Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371740/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-B8p-371740.jpeg 5 13476 13476

Harry Potter série

„Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějnice a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou, nastoupit a odvezeme vás, kamkoli si budete přát.“ Když se k Harrymu Potterovi přiřítí temnotou Záchranný autobus a se skřípěním pneumatik zastaví přímo před ním, začíná v Bradavicích další školní rok, který ani zdaleka nebude obyčejný. Sirius Black, uprchlý masový vrah a následovník lorda Voldemorta, je na útěku a šíří se zvěsti, že má spadeno na Harryho. Profesorka Trelawneyová vidí na první hodině jasnovidectví v čajových lístcích na dně Harryho šálku předzvěst smrti. Dost možná nejděsivější ze všeho jsou ale mozkomoři, kteří stráží školní pozemky a hledají, z koho by svým polibkem vysáli duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Pottermore

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

AndyBlack
11.03.2018 5 z 5

A tady se to začíná (pro mě) konečně rozjíždět. Už to není rozděleno jen na dobro-zlo, jak to bylo doposud. Vůbec nelituji, že jsem si tento díl přečetla, jelikož v něm byly zajímavé a trochu i důležité informace, které se ve filmu vůbec neobjevily.

kaja_scw
06.03.2018 5 z 5

Co k tomuhle říct.Asi jen to že je to nejlepší díl ze všech
prostě miluju Siriuse

DarthSoren
03.03.2018 5 z 5

Velice povedený díl, zajímavý, zábavný a napínavý. Skvělý i díky Lupinovi a mozkomorům.

Slugterra
02.03.2018

Vězeň z Azkabanu je můj nejoblíbenější díl. V televizi jsem ho viděla nejméně stokrát, takže jsem si ho ráda přečetla. Podle mě je Vězeň takový odpočinkový díl a se skvělým námětem a koncem.

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Ááááá vzpomínka na Klofana :). Další povedený díl !

dancav28
27.02.2018 5 z 5

Tato knižní série mě moc baví, kniha se mi líbila, byla napínavá a určitě ji všem doporučuji :)

Kačkaknihomol
23.02.2018 5 z 5

Už jste někdy četli do dvou do rána, a ještě jste měli chuť si dát ještě jednu kapitolu, která má dvacet stránek? Mně upřímně se to ještě nestalo, ale potom přišel na scénu Harry a moje oka se ty čtyři dny, kdy jsem knihu četla, nezamhouřila.
Taky to máte tak, že se vám nejdřív do Harrryho vůbec nechce, ale na konci potřebujete dalších sto stránek? Já jo. To, že se mi do Harryho nikdy moc nechce, je i důsledek toho, že první kapitolu čtu někdy i hodinu. Protože prostě Dursleyovi a ten náš nudnej svět. U této knihy jsem to měla taky tak, ale jelikož se Harry u svých příbuzných moc nezdrží, moje dřívější averze byla jaksi překonána.
Příběh se od začátku hýbe a posouvá se, taky to na mě působilo méně pro děti, více pro teenagery. A navíc, téma se ani tak netočí kolem Voldemorta, jako spíše kolem Siriuse, což mě děsně bavilo. Postupná tajemství se odhalují průběžně v celé knize, takže nemáte pocit, že potřebujete umělý dýchání, když se na vás na konci vyvalí tuna nových informací.
Říct o knize, že byla "super!" a "úžasná!" by byla šikana, protože prostě Harry je Harry. A Harry Potter je něco, co by si měl přečíst každý, bez ohledu na věk.

Olga.S
20.02.2018 5 z 5

Opět nezklamalo :-) Mnoho detailů, které ve filmu neuvidíte.

LuiCJ
17.02.2018 5 z 5

Už v predškole sa spolužiaci chválili tým, že x-krát videli filmy, v 3. ročníku na základnej škole som v družine videl deti čítať hrubé knihy o chlapcovi menom Harry Potter a ja som bol väčšinou ten, čo z tejto oblasti nič nevedel. Časom bol tento vonkajší vplyv čoraz väčší a tak som sa v auguste, koncom letných prázdnin 2017 ako 12 ročný rozhodol, že si prečítam prvý diel. Ten sa mi veľmi zapáčil a od prvého dielu (Harry Potter a Kameň mudrcov) som sa cez Tajomnú komnatu dostal až ku Väzňovi z Azkabanu. Ďalší školský rok na Rokforte opäť priniesol zaujímavý príbeh a zápletku, nové postavy a lokácie. Toto mám na takýchto sériach, či už knižných alebo filmových rád - neustále sa zväčšujú a rozširujú o nové, hoci len maličké detaily. Nejaká pomocná postava, retrospektívny pohľad do minulosti či nový učiteľ obrany proti čiernej mágii neraz pomôžu lepšie pochopiť príbeh. To isté platí aj o Star Wars. Kniha sa veľmi dobre číta a je napísaná pútavou formou. Niektoré pasáže mi však (nie v zlom) prišli až príliš fantasy - niežeby som nemal rád fantasy, ale viac sa mi páči ak sa občas vystrieda s realitou, čo si myslím, že táto kniha dokonale spĺňa. Celé je to vlastne pohľad na realitu očami čarodejníkov, ľudí, ktorí majú rovnaké problémy ako my, len ich inak riešia. Žijú vo svojom svete skrývajúcim sa v pozadí toho nášho.

e.s.e.t.
16.02.2018 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl (i když u tohoto konstatování mám stejně rozporuplné pocity jako matka, která za nejoblíbenější prohlásí jedno ze svých dětí). Rozhodně za to může úžasná postava Siriuse Blacka, morálního hrdiny, který nespravedlivě trpěl za hříchy jiných. Stejně jako všechny ostatní díly je i "Vězeň" mojí srdcovou záležitostí, výletem do dětství a opravdovým začátkem lásky k literatuře.

Ďumbierka
15.02.2018 5 z 5

Jednoducho Harry Potter. Pre mňa niekedy až NUTNÝ únik z reality a svet, ktorý vytvorila Rowlingová v týchto knihách je ako z mojich snov. Pri knihách si oddýchnem, prežijem to všetko s hrdinami a držím im palce. Po pár iných knihách, určite začnem čítať ďalší diel

Venny345
08.02.2018 5 z 5

Ve filmové podobě je to můj nejoblíbenější díl...jinak se nemůžu rozhodnout, který je můj nejoblíbenější v knižní podobě ;D

Mitculka
29.01.2018 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera. A taky je vidět proč - knížka je chytlavá, člověk se od ní nemůže odtrhnout. Oproti filmu je zde mnohem více věcí vysvětleno a člověk odhaluje víc z kouzelnického světa.

Nikolla
28.01.2018 5 z 5

Naprostá dokonalost nemám slov. Můj bezpochyby nejoblíbenější díl jak v knižní, tak i ve filmové podobě.

Ver-ča
23.01.2018 5 z 5

Opět nemám slov :) V tomhle díle jsem si oblíbila postavu Severus black a Klofana.Líbí se mi ,jak se na konci knížky dozvíme odpovědi na otázky ,které jsme si po celou dobu čtení kladli :-) A mnoho dalšího...Už se těším na další díl co mě překvápí a čeká nového:)

Týnka31
21.01.2018 5 z 5

Naprosto báječné čtení, které člověka hned pohltí! :)

HanzWayne
15.01.2018 5 z 5

Ani 3 dil nesklamal a daleko lepsi nez film... :)

Fanda321
08.01.2018 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl, asi kvůli Lupinovi...

Konycek
06.01.2018 5 z 5

Tento díl byl pro mě asi nejnapínavější a ve filmové verzi jsem viděla nejvíce krát. Více netřeba komentovat. HP je úžasný od prvního dílu až po poslední.

b2z
02.01.2018 5 z 5

Sirius, mozkomorové, Klofan, Lupin, Vrba mlátička, patron ... fantasy detektivní příběh ... nemá chybu