Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371740/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-B8p-371740.jpeg 5 13474 13474

Harry Potter série

„Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějnice a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou, nastoupit a odvezeme vás, kamkoli si budete přát.“ Když se k Harrymu Potterovi přiřítí temnotou Záchranný autobus a se skřípěním pneumatik zastaví přímo před ním, začíná v Bradavicích další školní rok, který ani zdaleka nebude obyčejný. Sirius Black, uprchlý masový vrah a následovník lorda Voldemorta, je na útěku a šíří se zvěsti, že má spadeno na Harryho. Profesorka Trelawneyová vidí na první hodině jasnovidectví v čajových lístcích na dně Harryho šálku předzvěst smrti. Dost možná nejděsivější ze všeho jsou ale mozkomoři, kteří stráží školní pozemky a hledají, z koho by svým polibkem vysáli duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Pottermore

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

Safira7
30.01.2019 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů série! Doporučuji

Michelle95
24.01.2019 5 z 5

Tak jsem si po letech přečetla opět jeden z mých nejoblíbenějších dílů Harryho vůbec. Musím uznat, že jak jsem to četla po dlouhé době, tak to bylo jako premiéra. Uvědomila jsem si opět, jak se 3. knižní díl liší v několika věcech od filmového zpracování, přesto ale jsou filmy skvěle zpracovaný a dokonce bych řekla, že co se setkání Siriuse s Harrym týče, tak je to snad i ve filmu lepší a skoro jsem zapomněla jak moc emotivně na mě působí všechno okolo Siriuse Blacka. Naprosto zbožňuji a miluji postavu Siriuse! Takže jsem logicky zase propadla naprosto, při dočítání posledních 100 stránek, do totálního melancholického stavu. Jsem opravdu vděčná každý den svého života od svých 10 let za to, že jsem měla tu možnost vstoupit do světa Harryho Pottera. Jsem vděčná Rowlingové, že tohle napsala! Vážně nejde ani slovy popsat, jak moc je tenhle příběh pro mě srdeční záležitostí, a proto to bude pro mě vždycky za největší počet všech hvězdiček a procent.

RuzovaPanterka
16.01.2019 5 z 5

Závislost pokračuje :))

terezaki
15.01.2019 5 z 5

Zdá se vám, že už to nemůže být strašidelnější? Přečetli jste první dva díly? Pak vězte, že tato kniha otřese vším, co jste se do této chvíle o Harrym dozvěděli. A teď se dejte do čtení. Knížku nebudete chtít odložit.

Terez25
13.01.2019 5 z 5

V tomto díle je už poměrně chmurná atmosféra. To mu ovšem neubírá na atraktivitě, právě naopak.
Opět velmi pěkné čtení.

DK197
11.01.2019 5 z 5

Filmové zpracování 3. dílu Harryho Pottera i přes některé odlišnosti považuji za velmi zdařilé. Nicméně není na škodu ponořit se opět do knížního zpracování, které je plné zajímavých detailů a podrobností, co ve filmu chybí. Navíc tento díl není jenom akcí nabitý příběh /jak tak trochu ukazuje film/, ale pořád a stále povídání plné kouzel... :-)

Nemesysel
10.01.2019 5 z 5

Tato kniha vypráví o Harrym Potterovi a jeho kamarádech, jak se při cestě do Bradavic dozvědí, že někdo utekl z Azkabanu a chce Harryho zabít. Ale pak se stane něco, co nikdo nečekal, něco co i mě překvapilo, ale to se dozvíte, jen když to budete číst ???? .
Nejvíc mě bavilo, když se Lupin proměnil do vlkodlaka. Tuto knihu doporučuji, protože je plná zajímavých příběhů a zvratů.

Marta08
09.01.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha z celé série. Moc se mi líbí, že nic není tak, jak se od začátku naznačuje, ale úplně naopak.

líba34
02.01.2019 5 z 5

Stoprocentně můj nejoblíbenější díl z celé série. Přečetla jsem za jeden den (a to se moc často nestává). Postavy Siriuse a Remuse jsem si velmi oblíbila a nad jejich tragickými osudy mi tu a tam i nějaká ta neposedná slza ukápla (to se také moc často nestává). Každopádně upřímně doporučuji.

Twinny
27.12.2018 5 z 5

Z pohádky do temného příběhu. Začíná to nenápadně. Útěk mnohonásobného vraha z nejstřeženějšího kouzelnického vězení na světě. Domnělý vrah se snaží pomstít zradu svých přátel. Nic jiného nemá smysl, jen pomsta a ochrana jeho kmotřence. Netušil však, že tento čin pomalu, ale jistě přivede sotva uzdravený svět do nové války...
Po Vězni z Azkabanu jsem věděla, že tuto sérii dočtu. Už nebylo cesty zpět.

2011

lucygreen
14.12.2018 3 z 5

Tento díl Harryho jsem četla dost dlouho a jsem tedy na sebe zvědavá u dílů dalších... :D. Ani nevím proč jsem dala docela malo hvězdiček, asi si vysoká hodnocení schovávám na příště.. Knihy HP mám dost ráda, ale zatím co jsem četla, se mi nejvíce líbil druhý díl. Tato kniha byla opět napsána dobře a stojí za to, si ji přečíst ;). Asi věcí kterou bych vytkla, byl konec, který mi přišel takový zdlouhavý. Líbila se mi postava Siriuse.

Haloon
14.12.2018 5 z 5

Řekl bych, jeden z nejlepších dílů Harryho Pottera, ale vždy se ihned nejistě zastavím neb je složité jednotlivé knížky porovnávat. Všechny jsou skvělé a čtivé.
Tento díl dává čtenáři mnoho nových věcí. Přichází nám Prasinky, záchraný autobus, Mozkomorové, Pobertův plánek, ale především další dílky tajemství oné osudné noci, kdy se z Harryho stal sirotek.
Napínavé čtení je tak protknuté momenty překvapení a všechno do sebe zapadá tak, že budete mít ústa údivem dokořán. Svět navíc o trochu potemněl, neboť jak dospívá Harry, dospívá i čtenář a tento díl je rozhodně temnější a dospělejší než předchozí.

Devil-Ivet
13.12.2018 5 z 5

Můj asi nejoblíbenější díl. Tady se konečně začíná vše rozjíždět a my poznáváme i ty stinné stránky z Harryho života, jeho minulosti. Ze života jeho rodičů. A vlastně tady se dovíme celou pravdu o jeho rodičích, ale i o Voldemortovi, určitou část… Za sebe dávám rozhodně plný počet hvězdiček.

Selket
12.12.2018 5 z 5

Po dlouhé době přečtno podruhé. Pamatuji se, jak jsem knihu vnímala v těch 13(?) kdy jsem ji četla poprvé a druhé čtení na mě mělo trochu jiný vliv. Tak především jsem cítila nostalgii, a pak také smutek - když si člověk uvědomí, jak to nakonec dopadne...

sgjoli
09.12.2018 5 z 5

Z celé série je Vězeň z Azkabanu můj druhý nejoblíbenější coby kniha a úplně nejoblíbenější mezi filmy. Dozvídáme se více detailů z doby, kdy zemřeli Harryho rodiče, a hlavně – objevuje se tu můj oblíbený Sirius a můj oblíbený Remus! Mé nadšení je velké!

lena0559
15.11.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem si zase ověřila, že knihy jsou přece jen lepší než filmy.

gretl74
13.11.2018 5 z 5

Harry Potter byl jako zjevení - něco nového, snového, pro děti i dospělé s fantazií a duší dítěte. První až třetí díl byly prostě dokonalé, ty další už začaly být temnější, dospělejší a /pro mne/ o hvězdičku slabší. Přesto skvělé!

sd1992
12.11.2018 5 z 5

Co dodat?! Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, jak v podobě knižní tak i filmové. Jestliže ho nějaký díl překoná, pak sázím na to, že to bude právě Ohnivý pohár.. :)

Lubisek
10.11.2018 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih z této série. (Možná, že i nejlepší) Skvělá zápletka, nečekané rozuzlení. Když jsem jako malý sledoval film, moc jsem ho nechápal, a proto jsem rád, že jsem se konečně dostal k tomu, abych si díl přečetl. :) Jen nejsem zrovna velký fanda obraceče času, ale jinak naprostá bomba.

Hania932
10.11.2018 5 z 5

Třetí rok v Bradavíc nakonec dopadl úspěšně. Tohle bylo opravdu něco. Bylo to zase napínavé, plné tajemství. Už v tomhle dílu se tam objevuje plno nových postav, které si prostě hned zamilujete. Líbí se mi že tento díl se netočí jen okolo lorda Voldemorta. Celou knihu jsem uplně hltala a konec mě dostal uplně nejvíc. Tolik zvratů, tolik akce.I když znám film nazpamět a vím jak to nakonec skončí, tak jsem při čtení měla vždycky nervy jak to nakonec skončí. :D A když bojovali o famfrpálový pohár tak jsem snad myslela že nervozitou umřu.
Tohle je prostě ještě lepší než jsem čekala. ♥ Harry je a bude moje největší láska♥