Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371740/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-B8p-371740.jpeg 5 13474 13474

Harry Potter série

„Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějnice a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou, nastoupit a odvezeme vás, kamkoli si budete přát.“ Když se k Harrymu Potterovi přiřítí temnotou Záchranný autobus a se skřípěním pneumatik zastaví přímo před ním, začíná v Bradavicích další školní rok, který ani zdaleka nebude obyčejný. Sirius Black, uprchlý masový vrah a následovník lorda Voldemorta, je na útěku a šíří se zvěsti, že má spadeno na Harryho. Profesorka Trelawneyová vidí na první hodině jasnovidectví v čajových lístcích na dně Harryho šálku předzvěst smrti. Dost možná nejděsivější ze všeho jsou ale mozkomoři, kteří stráží školní pozemky a hledají, z koho by svým polibkem vysáli duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Pottermore

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Ne neprávem jeden z nejoblíbenějších dílů Harryho Potter vůbec. Vždyť kdo by nemiloval Siriuse, kterému na plátně vdechl život výborný Gary Oldman. Kdo by si nechtěl umět vykouzlit svého vlastního patrona? A kdo by nechtěl navštívit všechny obchody v Prasinkách, prohlédnout si Chroptící chýši a zakončit to výborným medovým ležákem?
Ačkoliv se v tomto díle Harry setkává tváří tvář s člověkem, který udal jeho rodiče, je to stále ještě jeden z těch "veselejších" dílů. Vlastně poslední z nich.

Mamosvain
03.06.2019 4 z 5

Trojka možná o trochu slabší. Aspoň pro mě. Ale tak to mám i u filmu. Trojka je u Harryho Pottera prostě u mě na nižší příčce. Ovšem děj je i tak poutavý až překvapivě moc a své průměrné hodnocení si rozhodně zasloužil.

PhoebePollard
29.05.2019 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl, tak jako je Sirius jednou z mých nejoblíbenějších postav. Styl Rowlingové přesně sedí mému vkusu... tak akorát opisný. A zápletka je prostě skvělá a genialita paní Rowlingové mě nikdy nepřestane udivovat.

Skippi16
27.05.2019 3 z 5

Opět a zase, hrozně roztahané... Ten příběh známe asi všichni, ale chybí tomu všemu spád... Jinak příběh je dokonalost...

any37
25.05.2019 5 z 5

Tahle kniha je jako vždy dokonalá. Miluji a zároveň nenávidím ten konec. A nakonec, je to díl, u kterého se zfilmování naprosto povedlo - sice to není můj oblíbený knižní díl, ale filmový díl je dokonalý a můj nejoblíbenější.

Yaromil
21.05.2019 5 z 5

Na další dobrodružství Harryho a jeho přátel i nepřátel jsem se těšil a rozhodně jsem nebyl zklamaný, ba naopak. Sice mi místy přišlo, jako by se jednalo o "vylepšený" předchozí díl s obdobným průběhem, kdy se jen obměnila (detektivní) zápletka, ale opět jsem se náramně bavil a doslova hltal každou stránku. Nejednou jsem si během čtení uvědomil, že se v Bradavicích cítím skoro už jako doma a musím se přiznat, že jsem knihu jen nerad zavíral a vracel se tak do proudu všedních dní světa reálného ;-). Kniha je opět převážně postavená na dialozích, kdy mě osobně chybí bohatší popisy reálií a případně i historie. Každopádně jsem vážně moc rád, že mám před sebou ještě 4 další výlety do Bradavic!

Jarka 55
20.05.2019 5 z 5

Nejlepší díl serie.

Malíček
25.04.2019 5 z 5

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - další skvělý díl z pera autorky Rowlingové! Musím říci, že se mi četl opravdu dobře, autorka píše velice čtivě a příběh dokáže čtenáře přilákat a nepustit.
Třetí díl je opět plný napětí, zábavy a vtipných hlášek, dobrodružství, silného přátelství, temna a překvapení.
Harryho Pottera opravdu doporučuji, jak pro děti, tak pro větší čtenáře. Postavy jsou úžasně vykreslené a popsané a tomuto kouzelnickému světu propadne podle mě spousta z nás.

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Je to jediný díl, kde nikdo neumře. Velký potlesk, autorka nám dala alespoň jednu oddychovku???? doporučuji ❤️

rejhyl
07.04.2019 5 z 5

Universum Harryho Pottera začne být se třetím dílem dospělé, temné a také čtivé. Přestože není kniha jazykově ani stylisticky příliš náročná, o to více vynikne propracovanost postav, jejich vztahů a kouzelného světa skrytého v tom našem, obyčejném a v porovnání s Harryho světem také přespříliš šedém a nezajímavém. V jednoduchosti je krása a pochopila to i J. K. Rowling, jež prodala svůj příběh a příběh svých hrdinů jako nikdo ve dnešním světě.

eliska2126
31.03.2019 5 z 5

První polovina knihy trošku pomalejší, ale jinak se Harry čte sám. Kniha se tak moc liší od filmu, že to, co se mi zdálo ve filmech nedořešené a nedávalo moc smysl, tak mi kniha skvělé doplnila a dala všem záležitostem smysl. Pro mě nejoblíbenější film ze série Harryho Pottera. Zamilovala jsem si Siriuse, Klofana a Lupina. Celá minulost, co se týče Náměsíčníka, Červíčka, Dvanácteráka a Tichošlápka, je tak promyšlená!

Fazulajda
30.03.2019 4 z 5

Poslední dva díly jsem nečetla a asi už je ani dočítat nebudu, ale dovoluji si tvrdit, že tohle byl nejlepší díl. Normálně přečtu od padesáti do stopadesáti stran, tenhle díl bych byla schopná přečíst za den, kdyby na to byl čas. Jednu hvězdu jsem strhla protože prostě Harry Potter.

Eunike93
27.03.2019 5 z 5

Harry to zase přežil a má prázdniny! Jupí! Tenhle koloběh mě už poměrně dost nudí. Chápu, že kniha je určena především pro mnohem mladší čtenáře a opravdu klobouk dolů za to, že se dokáže dostat pod kůži jakékoli generaci. Ale tady tenhle obrazec, který se opakuje neustále dokola, mi přijde, že knihu lehce shazuje. Na druhou stranu musím vyzdvihnout ty drobné nebo i větší narážky, které spisovatelka trousí celým příběhem a vždy se k nim nakonec vrátí s nějakou obrovitou spojitostí. Jsem potom celá napjatá a díly hltám jeden po druhém :-D

oblakaknih
03.03.2019 5 z 5

Vězeň z Azkabanu je jedním z mých méně oblíbených dílů Harryho. Ano, samozřejmě miluju, když se objeví Sirius, ale zbytek příběhu mě zas tak nebaví.
Prvních sto stran je neskutečně zdlouhavých.
Hermiona je tady zase méně snesitelná a zdá se, že nebude mojí oblíbenou postavou.
Naopak je tam spousta vtipných a krásných momentů.
Tohle je mimochodem jediná kniha v mojí knihovně, která je zničená. ...
přesto je to Harry a já nemůžu jinak

Dankra
24.02.2019 5 z 5

Myslím, že nejlepší série ze všech - v komentářích je vše, nemá co dodat. Dana

Daxania
18.02.2019 5 z 5

No super, první díl, kde hlavní postavy nejsou už takové děti... A zároveň první díl, kde je i trocha informací navíc, než bylo ve filmu. :) Trošku se od filmu liší, ale dá se říct, že nijak závratně, aby to něčemu vadilo.

Ana72154
09.02.2019 5 z 5

Klasika. Ovšem u mě patří na 7. místo oblíbenosti ze všech 7 knih.

Veronika95
03.02.2019 5 z 5

Tento díl jsem si vážně užila. I když jsem ho rozečetla kolem Vánoc 2017 a dočetla až o Vánocích 2018 (nevím proč, ale o Vánocích se mi Harry čte prostě nejlíp), tak jsem si příběh vychutnala. Jen mi přijde, že konec byl hrozně urychlenej, celá ta záležitost se Siriusem a Lupinem na nás byla vychrlená v pár stránkách, to je celkem škoda. Konec knihy mi pak přišel nějak rychlý.
Ale i tak bylo čtení fajn :)

Janule809
02.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha

jahex
31.01.2019 5 z 5

Miluju Harryho Pottera. Pro mě je Vězeň jeden z nejlepších dílů ságy. A myslím si to i o filmu.