Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529858/bmid_hermankove-udoli-659e9ea366845.jpg 5 3866 3866

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

Terka.sturm
14.01.2019 5 z 5

Přečteno za 1 den :)

Krisařka
12.01.2019 5 z 5

Kniha mě okouzlila, příběh silné ženy, která žila pro své děti, v nejtěžších chvílích si nestěžovala a i když toho sama měla nad hlavu vždy pomohla druhým. Po přečtení si každý člověk musí vážit ještě víc toho co má.

Ba.Ru
10.01.2019 5 z 5

Román pro ženy. Ze začátku jsem měla pocit, že půjde o román ve stylu červené knihovny, ale ukázal se daleko zajímavějším. Příběh je psaný jednoduše, přitom poutavě a během děje nabírá spád.

marcolka
10.01.2019 5 z 5

Nádherný, dojemný příběh. Příběh o skutečném, všedním životě, jedné neskutečné a nevšední ženy. Ženy statečné a houževnaté, se srdcem na pravém místě, která se skvěle poprala s úskalími života a krutého režimu. Jsem nesmírně ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou a je mi ctí, že jsem si ji mohla přečíst. Moc se těším, až si přečtu další knihu od této autorky, pojednávající o běžném životě obyčejných lidí v dřívější republice.
Paní Körnerová, děkuji. Vy prostě umíte.

LéňaM
08.01.2019 5 z 5

Jedním slovem
DOKONALÁ

VílaElvíra
27.12.2018 5 z 5

Dlouho jsem takovou knihu nečetla. A dlouho jsem takovou hledala. Začala jsem číst a nepřestala, dokud jsem se nedostala k poslední stránce. Strhující děj, který ani na jediné řádce nepolevuje. Silný příběh, úžasná kniha. Bojím se, že ji jen tak něco nepřekoná.

maja2712
13.12.2018 5 z 5

Krásná kniha o ženě, která si ve svém nelehkém životě vždy poradila. Držela se prostých zásad a nebála se poctivě pracovat. Hezky popsaný příběh odehrávající se těsně po válce, kdy autorka barvitě líčí život v pohraničí. Stojí za přečtení.

evask
12.12.2018 4 z 5

Velmi čtivé vypravování. Je skoro neuvěřitelné, jak Anna zvládla pečovat o mimina a přitom ještě neustále řešit další úkoly. Snad je musela nechávat i samotné, protože problémy přicházely nenadále. Takové zjednodušené. Ale možná právě proto má knížka rychlý spád.

Misha224
10.12.2018 5 z 5

Nemůžu jinak než hodnotit plným počtem. Kniha je velmi silná a určitě bude mít v mé knihovně své místo. Příběh, na který nezapomenu..

buturenka
07.12.2018 5 z 5

Na knihu mě upozornil p.Vlatimil Vondruška při své autogramiádě, přečtena za dva dny, mohu jen doporučit, velmi silná žena ta Anna

MajaHA
03.12.2018 5 z 5

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh...krásny príbeh ktorý zostane dlho v pamati.

Veroba
30.11.2018 5 z 5

Přečteno za pár dní.Nádherná emotivní kniha.

Allla9
28.11.2018 5 z 5

Knížka, která chytne za srdíčko.

MagdalenaSlaba
19.11.2018 5 z 5

Krásný román. Silný příběh o tom, jak se z mladé, nezkušené dívky zmítané nešťastným osudem stala silná žena. Je až neuvěřitelné, kolik toho člověk dokáže unést. Skutečně inspirativní.

MartinaF
16.11.2018 4 z 5

Myslela jsem, že Heřmánkové údolí bude odpočinkovou četbou, ale spletla jsem se. Je to příběh o tom, jak se z mladinké nesebejisté dívky stala silná a zkušená žena. Skvěle napsaný román. Už se koukám po další autorčině knize.

jittik
06.11.2018 5 z 5

"Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným"
Kniha mě naprosto uchvátila. Příběh ženy která nenáviděla němce a milovala své děti i muže (dokud...)
V každé době ale i ve všech lidech se snažila najít to nejlepší.
A i přes všechny zkoušky osudu si vydobyla své místo v nové zemi.

novotnajaanca
02.11.2018 5 z 5

První kniha, která by se dala srovnávat s Hanou. Hodně silný příběh.

knihovniceS
01.11.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem toho plná. Silný příběh dívky - ženy Anny, který autorka napsala podle skutečnosti. Je neuvěřitelné, že to vše, co Anně osud připravil - vůbec se s ní nemazlil, zvládla. Smutné, napínavé a neuvěřitelné jak se po válce někde žilo. Žila jsem v té době a jsem ráda, že jsem byla v Praze a vyrůstala v zajištěné rodině.
Je to první román, který jsem od paní Körnerové četla a těším se na její další knihy.

aktijnov
30.10.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Silný příběh "obyčejného" člověka.

takana
29.10.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila i když Pán hor byla lepší.