Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371740/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-B8p-371740.jpeg 5 13476 13476

Harry Potter série

„Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějnice a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou, nastoupit a odvezeme vás, kamkoli si budete přát.“ Když se k Harrymu Potterovi přiřítí temnotou Záchranný autobus a se skřípěním pneumatik zastaví přímo před ním, začíná v Bradavicích další školní rok, který ani zdaleka nebude obyčejný. Sirius Black, uprchlý masový vrah a následovník lorda Voldemorta, je na útěku a šíří se zvěsti, že má spadeno na Harryho. Profesorka Trelawneyová vidí na první hodině jasnovidectví v čajových lístcích na dně Harryho šálku předzvěst smrti. Dost možná nejděsivější ze všeho jsou ale mozkomoři, kteří stráží školní pozemky a hledají, z koho by svým polibkem vysáli duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Pottermore

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

Kacenka_B
14.09.2017 5 z 5

Jsem ráda, že se konečně dozvídám pravdu o známém "sériovém vrahovi" Siriusi Blackovi, který je ve skutečnosti kmotrem HP a dobrým člověkem (kouzelníkem). V tomto díle už pomalu začíná jít do tuhého a za to jsem strašně ráda. Nádherně popsané zvládnutí všech Hermioniných předmětů pomocí Obraceče času a vznik Pobertova plánku. Z filmové série je Vězeň z Azkabanu mým nejméně oblíbeným dílem, avšak po přečtení knižní předlohy jsem změnila názor.

jani.ruzicko
14.09.2017 5 z 5

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

janno69
04.09.2017 5 z 5

Další nádherný díl, po hlavě se vrhám na čtvrtý :-)

MOu598
31.08.2017 5 z 5

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Nejhezčí díl.

18.08.2017 5 z 5

Za mě nejlepší díl.

limo
03.08.2017 5 z 5

Dobrá kniha, určitě dopororučuji. Akorát se mi ve filmu nelíbili mozkomorové, ale jinak moc moc moc moc dobrá kniha.

EliškaHavlová
31.07.2017 5 z 5

Na celou sérii jsem si troufala hodně dlouho a rozhodně ničeho nelituji...už jako malá byl můj filmový nejoblíbenější díl Vězeň z Azkabanu. Hlavně z důvodu, že se v tomto díle hodně kouzlí a Klofan je prostě nejlepší!!!
Rozhodně chci přečíst znovu.

Milky92
23.07.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížky dětství!!
Pořád je ráda čtu od 1 až do posledního dílu a to už mám nějaké roky ( haha) :D HP je prostě NEJLEPŠÍ!!

elenai
17.07.2017 5 z 5

Tohle je můj absolutně nejoblíbenější a nejvíckrát čtený díl. A co se mi na něm tak líbilo?

Zápletka - brilantní dějové linie, u kterých jsem do posledku neměla šajnu, jak je paní autorka vyřeší. Zajímala mě každá maličkost - jak to má Hermiona se studiem, kdo poslal Harrymu Kulový blesk, co tajmeného se skrývá za Křivonožkovým zmuchlaným obličejem... A ona to zvládla naprosto dokonale!

Remus Lupin - takového učitele mít, tak jsem do něj blázen až po uši. Byl spravedlivý, dobrý průvodce jak pro studenty, tak pro Harryho samotného, nejen při boji s mozkomory, ale rovněž mu poskytl své vzpomínky na Harryho rodiče.

Prasinky - jediná vesnice obývaná pouze kouzelníky? To je žůžo! A moc ráda bych navštívila všechna ta úžasná místa - od Medového ráje po Prasečí hlavu.

Vývoj postav - dochází k prvním třenicím mezi ústřední trojicí, řeší se různá dilemata a celkově jsou jednání Harryho, Rona a Hermiony propracovanější.

Klofan - to je prostě mazlík!

Někdošťastný
14.07.2017 5 z 5

Mně se líbilo vysvětlení, jak mohla Hermiona zvládat tolik předmětů... A využití obraceče času na konci knihy.

Penelope99
08.07.2017 5 z 5

Třetí díl jsem četla jako první a byl důvodem, proč jsem se vrhla na celou sérii.

l0st-g1rl
06.07.2017 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl♥

haki34
19.06.2017 5 z 5

....v tomto díle jsem si už nafurt zamilovaala Siriuse Blacka :)

GaleW
05.06.2017 5 z 5

Zatím z celé série podle mě nejlepší, krásně se četlo, velmi poutavé a dokonale promyšlené až do konce

Tory3007
05.06.2017 5 z 5

Já Harryho Pottera miluju, a tady ten díl mám nejraději
A je to stokrát lepší než film ❤

Aki12
26.05.2017 5 z 5

Dokonce i takový neznalý mudla jako já už moc dobře ví, že nejlepší kouzelníci a čarodějové jsou v Bradavicích, chodí nakupovat do Příční ulice, umí jezdit na koštěti rychleji než Schumacher ve formuli 1, používají sovy, aby nemusí platit za poštu, když jedu rozdrkanou v zácpách stojící karosou pražské MHD vždycky si vzpomenu na kouzelnický autobusový třípatrák a jeho svižnou jizdu Londýnem a jen tiše takovou jízdu zavidím, ale hlavně nemají fotbal, mají famfrpál !! Ovšem je jeden mudla co je lepší kouzelník než Harry Potter, lord Voldermort i Albus Dumbledore dohromady, jmenuje se Joanne Rowlingová. Tenhle anglický mudla napsal snad svůj nejpovedenější díl, ze světa Harryho Pottera.
Je to zvláštní, že z tak temného příběhu vlastně vyřazuje tolik krásy, tohle se snad ještě nikomu nepovedlo. Vlastně, ono cestovat úspěšně v časové smyčce se taky nedaří každému a málo která holka umí dát takovou ránu pěstí jako Hermiona / ta holka se mě fakt začíná hodně líbit /. Prostě možná temný, ale nádherný díl. Jo a ještě něco, všechny mozkomory bych poslal na naše politiky, aby je zavřeli do Azkabanu, zvlášť za situace, která v Česku momentálně probíhá :D !

Laf
21.05.2017 5 z 5

Pokračování začíná být čím dál lepší a lepší. Neustále kniha přináší něco nového a zajímavého a je těžké ji odložit :)

YvLeZa
19.04.2017 3 z 5

Z třetího dílu mám smíšené pocity. Možná je to tím, že jsem ovlivněna filmem, protože v knize je toho hodně jinak. Nicméně mě tento díl moc nebavil, někdy tam byly až zbytečné popisy. Harry mi někdy připadal až moc drzý. Rozhodně zatím za mě nejslabší díl ze třech prvních.

Angelikaclaire
16.04.2017 5 z 5