Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371740/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-B8p-371740.jpeg 5 13468 13468

Harry Potter série

„Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějnice a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou, nastoupit a odvezeme vás, kamkoli si budete přát.“ Když se k Harrymu Potterovi přiřítí temnotou Záchranný autobus a se skřípěním pneumatik zastaví přímo před ním, začíná v Bradavicích další školní rok, který ani zdaleka nebude obyčejný. Sirius Black, uprchlý masový vrah a následovník lorda Voldemorta, je na útěku a šíří se zvěsti, že má spadeno na Harryho. Profesorka Trelawneyová vidí na první hodině jasnovidectví v čajových lístcích na dně Harryho šálku předzvěst smrti. Dost možná nejděsivější ze všeho jsou ale mozkomoři, kteří stráží školní pozemky a hledají, z koho by svým polibkem vysáli duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Pottermore

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

Taralcielle
27.08.2019 5 z 5

Miluji všechny ze série Harryho Pottera, je to moje životní vášeň. Srdcovka ♥ Každý díl si plně zaslouží 5*. Vyrostla jsem na Harryho příbězích.
Třetí díl se mi líbí, jak kniha, tak filmové zpracování, nově příchozí postava Siriuse změní celý děj, znovu musím ocenit bohatou fantazii JKR :)
Čtu každý rok znovu celou sérii :)
Trojka je hodně napínavá, je temnější než předchozí příběhy. Nic není tak, jak vypadá. Líbí se mi část s obracečem času a konečně je jeden rok pořádný učitel obrany proti černé magii!!!

Kashi
27.08.2019 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl HP (možná s výjímkou prvního), stejně jako u filmu, i tato kniha mi přijde nejlepší. Potěšila mě při opakovaném přečtení i nyní v dospělosti.

monika011
24.08.2019 5 z 5

Další rok v Bradavicích, další dobrodružství černovlasého chlapce, další dětská láska v mé knihovně. Já se snad nikdy nepřestanu udivovat nad talentem paní Rowlingové. Příběh opět plně pohltil a nepustil dokud nebyl konec. Obávám se říct, že ani potom neopustil, příběh stále vstřebávám a jen žasnu.
Tento díl je trochu jiný, hlavním problémem není Voldemort, ale uprchlý vězeň Sirius Black, který má ovšem být stoupencem Pána zla. Pamatuji si, že při filmovém zpracování byl můj oblíbenec, ale v knize se jim stal někdo jiný- profesor Lupin. Tolik starostlivý, milý, vnímavý člověk, prostě nejlepší učitel obrany proti černé magii.
Postupem čtení potkáváme mnoho nového- Prasinky, mozkomory, čarování patronů, bubáka, obraceč času, hipogryfy, hodiny jasnovidectví, Křivonožku, trochu minulosti ... a mnoho dalšího. Tak ať už se ti zalíbí to, či to, ať už se najdeš tam, či tam- přeji příjemné čtení. Protože tohle je přesně ono.

Bafy
21.08.2019 5 z 5

Od těch knih se nedá odejít dokud se nedočtou :-)

RHorse
20.08.2019 5 z 5

Nejlepší kniha z úžasné série! Četla jsem již několikrát stejně tak jako celou sérii, ale stejně si pamatuji, jak se mi ještě jako dítěti tato kniha poprvé dostala do rukou.

PS: Áďa302 souhlas, filmové zpracování je také suprové, ze všech dílů můj nejoblíběnější. A zaručeně lepší než Endgame, ale toho není tak těžké dosáhnout, to je většina filmů....

Áďa302
17.08.2019 5 z 5

Moc se mi líbí filmové zpracování tohoto dílu a tak jsem přečetla knihu jedním dechem. Je jiná a mnohonásobně lepší než filmové zpracování.

Medasek
14.08.2019 3 z 5

Kniha jedním dechem. Další úžasný díl z celosvětově známé série.

janka3232
02.08.2019 5 z 5

Přečetla jsem za jedinou noc, krása!

LuckyZ
17.07.2019 5 z 5

Asi moje nejdéle ctena kniha. Četla jsem ji synovi od podzimu, a on dočetl aspoň konec. Hezký příběh, veselejší konec než v předchozí.

GraceC
15.07.2019 5 z 5

Knížku jsem přečetla už mnohokrát, momentálně je novinkou pouze to, že jsem ji přečetla v angličtině. Není to složité čtení a mnohem lépe v původním jazyce vnímáte, jak si Rowlingová s textem dokáže hrát. Harryho Pottera miluji jako spousta jiných potterheadů a těm bych opravdu doporučila sáhnout po anglickém vydání a zkusit si přečíst tenhle krásný příběh v originále.

Hodnocení: 9/10
Poslední věta: And grinning broadly at the look of horror on Uncle Vernon's face, Harry set off towards the station exit, Hedwig rattling along in front of him, for what looked like a much better summer than the last.

Hobo
13.07.2019 5 z 5

Smlsnul jsem si ještě o trochu víc než u předchozích dílů. Oceňuji, že jak Harry stárne, mění se přiměřeně věku.

azazel1
12.07.2019 5 z 5

Pro všechny kdo si u čtení HP odpočinou a chtějí si potrénovat angličtinu můžu tuto knihu v originálním znění jen doporučit.

DancerJaneBooks
08.07.2019 5 z 5

(SPOILER) OBSAHUJE SPOILERY
Tak a už mám za sebou třetí díl Harryho Pottera. Nějak mi trvalo ho přečíst, ale to je spíš chyba na mé straně. Pravda, rozjezd byl celkem pomalý, než se tam začala dít nějaká akce, ale i tak tomu prostě neodolávám a dávám plný počet hvězd a už teď jsem pyšná na to, že mám doma celou sérii v tom novém vydání.
Začátek, jak už jsem zmínila, byl pomalý. Mou chybou byl pro mě ještě pomalejší, protože se mi prostě nechtělo číst, takže tuhle "chybu" nemůžu házet na stranu autorky. No, ale jak se celý příběh začal opět rozjíždět, začaly padat různé otázky, na které jste prostě chtěli znát odpověď a věci, které jste chtěli vědět, jak byly, tak se od toho dá stěží odtrhnout. Za polovinou už to teda začalo mít ty grády. Tenhle díl byl tlustší, než dva předchozí, ale na tloušťku těch nadcházejících teda fakt nemá :D. Přesně, jak tady psala Kačkaknihomol, je to tak, že na začátku se vám do toho příběhu nechce, ale ke konci byste si dali klidně dalších sto stránek navíc. Myslím si, že to tak má i většina dalších čtenářů, kteří četli Harryho. U těch prvních dvou dílů jsem si říkala, že to bylo podobné - prostě, že Harry se dozvěděl o Kamenu mudrců nebo Tajemné komnatě a vlastně to tam celé zachránil. Ale v tomhle dílu tam ani tak moc nebyl Voldemort, vlastně se tam ani neobjevil, ale byl tam Sirius, o kterém jsem si myslela úplně něco jiného, než byl (za což se strašně stydím), což myslím, že nejen já a do toho případu tentokrát bylo zapleteno víc lidí, než jen Harry a jeho kamarádi. Takže jsem nadšená z toho, že to nebylo podobné předchozím dílům. A byly tam i nové věci jako např. Patron, nebo Obraceč času.
Postavy byly opět barvité a oblíbila jsem si zase i jiné a na některé jsem i trochu změnila názor. Harry byl statečný, ochotný, ale občas se choval trochu jako blbec a někdy mi přišlo, že řeší blbosti, ale i přesto ho mám pořád ráda. Např. když měl "depresi" z toho, že nemohl jet do Prasinek... Ron je někdy vážně vtipný, ale občas moc nemyslí na následky (já mám zrovna co říkat), ale i tak je fajn a patří mezi mé oblíbené postavy. Hermionina povaha se v tomto díle podle mě ukázala mnohem více, než v předchozích dílech. Ta je samozřejmě strašně hodně chytrá (to určitě nikdo nevěděl), ale to, že se tak pracně učí, se jí hodněkrát vyplatilo. Kromě toho je odvážná a ukázala se i jako dobrá kamarádka. Nová postava, která nás ale zároveň v tomhle díle i opustila, je profesor Lupin. Toho jsem občas podezřívala, že je nějak spojený se Siriusem....ehmm.. no, ale moje podezřívání bylo zbytečné.. je to další má oblíbená postava a je mi fakt líto, že odešel. Sirius. No, není potřeba říkat, že jsem si třičtvrtinu celé knihy myslela, že je záporák. Asi nejsem jediná, ale jak se to pak všechno obrátilo, tak jsem si jako říkala, chudák, že jsem ho měla celou dobu za zločince, i když byl celou tu dobu v Azkabanu nevinně. A doufám, že někdy v dalších dílech vyjde najevo, že je nevinný. Škoda, že to nakonec nevyšlo s tím, že by u něj Harry bydlel a musí se vrátit za těma hnusnýma Dursleyovýma. Brumbál, samozřejmě jako vždycky, velice chytrý, vtipný a zkušený kouzelník a profesor a taky se hodně zasloužil o to, aby se Sirius dostal do bezpečí a jako jeden z mála mu věřil, za což jsem moc ráda. Naopak Snape mě v tomhle dílu tak naštval jeho chováním... Při některých scénách s ním jsem se musela smát (např. scéna s Pobertovým plánkem), ale ke konci mě vážně tak naštval, když tvrdil něco, co není pravda. Netušila jsem, že je až tak pomstychtivý a ani si nic nenechal vysvětlit. Takže ten u mě klesl, ale i přesto je pořád moje oblíbená postava. No, Hagrid byl zase skvělý, má srdce na správném místě a bylo mi ho vážně líto při té události s Klofanem. Ještě že existuje Obraceč času. A ještě Malfoy. Jak já ho nemám ráda.. někdy mě vážně fascinuje, proč všechny ty věci dělá, mě by už to unavovalo. Jde vidět, že Harrymu jenom závidí a jde mu jenom o sebe. K vedlejším postavám asi nic nemám, protože se tam moc neobjevovaly a ani jsem si nikoho z nich neoblíbila. Konec byl takový hezký, i když celkem smutný, když pomyslím na to, že bez sebe budou dva měsíce.
No, takže třetí díl mě nezklamal a moc se těším na další díly. A teď si jdu pustit film a doufám, že bude dobrý a nebude tam moc scén chybět, jak se stalo u předchozích dílů, což mě hodně zklamalo.

Po zhlédnutí filmu: Filmu dávám 3*/5*, protože vůbec nenaplnil má očekávání. Plno částí tam vůbec nebylo a některé byly úplně překroucené. Ze zatím tří zhlédnutých je tento pro mě nejhorší.

Petula009
04.07.2019 5 z 5

Jeden z mých knižně nejoblíbenějších HP. Ráda se k ní stále vracím.

jaroslav2714
01.07.2019 5 z 5

Přelomový díl. Pro mě ještě lepší, protože cestování v čase miluju

l.e.d
01.07.2019 5 z 5

Byl to můj nejoblíbenější díl (cca rok 2001-2) a do dnes ho tak vnímám. Až dočtu Drizzta Do´Urdena asi si všechny Harry Pottery připomenu.

Omnis
30.06.2019 3 z 5

Poslední dobrý díl Harryho Pottera...

kuruteku
20.06.2019 4 z 5

Oproti prvním tu je nejednoznačná postava Siriuse Blacka a oproti posledním dílům tu je ještě dobro vítězící nad zlem (i když tu už je náznak nejednoznačnosti). Přijatelné pro mladší i starší čtenáře. Navíc sympatický Lupin, historky z doby dospívání Harryho otce. Prostě vyvážené.

FilDaV
17.06.2019 5 z 5

Všechny knihy z kouzelného světa paní Rowlingové okolo malého čaroděje Harryho jsme slupli jako čerstvou a sladkou malinu. Vězeň z Azkabanu je neméně výborný díl jako všechny ostatní a navíc je klíčový objevením nové a naší velmi oblíbené postavy Siria Blacka, létající tetkou, jízdou "záchranným autobusem", Hagridem - učitelem a také cestováním v čase!!! Harry Potter je prostě nesmrtelný, ať už ho chce klidně zabít tisíce nepříznivců tohoto románu i této kouzeln(é/nické) ságy!

malazluta
13.06.2019 4 z 5

K celé sérii o Harry Potterovi jsem přistupovala opatrně. Z počátku mě hodně odrazoval ten mediální rozruch kolem knih této autorky. Celou serii od začátku až do konce jsem si přečetla poměrně nedávno a musím dodat, že jsem ji zvládla jedním dechem. J.K.Rowlingová má opravdu talent a úžasnou fantazii, stvořila příběh, který je jedinečný, napínavý a nejde se od něj odtrhnout.