Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371740/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-B8p-371740.jpeg 5 13476 13476

Harry Potter série

„Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějnice a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou, nastoupit a odvezeme vás, kamkoli si budete přát.“ Když se k Harrymu Potterovi přiřítí temnotou Záchranný autobus a se skřípěním pneumatik zastaví přímo před ním, začíná v Bradavicích další školní rok, který ani zdaleka nebude obyčejný. Sirius Black, uprchlý masový vrah a následovník lorda Voldemorta, je na útěku a šíří se zvěsti, že má spadeno na Harryho. Profesorka Trelawneyová vidí na první hodině jasnovidectví v čajových lístcích na dně Harryho šálku předzvěst smrti. Dost možná nejděsivější ze všeho jsou ale mozkomoři, kteří stráží školní pozemky a hledají, z koho by svým polibkem vysáli duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Pottermore

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

mia.com
27.06.2018 5 z 5

Můj oblíbený díl. Příběh začíná být malinko propracovanější, jde víc do hloubky a je to dospělejší, než předchozí dva. Nejvíc ale miluju to cestování časem a jak pak do sebe všechno krásně přesně zapadne :)

Pauvka
10.06.2018 5 z 5

Fakt me Harry NIKDY neomrzi! ❤

Layyen
10.06.2018 5 z 5

Nezapomenutelná četba..

Dagros
07.06.2018 5 z 5

Teda musím říct, že jsem naprosto unešená z reality!! :)) Opět si dovolím srovnání s filmem- po přečtení knihy najednou chápu souvislosti, je tam všechno více do podrobna, doslova jsem si čtení užila :) A hned se jdu vrhnout na Ohnivý pohár.

misowi84
06.06.2018 5 z 5

Třetí výlet do kouzelného světa a opět paráda.
Bohužel nemám čas vypisovat více detailů.
Jelikož spěchám na čtvrtý díl :-)

Žožik
03.06.2018 5 z 5

Co dodat? Prostě další vynikající díl z této série.

marylin30
16.05.2018 5 z 5

Pěkně se čte

Enny06
13.05.2018 5 z 5

❤️❤️❤️

Miliarda
06.05.2018 5 z 5

Rowlingová postupuje v zestupném trendu a 3. díl kvalitou oproti prvním dvěma lehce posunula nahoru. Oproti předchozímu dílu se Rowlingová vyvarovala mnohdy až zbytečnému opakování informací z dílu předchozího a současně posunula děj lehce temnějším směrem, což knize nesmírně prospívá. Současně dala větší prostor vedlejším postavám, jakož i Harryho minulosti a určitě to byl krok správným směrem. Kniha mě nadchla stejně jako předchozí díly, a proto se jdu hned vrhnout na Ohnivý pohár.

Brunnetka
05.05.2018 5 z 5

No prostě luxusní příběh, který se čte jedním dechem :)

Kláraaa20
30.04.2018 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha z celé ságy. A také moje nejoblíbenější kniha.

Kikitajnýs
25.04.2018

Harry Potter a vězeň z Askabanu-J.K.Rowlingová

Tato kniha se mi líbila ze všech dílů, které jsem zatím přečetla, nejvíc. Rozhodně se mi také líbila víc než film, který asi všichni známe. Všechny díly pojednávají o chlapci jménem Harry Potter, kterému zemřeli rodiče, když je zabil zlý čaroděj Lord Voldemort. Harry Celý život bydlel u své tety a její rodiny, kteří byli mudlové, což znamená, že nemají kouzelnickou krev a schopnosti, které Harry ale měl. A tak každý školní rok jezdil do školy čar a kouzel v Bradavicích. Ve všech ročnících Harry se svými kamarády Ronem a Hermionou prožívali různá dobrodružství a souboje se zlem. V tomto díle Harry zjistil, že má nějakou rodinu i v kouzelnickém světě. Kniha se svým žánrem řadí mezi fantasy romány. Dávám *****

Pistácie
17.04.2018 5 z 5

Tenhle díl mě zatím bavil nejvíc. Jsem zvědavá, zda se to bude dál stupňovat, nebo to u dalšího dílu upadne. Ale rozhodně to ráda čtu v anglickém originále. Má to něco do sebe. I když český překlad je v mnohem specifický a jedinečný. Originál je pro mě i tak lepší. Na jednu stranu mi příběh přijde spíše dětský, ale je vidět, že s Harrym roste na síle i příběh, a začíná být tajemnější a napínavější.

slaska77
14.04.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších "pottrovek". Četli jsme spolu se syny asi před rokem. Byla to první, kterou jsem si hodně užila a bohužel jediná, kde se podařilo Harrymu pohnout časem. Dá se jen poděkovat!

Stellia
01.04.2018 5 z 5

Moja najobľúbenejšia časť Harryho Pottera... :) :) Nikdy ma neomrzí!

Ali_xy
22.03.2018 5 z 5

Vězeň z Azkabanu je pravděpodobně můj nejoblíbenější knižní titul :-) Krásný kouzelný svět, stále pohádkový, ačkoli všichni cítí, že temnota a děs odněkud vykukuje. Knihu jsem znovu četla asi po 10 letech a ačkoli díky několika TV reprízách příběh znám zpaměti, stejně jsem v knize našla mnoho detailů, na které jsem dávno zapomněla. Tohle jsou prostě knihy, ke kterým se jistě ještě několikrát vrátím :-)

sab6325
18.03.2018 5 z 5

Muj oblíbený díl. V knizni podobě je také moc hezký, už jen kvůli Lupinovi a Siriusovi..dostalo mě to úplně stejně jako film.
Avšak musím říci, že zážitek z druhé knihy nejspíše nepřekonal.

JaneSteini
15.03.2018 5 z 5

Srdcovka - Remus Lupin a Sirius Black

pavelvanura
14.03.2018 5 z 5

Velký skok z dětské pohádky, do dospělejšího ražení. Můj oblíbený díl. A klofan nejlepší :)

Mayaku
13.03.2018 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů ze série, který za nějakých těch 15 let uběhlých od doby, kdy jsem jej naposledy četla jako dítě, neztratil nic ze své působivosti. Opět temnější než předchozí díly, ale je krásně vidět, že příběh může pohodlně fungovat i bez přímé účasti hlavního (vy-víte-jakého) antagonisty. Poprvé se zde objevují nějaká pořádná kouzelná stvoření (mozkomoři včetně) a konečně též moji dva osobní favoriti Sirius Black a Remus Lupin. Skvělé, prostě skvělé.