Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529858/bmid_hermankove-udoli-659e9ea366845.jpg 5 3748 3748

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

Merryashka
27.12.2022 4 z 5

Velmi zajímavý příběh, docela bych ocenila, kdyby byl kapánek delší. Konec nám odvyprávěla hlavní hrdinka trochu "hopem". Po přečtení knihy si člověk uvědomí v jském blahobytu nyní žijeme.

AndreaOn
27.12.2022 5 z 5

Moc pěkné :)

grimik
22.12.2022 3 z 5

Hezky a citlivě napsaná kniha. Četla se sama. Ale je taková plochá, jednoduchá, i krušné chvíle romantizující. A měl jsem potíž s tím, že mnohé postavy jednaly často hodně zvláštně, aniž by jejich jednání bylo jakkoliv odůvodněno. Pro potřeby knihy, která patří spíše do kategorie "červená knihovna" pro nenáročné čtenáře než do poválečného dramatu, je to ale asi dostačující.

ajla5
20.12.2022 5 z 5

Tak všední život a taková krása. Chce se mi říct: “Anuško, moje dveře a srdce jsou otevřené.”
Už zase bulím.

ŽofiePražská
19.12.2022 5 z 5

Moc dobře napsaná kniha. Měl by si ji přečíst každý, kdo si stěžuje na těžký život. Velmi přínosné čtení.

bosorka78
19.12.2022 5 z 5

Pěkná kniha o velmi silné ženě. Osud ji naložil co proto,ona jen mlčky přijímala a dělala to nejlepší pro svoje děti.

Martule44
17.12.2022 5 z 5

Při poslechu této knihy jsem si uvědomila, jak úžasné jsou ženy, které navzdory všemu, co je v životě potkalo, nezanevřely na život a na lidi a díky své vnitřní síle nacházely i to krásné kolem sebe. Přes veškerou únavu i útrapy kráčely vzpřímeně dál jako mladičká Anna, která to od samého začátku neměla jednoduché a přesto se nevzdala...

Nádherný příběh...

hanicka258
16.12.2022 5 z 5

Poutavý příběh velmi statečné ženy.

dragonina
10.12.2022 5 z 5

Moc pěkné, čtivé. Skvěle vyprávěný příběh. Bylo pro mě velmi inspirující číst příběh mladé a silné ženy. Heřmánkové údolí patří k těm typům knih, které mi zůstanou v hlavě ještě dlouho po přečtení.

GeRaltzRiVie01
09.12.2022 5 z 5

Další postava silné ženy, kterou nic nesloží a která vidí na všem špatném i něco dobrého. Takové příběhy mam asi nejradši.

sweeney
02.12.2022 5 z 5

Přečteno doslova jedním dechem. Má první kniha od autorky a už objednaná další :) Příběh života jedné ačkoli křehké, tak velmi statečné dívky/ženy, která se dokázala prát se svým nelehkým osudem a přesto zůstat stále silná a nad věcí. Knížka, která s sebou nese poslání o odvaze a víře v sebe :)

Mirďa83
15.11.2022

Moc hezká kniha se silným příběhem. Asi jsem čekala něco víc...

Amazonka72
15.11.2022 5 z 5

Velmi silný příběh, který se opravdu čte jedním dechem. Zasazený do vysídlených Sudet krátce po 2. světové válce. Doba, která byla nejprve plná nadějí a očekávání a posléze nastalo hluboké "temno", které trvalo až do 60. let. Úplně stejný je příběh Anny, která přijíždí po válce z Ruska do Čech s očekáváním nového a šťastnějšího života... Znánlivou idylku však vystřídá tvrdá realita... rok 1948... charaktery lidí se mění, život se stává opět bojem o přežití. Anna je neskutečně silnou postavou, i přes její mladý věk a zdánlivou křehkost zvládá všechny nástrahy života s odhodláním a velmi statečně.
V současné době, kdy nás (dle médií) čeká "těžká doba", je příběh starý necelých 80 let tím, nad čím bychom se měli zamyslet. Opravdu náš život bude tak těžký? Jsme už tak zhýčkaní, že se nedokážeme ani na chvilku uskrovnit a radovat se z maličkostí? A uvědomují si dnešní mladí lidé, jaké mají štěstí a relativně bezstarostný život, protože se nemusí starat o nic jiného, než o svoji budoucnost? Je správné si občas připomenout, že ještě nedávno byl život složitější... a že dokážeme zvládnout vše, pokud se k tomu postavíme čelem.

WaN635
14.11.2022 5 z 5

Silný příběh neuvěřitelně statečné, pracovité, obětavé mladé holčiny, ze které se stala úžasná mladá žena a maminka.
Přečteno jedním dechem, Annu a její životní příběh jen tak z hlavy nedostanu.

PS: pokud má někdo tip na podobné čtení (Mornštajnovou, Lednickou mám přečtenou), prosím písněte mi zpráv, děkuji

28401
12.11.2022 5 z 5

Krásná kniha, přečteno jedním dechem

m.valova
03.11.2022 5 z 5

Neuvěřitelně poutavý příběh..neustále mi v hlavě vyvstává myšlenka,jestli může někdo jako Anna vůbec existovat ..tolik síly,lásky,ochoty a bolesti a přitom neuvěřitelně lidská a nezanevře na život i když jí stále osud nakládá rány a přitom tak mladá a křehká.. v podstatě holčička.Heřmánkové údolí a hlavně Annu a její sílu si nesmazatelně ponesu v srdci

edith79
01.11.2022 5 z 5

Pod dojmem Hlasu kukačky jsem se pustila i do Heřmánkového údolí a musím říci, že kniha ve mně zanechala zvláštní pocit. Zvláštní pocit z toho, čím vším si museli lidé projít, co zažívali a jak se museli rvát o holou existenci. Když se to tak vezme popisuje kniha celkem krátkou životní etapu hlavní hrdinky, avšak plnou zlomů, vzestupů a pádů. Děj hezky plynul a představit si údolí a krásnou přírodu nebylo vůbec těžké. Annin osud byl hořkosladký a stejný je i ten můj pocit.

Erinien
28.10.2022 4 z 5

Chytla mě a neopustila. Kniha o síle obyčejné ženy. Nebyla nijak vzdělaná ani angažovaná ale byla laskavá a srdce měla na správném místě a to je vlastně to nejdůležitější.

Kackac77
26.10.2022 5 z 5

Toto je přesně můj šálek kávy. Krásná, dojemná knížka. Hlavní hrdinku jsem milovala a obdivovala. Trošku jsem chtěla být jako ona, jít životem, brát těžké věci tak, že jsou jaké jsou a hledat v každé situaci radosti života. Spousta myšlenek v knize se mne hluboce dotkla, vypíchla bych jednu : "Neodsuzuj chybujícího, nevíš, co trápí jeho duši."

Janulica
26.10.2022 5 z 5

Achhh, kniha tak dojemná a krásná, že na ni budu ještě dlouho myslet. Příběh o mladé ženě s nelehkým životním osudem, ze kterého se vám bude chtít místy plakat, místy vám bude běhat mráz po zádech a místy se budete při čtení láskyplně usmívat.