Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529858/bmid_hermankove-udoli-659e9ea366845.jpg 5 3866 3866

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

lagina
09.07.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Užasná kniha. Životní příběh z kterého lze čerpat obrovskou sílu v nelehkých dnech:)

ADE138
09.07.2019 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, načtenou Simonou Postlerovou.
Moc se mi líbila, očekávala jsem tuctový ženský román, ale příběh mě mile překvapil. Anna mi byla sympatická a těšilo mě, jak autorka vypráví dějiny poválečného Československa na osudu běžné rodiny.

verka5083
08.07.2019 5 z 5

Má první kniha od této spisovatelky a myslím, že určitě né poslední. Kniha je skvěla. Od první stránky hodně napínavá . Knihu jsem nemohla pustit z ruky. V každém momentě, kdy jsem knihu na chvíli položila mi to nedalo, a stálé jsem přemýšlela, jak bude děj pokračovat.
Příběh vypráví o dívce, která od 7 let neměla lehký život. Tato dívka byla velmi silná, silnější než muž . Hodně jsem obdivovala, co všechno dokázala.

Sofie75
08.07.2019 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodně. Moc se mi líbila. Byla čtivá od první stránky. Už mám připravené od této autorky další knihy na dovolenou. Moc se těším. Doporučuji.

Jana2424
08.07.2019 4 z 5

Je to moje první kniha od H. M. Kornerové, kterou jsem četla. Nic moc jsem o ní nevěděla a tak mé očekávání nebylo příliš vysoké. Ale dost jsem se spletla. Kniha mě zaujala od první stránky. Je napsána poutavě a moc dobře se čte. Už teď se těším na další knihy pro mě nově objevené autorky.

jessie01
03.07.2019 5 z 5

Mám moc ráda knihy s ženskou hlavní postavou, která je silná a dokáže bojovat s nepřízní osudu ve složitých časech, a zachovat si svou hrdost a odvahu. Hezky napsané, přečetla jsem během dvou dnů. Moje druhá přečtená knížka od této autorky a určitě ne poslední.

jewerly
01.07.2019 5 z 5

Nádherný a dojemný příběh. Přečetla jsem ho za jedno odpoledne....

Jandulena
28.06.2019 5 z 5

Krásná kniha, napsaná krásným jazykem. Chytla mě na první stránce a přečetla jsem ji opravdu jedním dechem. Příběh skutečně silné ženy, ke které osud nebyl zrovna dvakrát shovívaví, ale dokázala se s tím poprat. Teď mě jen mrzí, že už ji mám přečtenou. Nejraději bych ji četla pořád dokola. A pila k tomu heřmánkový čaj.

Lusie
27.06.2019 5 z 5

Úžasná, četla jsem jedním dechem. Jsou knihy,které vás chytnou na první stránce a vy si přejete ať nikdy neskončí...a tahle k nim určitě patří.

Lucajda111
20.06.2019

Přečetla jsem jedním dechem????doporučují.

Mr.Pajek
12.06.2019 5 z 5

Krásně napsané, hodně čtivé. Ač se to možná nehodí, ale atmosféra heřmánkového údolí mě uchvátila, úplně jsem to tam viděla. Moc hezká kniha!!

skalek
12.06.2019 5 z 5

Nádherná a silná kniha....Krásně se četla....

sioux
09.06.2019 4 z 5

Koupil jsem si to díky referencím, že tato autorka píše podobně jako Hana Mornštajnová. Nebylo to tak dobré a propracované jako u paní Mornštajnové, která je pro mě literární skvost a zázrak, ale i tak bylo slušné a velmi čtivé. Doporučuji.

anetka.repova
09.06.2019 5 z 5

Nečekala jsem, že mě kniha chytí už od první stránky. Byl to překrásny příběh a moje první setkání s autorkou, rozhodně ne poslední. To bylo tak krásné, milé, smutné a hlavně silné. Autorka má talent zaujmout a vtáhnout čtenáře do děje. Já soucitila s hlavní hrdinou, bylo mi ji místy líto a místy jsem ji zase obdivovala za to všechno, co zvládla a jak to zvládla. Knihy se řadí mezi mé hodně oblíbené.

Marci70
06.06.2019 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout.. Krásně napsaný příběh statečné ženy.

josska
05.06.2019 5 z 5

Spisovatelku mám moc ráda a knižka byla moc pěkná i smutná,,,poslouchala jsem ji jako audio a bylo to nádherně namluvené S.Postlerovou...

Coco3
04.06.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Četla se jedním dechem. Silný příběh jedné neobyčejné dívky, která musela rychle dospět a i přes tvrdý život v tvrdé době měla v sobě tolik pokory a lásky. Inspirativní.

Makyny
31.05.2019 5 z 5

Mooooc hezká kniha. Anna, silná a statečná dívka, žena, kterou můžete pouze obdivovat. Co všechno ve své době zvládla a u toho ještě dokázala věřit, že bude lépe. V dnešní době si její těžký život ani nedovedeme představit. Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila, kniha se četla jedním dechem (přečteno za dva dny). Z příběhu na Vás čiší síla a statečnost žen v poválečné době.

vendul_
30.05.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Připomněla mi mé vesnické dětství. Doby, kdy si lidé vystačili s málem a byli za to šťastní. Doby, kdy se na svět dívalo jinak. Kdy nebyly vymoženosti dnešních let a vše bylo tak nějak hezčí. Ano, pak nastal komunismus a Annina rodina to neměla lehké (ne jen ona), ale i přes to všecko nikdy nesklonila hlavu, ale naopak dokázala vidět radosti v maličkostech a radovat se z nich. Tuto knihu si určitě pořídím a zase někdy přečtu. Nesmí mi v knihovně chybět.

HaHy7
23.05.2019 4 z 5

Kniha se mi moc hezky četla. Smekám před hlavní hrdinkou, co všechno musela zvladnout, co prožila. Jakým výzvám se v mladém věku musela postavit. Hezký příběh o nelehkém životě, ale i tak to na mě dýchlo, že je Anně, co závidět.