Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529858/bmid_hermankove-udoli-659e9ea366845.jpg 5 3864 3864

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

kika 13
19.05.2021 5 z 5

To byla těžká doba.Doporučila bych ji každému si ji přečíst.

vladkamudrova
19.05.2021 5 z 5

Knížku mi půjčila kamarádka z knihovny, tak z ní byla nadšená. Já o pár dní taky. Měla jsem pocit jako by ten příběh vyprávěla moje babička .

rumova_kulicka
18.05.2021 4 z 5

Velmi silný příběh, který by si podle mě zasloužil lepší a hlavně delší zpracování. Líbilo se mi prolínání přítomnosti se vzpomínkami, ale od půlky už šel příběh moc rychle, chybělo mi podrobnější vykreslení postav kolem hlavní hrdinky. Ačkoliv se psalo o těžkých chvílích, bylo to bráno od půlky knihy hodně letem světem, člověk se ani nestihl do těch chmurů pořádně položit.

stanza
16.05.2021 5 z 5

Tak toto jsem opravdu nečekala, krásný a velmi čtivý příběh silné a odvážné ženy, vzpominajici na své dětství a život se zajímavě vyvíjel a mě se moc líbil. Doporučují.

zouharov
13.05.2021 5 z 5

Čtivý příběh zasazen do nelehkých poválečných let, které byly pro některé ještě těžší než pro ostatní. Hlavní hrdinka je sympatická, neskutečně odolná a vytrvalá. Chvílemi jsem si říkala, jestli to není až moc, že tohle všechno by přece nemohla zvládnout.

Ivulik7
10.05.2021 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Hlavní hrdinka byla až neuvěřitelná svojí odvahou, výdrží a silou. Příběh Vás naprosto pohltí a ještě dlouho ve Vás bude rezonovat. DOPORUČUJI

baty
10.05.2021 5 z 5

Krásná kniha! Úžasný příběh o mladé, statečné a odolné ženě v nelehké životní situaci. Po všech životních útrapách našla i muže, se kterým strávila mnoho let ve spokojeném manželství. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.

i.stefany
07.05.2021 5 z 5

Krásná kniha! Silný a dojemný příběh o těžkém životě na venkově, o nesmělé dívce, z které se vlastní vírou stala rozhodná a statečná žena. Život mladé Aničce nachystal více problémů a starostí než komukoliv jinému, a přesto neztratila naději, nezdolnou víru v lepší časy, a ještě dokázala pomáhat všude kolem sebe. Klobouk dolů. Moc jsem si knížku užila a doporučuji. Kdo má rád silné příběhy, nebude se moci odtrhnout.

Jahoda
07.05.2021

Nevšední příběh složité doby a jednoho nelehkého životního osudu. Kniha mne ihned vtáhla do děje a četla se jedním dechem až do konce.

ElizPetrova
07.05.2021 3 z 5

Knihu jsem přečetla poměrně rychle, četla se snadno, nicméně nějak jsem se nemohla vžít do hlavní hrdinky Anny a tak nějak mě čtení jejího příběhu nechávalo poměrně chladnou.. asi se tím budu lišit od většiny ostatních.. avšak přečíst si ji určitě doporučuju, nezabere to tolik času a i přesto, že ji nehodnotím úplně nadšeně, nenudila jsem se.

Svatka63
06.05.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, silný příběh silné ženy. Určitě by se z tématu dala napsat kniha minimálně o dvou dílech, celkem zhuštěný příběh ale svou podstatu odvyprávěl.

zvídaváStela
05.05.2021 5 z 5

Poutavý příběh o neskutečně odvážné Anušce, která toho zvládla na svých bedrech unést tolik, až mi nad tím zůstává rozum stát. První kniha, kterou jsem od autorky četla na doporučení od mé babičky :) a určitě ne poslední. Krásně se mi četla.

Terrez93
05.05.2021 5 z 5

Uzasny pribeh..tahle knizka me moc bavila a to jsem se k ni dostala uplnou nahodou

Knihomedvěd
05.05.2021

Heřmánkové údolí je nádherná kniha. Jak je napsáno i na přebalu, celou dobu si říkáte, co je na této knize tak výjimečného, ale je to pouze to, že vypráví o skutečném a reálném životě. Nic víc, nic míň. I když je to ale kniha o normálním životě, můžu slíbit, že nudit se určitě nebudete. Příběh Anny je neuvěřitelně silný a úžasně převyprávěný, a tak s hrdinkou prožíváte každou chvíli. Líbilo se mi, že příběh vlastně vypráví Anna v době, kdy leží v nemocnici a tam vzpomíná na svůj život.
Z postav jsem nejvíce obdivovala Annu, u které byl za celou dobu vidět největší posun. Do Čech přijížděla jako vystrašená mladá dívka, ale postupem času se z ní stala rozhodná a obětavá žena, která si nenechala nic líbit a vychovala spoustu dětí. Nad Annou se během čtení nikdy nepřestanete podivovat. Pavel mi byl na začátku docela sympatický, ale postupně se mi docela znechutil. Občas tam sice byly takové světlé chvilky, kdy jsme mohli zahlédnout ještě to Pavlovo staré já, ale bylo jich čím dál méně.
Každopádně to byla nádherná kniha, která opravdu stojí za to.

kramver
03.05.2021 4 z 5

Příběh o odvaze, síle a životním optimismu. Čtivá knížka, napsaná přímočaře a bez příkras. Osud hrdinky je poutavý a v mnohém je inspirativní. Je dobré si občas připomenout, jak pohodlně a krásně se v současné době žije. Že byly mnohem těžší časy a lidé dokázali být i tak šťastní nebo možná i šťastnější.

Grynče
30.04.2021

Přečteno jedním dechem.

Lucy
29.04.2021 5 z 5

Tak tuto knihu hodnotím, jako jednu z nejlepších od autorky, přečetla jsem naráz. Opravdu povedená

Terezaazeret
27.04.2021 5 z 5

Nad příběhem, který je vlastně poměrně prostý, se lze na mnoha místech zamýšlet. Je to inspirativní četba pro lidi, kteří si často připadají nepochopení.

Alkestis
27.04.2021 3 z 5

Téma dobře zvolené, ale zpracování mi přišlo jako slabší; hodně mi to připomínalo spíš školní slohovou práci; místy suché, musela jsem se do čtení nutit.

AndreaP.
26.04.2021 5 z 5

Silná kniha, která vzbuzuje emoce. Zanechá stopy, zamyšlení. Lidský příběh o tom, jak těžký dokáže život být, a přesto se člověk nemá vzdát a hledat na všem vždy to krásné. Kniha, která na jedné straně ukazuje strádání v těžké poválečné době a na straně druhé dává naději, že mnoho se dá zvládnout.