Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531461/bmid_hotylek-na-islandu-65c1e27d449c4.png 4 2083 2083

Zachumlejte se do hřejivé deky a vychutnejte si panenskou přírodu Islandu a útulnou atmosféru ve stylu hygge. Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna nehoda a dostane padáka i kopačky. Její život je náhle v troskách, takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že to byla chyba. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní kolegové upřímní? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex. Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že skrývá nějaké tajemství... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge, 2019

Interpreti: Veronika Lazorčáková

Kobzíci
05.08.2022 5 z 5

Neskutečně oddechové, skvělé se čtou, člověk se nemůže odtrhnout. Konec je jasný a přesto je každá jiná.

verous22
27.07.2022 5 z 5

Romantická kniha s předem (víceméně) jasným výsledkem, ale je to moc hezky napsané, čte se to skoro samo. Autorka moc hezky popisuje krajinu. Nechybí humor, láska a romantika. Ideální na letní čtení. Pokud si chcete odpočinout, s klidným svědomím mohu jen doporučit. :)

LucyA7
26.07.2022 5 z 5

Romantická pohádka, ale četla se moc hezky, bylo to oddechové a uklidňující čtení. A mám docela chuť se poohlédnout po zájezdech na Island :-)) .

mia.com
22.07.2022 4 z 5

Zase pekna oddychovka. Samozrejme predvidatelna klasicka romanticka pohadka pro zenske. Ale autorka umi vsechny destinace tak uzasne popsat, ze by se tam jeden nejradsi hned vydal.

zaranda
22.07.2022 5 z 5

Taková příjemná oddechovka na léto :)

Dietwithstyle
20.07.2022 4 z 5

Moje prvni kniha od teto autorky a cetla se moc hezky. Libily se mi popisy atmosfery i islandske krajiny. Pribeh samotny byl trochu predvidatelny, ale moc me bavil :) Urcite si prectu dalsi knihy od autorky.

BohyněKuchyně
18.07.2022 5 z 5

Mám přečteny všechny knížky od Julie Caplin, které u nás vyšly. Ano, jsou trochu předvídatelné. Hlavní hrdinka má život na nic, proto se rozhodne odstěhovat někam, kde to bude lepší. Tam je to těžké, jasně. Ale ona je skvělá, se vším se vypořádá, láska jako trám, něco se pokazí, zase se usmíří a happy end. Miluju tyhle knížky! Život je v nich snadný a Julie Caplin píše tak, že knížku nechcete odložit a chvíli se vám po ní stýská. Jo, a taky chci na Island. Hlavní hrdinka Lucy totiž dostane za úkol šéfovat hotelu na Islandu. Tady to ale vypadá, že straší a taky, že ji tady někdo nechce. Jenže si hned padne do oka s fešným Alexem, který ji tahá po výletech a pomáhá jí. Jenže on Alex taky není jen tak obyčejný barman. Takže se všechno zamotá a rozmotá a happy end. No jak jsem psala. Doporučuji, jako všechny knížky od této autorky.

Tebby
07.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Většinu knížky jsem měla rozporuplné pocity. Opět jsem měla dojem, že dost věcí je na sílu. Taky mi přišlo zvláštní, jak rychle se Alex otřepal ze ztráty Niny. Lucy jsem mu přála, i když musím říct, že kdyby se tam neustále nemluvilo o jiskření, tak já bych ho tam asi nenašla... Bylo to lepší než Pláž, ale na Kavárnu nebo Cukrárnu to nemělo. 3,51*

Ivaiva
04.07.2022 4 z 5

Je to taková milá oddechovka. Knížka mi byla v knihkupectví doporučena jako ideální čtení na dovolenou. V tomto ohledu nezklamala a určitě ji mohu doporučit.

veru_sma
20.06.2022 4 z 5

Takové oddechové milé čtení. Pokud člověk chce jen vypnout a užívat si pohodu, doporučuji. Romantická linka je u této autorky většinou dost podobná, ale oceňuji, že se vždy trochu seznámím s danou zemí.

VeronikaZ
17.06.2022 5 z 5

Sérii čtu postupně a Island je určitě nejlepší díl. Sice chybí sladkosti z předchozích dílů, ale na rozdíl od Paříže není hlavní mužská postava idiot, vedlejší postavy jsou zábavné a Island má prostě jedinečné kouzlo.

princesse
14.06.2022 4 z 5

Opět oddechovka jak má být. Romantika, zápletka a opět nezadaný, krásný, charismatický, bohatý a čestný chlap. Jak jinak v této sérii. Něco bylo už moc, ale celkově se hezky četlo a splnilo účel. Útěk z reality. Takže doporučuji a mrknu se i po zbývajících dvou romanťárnách z této řady.

Čtenářka73
12.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Takové odpočinkové čtení, kde „Popelka“ najde svého prince, který je krásný, chytrý, pracovitý, bohatý a (světe, div se!) nezadaný. Od začátku je vám jasné, jak to skončí, ale pokud máte rádi pohádky a styl hygge, jděte do toho.

heja
09.06.2022 5 z 5

Keďže je toto moja už piata knihy od Julie Caplin, dovolím si porovnávať.
Musím povedať, že sa jedná o doposiaľ NAJLEPŠIU knihu zo série Romantické úteky, hoci Paríž, Brooklyn, Kodaň a Chorvátsko mali čo-to do seba, Hetelu na Islande nesiahajú ani po päty. Dokonca mi to chvíľami pripadalo, akoby to písal iný autor, avšak, Julie sa opäť dokonalo pohrala so slovami a navodila nefalšovanú, realistickú atmosféru daného miesta, v tomto prípade Islandu, a tak som prestala pochybovať o tom, či čítam knihu od nej. Vždy som milovala severské krajiny, no po prečítaní tejto knihy mám chuť si zabaliť narýchlo kufor a ako Lucy odletieť na Island, vo viere, že ma tam čaká nový začiatok! :)
Snáď ma autorka takto milo prekvapí aj v ostatných knihách, ktoré mi zo série ešte chýbajú dočítať.
Tomuto dielu však môžem s istotou dať 5*.

pogmanka
08.06.2022 4 z 5

Knížka byla zase moc pěkná, poznávání nové země mělo atmosféru. Hrdiny jsem si oblíbila a přečteno bylo za chvilku. Přesto u mě zatím zůstává jako nejlepší díl z přečtených Cukrárna v Paříži. Uvidím, jak to bude dál.

poupatko1
08.06.2022 3 z 5

Tato kniha se mi ze série zatím líbila nejméně, přeskočila jsem 5 kapitol a neměla jsem vůbec pocit, že by mi to při čtení nějak chybělo.

Bustedka
07.06.2022 4 z 5

Četla jsem už Kodaň, Brooklyn i Paříž, takže mi bylo jasné, co mě na Islandu čeká.

Dokonalý, nezadaný, romanticky založený muž, který se zamiluje do hlavní hrdinky a i přes nějakou krizovku to všechno dobře dopadne. Slabších dialogů tam kupodivu nebylo tolik, až na ty závěrečné stránky. Svůj účel odreagování to splnilo.

Já sice tenhle typ literatury moc nečtu, ale romantické útěky mě docela chytly, protože se v každé knize podívám někam jinam. Často tak u toho googluju ona místa, muzea, budovy i přírodní jevy, o kterých je v knize řeč. Na Islandu toho teda moc nebylo, ale i tak to účel splnilo.

A kdyby dalsí díl nebyl k zapůjčení v rámci eknih jen na Flexibooks, tak už mám rozečtenou i Pláž z Chorvatska. Ale Flexibooks je asi ta nejhorší apka na čtení knih, kterou kdy vymyslel.

Mrs.Brick
05.06.2022 5 z 5

Krásný romantický příběh s útulnou příjemnou atmosférou doporučuji

MirrorIsis
05.06.2022 5 z 5

Perfektní oddechovka, přečetla jsem za jednu noc :-)

Síma97
04.06.2022 4 z 5

Tato kniha od autorky pro mě byla velkým překvapením. Díky tomu, že se kniha odehrávala na Islandu, tak jsem si myslela, že z ní půjde zima a trochu ponurá nálada. Opak byl pravdou. Cítila jsem se příjemně a dýchlo na mě útulné a milé prostředí. Kniha byla příjemnou oddychovou, kde nechyběla romantika. Přestože nemám ráda zimu, kniha mě velice nalákala, že jsem měla chuť sbalit kufr a odjet na Island. Velmi mě bavily i vedlejší postavy, které zde dostaly více prostoru něž v předešlých knihách od autorku. Rozhodně se chci pustit i do následující knihy.