Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371740/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-B8p-371740.jpeg 5 13476 13476

Harry Potter série

„Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějnice a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou, nastoupit a odvezeme vás, kamkoli si budete přát.“ Když se k Harrymu Potterovi přiřítí temnotou Záchranný autobus a se skřípěním pneumatik zastaví přímo před ním, začíná v Bradavicích další školní rok, který ani zdaleka nebude obyčejný. Sirius Black, uprchlý masový vrah a následovník lorda Voldemorta, je na útěku a šíří se zvěsti, že má spadeno na Harryho. Profesorka Trelawneyová vidí na první hodině jasnovidectví v čajových lístcích na dně Harryho šálku předzvěst smrti. Dost možná nejděsivější ze všeho jsou ale mozkomoři, kteří stráží školní pozemky a hledají, z koho by svým polibkem vysáli duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Pottermore

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

sarka9190
08.11.2018 5 z 5

Prvním pěti dílům prostě dávám za 5.:-)pak už to začíná být krapet vycpele.

Audrina
25.10.2018 5 z 5

Ke třetímu dílu Harry Pottera mám celkem zvláštní vztah. V dobách svého dětsví jsem ho úplně nemusela, preferovala jsem jiné části série a k tomuto jsem zřejmě musela "dozrát". Dnesk si totiž jeho čtení opravdu užívám a patří k mým nejoblíbenějším.
Postavy už dospívají, takže se začínají vybarvovat. Do toho přicházejí na scénu nové postavy, které se postupně stávají mými oblíbenými.

PWM
21.10.2018 3 z 5

Před hodnocením jednotlivých dílů této série každý raději přečtu dvakrát. Samozřejmě s ohledem na „mánii“ okolo knihy mám vždy vysoká očekávání, která jsou kvůli spisovatelské úrovni Rowlingové obvykle zklamávána. Nechci knihám proto křivdit a hodnotit zbytečně nízko a raději čtu dvakrát, abych se zbavil prvotního zklamání.

Nevím, zda si na Rowlingovou zvykám, nebo se opravdu postupně zlepšuje, nicméně tento díl je opravdu velmi podstatně lepší, než předcházející knihy. Přestože jsou postavy stále poněkud „nijaké“ a ploché a svět naprosto neuvěřitelnou slupkou na povrchu postrádající jakékoli „vnitřnosti“, je děj podstatě zajímavější a propracovanější. Opět jej sice trápí překotné vyprávění klíčových událostí, nekonzistence a nevěrohodnost některých událostí, rozhodnutí a jednání, přesto je vyprávěn podstatně lépe, čtivěji a zábavněji a již by jej nebylo možné zredukovat na několik málo stránek, jak tomu bylo u předchozích dílů.

Dost k tomu zřejmě přispívá téměř absolutní absence nejmocnějšího nejneschopnějšího kouzelníka všech dob, jehož obvyklý prostor je zde vyplněn jinými postavami a je dána šance i jiným událostem, které pomáhají rozvíjet děj celé série.

Celkově vzato: hezká kniha, která by klidně mohla úspěšně existovat i nezávisle jako samostatná pohádka.

Hayley_Wilson
10.10.2018 5 z 5

Myslím si, že po dočtení třetího dílu této ságy můžu říct, že je můj nejoblíbenější. Za mě je Vězeň z Azkabanu raritkou v tom, že se celý díl netočí jen okolo toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit a zápletka je podle mě úžasně propracovaná. Od začátku až dokonce jsem si čtení užívala a příběh mě nadchl. Zvratů je v knížce opravdu mnoho, a každý jsem procítila až do morku kostí. Hltala jsem každou maličkost, která se ve filmu neobjevila a díky nimž vše krásně dávalo smysl. Mezi hlavními zkraty se objevuje i dost každodenních (v rámci bradavických možností) rituálů postav a díky tomu jsem se dokázala do příběhu tak vžít, že jsem zapomněla vnímat realitu, protože pro mě realitou právě byla čarovná slůvka v knížce, ze kterých jsem nemohla spustit oči. Můžu jen vřele doporučit!

Coucouha
29.09.2018 4 z 5

Opět skvělé! Tak nějak se mi zdálo, že první polovina knihy mi ubíhala pomalu, ale od druhé půlky už se četla jakoby sama. Dokonce jsem nemohla jít spát dokud jsem knihu nedočetla. Harry je jednoduše láska! Už se těším až se vrhnu na další díl!

meredith6677
21.09.2018

Stejně jako film, byla i knižní podoba můj nejoblíbenější díl, plný přátelských vztahů. Samozřejmě kniha mě nadchla ještě více, než film a spoustu věcí, které mi ve filmu připadaly nedořešené, kniha více než schopně vysvětlila a dala jim smysl. A prostě Pobertové... jen si přeji, aby někdy vznikl příběh jen o jejich éře. :)

Ivka14
19.09.2018 5 z 5

Zase úžasné. Zamilovala jsem si Harryho a ikdyz mě film moc nebaví knizka byla úžasná. Doporučuji

m_friedlova
12.09.2018 5 z 5

Pro mě pomalejší start, ale napínavější spád na závěr. Hlavní zápletku a rozuzlení jsem hltala jednu stánku za druhou. Velmi příjemná čtivá forma. Byť jsem nejdříve viděla filmové zpracování, již jsem si podrobnosti nepamatovala, takže i tak byl pro mě příběh napínavý až do konce. Těším se na další díl.

Babsie
06.09.2018 5 z 5

Zatím nejlepší díl HP. Můj neoblíbenější filmový díl byl 4. ale po této knize si neumím představit, že by ji další díl překonal.

amaenium
03.09.2018 4 z 5

Další ještě lepší díl Harryho Pottera. Postavu Siriuse mám hodně ráda. Příběh se mi velmi líbil a nemůžu se dočkat na další díl, musím si jej však šetřit, ať to nepřečtu zas jedním dechem!

TimeLord
27.08.2018 4 z 5

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

alesmarcan
26.08.2018 5 z 5

Kdybych knihu nedostal od kamaráda k vánocům tak bych se možná ani k třetímu dilu Harryho nedostal jelikož mně první dva dili moc nebavili a ted bych toho nejspíš litoval jelikož třetí dil je naprosto báječný a četl se mi moc dobře od začátku až do konce , a konec byl hodně dobře napsány a dokonce mně i překvapil a to i přesto že jsem viděl všechny HP filmy jen mně mrzí že se film nedržel konce který je pravě v knize bylo byt určitě lepši

Phyl
21.08.2018 4 z 5

A chlad, jež byl náhle cítit všude kolem, jej bodal u srdce, mrazil do morku kostí a vléval do myslí všech jenom strach a beznadějné deprese. Jeho hlas studený stejně jako jeho dotek, ve kterém byl cítit jen mrtvolný chlad, vysoký a nelidský vháněl, pokud to více šlo, ještě větší strach a bezmoc a bodal přímo do srdce. A jeho dotaz? Jeho dotaz všechny kolem ohromil a zmátl takovým způsobem, že nevěděli kde vlastně jsou. Pouze dvě ledová slova, jenž mátla, při nichž zároveň tuhla krev v žilách. Pronesl je tiše, skrz černou kápi, skrz kterou nebyl vidět ani náznak jakéhosi tvaru obličeje. Při těch slovech svým železným stiskem zmáčkl třmeny jeho černého koně: "kraj. Pytlík." V tu chvíli zavětřil a černá postava zmizela stejně tak rychle jako se zjevila. Nechala však za sebou oblak zmatku a nepochopení.

lessi
03.08.2018 5 z 5

Opět nádhera. První dva díly jsou úžasné, ale ten je ještě lepší. A to jsem si myslela, že to ani nejde.

Manifest blech
03.08.2018 4 z 5

Nakonec se mi to hodně líbilo, víc jak první díly. Tady už bylo víc odlišností od filmů.

petule3389
02.08.2018

Uzasne, kouzelne a bajecne :)

Ran
17.07.2018 4 z 5

I tento další díl se mi četl velmi dobře a určitě si přečtu další.

Veríňák
17.07.2018 5 z 5

Boží boží boží. Jsem tak ráda, že skoro ve třiceti konečně tohle čtu :) Strašně moc si každý díl užívám. Skvěle popsané prostředí, charaktery, nic není zbytečně natahované. Prostě super :)

caroline7390
16.07.2018 5 z 5

HP je prostě srdcovka

BeyondHorizon
09.07.2018 5 z 5

(SPOILER) Pro mě je 3. díl jaksi přelomový. Už je více komplexnější a detailnější, objevují se nové postavy a zároveň se dozvídáme to nejdůležitější o jejich minulosti. Od tohoto dílu je série čím dál lepší.
Z filmů je Vězeň z Azkabanu asi můj nejoblíbenější. Jednak jsem ho viděla nejvíckrát a taky má tolik ikonických momentů. Nafouklá tetička, let na hipogryfovi, Hermionina facka a samozřejmě samotné cestovaní časem.. už jsem si ale všimla, že se tu víc liší film od knihy. Některé části byly vyloženě změněné. Například z filmu mi asi nejvíc utkvělo v paměti, jak se Harry a Hermiona schovávali v lese před vlkodlakem, ta scéna mě vždycky děsila. Proto mě překvapilo a trochu zklamalo, že to v knize vůbec nebylo. Naopak nejméně mi v paměti utkvěly famfrpálové zápasy (až na ten s mozkomorem), ale v knize mě velmi bavily. Není ale pochyb, že kniha je prostě vždycky lepší.
Po přečtení celé série tento díl u mě nakonec zůstává na svém zaslouženém prvním místě.