Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371740/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-B8p-371740.jpeg 5 13459 13459

Harry Potter série

„Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějnice a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou, nastoupit a odvezeme vás, kamkoli si budete přát.“ Když se k Harrymu Potterovi přiřítí temnotou Záchranný autobus a se skřípěním pneumatik zastaví přímo před ním, začíná v Bradavicích další školní rok, který ani zdaleka nebude obyčejný. Sirius Black, uprchlý masový vrah a následovník lorda Voldemorta, je na útěku a šíří se zvěsti, že má spadeno na Harryho. Profesorka Trelawneyová vidí na první hodině jasnovidectví v čajových lístcích na dně Harryho šálku předzvěst smrti. Dost možná nejděsivější ze všeho jsou ale mozkomoři, kteří stráží školní pozemky a hledají, z koho by svým polibkem vysáli duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Pottermore

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

lakyh
29.01.2020 5 z 5

netřeba hodnotit samostatně a jinak než předchozí díly, pořád si drží perfektní napínavou linii od začátku až do konce

emilieselden
28.01.2020 5 z 5

Nádherná knížka plná fantazie.

BlankaHill
25.01.2020 5 z 5

( ˘ ³˘)♥ Opět krásné počtení. Prostě TOP (◍•ᴗ•◍)✧*。

Šárka88
23.01.2020 5 z 5

Dokonalost, Harry Potter je Harry Potter.Fantazie nabírá grády.

Princezna22
20.01.2020 5 z 5

Krásné,opravdu krásné pokračování. DOKONALOST.

Tazz1
09.01.2020 5 z 5

Původně dětské vyprávění o malém kouzelníkovi začíná získávat opravdu temný a drsný nádech. Ale pořád je to to půvabné vyprávění pro malé a pomalu i velké. Navíc i řemeslně autorka ukazuje, že umí.

JurijMilkovic
08.01.2020 5 z 5

Lepší než první dva díly. Režisér Alfonso Cuarón posunul celou ságu do temnějšího a hororovějšího hávu, čímž vznikl nejlepší film na motivy knih o Harrym Potterovi.

Marekh
07.01.2020 5 z 5

Knihu jsem četl v roce 2018 a v letošním roce jsem si knihu přečetl znovu.

Kniha se líbila. Studentům 3. ročníku přibily nové předměty. V knize se seznamujeme s Mozkomory, kterých jsem trochu bál. :) Také se mi líbil obraceč času (návrat do minulosti) a Bubák v šatní skříni aj. Bohužel mne příliš neoslovila hra Famfrpál.

Viděl jsem také film HARRY POTTER A VĚZEŇ Z AZKABANU.

hellena1523
02.01.2020 5 z 5

Snad můj nejoblíbenější díl. Čtenář začíná tušit, že se schyluje k něčemu většímu. Baví mě nové postavy i postupný vývoj stávajících.

velociraptor
02.01.2020 5 z 5

je to můj první Harry Potter a jsem NADŠENÝ !!!!!!!!

Dolik13
02.01.2020 4 z 5

Nepřestane mě nikdy udivovat, jak se z jedné hlavy, jednoho mozku dokáže zrodit něco tak skvělého, jako je sága Harryho Pottera. Měl jsem štěstí, že jsem vyrůstal s Potterem a po několika letech se k němu zase vracím. Zatímco první a druhá kniha je ve filmovém zpracování v podstatě totožná, třetí díl už je dost odlišný a rozhodně je skvělý. Výborné zvraty, žádná hluchá místa, dobré charaktery. A musím říct, že i český překlad je skvělý.

Elka252
02.01.2020 5 z 5

JE TO SKVĚLÉ VÁŽNĚ SKVĚLÉ PROSTĚ ROWLINGOVÁ ALE PŘEDCHOZÍ DÍLY SE MI ZDÁLI LEPŠÍ A PROPRACOVANĚJŠÍ

Lol_so_weird
29.12.2019 5 z 5

Již od mého dětství mně příběhy mladého kouzelníka Harryho provázejí, ale ke knihám jsem se dostala až o mnoho později a můžu říct, že napsané jsou naprosto bravurně. Zvláště u tohoto, tedy třetího dílu jsem měla celou dobu pocit, že čtu naprosto jiný příběh, než který nám byl pouštěn v televizi. V knize je děj mnohem nabitější, napínavější, jednoduše lepší!

halfbloodgirl
25.12.2019 5 z 5

LÁSKA³♥

befel
09.12.2019 5 z 5

Celá série je jedním slovem DOKONALÁ. Během dospívání jsem se k četbě Harryho nedostala, nějak mě to generačně minulo (škoda škoda) a až teď když mám své děti jsem se do toho pustila. Chtěla jsem si knihy přečíst, než je předám svým dětem, abych věděla do čeho je pouštím.. A ono mě to strhlo taky:-) ..

Yoh
05.12.2019 5 z 5

Hrozně oceňuju, jak chytře je knížka napsaná (hlavně nenápadně vložený informace o prašivce, Siriusovi apod.), takže závěrečný vyústění najednou dává dokonalej smysl - žádný nelogický zvraty. Je to prostě skvěle promyšlený. Jediný mínus je téma cestování časem, který obecně nemusím. Podle mě je to až moc velká deus ex machina. Proto pro mě 3. díl nikdy nepatřil mezi ty nejoblíbenější. U HP to ale i tak stačí na 5* :D

terimila
18.11.2019 5 z 5

Harry Potter je překrásná pohádková a později fantasy série, která musí nadchnout snad každé dítě, a od které se později nelze odtrhnout. Má všecko, co takovej příběh mít má.
Milý postavy, kterým nelze nefandit. Promyšlenej, tajemnej a správně potrhlej svět, kterej se dětským postavám (i čtenářům) postupně odhaluje ve vší své podivnosti a později i špatnosti. Perfektně napínavej děj a skvělý dějový zvraty.
A jako každá správná pohádka to má jasně vymezený dobro a zlo, i když ve druhé polovině jsem si občas už nebyla jistá, kdo je kdo a kdo stojí kde... a líbilo se mi to, protože to patří k tomu přechodu od dětství, kdy je všecko jaksi jasný, k dospělosti, kdy víte, že věci černobílý nejsou a někdy nejsou tím, čím se zdají být. A to je na téhle sérii skvělý, že roste se čtenářem a vede ho sice vymyšleným, ale v některých věcech velice reálným světem, a učí ho, že tak prostě některý věci jsou. Toť úvod k celé sérii.

Ve třetím díle Harryho svět hodně ztemněl. Najednou už to není malý děcko, co se rozkoukává v novým prostředí, ale začíná toho dost vědět a setkávat se s věcma, který by radši nepotkal. Už to úvodní setkání s mozkomory a vlastní hrůzou naznačuje, kam se celej díl bude ubírat. A dál v ději se ukazuje, že mozkomoři jsou vlastně nic ve srovnání s dalšíma věcma...
Temní to a temní. Knížka má spád, bradavická děcka se prokoušou dalším ročníkem a vším, co k tomu patří, je v tom zase to studentský veselí a zábava... ale prostupuje tím to temnění. V závěru je to celkem jízda. Siriusův boj o svobodu, o Harryho důvěru, pak ten pocit beznaděje a bezmoci... a nakonec záchrana ze zcela nečekaných směrů. Paráda a hrozně příjemnej pocit zaslouženýho happyendu na závěr. Tenhle díl byl skvělej a jako první ze série si jednoznačně zaslouží pět hvězd (i když kdybych chtěla šťourat, tak musím přiznat, že na dechberoucí čtyřku to nemá).
A hodně se mi líbila i filmová verze. Moc povedená adaptace.

Avila
17.11.2019 5 z 5

Jsem důkazem toho že i když jsem nikdy neviděla filmy s H.P. a ani nečetla knihy s H. P. Tak vás to stejně jednoho dne dostihne... A i ve věku kdy běžně nezačínáte číst takovéto knihy se vám to může zalíbit.A už se těším na další díl.

-markéta-
15.11.2019 5 z 5

Třetí díl Harryho Pottera mám nejraději a i kniha byla skvělá.
No, jednoduše - miluju Siriuse.
Jedná se opět o velmi lehké čtení, u kterého se hezky odreagujete a zrelaxujete. Je zde už vidět, že se z pohádky stává něco jiného a to je to, co mě na tomto díle baví!

jirka9453
14.11.2019 5 z 5

Třetí díl ze série o Harrym Potterovi je pro mě osobně celkem zlomový - z pohádkové jedničky a více strašidelné, ale pořád “lehčí” dvojky dění nabírá spád, je vyspělejší a napínavější. A pro mě osobně je to i díl, který mi vždycky vysloveně uteče pod rukama (očima)... opět majstrštyk!