Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371740/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-B8p-371740.jpeg 5 13459 13459

Harry Potter série

„Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějnice a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou, nastoupit a odvezeme vás, kamkoli si budete přát.“ Když se k Harrymu Potterovi přiřítí temnotou Záchranný autobus a se skřípěním pneumatik zastaví přímo před ním, začíná v Bradavicích další školní rok, který ani zdaleka nebude obyčejný. Sirius Black, uprchlý masový vrah a následovník lorda Voldemorta, je na útěku a šíří se zvěsti, že má spadeno na Harryho. Profesorka Trelawneyová vidí na první hodině jasnovidectví v čajových lístcích na dně Harryho šálku předzvěst smrti. Dost možná nejděsivější ze všeho jsou ale mozkomoři, kteří stráží školní pozemky a hledají, z koho by svým polibkem vysáli duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Pottermore

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

Sykorka10
27.03.2020 5 z 5

Už chápu, proč tento díl mnozí považují za nejlepší. I podle mě je totiž zatím nejlepší z prvních třech knih, které jsem přečetla. A ač jsem spíše zastáncem filmových zpracování, musím uznat, že tentokrát se mi více líbila knížka. Dalo by se říct, že jsem hltala kapitolu za kapitolou.

klaraj093
25.03.2020 5 z 5

Trojka je u mě jednoznačně top díl.. To je prostě srdcová.. Po 15 letech znovu čtení.. Nádhera si to připomenout, po x tém shlédnutí filmu.. Těším se na další díly.. Četlo se to samo.. Návrat do dětství..

Mystifica
24.03.2020 4 z 5

Řekla bych že asi nejlepší díl ságy o HP, po něm už to podle mého názoru začalo upadat. Příběh je fajn a je jako v podstatě první díl víc zaměřen na to, co se stalo před Harrym a začínáte zjišťovat víc o politice kouzelnického světa, na které staví 3 poslední díly.

Mája777
24.03.2020 5 z 5

Skvělé. Proč já se tomu tak dlouho bránila? Honem, honem, co bude dál?!

EduardVlach
20.03.2020 5 z 5

Super knížka jenom pro mě jeden z horších dílů série (i tak jsou všechny díly HP úplně úžasné a tak i slabší díl je mistrovské dílo :-))

fajka
17.03.2020 5 z 5

Pomalu se přesouvám ze světa plného kouzel a všelijakých tajemství do reality. Velice jsem si ten příběh užívala. Prožívala jsem každičkou chvíli s Harrym a také každé nebezpečí ve kterém se ocitl. To snad ani nejde, abyste si hlavního hrdinu neoblíbili. Zdá se mi, že se mi ty díly líbí čím dál tím víc. Každý z příběhu je v něčem jiný a zajímavý. Myslím si, že ani nenajdu žádný moment, který bych této knize vytkla. Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala a mám na ní hodně příjemných vzpomínek.

LunaL.
14.03.2020 5 z 5

Pro mně dlouho nejlepší z dílů, mohla jsem ho číst pořád dokola. Asi díky tolika novinkám - od mozkomorů po tajné chodby školy - a taky kvůli Lupinovi! Snad nejlepší postavě série!!

gad
14.03.2020 5 z 5

Parádní čtení. Nenudil jsem se ani chvíli. Kolem Harryho začíná přituhovat a tak tento školní rok je pro něj a jeho kamarády hodně náročný.
Ohnivý pohár už na mě plápolá z knihovny, takže vzhůru zpět do Bradavic.

teer.h
14.03.2020 5 z 5

Další perfektní díl! Musím říct, že mě opravdu bavil, a to zejména vtipné scénky z famfrpálu, kde Lee Jordan komentoval zápas. Takhle jsem se u knihy dlouho nezasmála. Jsem opravdu ráda, že jsem se do Harryho pustila, člověk pochopí takovou spoustu věcí, kterou ve filmech nepochopil (tedy aspoň já některé věci). No a Malfoj...achjo, vždycky mě bral vztek :D. Těším se na další díl. :)

MIA-chan
11.03.2020 5 z 5

Jsem z toho tak nadšená! Harry Potter si mě získal už filmy, ale knihy tomu daly úplně jiný rozměr. Je to prostě láska na druhý pohled.

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Zatím jsem pouze poslouchala audioknihu, ale to už čtyřikrát a miluji to. Knihy (i filmy) Harry Potter si mě navždy získaly.

Mája_pbj
07.03.2020 5 z 5

Z bradavické série patří Vezeň z Azkabanu k mým nejoblíběnějším.

jan.votoupal
28.02.2020 4 z 5

Nádhera a nejen pro děti. Já jsem postupem vydávání této série zestárl a neztratila nic ze své krásy. Čtivé, odpočinkové. Velký obdiv za tolik práce spisovatelce, a to nejen na knihách samotných, ale i za roky příprav, než se vůbec dala do samotného psaní...

panda2
21.02.2020 5 z 5

Ačkoli je pro mě celá série srdcovkou a mým nejoblíbenějším literárním počinem vůbec, stále se myslím dá mluvit o lepších a horších dílech. A tento je v mém pomyslném žebříčku rozhodně vysoko, ne-li přímo na prvním místě. Oproti prvním dvěma dílům udělala autorka neskutečný krok vpřed, a to z hlediska stylu psaní i propracovanosti zápletky. Oceňuji pozornost věnovanou famrfpálu, zákoutím bradavického hradu a studijním záležitostem, neboť právě svět školy čar a kouzel je tím, co na téhle sáze zbožnuji. A okénko do minulosti otevírá možnost pro pochopení temnějších dílů, které následují. Protože Pán temnot za přispění svého služebníka znovu povstane, silnější a děsivější než kdy dřív...

MadamC
21.02.2020 5 z 5

Pořád nejlepší díl i po těch letech se to pro mě nezměnilo.

Hunters
17.02.2020 4 z 5

Překvapilo. Lepší než film a tanec v ulicích Bombaje

Ivka2
12.02.2020 3 z 5

Slavnostně přísahám, že jsem připraven, ke každé špatnosti!

bee88maja
11.02.2020 4 z 5

Návrat ke čtení HP po 17 letech :). Fantazie autorky je neuvěřitelná, čtivost se nedá popřít. Ovšem asi už nejsem to naivní dítě, které hltalo stránku za stránkou, protože věřilo v happy end. Za mne vězeň z Azkabanu jeden z lepších dílů, jelikož je plný zvratů a nečekaných událostí...

MilanCFC
06.02.2020 5 z 5

Nezbývá než smeknout před autorkou, jak všechno vymyslela a napsala, kdy je všechno propojeno a do detailu promyšleno. Scéna s Červíčkovým návratem vynikající, Lupin od první jeho scény obrovský sympaťák.

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Tato kniha je jedna z mých nejoblíbenějších,