Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529858/bmid_hermankove-udoli-659e9ea366845.jpg 5 3864 3864

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

bk7
26.03.2021 5 z 5

Knížka by měla být povinnou četbou. Stejně, jako je psané na zadní straně knihy, souhlasím s názorem, že člověk si po přečtení uvědomuje o dost více maličkostí. Je to úžasná kniha, která má obdivuhodnou hlavní hrdinku, nádherné prostředí a čtenář se velkou část knihy bude usmívat.

Jarka_rybář
22.03.2021 5 z 5

Anna je silná žena a obdivuhodná matka. Zažila opravdu nelehké časy a dokázala se v nich zorientovat a s pomocí druhých je zvládla.
Super kniha. Je v ní dobře zachycena proměna společnosti.

knihomolka1197
19.03.2021 5 z 5

Čtení této knihy byl pro mně neuvěřitelně silný emoční zážitek! Možná si mnoho z nás dnes říká - jak to mohla Anna všechno zvládnout?? Já bych to nedala...Ale ona to zvládla jednoduše proto, že jí nic jiného nezbývalo...neměla čas na deprese, sebelítost. Obdivuji všechny ženy a vůbec lidi, kteří žili v této nelehké době. Kloubouk dolů přede všemi, co ty hrůzy ustáli.

martinakovarova
19.03.2021 5 z 5

Úplně jsem se při čtení za sebe styděla, že si stěžuji. Jsem sama na dvě malé děti v cizí zemi, neni to snadné, ale toto mě hezky proliskalo. Klobouk dolu před takovou silnou ženou. Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem, a zanechalo ve mě to WOW, co jsem dlouho hledala.

AnitVyk
17.03.2021 4 z 5

Moc hezký příběh. Anulka nebyla žádná cimprlína, ale tvrdá ženská. Příběh nebyl nijak romantický. Žádná procházka růžovým sadem, ale měl svoje kouzlo. Obdivuju odhodlání a kuráž hlavní hrdinky. A fandila jsem jí až do samého konce. Kde mi opravdu padla čelist... 9 dětí a k tomu 2 potraty? Za mě klobouček.
Stojí za přečtení.

clarkens
17.03.2021 5 z 5

Skvělé čtení! Na knížku jsem sylšela dobré recenze, ale nic mě nepopohánělo k přečtení, teď zpětně nechápu, proč jsem se nad tím tak dlouho roznmýšlela? Skvěle se čte a postavy jsou bezvadné! Doporučuji a nad hlasem kukačky rozhodně už váhat nebudu!

Surikata369
16.03.2021 5 z 5

To se četlo samo, vážně. Dokonce bych řekla, že by jí slušelo i víc stran klidně :D Nevím proč jsem se jí tak nějak doteď vyhýbala, protože jsem si ji nakonec fakt užila. Mám ráda knihy z poválečné doby, ze Sudet, a knihy, kvůli kterým si připomeneme, že musíme být moc vděční za to, co je a máme dnes...
Jediné co bych knížce vytkla a co mě docela rozptylovalo, že se v ní vyskytuje dost překlepů, chyby v uvozovkách, apod. To mě vždycky dost ruší.

sgjoli
15.03.2021 4 z 5

Přiznám se, že jsem vlastně knihu neměla původně v plánu číst, ale pak jsem si ji půjčila od mamky, pročetla si první kapitolu a bylo to. A jsem ráda, protože kniha se mi nakonec líbila víc, než jsem čekala, a odložit ji kvůli práci bylo skutečně náročné.
Heřmánkové údolí je příběhem neuvěřitelně silné hrdinky, která v životě narážela na jednu překážku za druhou, a přesto dokázala zatnout zuby a jít dál. Pokaždé našla v sobě novou a netušenou sílu, o které ani nevěděla, že ji v sobě ještě má, a dokázala překonat to, z čeho by se řada lidí kácela. Mám tak pro hlavní hrdinku jen slova obdivu. Samotnou mne kolikrát při čtení napadlo, kolik bych z toho dokázala zvládnout já, kdyby mne potkaly podobné události. Zda bych i já dokázala být tak silná. Nevím, jestli bych na tuto otázku uměla odpovědět. Ale přesto se mi na příkladu hrdinky Anny potvrzuje, že v některých případech člověk dokáže v sobě nacházet sílu, o které nevěděl, a překvapit nejen své okolí, ale i sám sebe.
Zároveň musím podotknout, že autorka píše neuvěřitelně čtivě, její styl psaní působí velmi přirozeně a vypsaně. Z knihy je jednoznačně znát, že paní Körnerová je již zkušenou autorkou, protože její vyprávění je přesvědčivé, silné, ale přitom citlivé a autorka přesně ví, co chce svým čtenářům předat. Její styl psaní je zároveň přístupný a srozumitelný, kniha se mi četla skutečně dobře a velmi mi sedla do nálady.
Při závěrečném hodnocení jsem se nicméně nakonec přiklonila ke 4 hvězdám místo 5. Nechápejte mne špatně, kniha je to určitě vynikající a za pozornost rozhodně stojí. Přesto mám dojem, že existují tituly, které mne přeci jen zasáhly a ponechaly ve mně trochu něco víc, než se to podařilo Heřmánkovému údolí. Každopádně tato kniha si minimálně 4 hvězdy zaslouží. A je možné, že až se mi Heřmánkové údolí trochu víc rozleží v hlavě, hodnocení nakonec třeba změním ještě k lepšímu. :-)

NikiGrouse
13.03.2021 5 z 5

Kniha se velice dobře četla a měla svižný děj, jako ostatně všechny knihy od paní Kornerové. Avšak tato byla hodně depresivní. TOP je pro mě stále sága Pán hor a ostatní romány z 18. století.

Lenndy
11.03.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka.Četla se úplně sama.Určitě nebude jediná knížka od autorky kterou budu číst.

boeink
11.03.2021 5 z 5

Krásná kniha. Dlouho mě míjela, ale říkala jsem si: asi na ní něco bude, když je tak vysoce hodnocená. Postava Anny mi byla moc sympatická; její vůle po životě, houževnatost a síla se vždycky znovu zvednout a pokračovat byla obdivuhodná. Jasný plný počet!

x.petulaa
05.03.2021 5 z 5

Knížka je stejně krásná jako její název a takový ve mně zanechala i dojem - heřmánkový. Od této autorky jsem ještě žádnou knihu nečetla a po přečtení jsem běžela hned do knihovny pro další titul. Hodně mi připomínala Józovu Hanuli od Květy Legátové. Jednoduše a čtivě napsaná, děj je zasazen do poválečné doby a do místa, o kterém se v jiných knihách s touto tématikou moc nepíše. Anna mi byla moc sympatická, její přeměna z uťáplé slečny na vyzrálou ženu se svým vlastním názorem, nebojácností, láskou a impulzivitou. Kniha dává další úhel pohledu na danou dobu a situaci - a to z pohledu matky, kdy je jí vlastně politické dění úplně lhostejné, jen když ochrání své děti a rodinu. Byla jsem nadšená i z tématiky duševních poruch a drog, jak na ní lidé pohlíželi v minulosti, a uvědomila jsem si, jak je důležité věci pojmenovávat, aby se jim přidalo na důležitosti. Rozhodně doporučuji.

Vivetkav
03.03.2021 5 z 5

Krásná i když smutná ale příjemné melancholická kniha..četla se sama

Natálie740
02.03.2021 5 z 5

Citlivý příběh velice silné a milující ženy Anny, která na své cestě životem našla nejednu překážku. Vidíme, že i v těch nejhorších časech se dobří lidé dokáží semknout a navzájem si pomoct. Heřmánkové údolí byla první kniha, kterou jsem si od autorky přečetla, ale určitě není poslední.

Ash@ja
01.03.2021 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha. Člověk si uvědomí, jak snadný máme dnes život..

Lily189
26.02.2021 5 z 5

Krásná kniha, určitě nezůstanu jen u jedné knihy od této autorky. Příběh je citlivým vyprávěním o životě silné ženy, která se nikdy nehodlala vzdát. Nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. Určitě doporučuji.

radkanin
25.02.2021 5 z 5

Krasna kniha. Tak mile, laskave vypraveni o leckdy nelehkem zivote. Cte se, ani clovek nevi jak a je skoro na konci. Pusobive napsane, vune hermanku je takrka hmatatelna. Pro potechu duse naprosto idealni.

Maciiik
25.02.2021 4 z 5

Tak pestrý příběh, a přece plný šedi a stínů. Těžko mi z toho bylo. Máme se dneska moc dobře, kéž by nám to vydrželo ;)

Val
24.02.2021 5 z 5

Sila , pokora a neuvěřitelná osobní statečnost ... To jsou devizy hlavní hrdinky této knihy.
Velmi čtivý příběh odehrávající se v těžkém poválečném období.
Kniha , kterou nelze jednoduše odložit. Při čtení hltáte stránky a doufáte, že na té další už bude líp ... Doporučuji .

terinka1153
23.02.2021 5 z 5

Neskutečnej příběh.... Annin příběh byl stejně silnej jako ona sama.... Skvělá, silná, milující hrdinka, která ani v tej nejtěžší chvíli neopustila toho kdo zachránil ji. Doporučuji si to přečíst