabanu :-)

Tess.96
18.02.2016 4 z 5

Tajemná komnata je trochu slabší než Kámen mudrců, chybí tomu to určité kouzlo, které měla první kniha. I filmové zpracování druhého dílu moc v lásce nemám, ale i tak se jedná o další nezapomenutelný příběh mladého čaroděje a i když příběh mě neupoutal tak jako v prvním díle, tak je to stále čtivé a napínavé.

gomaki
17.02.2016 4 z 5

Teď nebudu příliš objektivní...sice se za to stydím a hluboce omlouvám, ale kecat teda nebudu:D

Faktem je, že tenhle díl je pro mou osobu fakt peklo - jak knižně tak filmově.

Ale tak, patří to k Bradavicím, patří to k dětství a jestli jednou budu mít děti, tak jim to s láskou budu číst a ať si pak sami vyberou, který díl je nejlepší a který nejhorší.

Nicméně mě fakt baví knižní Zlatoslav, ten je o 100% lepší než filmový Zlatoslav a hlavně je mi hrozně sympatický učitelský sbor přístupem k této "celebritě". :)

Liliana2006
08.02.2016 5 z 5

můj nejlepší díl

true.penny
28.01.2016 5 z 5

Oproti prvnímu dílu, mě knížka tolik nepohltila a začátek mě moc nebavil, o to více mi to ale potom vynahradila druhá půlka příběhu, která byla temnější a napínavější. Plus za to, že jsem se při čtení několikrát nahlas smála a za to, že autorka vytvořila postavu, která musí lézt na nervy snad úplně každému.

Viky007
26.01.2016 5 z 5

Přestože je to pořád tak trochu pohádka, podle mě je to nejtemnější díl z celé série. Tajemný hlas, bazilišek, obří pavouk, záhady... rozhodně tu není nouze o napětí.
Akorát mě neskutečně štval Zlatoslav, měla jsem sto chutí ho nakopnout do... však víte :-).

pejty
19.01.2016 4 z 5

V této knize už Rowlingová nepoužívá tolik popisných pasáží a zaměřuje se více na děj. Asi bych se už nedokázal prokousat další stovkou stránek s popisky hradu. Musím zde ocenit i temnější nádech příběhu, který mě oslovil mnohem více než u první knihy.

kusma
15.01.2016 4 z 5

Pěkné pokračování. Pro mě trošku slabší než jednička, ale přesto jsem si čtení užila a těším se na další díly!